دانلود فایلها، ویدئوها و لایسنس‌ها

راهنمای دانلود فایلها، ویدئوها و لایسنس‌ها

فایلها، جزوات و ویدئوهای دوره های آموزشی موسسه ACEMI در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. در ادامه ابتدا مراحل دانلود فایلها و جزوات و سپس مشاهده و دانلود ویدئوها را توضیح می دهیم.

دانلود فایلها
همانطور که در راهنمای ثبت نام توضیح دادیم، پس از ثبت نام در دوره و یا تهیه آموزش ویدئویی، عنوان دوره در پنل کاربری شما درج می شود. فایلهای آموزش ویدئویی به محض تکمیل خرید و فایلهای دوره های وبیناری تا 24 ساعت پس از برگزاری هر جلسه در پنل کاربری شما قرار می گیرند. برای برخی از دوره های آموزشی مانند آموزش نرم افزارها، فایلهای موردنیاز پیش از شروع جلسه در پنل کاربری آپلود می شوند و نیاز است که پیش از شروع جلسه آن ها را دانلود کنید و حین جلسه از آن استفاده کنید که البته اطلاع رسانی های آپلود فایلها چه قبل و چه پس از برگزاری هر جلسه از طریق ایمیل انجام می شود.
چند نکته مهم:
- چنانچه در دوره های مهارت های سخت و نرم، منتورینگ و مشاوران شرکت کرده اید، جزوات و لایسنس دسترسی به ویدئوها، در پنل کاربری شما در وبسایت موسسه قرار می‌گیرد. شما باید جزوات را از پروفایل کاربری خود دانلود نموده (24 ساعت پس از برگزاری هر جلسه) و لایسنس خود را در پلتفرمی به نام اسپات پلیر فعال نمایید. لازم به ذکر است که ویدئوها در پلتفرم اسپات پلیر نمایش داده می‌شود.
- چنانچه آموزش خود را خارج از سایت و از طریق ارتباط با موسسه تهیه کرده اید، جزوات از طریق ایمیل ارسال شده؛ لایسنس در پنل کاربری قرار گرفته؛ و ویدئوها در پلتفرم اسپات پلیر نمایش داده می‌شوند.

مراحل دانلود فایلها از پنل کاربری
1. ابتدا وارد پنل کاربری خود در وبسایت موسسه شوید.
2. از منوی سمت راست، دانلود فایلها و لایسنسها را انتخاب کنید.

3. با زدن دکمه دانلود، پنجره تمامی فایلها و جزوات دوره نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. رمز فایلها نیز در همان پنجره نمایش داده شده است.

راهنمای مشاهده ویدئوها
دوره‌های آموزشی که به صورت آنلاین برگزار می شوند با کیفیت بالا ضبط شده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد. ویدئوهای ضبط شده تا 24 ساعت پس از برگزاری در پلتفرم نمایش ویدئوها بارگذاری می‌شوند و لایسنس اختصاصی مشاهده ویدئوهای دوره برای هر شرکت‌کننده در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می‌گیرد. شما میتوانید تا یک سال به ویدئوها به صورت آنلاین و آفلاین دسترسی رایگان داشته باشید.
پس از مدت یک سال، با هماهنگی با موسسه و پرداخت هزینه، لایسنس جدید برای شما به مدت یکسال دیگر صادر گردیده و مجدد به ویدئوها دسترسی خواهید داشت. هزینه‌ای که برای تمدید زمان دسترسی به ویدئوها دریافت میشود، شامل هزینه صدور لایسنس و فضای ذخیره سازی ویدئوها در فضای اسپات پلیر خواهد بود. موسسه تا یکسال از زمان صدور لایسنس این هزینه را پرداخت می‌کند ولی پس از گذشت یکسال، اعلام درخواست تمدید و پرداخت هزینه بر اساس تصمیم شرکت کننده خواهد بود. توجه داشته باشید که این هزینه معادل با مبلغ کل دوره نبوده و صرفا بر اساس تعرفه ی اعلام شده از سوی اسپات پلیر برای صدور لایسنس و فضای ذخیره سازی می‌باشد که در زمان تمدید اعلام خواهد شد.
ویدئوهای دوره‌ها برای هر شرکت‌کننده عادی، در یک دستگاه با سیستم عامل ویندوز یا مک یا اندروید قابل مشاهده است. به این صورت که اگر ویدئوها را روی ویندوز مشاهده کنید، دیگر نمیتوانید آن را در دستگاه دیگری فعال کنید.
اما اعضای کانون دانش پژوهان موسسه ACEMI، میتوانند از طریق دو دستگاه با سیستم عامل های مختلف به ویدئوها دسترسی داشته باشند. به اینصورت که میتوانند از بین سه حالت
1. ویندوز + مک
2. ویندوز + اندروید
3.مک + اندروید
یک حالت را فعال کنند.
اگر سیستم های عامل دیگری اضافه شود، این مطلب را به روزرسانی خواهیم کرد.
اگر قصد تغییر دسترسی در دستگاه های خود داشتید، تا یکبار تغییر دسترسی به طور رایگان امکانپذیر است. برای تغییر نیز از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید، همکاران ما بررسی میکنند و پاسخ میدهند.
واترمارک
ویدئوهای دوره‌های آموزشی با واترمارک اختصاصی در اختیار هر شرکت کننده قرار میگیرد. واترمارک ویدئوها شامل نام و نام خانوادگی و شماره همراه هر شرکت کننده است که در قسمت‌های مختلف ویدئو درج می‌شود و در صورت انتشار لایسنس، ضبط و انتشار ویدئو، موسسه متوجه مشخصات فرد منتشر کننده خواهد شد. از این رو توصیه می کنیم لایسنس و ویدئوها را در اختیار فرد دیگری قرار ندهید.

نصب نرم افزار
در حال حاضر این پلتفرم بر سیستم های عامل ویندوز 7 (آخرین نسخه)، ویندوز 8، ویندوز 10، مک و اندروید قابل استفاده است. البته توصیه می‌کنیم که از ویندوز 7 استفاده نکنید زیرا ممکن است برای سیستم‌هایی که گرافیک پایینی دارند مشکلاتی ایجاد نماید. شما می‌توانید نرم افزار اسپات پلیر را از اینجا متناسب با سیستم عامل خود انتخاب نموده و دانلود نمایید. 

مراحل نصب
برای نصب در ویندوز، پس از اینکه فایل دانلود شد، آن را اجرا کنید. پوشه ای که میخواهید نرم افزار در آن ذخیره شود را انتخاب کنید و سپس مراحل نصب را مانند تصاویر زیر طی کنید.نصب نرم افزار اسپات پلیر بسیار آسان است و به زمانی کمتر از یک دقیقه نیاز دارد. پس از اتمام نصب برنامه اجرا میشود.دسترسی به لایسنس
برای مشاهده ویدئوهای هر دوره، یک لایسنس (یک کد یکتای 152 کاراکتری) در اختیار شما قرار می‌گیرد که با درج آن در نرم‌افزار اسپات پلیر به ویدئوها دسترسی پیدا می‌کنید. این لایسنس برای هر دوره و برای هر شرکت‌کننده به صورت اختصاصی صادر می شود و با برگزاری هر جلسه و آپلود ویدئوها، دسترسی به ویدئوهای جدید برای شما امکان‌پذیر می‌باشد. پس برای مشاهده ویدئوهای هر جلسه نیازی به لایسنس جدید ندارید و از همان لایسنس قبلی که در ابتدای دوره در اختیار شما قرار گرفته است، استفاده می‌کنید.
برای انجام این‌کار نیز وارد پنل کاربری خود در وبسایت موسسه شوید. از منوی سمت راست، بر روی فایل‌ها و لایسنس‌ها کلیک کنید و روی دکمه لایسنس ویدئوها بزنید.

یک پنجره برای شما نمایش داده می‌شود که در آن لایسنس دوره درج شده است. این لایسنس را کپی کنید و مطمئن شوید که کاراکتری کم یا زیاد کپی نکرده‌اید.

اضافه کردن دوره
نرم افزار و یا اپلیکیشن اسپات پلیر را اجرا کنید. دکمه ثبت دوره جدید را بزنید (اگر از قبل دوره ای ثبت نکرده باشید، در صفحه باز شده ثبت دوره به شما نمایش داده می‌شود). در فیلد License باید کدی که در مرحله قبل از پنل کاربری خود کپی کرده بودید، درج (Paste) کنید. در فیلد Location، پوشه ای که ویدئوهای این دوره به صورت آفلاین ذخیره می شوند را انتخاب کنید.


پس از اینکه که لایسنس دوره را به نرم افزار خود اضافه کردید، عنوان دوره به شما نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی عنوان دوره، ویدئوهای جلسات به ترتیب نمایش داده می‌شوند و با کلیک بر روی هر جلسه، ویدئو برای شما پخش خواهد شد.دانلود آفلاین
اگر یکبار به صورت آنلاین ویدئوها در نرم افزار و یا اپلیکیشن شما پخش شوند، به طور خودکار دانلود می‌شوند و می‌توانید به صورت آفلاین نیز به آنها دسترسی داشته باشید و ویدئوها را مشاهده کنید. در واقع نیاز نیست برای مشاهده ویدئوها هر بار از اینترنت خود استفاده نمایید و این موضوع حجم اینترنت شما را مصرف نخواهد کرد.
علاوه بر این، می‌توانید دانلود را به صورت جداگانه و بدون پخش ویدئو انجام دهید. اگر سرعت اینترنت مناسبی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از این روش استفاده کنید. برای این کار از صفحه لیست دوره ها روی عنوان دوره کلیک کنید، روی هر کدام از جلسات و بخش ها که می‌خواهید ویدئوی آن را دانلود کنید، راست کلیک نموده و آن را به لیست دانلود اضافه کنید. سپس به قسمت دانلود نرم افزار مراجعه کنید.هم چنین میتوانید تنظیمات دانلود شبانه را از قسمت دانلود شبانه تغییر دهید.دقت کنید که برای پخش فایل‌ها در حالت آفلاین هم باید به نرم افزار باز گردید و از آن‌جا اقدام به پخش فایل‌ها نمایید. یعنی فایل‌ها به صورت مستقیم قابلیت پخش ندارند.
اگر مراحل توضیح داده شده برای شما کافی نبود، اینجا کلیک کنید تا راهنمای کامل را مطالعه کنید.

 وضعیت لایسنس

لایسنسها از زمان صدور تا یکسال اعتبار دارند و هربار پس از اتمام اعتبار یکساله لایسنس از طرف موسسه در پنل کاربری خود نوتیفیکیشن، ایمیل و پیامک اطلاع‌رسانی دریافت میکنید و در صورت تصمیم به تمدید لایسنس، میتوانید با پرداخت هزینه (پرداخت از پنل کاربری به صورت آنلاین)، دسترسی به ویدئوهای دوره را به مدت یکسال تمدید کنید.
وضعیت لایسنس در پنل کاربری در قسمت "فایلها و لایسنسها" نمایش داده می‌شود. لایسنس هر دوره بر اساس زمان ثبت‌نام در دوره بوده و شامل یکی از چهار حالت زیر است:
1. لایسنس فعال
2. لایسنس در حال انقضا
3. لایسنس منقضی شده
4. لایسنس غیر فعال
در ادامه به توضیح بیشتر هرکدام می پردازیم.

1. لایسنس فعال

در این حالت، لایسنس شما اعتبار دارد و میتوانید آن را در دستگاه‌های انتخابی خود فعال نمایید. برای دسترسی به لایسنس روی دکمه لایسنس ویدئوها کلیک نمایید. حتما به محدودیت دستگاه‌های فعال شده توجه داشته باشید.

2. لایسنس در حال انقضا

دو هفته پیش از اتمام اعتبار یکساله لایسنس، وضعیت لایسنس از فعال به در حال انقضا تغییر میکند. در این زمان، در صورتی که تمایل به تمدید لایسنس دارید، از طریق دکمه تمدید لایسنس میتوانید مراحل پرداخت و تمدید را انجام دهید.

3. لایسنس منقضی شده

بعد از تمام شدن مهلت دو هفته‌ای، وضعیت لایسنس شما منقضی شده خواهد گردید ولی همچنان تا یک هفته پس از اتمام اعتبار لایسنس، دکمه تمدید لایسنس فعال است. به عبارتی از دو هفته پیش از اتمام اعتبار لایسنس تا یک هفته پس از آن و در مجموع سه هفته فرصت دارید لایسنس خود را از طریق پنل کاربری و به صورت آنلاین تمدید نمایید. بعد از این مدت امکان تمدید آنلاین وجود نداشته و برای تمدید باید از طریق "تیکت" در پنل کاربری خود به ما اطلاع دهید.

4. لایسنس غیرفعال

برای دوره‌هایی که لایسنس صادر نشده باشد و یا نیاز به تمدید لایسنس وجود نداشته باشد، وضعیت لایسنس غیرفعال خواهد بود.

چنانچه در هر یک از مراحل فعالسازی و تمدید لایسنس با سوالی مواجه شدید، از طریق تیکت پشتیبانی در پنل کاربری یا پشتیبانی آنلاین سایت با موسسه در ارتباط باشید.

مشکلات و پشتیبانی
اسپات پلیر یکی از بهترین پلتفرم های اشتراک گذاری ویدئو است که موسسه برای انتشار ویدئوهای دوره‌ها از آن استفاده می‌کند. اگر در هر یک از مراحل استفاده از این پلتفرم به مشکلی برخوردید و یا با سوالی مواجه شدید، میتوانید از راهنمای اسپات پلیر استفاده کنید و یا با پشتیبانی اسپات پلیر ارتباط برقرار کنید. راه‌های ارتباط با پشتیبانی اسپات پلیر را در ادامه درج کرده ایم. ما نیز همواره در کنارتان هستیم.

@SpotPlayer