آزمون‌ها

برای دریافت گواهینامه حرفه ای و گواهینامه مدیریتی باید در آزمون دوره شرکت کنید و پس از کسب حداقل نمره، گواهینامه صادر گردیده و در پنل کاربری شما بارگذاری می شود. در ادامه، شما را برای شرکت در آزمون های موسسه ACEMI راهنمایی خواهیم کرد.

1. پیش از شروع

نکته مهم آن‌است که لینک‌های شرکت در آزمون تنها برای شرکت‌کنندگانی که گواهینامه حضور دوره را کسب کرده باشند، فعال میگردد. پس اگر قصد شرکت در آزمون های موسسه ACEMI و دریافت گواهینامه‌ها را دارید، حتما باید گواهینامه حضور را دریافت کرده باشید.
گواهینامه حضور برای شرکت‌کنندگان آنلاین دوره‌ها با حضور حداقل 60 درصد در جلسات دوره صادر می‌گردد و برای شرکت‌کنندگان آفلاین، منوط به مشاهده حداقل 60 درصد ویدئوها طی دوره است. حتما هنگام فعال شدن آزمون و اطلاع رسانی‌های موسسه این موضوع را در نظر داشته باشید و در صورت وجود هرگونه سوال، با موسسه در ارتباط باشید تا فرصت شرکت در آزمون‌ها را از دست ندهید.
لینک های آزمون در پنل کاربری در وبسایت موسسه ACEMI، منوی سمت راست، آزمون‌ها و جلوی عنوان هر دوره قرار میگیرد. تا زمانی که آزمون فعال باشد می‌توانید در آزمون دوره شرکت کنید. پس از اتمام اعتبار آزمون، امکان تمدید یا فعال‌سازی مجدد آزمون حتی برای یک شرکت کننده وجود ندارد. در صورتی که یک آزمون تمدید شود، حدود یک هفته پیش از اتمام اعتبار آزمون از طرف موسسه اطلاع رسانی خواهد شد.

نکته مهم: برنامه آزمون‌های دوره‌ها، برای شرکت‌کنندگانی که دوره‌های موسسه را به صورت ویدئویی بعد از برگزاری دوره تهیه می‌کنند، با شرکت‌کنندگان دوره در زمان برگزاری دوره، یکسان است. از این رو اگر دوره ای را به صورت ویدئویی تهیه کرده اید، شرایط دریافت لینک آزمون و زمانبندی فعال بودن آزمون را در نظر داشته باشید و پیش از تهیه دوره، زمانبندی آزمون‌ها را از کارشناسان موسسه پیگیری کنید.

نمره آزمون پس از تصحیح در همین قسمت آزمونها در جلوی عنوان دوره درج میشود.
هر یک از گواهینامه های موسسه به یک حداقل نمره برای صدور نیاز دارند که در راهنمای نقشه راه و گواهینامه‌ها به طور مفصل به توضیح آن پرداخته ایم.

2. نکات مهم پیش از شرکت در آزمون

- آزمون‌های موسسه ACEMI، به صورت آنلاین برگزار میشوند.
- برای اغلب دوره‌های آموزشی می‌توانید تنها یکبار در آزمون‌ها شرکت کنید.
- از طریق لینک یکتایی که برای هر یک از شرکت‌کنندگان صادر شده می‌توانید در آزمون شرکت کنید.
- یکتایی پاسخ‌های شما با سایر شرکت‌کنندگان چک خواهد شد و اگر تشابه مشکوکی وجود داشته باشد سیستم قابلیت تشخیص خواهد داشت.
- آزمون‌های دوره‌ها حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره فعال شده و از زمان فعال شدن به مدت 6 ماه فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید.
- برخی از آزمون‌ها پس از اتمام مدت 6 ماهه، امکان تمدید دارند ولی تمامی آزمونها تمدید نمیشوند.
- در صورت تمدید آزمون، حدود یک هفته قبل از اتمام مدت 6 ماهه (یا مدت اعلام شده) از طریق ایمیل و پیام در گروه پشتیبانی دوره اطلاع‌رسانی خواهد شد.
- برای هر دوره، زمان آزمون متفاوت است. این زمان از حدود 4 ساعت تا 16 ساعت متغیر است. زمان آزمون را میتوانید در اطلاع رسانی های مربوط به هر دوره و ایمیل ارسالی از طرف موسسه مشاهده کنید.
- دقت کنید که زمان شرکت در آزمون با مدت فعال بودن آزمون متفاوت است. به این صورت که در بازه 6 ماهه اعتبار آزمون فرصت دارید تا آزمون خود را شروع کنید و در بازه چندساعته آزمون، سوالات را ببینید و پاسخ های خود را وارد کنید.
- اگر دربازه چندساعته از آزمون خارج شوید، میتوانید دوباره وارد آزمون شوید اما زمان شما متوقف نخواهد شد.
- از زمانی که دکمه شروع آزمون را می‌زنید، کانتر چندساعته آزمون فعال می‌شود و پس از اتمام زمان، فرصتی برای ارسال پاسخ‌ها ندارید و نمیتوانید مجدد در آزمون شرکت کنید. پس تنها زمانی دکمه شروع را بزنید که قصد و آمادگی شرکت در آزمون را دارید.

3. نکات مهم هنگام شرکت در آزمون

- حتما توجه فرمایید که در طول آزمون باید در پنل کاربری خود در وبسایت موسسه وارد شده باشید و در صورت بروز مشکل از پنل کاربری خارج شده و مجدد وارد شوید.
- سوالات به صورت تستی و تشریحی و پروژه ای طراحی شده‌اند.
- برای برخی سوالات مانند سوالات پروژه‌ای باید از فایل ضمیمه استفاده کنید و در برخی از آن‌ها باید فایلها طبق فرمت درخواست شده آپلود شوند. پیش از آپلود دقت کنید که نسخه نهایی را آپلود کنید و فایل‌ها مشکلی برای باز شدن نداشته باشند. اگر فایل به صورت فرمت دیگری بارگذاری شود، متاسفانه نمره آن سوال را از دست خواهید داد :(
- برای دوره‌های نرم افزاری، حتما از کارکردن درست نرم افزار خود و مطابقت نسخه‌های نرم افزار اطمینان حاصل کنید.
- همان‌طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، می‌توانید در بازه چندساعته مهلت آزمون، از سایت خارج شوید و دوباره باز گردید و مشکلاتی مانند قطعی برق و اینترنت و... تاثیری در کانتر زمان و پاسخ‌های شما نخواهد داشت، اما حتما پیش از شروع آزمون، موارد احتمالی را بررسی کنید تا با خیالی آسوده در آزمون شرکت کنید.
- تمامی پاسخ‌ها با خروج از آزمون و بازگشت به آن ذخیره می‌شوند و تا زمانی که دکمه اتمام آزمون را نزده باشید، امکان ویرایش آنها وجود دارد.

4. نکات مهم پس از شرکت در آزمون

پاسخ‌نامه‌های شما توسط موسسه دریافت می‌شوند و برای تصحیح در اختیار اساتید قرار می‌گیرند و در بازه حدودی 30 روزه پس از شرکت در آزمون بررسی شده و در نهایت نمره شما در پنل کاربری قرار خواهد گرفت.
در صورتی که در آزمون حداقل نمره موردنیاز برای صدور گواهینامه را کسب کرده باشید، گواهینامه مربوطه صادر و در پنل کاربری شما در وبسایت موسسه قرار خواهد گرفت. برای دسترسی به گواهینامه می‌توانید از راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت در تمامی آزمون‌های زندگی!