آزمون‌ها

برای دریافت گواهینامه حرفه‌ای و گواهینامه مدیریتی باید در آزمون دوره شرکت کنید و پس از کسب حداقل نمره، گواهینامه صادر گردیده و در پنل کاربری شما بارگذاری می شود. در ادامه، شما را برای شرکت در آزمون های موسسه ACEMI راهنمایی خواهیم کرد.

1. پیش از شروع

لینک‌های شرکت در آزمون تنها برای شرکت‌کنندگانی که گواهینامه حضور دوره را کسب کرده باشند، فعال می‌گردد. پس اگر قصد شرکت در آزمون های موسسه ACEMI و دریافت گواهینامه‌ها را دارید، حتما باید گواهینامه حضور را دریافت کرده باشید. برای مشاهده شرایط دریافت گواهینامه حضور دوره‌های موسسه به نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها مراجعه کنید.
حتما هنگام فعال شدن آزمون و اطلاع رسانی‌های موسسه این موضوع را در نظر داشته باشید و در صورت وجود هرگونه سوال، با موسسه در ارتباط باشید تا فرصت شرکت در آزمون‌ها را از دست ندهید.
لینک های آزمون در پنل کاربری در وبسایت موسسه ACEMI، منوی سمت راست، آزمون‌ها و جلوی عنوان هر دوره قرار می‌گیرد. تا زمانی که آزمون فعال باشد می‌توانید در آزمون دوره شرکت کنید. پس از اتمام اعتبار آزمون، امکان تمدید یا فعال‌سازی مجدد آزمون حتی برای یک شرکت کننده وجود ندارد. در صورتی که یک آزمون تمدید شود، حدود یک هفته پیش از اتمام اعتبار آزمون از طرف موسسه اطلاع رسانی خواهد شد.

چند نکته مهم:
1- دوره‌های تقویمی آنلاین و هیبریدی:
در صورتی‌که در دوره های تقویمی آنلاین و هیبریدی موسسه شرکت کرده باشید، آزمون بین 2 الی 3 ماه بعد از اتمام دوره فعال خواهد شد و 6 ماه فرصت خواهید داشت تا در آزمون دوره شرکت کنید.
2- تهیه ویدئوهای ضبط شده دوره‌های تقویمی و ویدئویی:
در صورتی که دوره‌های تقویمی آنلاین و هیبریدی موسسه را پس از برگزاری به صورت ویدئویی تهیه کرده باشید، لینک آزمون در زمان دریافت گواهینامه حضور برای شما فعال می‌گردد و بر اساس زمانبندی آزمون فرصت دارید در آزمون دوره شرکت کنید.
3- دوره های ویدئویی:
در صورتی که دوره را از آموزش‌های ویدئویی سایت تهیه کرده باشید و برای دوره آزمون و گواهینامه حرفه‌ای ارائه شود، لینک آزمون در زمان دریافت گواهینامه حضور برای شما فعال می‌گردد و تا 6 ماه پس از دریافت گواهینامه حضور، فرصت دارید در آزمون دوره شرکت کنید.

نمره آزمون پس از تصحیح در همین قسمت آزمونها در جلوی عنوان دوره درج میشود.
هر یک از گواهینامه های موسسه به یک حداقل نمره برای صدور نیاز دارند که در راهنمای نقشه راه و گواهینامه‌ها به طور مفصل به توضیح آن پرداخته ایم.

2. نکات مهم پیش از شرکت در آزمون

- آزمون‌های موسسه ACEMI، به صورت آنلاین برگزار میشوند.
- برای اغلب دوره‌های آموزشی می‌توانید تنها یکبار در آزمون‌ها شرکت کنید.
- از طریق لینک یکتایی که برای هر یک از شرکت‌کنندگان صادر شده می‌توانید در آزمون شرکت کنید.
- یکتایی پاسخ‌های شما با سایر شرکت‌کنندگان چک خواهد شد و اگر تشابه مشکوکی وجود داشته باشد سیستم قابلیت تشخیص خواهد داشت.
- آزمون‌های دوره‌های تقویمی آنلاین و هیبریدی حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره فعال شده و از زمان فعال شدن به مدت 6 ماه فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید.
- برخی از آزمون‌ها پس از اتمام مدت 6 ماهه، امکان تمدید دارند ولی تمامی آزمونها تمدید نمیشوند.
- در صورت تمدید آزمون، حدود یک هفته قبل از اتمام مدت 6 ماهه (یا مدت اعلام شده) از طریق ایمیل و پیام در گروه پشتیبانی دوره اطلاع‌رسانی خواهد شد.
- برای هر دوره، زمان آزمون متفاوت است. این زمان از حدود 4 ساعت تا 16 ساعت متغیر است. زمان آزمون را میتوانید در اطلاع رسانی های مربوط به هر دوره و ایمیل ارسالی از طرف موسسه مشاهده کنید.
- دقت کنید که زمان شرکت در آزمون با مدت فعال بودن آزمون متفاوت است. به این صورت که در بازه 6 ماهه اعتبار آزمون فرصت دارید تا آزمون خود را شروع کنید و در بازه چندساعته آزمون، سوالات را ببینید و پاسخ های خود را وارد کنید.
- اگر دربازه چندساعته از آزمون خارج شوید، میتوانید دوباره وارد آزمون شوید اما زمان شما متوقف نخواهد شد.
- از زمانی که دکمه شروع آزمون را می‌زنید، کانتر چندساعته آزمون فعال می‌شود و پس از اتمام زمان، فرصتی برای ارسال پاسخ‌ها ندارید و نمیتوانید مجدد در آزمون شرکت کنید. پس تنها زمانی دکمه شروع را بزنید که قصد و آمادگی شرکت در آزمون را دارید.

3. نکات مهم هنگام شرکت در آزمون

- حتما توجه فرمایید که در طول آزمون باید در پنل کاربری خود در وبسایت موسسه وارد شده باشید و در صورت بروز مشکل از پنل کاربری خارج شده و مجدد وارد شوید.
- سوالات به صورت تستی و تشریحی و پروژه ای طراحی شده‌اند.
- برای برخی سوالات مانند سوالات پروژه‌ای باید از فایل ضمیمه استفاده کنید و در برخی از آن‌ها باید فایلها طبق فرمت درخواست شده آپلود شوند. پیش از آپلود دقت کنید که نسخه نهایی را آپلود کنید و فایل‌ها مشکلی برای باز شدن نداشته باشند. اگر فایل به صورت فرمت دیگری بارگذاری شود، متاسفانه نمره آن سوال را از دست خواهید داد :(
- برای دوره‌های نرم افزاری، حتما از کارکردن درست نرم افزار خود و مطابقت نسخه‌های نرم افزار اطمینان حاصل کنید.
- همان‌طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، می‌توانید در بازه چندساعته مهلت آزمون، از سایت خارج شوید و دوباره باز گردید و مشکلاتی مانند قطعی برق و اینترنت و... تاثیری در کانتر زمان و پاسخ‌های شما نخواهد داشت، اما حتما پیش از شروع آزمون، موارد احتمالی را بررسی کنید تا با خیالی آسوده در آزمون شرکت کنید.
- تمامی پاسخ‌ها با خروج از آزمون و بازگشت به آن ذخیره می‌شوند و تا زمانی که دکمه اتمام آزمون را نزده باشید، امکان ویرایش آنها وجود دارد.

4. نکات مهم پس از شرکت در آزمون

پاسخ‌نامه‌های شما توسط موسسه دریافت می‌شوند و برای تصحیح در اختیار اساتید قرار می‌گیرند و در بازه حدودی 30 روزه پس از شرکت در آزمون بررسی شده و در نهایت نمره شما در پنل کاربری قرار خواهد گرفت.
در صورتی که در آزمون حداقل نمره موردنیاز برای صدور گواهینامه را کسب کرده باشید، گواهینامه مربوطه صادر و در پنل کاربری شما در وبسایت موسسه قرار خواهد گرفت. برای دسترسی به گواهینامه می‌توانید از راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت در تمامی آزمون‌های زندگی!


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸