مهارت سخت
معرفی

این مـهارت‌ها که در سطح کارشناسی – اجرایی و ارشد – استراتژی از نقشه راه مدیریت پروژه تعریف شده‌اند، با الگوبرداری از انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)، به 5 سطح و 11 حوزه دانشی تقسیم شده و به منظور آموزش کارشناسان و مدیران پروژه طراحی شده‌اند. مبانی مندرج در این دوره‌ها از انبوهی از منابع، مراجع، استانداردها، Best Practiceها و مستندات شرکت‌ها، سازمان‌ها، تشکل‌های خصوصی، موسسات و انجمن‌هایی مانند LCI و DBIA و NCMA و CFMA و AACE و PMI و FIDIC و SCL و AGC و AIA و ... گردآوری شده که دسترسی به بسیاری از آنها به سادگی در کشورمان امکان‌پذیر نیست. این مهارت‌ها برای کارشناسان و مدیران پروژه الزام آور بوده و مخاطبان تنها در شرایطی موفق به اخذ تاییدیه در این مهارت‌ها می‌شوند که در دوره‌های مشخص شده موسسه ACEMI برای هر مهارت بیش از 60 درصد مدت دوره حضور داشته و در آزمون‌هایی که برای سطح کارشناسی – اجرایی در نظر گرفته شده نمره قبولی کسب کرده باشند.

هدف: آموزش و تایید صلاحیت کارشناسان و کارشناسان ارشد پروژه در 5 سطح و 11 حوزه دانشی

دپارتمان های مهارت سخت
دپارتمان مدیریت پروژه

اگرچه مدیریت پروژه محدوده های متفاوتی از دانش را در بر میگیرد، اما در ساختار استراتژی و فرآیندی یک ساختار یکپارچه ای ارائه مینماید.  

دپارتمان مدیریت پروژه
دپارتمان مدیریت مالی و هزینه

موضوعات مدیریت مالی، مدیریت هزینه، ارزیابی اقتصادی و بحثهای مربوط به فاینانس و تامین مالی پروژه ها موارد بسیار مهمی هستند که باید در محدوده دانشی متفاوتی آموزش داده شوند.  

دپارتمان مدیریت مالی و هزینه
دپارتمان مدیریت برنامه ریزی و زمانبندی

بحث برنامه ریزی و زمانبندی پروژه صرف نظر از حوزه نرم افزاری، یک موضوع تخصصی و مفهومی بوده که نیاز به دانش فراوانی داشته و ارتباط مستقیمی با دپارتمانهای دیگر، از جمله قرارداد، کیفیت، ایمنی و ... دارد.

دپارتمان مدیریت برنامه ریزی و زمانبندی
دپارتمان مدیریت قرارداد

مدیریت قرارداد در پروژه در برگیرنده مباحث حقوقی، فنی و حتی مدیریت پروژه ای است که این موارد در کنار هم معنی می یابند.

دپارتمان مدیریت قرارداد
دپارتمان مدیریت طرح و برنامه

مدیریت طرح و برنامه در پروژه ها ساختار پیچیده ای دارد و عدم توجه به این ساختار بخصوص در سازمانهای پروژه محور میتواند این سازمانها را در بلندمدت دچار ورشکستگی نماید.

دپارتمان مدیریت طرح و برنامه
دپارتمان مدیریت ریسک

ریسک موضوعی انکارناپذیر در تمامی سطوح و ارکان کسب و کارها بوده و مدیریت آن برای رسیدن به موفقیت از اهمیت فراوانی برخوردار است.  

دپارتمان مدیریت ریسک
دپارتمان مدیریت اطلاعات

امروزه سطح وسیعی از اطلاعات در سازمانها منتشر شده و این موضوع اهمیت بحث مدیریت اطلاعات را برای سازمانها پررنگتر میکند.

دپارتمان مدیریت اطلاعات
دپارتمان مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM)

مدلسازی اطلاعات ساختمان، ساخت یا همان Building Information Modeling که به BIM معروف است، موضوعی پر اهمیت برای کاهش هزینه های پروژه، افزایش کیفیت و کاهش زمان اجرای پروژه تلقی میگردد. 

دپارتمان مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM)
دپارتمان تحقیق و مقاله نویسی

تحقیق و مطالعه در زمینه مدیریت ساخت و مدیریت پروژه از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و این علم با سرعت زیادی در حال پیشرفت میباشد.  

دپارتمان تحقیق و مقاله نویسی

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸