درباره ACEMI

پیام مدیرعامل
صنعت ساخت تنها محدود به پروژه‌های ساختمانی نبوده، بلکه احداث پروژه‌های ساختمانی (مسکونی و تجاری)، مهندسی، زیرساختی و صنعتی، همگی زیرمجموعه صنعت ساخت قرار می‌گیرند. گستردگی و پیچیدگی صنعت ساخت باعث گردیده تا این صنعت نسبت به تمامی صنایع دیگر، نرخ شکست بالاتری داشته باشد. به همین دلیل کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان فلسفه جدیدی به نام مدیریت ساخت را در کنار فلسفه مدیریت پروژه ایجاد نموده و سال‌های متمادی برای توسعه آن سرمایه‌گذاری نموده اند. باید اشاره نمود دانش مدیریت ساخت به دانش مدیریت عمومی پروژه اطلاق نگردیده و این مبانی از موضوعات ارائه شده توسط موسسات و انجمن‌های مدیریت پروژه عمومی چون موسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI) و انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) فراتر است. از این حیث باید به انجمن‌ها و موسساتی چون انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)، موسسه صنعت ساخت آمریکا (CII)، موسسه معماران آمریکا (AIA)، انجمن پیمانکاران آمریکا (AGC)، انجمن حقوق ساخت انگلستان (SCL)، فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور (FIDIC)، انجمن بین‌المللی مهندسی هزینه (AACE International)، انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE) و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود که هر کدام از منظر متفاوت به تدوین استانداردها، دستورالعمل‌ها و توسعه این دانش پرداخته‌اند.
اما در ایران به علت عدم آگاهی از این مبانی و عدم دسترسی به این منابع، این ساختار به صورت مناسبی رشد و توسعه داده نشده است. در واقع، دانش مدیریت پروژه تنها به مبانی عمومی ختم نشده و راهنماها و متدولوژی‌هایی چون PMBOK و PRINCE2، تنها یک چارچوب برای ساختارسازی مناسب هستند. از این‌رو، موسسه ACEMI با رویکردی متفاوت و به منظور توسعه این ساختار در کشورمان، نقشه راه جامعی را برای کارشناسان، مدیران و مشاوران پروژه در پنج سطح، یازده محدوده دانشی و در بخش مهارت‌های سخت، مهارت‌های نرم، منتورینگ و مشاوران، برای اولین بار در کشور ارائه نموده است.

 خدمات ما
موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) فعالیت خود را به صورت رسمی از سال 1397 در زمینه آموزش، مشاوره، تولید محتوا و ترویج فرهنگ تخصصی مدیریت ساخت و پروژه آغاز نمود. ساختار موسسه ACEMI به گونه‌ای تدوین شده است تا بتواند با کمک اساتید و متخصصان داخلی و خارجی نسبت به ترویج و توسعه مبانی مدیریت ساخت و مدیریت کسب‌و‌کار در صنعت ساخت اقدام نماید. هدف موسسه ACEMI راهبری صنعت ساخت به منظور ایجاد تحولات بنیادین است. مهم‌ترین این اقدامات عبارتند از:

هسته‌های اصلی موسسه
موسسه ACEMI برای نیل به اهداف خود از یک شورای اصلی سیاست‌گذاری و سه کمیته اصلی تشکیل شده است که هر کدام اهداف متفاوتی را دنبال می کنند.

 برای آشنایی با اعضای هر یک از کمیته‌ها، صفحه ساختار سازمانی و معرفی اعضاء را مشاهده کنید.
شورای اصلی سیاست‌گذاری (MCC)
شورای اصلی سیاست‌گذاری (MCC)، وظیفه تعیین استراتژی‌های کلان را در موسسه ACEMI بر عهده داشته و کمیته‌های موسسه زیر نظر این شورا فعالیت می‌نمایند. در واقع، رئیس و اعضای هر کمیته (کمیته‌های PEC، PCC، CCC) توسط این شورا تعیین می‌شوند و وظیفه نظارت بر عملکرد هر کمیته، بر عهده‌ی شورای MCC است. علاوه بر این، سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در ارتباط با نوع و توسعه خدمات موسسه ACEMI در کشور و عرصه بین‌الملل، در شورای اصلی سیاست‌گذاری (MCC) تعیین می‌شود.

برای آشنایی با اعضای شورا، صفحه شورای اصلی سیاست‌گذاری (MCC) را مشاهده کنید.
 خدمات کمیته حرفه‌ای مشاوره (PCC)
موسسه ACEMI با داشتن کمیته حرفه‌ای مشاوره (PCC)، خدمات مختلفی را در مزنیه مدیریت ساخت و پروژه به ویژه برای سازمان‌های فعال در صنعت ساخت ارائه می‌نماید. این موسسه با در اختیار داشتن استانداردها، دستورالعمل‌ها، Best Practiceها و مستندات بسیاری از انجمن‌ها، سازمان‌ها، کمیته‌ها و موسسات بین‌المللی معتبر و با تکیه بر دانش و تجربه مشاوران و اساتید موسسه، قادر به بومی‌سازی و استانداردسازی رویه‌های مختلف با توجه به نیاز سازمان‌ها می‌باشد. خدماتی که در راستای یکپارچگی ارائه شده و می‌تواند در سطوح کلان سازمان تاثیرگذار باشد. خدمات مشاوره عبارتند از:

برای آشنایی با اعضای کمیته، صفحه کمیته حرفه‌ای مشاوره (PCC) را مشاهده کنید.
برای آشنایی بیشتر با خدمات کمیته، صفحه خدمات مشاوره را بخوانید.
 خدمات کمیته حرفه‌ای آموزش (PEC)
کمیته حرفه‌ای آموزش (PEC) از اساتید مجرب، با سابقه و متخصصی تشکیل شده است که علاوه بر تجربه آموزش، سابقه اجرایی بالایی در پروژه‌ها داشته و به واسطه تجارب داخلی و بین‌المللی خود، یکی از ارکان اصلی موسسه در زمینه آموزش هستند. مهم‌ترین زمینه‌های فعالیت این کمیته عبارتند از:

برای آشنایی با اعضای کمیته، صفحه کمیته حرفه ای آموزش (PEC) را مشاهده کنید.
برای آشنایی بیشتر با خدمات آموزش به نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها، نقشه راه مدیریت کسب‌و‌کار در صنعت ساخت (CBM) و گواهینامه‌ها و هم‌چنین تقویم آموزشی موسسه مراجعه نمایید.
  خدمات کمیته تولید محتوا (CCC)
کمیته تولید محتوا (CCC)، با هدف تولید و ترویج مبانی، دستورالعمل‌ها، راهنماها و استانداردها در زمینه مدیریت ساخت و پروژه تشکیل شده و با ارائه خدمات متعدد در محدوده‌های دانشی مختلفی که با نقشه راه موسسه یکپارچه شده است، این موارد را منتشر می‌نماید. از مهم‌ترین اقدامات این کمیته میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

برای آشنایی با اعضای کمیته، صفحه کمیته تولید محتوا (CCC) را مشاهده کنید.
برای مشاهده خدمات ارائه شده این کمیته، به صفحات منابع کاربردی، مقالات، پادکستها، TV و پرسش‌و‌پاسخ موسسه مراجعه نمایید.


رویدادهای بین‌المللی صنعت ساخت (ICIE)

برند ICIE باتکیه‌بر دانش و توان متخصصان داخلی و بهره‌گیری از تجربه متخصصان خارجی و اعتماد به نسل جوان پا به عرصه برگزاری رویدادها در عرصه بین‌الملل نهاده است. هدف ICIE توسعه کسب‌وکار افراد حقیقی و حقوقی در صنعت ساخت است. ICIE با برگزاری رویدادهای باکیفیت، ترویج دانش تخصصی مدیریت ساخت، ایجاد ارتباط حرفه‌ای بین متخصصان و سازمان‌ها و ایجاد هویت تخصصی برای مدیران پروژه در صنعت ساخت، فضای حرفه‌ای جدیدی در صنعت ساخت ایجاد نموده تا منجر به رشد افراد، سازمان‌ها و کشورمان شود. کیفیت بالا و ایجاد ارزش، شعار همیشگی ICIE خواهد بود.

شرکت در این رویدادها فرصت مناسبی است تا افراد صاحب‌نظر و متخصص این حوزه گرد هم آمده و علاوه بر ارتقای دانش و مهارت‌ها، روابط حرفه‌ای خود را به شکل اثربخشی توسعه دهند. از سویی دیگر، سازمان‌های فعال در این صنعت نیز می‌توانند با حضور در این رویدادها با متخصصان ارتباط برقرار نموده و با کمک این افراد و ایجاد شبکه ارتباطی با سازمان‌های دیگر، رشد خود را تضمین نمایند. رویدادهایی که هم برای متخصصان و هم برای سازمان‌ها حکمی حیاتی دارد.

تدوین نقشه راه مدیریت دفتر فنی پروژه (PEO)


اولین نقشه راه جامع مدیریت ساخت (CM)
این نقشه راه که توسط موسسه ACEMI و برای اولین بار در کشور ارائه شده است، در 5 بخش، در 5 سطح و با الگوبرداری از دو انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) و موسسه صنعت ساخت آمریکا (CII)، و با استفاده از مبانی ارائه شده توسط سایر انجمن‌ها، تشکل‌ها و موسسات فعال در زمینه مدیریت ساخت و پروژه، مانند LCI و DBIA و NCMA و CFMA و AACE و PMI و FIDIC و SCL و AGC و AIA و ... تدوین گردیده و طبق نظرات کارشناسان، مدیران و مشاوران پروژه‌ها، با شرایط کشور مطابقت‌سازی شده­ است. هدف این برنامه، آموزش و پرورش کارشناسان، مدیران و مشاوران پروژه و ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا در یک ساختار یکپارچه و جامع است.

برای مشاهده کامل نقشه راه، به دوره‌های CM و نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها مراجعه نمایید.

اولین نقشه راه جامع کسب‌و‌کار در صنعت ساخت (CBM)

بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت ساخت ممکن است در کشورهای مختلف فعالیت نموده و با اصول، ساختار، رویه و چهارچوب این نوع سازمان‌ها در ساختار بین‌الملل آشنا نباشند. از این‌رو، موسسه ACEMI بر اساس استانداردها، رویه‌ها و Best Practiceهایی که برای ‌Construction Business Management ارائه شده و شاید شناخت کافی نسبت به آنها در کشورمان نباشد، اقدام به ارائه این برنامه که از ماژول‌های مختلفی تشکیل شده، می‌نماید. مبانی که از مطالعات و درس ‌آموخته‌های شرکت‌های موفق تدوین گردیده و به صورت کاملا اجرایی در بخش‌های مختلف ارائه می‌شود. این برنامه در سطح متخصصان کسب‌وکار، مدیران ارشد و مدیران عامل در صنعت ساخت تدوین گردیده و در جهت تکمیل نقشه راه مدیریت ساخت و پروژه از سطح کارشناسان، مدیران و مشاوران پروژه تا سطح متخصصان کسب‌وکار، مدیران ارشد و مدیران عامل ارائه می‌گردد.

برای مشاهده کامل نقشه راه، به دوره‌های CBM و نقشه راه مدیریت کسب و کار در صنعت ساخت (CBM) و گواهینامه‌ها مراجعه نمایید.

کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI
این کانون که با هدف ایجاد یکی از بزرگترین شبکه‌های ارتباطی مدیریت ساخت و پروژه در کشور تاسیس شده است، قصد دارد تا در کنار تمام مزایایی که به اعضای خود اعطاء مینماید، این شبکه ارتباطی را به طرح ارتباط با صنعت وصل نموده و بتواند در زمینه کاریابی صنعت و با استفاده از ظرفیت متخصصان زیادی که در کنار موسسه هستند، موارد متعددی را عملیاتی کند. در آینده از این ساختار و نحوه ارتباط با صنعت بیشتر خواهید شنید.

برای مشاهده کامل جزئیات کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI، به صفحه کانون دانش‌پژوهان مراجعه نمایید.

 نقشه راه موسسه ACEMI در ارتباط با صنعت

در همین راستا، موسسه ACEMI مسیر مشخصی را در ارتباط با صنعت تعریف نموده است تا بتواند در کنار آموزش، تایید صلاحیت، ساختار گواهینامه‌ها و کانون دانش‌پژوهان، این طرح را عملیاتی نماید.دلایل تمایز موسسه ACEMI

موسسه ACEMI خدمات خود را نه تنها در عرصه داخلی، بلکه در عرصه بین الملل متمایز میداند. برخی از دلایل این تمایز عبارتند از:

تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد الکترونیک (آموزشگاه‌یار)

با اخذ مجوز تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای، موسسه ACEMI تنها موسسه مدیریت ساخت کشور است که دارای پروانه فنی و حرفه‌ای است.


تاسیس واحد فرهنگی دیجیتال موسسه ACEMI
با اخذ مجوز نشر دیجیتال، مالکیت تمام ویدئوها و کلاس‌های آنلاین در اختیار موسسه بوده و موسسه می‌تواند به صورت رسمی اقدام به تدوین و نشر آموزش‌های دیجیتال نماید.


تاسیس اولین انتشارات تخصصی مدیریت ساخت در ایران توسط موسسه ACEMI


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸