پویش توسعه دانش مدیریت ساخت

هزینه‌های زیاد و زمان غیرمتعارف در صنعت ساخت که به دلایل متعددی که همگی با علم مدیریت ساخت ارتباط دارند، موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) را بر آن داشت تا از سال 1397 بر پایه توسعه دانش مدیریت ساخت در کشورمان فعالیت خود را آغاز کند.

اما این موسسه در سال 1403 تصمیم جدیدی گرفت تا بتواند سهم بیشتری در توسعه دانش تخصصی مدیریت ساخت در ایران داشته باشد، دانشی که عموماً توسط کشورهای آمریکا و انگلستان ایجاد شده است. موسسه ACEMI با هدف ارتقای دانش و آگاهی مدیران ساخت، طرح پویش توسعه دانش مدیریت ساخت ایران را در سال 1403 معرفی  و در همین راستا اقدام به برگزاری رویدادهای رایگان کوتاه‌مدت نمود. این ابتکار عمل، با استقبال چشمگیری از سوی مخاطبان روبرو شد و به عنوان یک برنامه ثابت در تقویم آموزشی موسسه ACEMI جای گرفت.

پویش توسعه دانش مدیریت ساخت، یکی از استراتژی‌های موسسه در راستای بازسازی اصولی صنعت ساخت است و این موسسه استراتژی بلندمدتی در کشورمان برای ایجاد ساختارهای توسعه‌یافته دارد. 

1. اهداف پویش توسعه دانش مدیریت ساخت

موسسه ACEMI در راستای استراتژی بازسازی اصولی صنعت ساخت در کشور، اهداف متعددی را از اجرای طرح پویش توسعه دانش مدیریت ساخت دنبال می‌کند. برخی از این اهداف عبارتند از:

ارتقای دانش تخصصی مدیران پروژه صنعت ساخت

هدف اصلی این رویدادها، ارتقای دانش تخصصی مدیران ساخت در زمینه‌های مختلف صنعت است. این امر به آنها کمک می‌کند تا در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات خود، عملکردی کارآمدتر و اثربخش‌تر داشته باشند.

فرهنگ‌سازی صحیح در زمینه مدیریت ساخت

علاوه بر دانش تخصصی، این رویدادها به افزایش سطح آگاهی مدیران ساخت از جدیدترین تحولات و نوآوری‌های صنعت ساخت نیز کمک می‌کنند. این امر آنها را قادر می‌سازد تا با به‌روزترین روش‌های مدیریت ساخت آشنا شده و از آنها در پروژه‌های خود استفاده کنند.

ایجاد بزرگترین اکوسیستم تخصصی مدیریت ساخت

رویدادها فرصتی برای مدیران ساخت کشور فراهم می‌کنند تا با یکدیگر آشنا شده و شبکه ارتباطی خود را گسترش دهند. این امر می‌تواند به تبادل تجربیات و ایده‌ها بین آنها و هم‌چنین همکاری در پروژه‌های آینده منجر شود.

تعلیم و پرورش نسل جدیدی از مدرسان مدیریت ساخت

موسسه ACEMI در راستای رسالت علمی، فرهنگی و اجتماعی خود علاوه بر موارد فوق، قصد دارد با این پویش نسل جدیدی از مدرسان را پرورش دهد تا بتوانند هر چه بیشتر به توسعه این دانش و فرهنگ‌سازی اصولی کمک نمایند تا این دانش در زمان کوتاه‌تر و سرعت بیشتری در کشور ترویج یابد. 

2. ویژگی‌های کلیدی پویش توسعه دانش مدیریت ساخت

بررسی موضوعات تخصصی با ارائه مدیران ساخت با تجربه فرصتی را برای تبادل نظر و انتقال تجربه فراهم می‌آورد. علاقمندان می‌توانند به صورت رایگان و آسان، در این رویدادها حضور پیدا کنند.

موضوعات تخصصی مدیریت ساخت

رویدادها بر روی موضوعات تخصصی و کاربردی صنعت ساخت تمرکز دارند که به طور مستقیم با چالش‌ها و نیازهای روزمره مدیران ساخت کشورمان مرتبط هستند.

مدرسین برجسته با تجربه اجرایی

مدرسین این رویدادها از میان بهترین فراگیران موسسه ACEMI انتخاب می‌شوند که سال‌ها سابقه اجرایی و آموزشی درخشان در صنعت ساخت دارند و تحت آموزش‌های موسسه ACEMI قرار گرفته‌اند. این مدرسین علاوه بر دانش تخصصی، مهارت‌های انتقال مفاهیم پیچیده را نیز به طور کامل دارا هستند. 

تبادل نظر و انتقال تجربه

رویدادها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فرصتی برای تعامل و تبادل نظر بین مدرسین و مخاطبان فراهم کنند. این امر به ارتقای یادگیری و درک عمیق‌تر مفاهیم آموزشی کمک می‌کند.

حضور رایگان و آسان

رویدادها به صورت رایگان برگزار می‌شوند اما برای شرکت در آنها به ثبت‌نام در رویداد از طریق صفحه خود رویداد نیاز است. این امر دسترسی به دانش و تجربیات ارزشمند مدرسین را برای تمامی مدیران ساخت فراهم می‌کند. می‌توانید از طریق صفحه رویدادهای موسسه ACEMI این آموزش‌ها را دنبال کنید. 

3. دستاوردهای پویش توسعه دانش مدیریت ساخت

با توجه به اهداف و ویژگی‌های کلیدی پویش، دستاورهای این اقدام در دو سطح فردی و سازمانی خواهد بود. در اولین گام، متخصصان و مدیران ساخت، با دانش روز در زمینه مدیریت پروژه‌های صنعت ساخت آشنا می‌شوند تا با ایجاد تمایز بتوانند به سازمان‌های فعال در صنعت ساخت نیز برای متمایز شدن و سودآوری بیشتر کمک نمایند.

 پیشرفت و تمایز در حرفه مدیریت ساخت

متخصصان صنعت ساخت، اعم از مهندسان، کارشناسان و مدیران می‌توانند با استفاده از آموزش‌های تخصصی دانش خود را به‌روز کرده و رشد شغلی بیشتری را به جهت کسب دانش تجربه کنند. این موضوع در دراز مدت باعث ایجاد امنیت شغلی بیشتر، کسب درآمد بالاتر و البته پایدارتر خواهد شد.

 

رشد و سودآوری کسب‌وکارهای صنعت ساخت

ارتقای کیفیت در صنعت ساخت: با ارتقای دانش و آگاهی مدیران ساخت، شاهد ارتقای کیفیت ساخت در پروژه‌های مختلف خواهیم بود. این امر به نفع کارفرمایان، پیمانکاران، مشاوران، مهندسان، ذی‌نفعان و به صورت کلی صنعت ساخت است.
افزایش بهره‌وری: مدیران ساخت با دانش و آگاهی بیشتر، می‌توانند پروژه‌ها را به طور کارآمدتر و با هزینه‌ای کمتر به اتمام برسانند. این امر به نفع خود مدیران، کارفرمایان و پیمانکاران خواهد بود.
ایجاد نوآوری: با افزایش آگاهی از جدیدترین تحولات و نوآوری‌های صنعت ساخت، مدیران ساخت می‌توانند از آنها در پروژه‌های خود استفاده کرده و به خلاقیت و نوآوری در این صنعت کمک کنند. موضوعی که در دراز مدت باعث بهبود کیفیت فرآیندهای کسب‌و‌کارها در صنعت ساخت برای کسب درآمدهای بیشتر و پایدارتر می‌شود. 

پویش توسعه دانش مدیریت ساخت با برگزاری رویدادهای رایگان کوتاه‌مدت توسط موسسه ACEMI، ابتکاری ارزشمند در راستای ارتقای دانش و آگاهی مدیران ساخت و سازمان‌های فعال در صنعت ساخت است. این رویدادها با ارائه موضوعات تخصصی توسط مدرسین برجسته و با ایجاد فرصتی برای تعامل و تبادل نظر، به مدیران ساخت کمک می‌کنند تا در زمینه‌های مختلف صنعت ساخت، عملکردی کارآمدتر و اثربخش‌تر داشته باشند.

برای تقدیر از مدرسان و ارائه‌دهندگان رویدادهای پویش توسعه دانش مدیریت ساخت، تقدیرنامه‌ای به رسم سپاسگزاری از زحمات به نام ایشان صادر می‌گردد.


نحوه درخواست

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این وبینارها، به صفحه رویدادها در منوی پایگاه دانش مراجعه نمایید.
برای درخواست ارائه در پویش توسعه دانش مدیریت ساخت، از طریق فرم زیر، اطلاعات خود را تکمیل و فایل‌های موردنیاز را بارگذاری نمایید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸