دسترسی به محتوای دوره‌ها

راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها

محتوای دوره ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3.ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
اگرچه به دلیل مشاهده عدم رعایت قانون حق نشر (کپی رایت) نسبت به محتوای جزوات PDF، این احتمال وجود دارد که از سال 1403، دسترسی به کل جزوات تنها به صورت آنلاین و بدون ارائه فایل PDF امکان‌پذیر باشد.

در ادامه مراحل دسترسی به هر یک از محتواهای ارائه‌شده را توضیح خواهیم داد.

دانلود جزوات و فایل‌ها
جزوات و فایل‌ها در پنل کاربری در سایت موسسه قرار می‌گیرند و مراحل دسترسی به آنها یکسان است. با این تفاوت که جزوات به صورت PDF و فایل‌ها به صورت کامل در اختیار اعضای کانون دانش‌پژوهان موسسه قرار می‌گیرد ولی سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به فایل‌ها دسترسی دارند.
در صورتی که جزء فراگیران قبلی بوده و جزوات و فایل‌های خود را از دست داده باشید، برای دسترسی مجدد به این محتوا می‌توانید به شرح زیر اقدام نمایید:
1. برای فراگیران دوره‌های پیش از سال 1401 ارسال جزوات و فایل‌ها امکان‌پذیر نبوده و در صورت تمایل به دسترسی مجدد به این محتوا باید در دوره‌های جدید ثبت‌نام نمایند. البته برای همراهی فراگیران عزیز تخفیف‌هایی برای حضور مجدد در نظر گرفته شده که اعضای کانون می‌توانند با 70 درصد تخفیف و سایر فراگیران غیرعضو با 50 درصد تخفیف در دوره‌ها مجددا حضور یابند.
2. فراگیران دوره‌های 1401 در صورتی که عضو کانون دانش‌پژوهان باشند، به جزوات و فایل‌ها دسترسی داشته ولی سایر فراگیران در صورت تمایل به دسترسی مجدد به محتوای ارائه شده می‌توانند عضو کانون شوند.
3. فراگیران دوره‌های 1402 نیز بر اساس شرایط جدیدی که در ابتدای این بخش توضیح داده شد به جزوات و فایل‌ها دسترسی خواهند داشت.

در ادامه مراحل دسترسی به جزوات و فایل‌ها توضیح داده شده است.
1. ابتدا وارد پنل کاربری خود در وبسایت موسسه شوید.
2. از منوی سمت راست، دانلود فایلها و لایسنسها را انتخاب کنید.

3. با زدن دکمه دانلود، پنجره تمامی فایلها و جزوات دوره نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. رمز فایلها نیز در همان پنجره نمایش داده شده است.

نکته مهم: به علت محدودیت فضای هاست، جزوات و فایل‌ها در پنل کاربری فراگیران در وبسایت موسسه تنها تا برگزاری زمانبندی بعدی دوره در دسترس هستند و پس از این مدت از دیتابیس موسسه حذف گردیده و دسترسی مجدد فراگیران به آن‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد ولی ویدئوها در پلتفرم نمایش ویدئوها تا یک‌سال در دسترس می‌باشند. پس از مدت یک‌ساله هم می‌توانید با پرداخت هزینه نسبت به صدور لایسنس جدید و تمدید اشتراک اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه دسترسی به ویدئوها و تمدید آن‌ها، ادامه راهنما را مطالعه نمایید.

راهنمای دسترسی به ویدئوها
ویدئوهای دوره‌ها، با کیفیت بالا ضبط شده و در اختیار تمامی فراگیران قرار می‌گیرد. ویدئوهای ضبط شده دوره‌های آنلاین تا 24 ساعت پس از برگزاری هر جلسه در پلتفرم نمایش ویدئوها بارگذاری می‌شوند و لایسنس اختصاصی مشاهده ویدئوهای دوره برای هر فراگیر در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می‌گیرد. شما می‌توانید تا یک سال به ویدئوها به صورت آنلاین و آفلاین دسترسی رایگان داشته باشید. پس از مدت یک سال، در صورت تایید موسسه بر اساس قوانین و مقررات سایت و پرداخت هزینه، لایسنس صادر شده به مدت یکسال دیگر تمدید گردیده و مجدد به ویدئوها دسترسی خواهید داشت. توجه داشته باشید که این هزینه معادل با مبلغ کل دوره نبوده و به دو صورت مجزا برای اعضای کانون و سایر فراگیران ارائه می‌گردد. اعضای کانون هزینه کمتری برای تمدید می‌پردازند.
مزیت دیگر اعضای کانون دانش پژوهان موسسه ACEMI این است که تا زمانی که عضویت فعال در کانون داشته باشند، می‌توانند از طریق دو دستگاه با سیستم‌عامل‌های مختلف به ویدئوها دسترسی داشته باشند. به این‌صورت که می‌توانند از بین سه حالت
1. ویندوز + مک
2. ویندوز + اندروید
3.مک + اندروید
یک حالت را فعال کنند.
اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، از طریق یک دستگاه از بین سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک یا اندروید به ویدئوها دسترسی خواهند داشت. اعضای کانون باید دقت نمایند که در صورت عدم تمدید عضویت، شرایط لایسنس‌های فعال از 2 دسترسی به حالت قبل، یعنی دسترسی تنها با یک دستگاه باز می‌گردد و دیگر امکان تغییر دسترسی‌ دوره‌های قبلی، حتی با وجود عضویت مجدد وجود نخواهد داشت.
این امکان وجود دارد که شرایط دسترسی به برخی نسخه‌ها توسط پلتفرم نمایش ویدئوها فراهم شده باشد اما موسسه بر اساس سیاست‌های خود، ممکن است قادر به ارائه دسترسی به برخی از آنها نباشد. اگر نسخه‌های دیگری اضافه شود، این مطلب را به‌روزرسانی خواهیم کرد.
اگر قصد تغییر دسترسی در دستگاه‌های خود داشتید، تا یکبار تغییر دسترسی به طور رایگان امکان‌پذیر است. برای تغییر نیز از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید، همکاران ما بررسی می‌کنند و پاسخ می‌دهند.
واترمارک
ویدئوهای دوره‌های آموزشی با واترمارک اختصاصی در اختیار هر فراگیر قرار میگیرد. واترمارک ویدئوها شامل نام و نام خانوادگی و شماره همراه هر فراگیر است که در قسمت‌های مختلف ویدئو درج می‌شود و در صورت انتشار لایسنس، ضبط و انتشار ویدئو، موسسه متوجه مشخصات فرد منتشر کننده خواهد شد. از این رو توصیه می کنیم لایسنس و ویدئوها را در اختیار فرد دیگری قرار ندهید.

نصب نرم افزار
در حال حاضر این پلتفرم بر سیستم های عامل ویندوز 7 (آخرین نسخه)، ویندوز 8، ویندوز 10، مک و اندروید قابل استفاده است. البته توصیه می‌کنیم که از ویندوز 7 استفاده نکنید زیرا ممکن است برای سیستم‌هایی که گرافیک پایینی دارند مشکلاتی ایجاد نماید.

نرم افزار مشاهده ویدئوها  را از اینجا متناسب با سیستم عامل خود انتخاب نموده و دانلود نمایید. 

مراحل نصب
برای نصب در ویندوز، پس از اینکه فایل دانلود شد، آن را اجرا کنید. پوشه ای که میخواهید نرم افزار در آن ذخیره شود را انتخاب کنید و سپس مراحل نصب را مانند تصاویر زیر طی کنید.نصب نرم افزار مشاهده ویدئوها بسیار آسان است و به زمانی کمتر از یک دقیقه نیاز دارد. پس از اتمام نصب برنامه اجرا می‌شود.دسترسی به لایسنس
برای مشاهده ویدئوهای هر دوره، یک لایسنس (یک کد یکتای 152 کاراکتری) در اختیار شما قرار می‌گیرد که با درج آن در نرم‌افزار به ویدئوها دسترسی پیدا می‌کنید. این لایسنس برای هر دوره و برای هر فراگیر به صورت اختصاصی صادر می شود و با برگزاری هر جلسه و آپلود ویدئوها، دسترسی به ویدئوهای جدید برای شما امکان‌پذیر می‌باشد. پس برای مشاهده ویدئوهای هر جلسه نیازی به لایسنس جدید ندارید و از همان لایسنس قبلی که در ابتدای دوره در اختیار شما قرار گرفته است، استفاده می‌کنید.
برای انجام این‌کار نیز وارد پنل کاربری خود در وبسایت موسسه شوید. از منوی سمت راست، بر روی فایل‌ها و لایسنس‌ها کلیک کنید و روی دکمه لایسنس ویدئوها بزنید.

یک پنجره برای شما نمایش داده می‌شود که در آن لایسنس دوره درج شده است. این لایسنس را کپی کنید و مطمئن شوید که کاراکتری کم یا زیاد کپی نکرده‌اید.

اضافه کردن دوره
نرم افزار و یا اپلیکیشن را اجرا کنید. دکمه ثبت دوره جدید را بزنید (اگر از قبل دوره ای ثبت نکرده باشید، در صفحه باز شده ثبت دوره به شما نمایش داده می‌شود). در فیلد License باید کدی که در مرحله قبل از پنل کاربری خود کپی کرده بودید، درج (Paste) کنید. در فیلد Location، پوشه ای که ویدئوهای این دوره به صورت آفلاین ذخیره می شوند را انتخاب کنید.


پس از اینکه که لایسنس دوره را به نرم افزار خود اضافه کردید، عنوان دوره به شما نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی عنوان دوره، ویدئوهای جلسات به ترتیب نمایش داده می‌شوند و با کلیک بر روی هر جلسه، ویدئو برای شما پخش خواهد شد.دانلود آفلاین
اگر یکبار به صورت آنلاین ویدئوها در نرم افزار و یا اپلیکیشن شما پخش شوند، به طور خودکار دانلود می‌شوند و می‌توانید به صورت آفلاین نیز به آنها دسترسی داشته باشید و ویدئوها را مشاهده کنید. در واقع نیاز نیست برای مشاهده ویدئوها هر بار از اینترنت خود استفاده نمایید و این موضوع حجم اینترنت شما را مصرف نخواهد کرد.
علاوه بر این، می‌توانید دانلود را به صورت جداگانه و بدون پخش ویدئو انجام دهید. اگر سرعت اینترنت مناسبی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از این روش استفاده کنید. برای این کار از صفحه لیست دوره ها روی عنوان دوره کلیک کنید، روی هر کدام از جلسات و بخش ها که می‌خواهید ویدئوی آن را دانلود کنید، راست کلیک نموده و آن را به لیست دانلود اضافه کنید. سپس به قسمت دانلود نرم افزار مراجعه کنید.هم چنین میتوانید تنظیمات دانلود شبانه را از قسمت دانلود شبانه تغییر دهید.دقت کنید که برای پخش فایل‌ها در حالت آفلاین هم باید به نرم افزار باز گردید و از آن‌جا اقدام به پخش فایل‌ها نمایید. یعنی فایل‌ها به صورت مستقیم قابلیت پخش ندارند.
اگر مراحل توضیح داده شده برای شما کافی نبود، اینجا کلیک کنید تا راهنمای کامل را مطالعه کنید.
 وضعیت لایسنس
لایسنس‌ها از زمان صدور تا یکسال اعتبار دارند و هربار پس از اتمام اعتبار یکساله لایسنس از طرف موسسه در پنل کاربری خود نوتیفیکیشن، ایمیل و پیامک اطلاع‌رسانی دریافت میکنید و در صورت تصمیم به تمدید لایسنس و تایید موسسه بر اساس قوانین و مقررات، میتوانید با پرداخت هزینه (پرداخت از پنل کاربری به صورت آنلاین)، دسترسی به ویدئوهای دوره را به مدت یکسال تمدید کنید.
وضعیت لایسنس در پنل کاربری در قسمت "فایلها و لایسنسها" نمایش داده می‌شود. لایسنس هر دوره بر اساس زمان ثبت‌نام در دوره بوده و شامل یکی از چهار حالت زیر است:
1. لایسنس فعال
2. لایسنس در حال انقضا
3. لایسنس منقضی شده
4. لایسنس غیر فعال
در ادامه به توضیح بیشتر هرکدام می پردازیم.

1. لایسنس فعال

در این حالت، لایسنس شما اعتبار دارد و میتوانید آن را در دستگاه‌های انتخابی خود فعال نمایید. برای دسترسی به لایسنس روی دکمه لایسنس ویدئوها کلیک نمایید. حتما به محدودیت دستگاه‌های فعال شده توجه داشته باشید.

2. لایسنس در حال انقضا

دو هفته پیش از اتمام اعتبار یکساله لایسنس، وضعیت لایسنس از فعال به در حال انقضا تغییر میکند. در این زمان، در صورتی که تمایل به تمدید لایسنس دارید، از طریق دکمه تمدید لایسنس میتوانید مراحل پرداخت و تمدید را انجام دهید.

3. لایسنس منقضی شده

بعد از تمام شدن مهلت دو هفته‌ای، وضعیت لایسنس شما منقضی شده خواهد گردید ولی همچنان تا یک هفته پس از اتمام اعتبار لایسنس، دکمه تمدید لایسنس فعال است. به عبارتی از دو هفته پیش از اتمام اعتبار لایسنس تا یک هفته پس از آن و در مجموع سه هفته فرصت دارید لایسنس خود را از طریق پنل کاربری و به صورت آنلاین تمدید نمایید. در صورتی که در بازه سه هفته‌ای تمدید، لایسنس خود را تمدید نکنید و پس از گذشت مدتی تصمیم به تمدید لایسنس داشته باشید، باید از طریق "تیکت" در پنل کاربری خود به ما اطلاع دهید و در صورت تایید موسسه بر اساس قوانین و مقررات سایت، مراحل تمدید لایسنس از طریق پاسخ به تیکت توضیح داده خواهد شد. در صورت تمدید خارج از بازه سه‌هفته‌ای، به این علت که ویدئوها در پلتفرم نمایش ویدئوها توسط موسسه نگهداری شده‌اند و هزینه فضای نگهداری توسط موسسه به پلتفرم نمایش ویدئوها پرداخت می‌شود، مبلغ پرداختی به نسبت بازه زمانی پرداخت نشده، محاسبه شده و برای تمدید لایسنس به هزینه تمدید یک‌ساله اضافه می‌شود.

در حالت‌های لایسنس در حال انقضا و لایسنس منقضی شده با امکان تمدید آنلاین، با کلیک بر روی دکمه تمدید لایسنس، یک پاپ آپ باز می‌شود که هزینه تمدید لایسنس بر اساس نوع دوره و عضویت در کانون دانش‌پژوهان موسسه، نمایش داده می‌شود. همانطور که در بخش راهنمای مشاهده ویدئوها درج شده، اعضای کانون دانش‌پژوهان موسسه برای تمدید لایسنس‌های خود هزینه کمتری می‌پردازند.

4. لایسنس غیرفعال

برای دوره‌هایی که لایسنس صادر نشده باشد و یا نیاز به تمدید لایسنس وجود نداشته باشد، وضعیت لایسنس غیرفعال خواهد بود.

چنانچه در هر یک از مراحل فعالسازی و تمدید لایسنس با سوالی مواجه شدید، از طریق تیکت پشتیبانی در پنل کاربری یا پشتیبانی آنلاین سایت با موسسه در ارتباط باشید.

مشکلات و پشتیبانی
اگر در هر یک از مراحل دسترسی به جزوات، فایلها و ویدئوها به موردی برخوردید و یا با سوالی مواجه شدید،ازطریق پشتیبانی آنلاین سایت یا تیکت پنل کاربری با ما درارتباط باشید.