نقشه راه مدیریت کسب‌و‌کار در صنعت ساخت (CBM) و گواهینامه‌ها


نقشه راه Construction Business Management

بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت ساخت ممکن است در کشورهای مختلف فعالیت نموده و با اصول، ساختار، رویه و چهارچوب این نوع سازمان‌ها در ساختار بین‌الملل آشنا نباشند. از این‌رو، موسسه ACEMI بر اساس استانداردها، رویه‌ها و Best Practiceهایی که برای ‌Construction Business Management ارائه شده و شاید شناخت کافی نسبت به آنها در کشورمان نباشد، اقدام به ارائه این برنامه که از ماژول‌های مختلفی تشکیل شده، می‌نماید. مبانی که از مطالعات و درس ‌آموخته‌های شرکت‌های موفق تدوین گردیده و به صورت کاملا اجرایی در بخش‌های مختلف ارائه می‌شود. این برنامه در سطح متخصصان کسب‌وکار، مدیران ارشد و مدیران عامل در صنعت ساخت تدوین گردیده و در جهت تکمیل نقشه راه مدیریت ساخت و پروژه از سطح کارشناسان، مدیران و مشاوران پروژه تا سطح متخصصان کسب‌وکار، مدیران ارشد و مدیران عامل ارائه می‌گردد.

ماژول‌ها و گواهینامه‌های CBM Program

نقشه راه تدوین شده در 5 ماژول (1 ماژول پیش‌نیاز و 4 ماژول اصلی) و 10 محدوده دانشی ارائه گردیده است. حضور و ارائه تجارب از سوی متخصصان کسب‌و‌کار در صنعت ساخت، به همراه ارائه سرفصل‌های جامع آموزشی، در کنار برگزاری پنل تخصصی پرسش‌و‌پاسخ و مشاوره سازمانی، بخش‌هایی هستند که این دوره جامع را و منحصربه‌فرد را شکل داده‌اند. 

برای این Program یک گواهینامه حضور به رنگ آبی (CBM Certificate of Participation)، با حضور حداقل 60 درصدی در دوره و یک گواهینامه تایید صلاحیت به رنگ زرشکی (Construction Business Manager in Construction Industry)، پس از موفقیت در آزمون (کسب نمره 70 و بیشتر) صادر می‌گردد. این گواهینامه که به اختصار CBMCI شناخته می‌شود، بیان‌گر صلاحیت فرد به عنوان مدیر کسب‌و‌کار در صنعت ساخت است.

5 بخش برنامه CBM

- ویژگی اساسی برای ورود به صنعت ساخت
- سازمان‌دهی کسب‌و‌کار
- مدیریت کسب‌و‌کار
- ارزیابی کسب‌وکار
- توسعه کسب‌و‌کار

10 محدوده دانشی برنامه CBM

- مدیریت استراتژیک
- مدیریت بازاریابی
- مدیریت عملیات
- مدیریت قرارداد
- مدیریت منابع انسانی
- مدیریت مالی
- مدیریت ریسک
- مدیریت فناوری اطلاعات
- مدیریت عملکرد
- مدیریت توسعه


گواهینامه‌های برنامه CBM

- گواهینامه حضور به رنگ آبی
(CBM Certificate of Participation)

- گواهینامه تایید صلاحیت به رنگ زرشکی
(Construction Business Manager in Construction Industry - CBMCI)

شرایط اخذ گواهینامه‌های برنامه CBM

- حضور بیش از 60 درصد در دوره <= اخذ گواهینامه حضور (CBM Certificate of Participation)
-  قبولی در آزمون <= اخذ گواهینامه تایید صلاحیت (CBMCI Certification)

گواهینامه حضور (CBM Certificate of Participation)


کاورلتر گواهینامه حضور (CBM Certificate of Participation)

گواهینامه تایید صلاحیت (CBMCI Certification)

کاورلتر گواهینامه تایید صلاحیت (CBMCI Certification)

تندیس CBM

نکته مهم: موسسه ACEMI در صدور گواهینامه‌ها بر اساس رویکرد American National Standards Institute و American National Accreditation Board عمل نموده و اطمینان می‌دهد که در فرآیند طراحی سوالات، شرایط برگزاری آزمون‌ها و تصحیح پاسخنامه‌ها عدالت را رعایت نموده و آزمون‌های موسسه به صورت استاندارد و متناسب با محتوای دوره‌ها طراحی می‌شوند. هم‌چنین بر اساس اصول ANSI و ANAB، در صورتی که موسسه تشخیص دهد فردی از محتوای ارائه‌شده در آموزش‌ها و خدمات مشاوره و نام و اعتبار گواهینامه‌های موسسه استفاده غیراخلاقی و خارج از رفتار حرفه‌ای دارد و یا صلاحیت خود را برای داشتن گواهینامه‌ها از دست داده است، با تصمیم و اختیار خویش می‌تواند صلاحیت فرد را رد کرده و گواهینامه را ابطال و از پنل کاربری فرد و دیتابیس وبسایت موسسه حذف نماید. این رویه یکی از الزامات سیستم تایید صلاحیت گواهینامه‌ها در موسسات و انجمن‌های بین‌المللی بوده و موجب رعایت حق و منافع طرفین خواهد شد.

نقشه راه CBM در یک نگاه


می‌توانید دوره‌های مدیریت کسب‌و‌کار در صنعت ساخت (CBM) را در این بخش مشاهده نمایید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸