کانون دانش‌پژوهان


کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI در سال ۱۴۰۰ با هدف ایجاد بزرگترین شبکه ارتباطی در زمینه مدیریت ساخت و پروژه در کشور تاسیس شد. کانون دانش‌پژوهان با ایجاد یک حلقه به هم پیوسته از متخصصان، به دنبال ایجاد تمایز برای همراهان موسسه ACEMI بوده و در کنار اتصال این تمایز به طرح ارتباط با صنعت، به دنبال ارائه خدمات و مزایای متعددی برای اعضای خود است.

برای افرادی که قصد دارند از خدمات موسسه مانند دوره‌های آموزشی استفاده نمایند و همچنین علاقه به توسعه شبکه ارتباطی خود دارند، هزینه این طرح به واسطه تخفیف‌های ارائه شده به اعضای کانون بسیار ناچیز بوده و اعضای کانون مزیت‌های فراوانی به نسبت هزینه اندک عضویت خواهند داشت. علاوه بر این موارد، از سایر تخفیف‌های ویژه اعضاء، به‌روزرسانی دائمی دوره‌ها، استفاده از برخی دوره های تخصصی VIP، پادکست‌ها، TVها، مقالات، پرسش و پاسخ‌ها و بسیاری از خدماتی که صرفا در اختیار اعضای موسسه قرار می‌گیرند، بهره‌مند می‌شوند. در کنار تمام مزایای اشاره شده، این طرح به طرح‌های دیگری در بخش ارتباط با صنعت وصل خواهد شد تا مزایای بیشتری را برای اعضای کانون ایجاد نماید. در آینده درباره طرح ارتباط با صنعت بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کانون دانش‌پژوهان در یک نگاه


 

در این راهنما می‌خوانید:
1. مزایای کانون
2. کانون من
3. طرح مشارکت اعضای کانون
4. نحوه عضویت در کانون
5. تمدید عضویت در کانون

1. مزایای عضویت در کانون

خدمات اعضای کانون به طور کلی در 14 بخش ارائه می‌گردد:

1. دسترسی به نسخه PDF جزوات دوره‌ها
2. ثبت‌نام زودهنگام
3. دسترسی به ویدئوهای دوره‌ها با دستگاه‌های بیشتر
4. دسترسی به به‌روزرسانی دوره‌ها
5. تخفیف ویژه در بازه ثبت‌نام زودهنگام
6. تخفیف ویژه ثبت‌نام در رویدادهای ICIE
7. کد تخفیف امتیازی
8.تخفیف ثبت‌نام مجدد در دوره‌ها
9. تخفیف تمدید لایسنس دسترسی به ویدئوها
10. پشتیبانی مادام‌العمر دوره‌های تقویمی و ویدئویی
11. اولویت بالاتر در لیست متخصصان
12. دریافت امتیاز با مشارکت در توسعه
13. دسترسی به دوره‌های VIP تخصصی
14. حضور در دوره‌های رایگان
15. دسترسی به مقالات تخصصی
16. دسترسی به پادکست‌های تخصصی
17. دسترسی به TVهای تخصصی
18. دسترسی به پرسش‌‌و‌‌پاسخ‌های تخصصی
19. امکان تغییر دسترسی به ویدئوها

نقشه راه موسسه در مسیر ارتباط با صنعت

برای کسب اطلاعات بیشتر، مزایای عضویت در کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI را مطالعه کنید.

مزایای عضویت در کانون در یک نگاه

2. کانون من

در پنل کاربری در وبسایت موسسه، بخش کانون من، از طریق تب‌ها میتوانید اطلاعات موردنیاز، تاریخچه‌های عضویت و تخفیف‌ها و لایسنس دسترسی به آپدیت دوره‌ها را مشاهده کنید.

داشبورد
در داشبورد، جدولی شامل اطلاعات امتیاز فعلی، کد معرف که در طرح مشارکت در توسعه استفاده می شود، وضعیت عضویت و تاریخ‌های آن و لینک عضویت در گروه اعضای کانون قرار دارد.

در داشبورد، کدهای تخفیف امتیازی که برای برخی دوره‌ها، ویژه اعضای کانون صادر می‌گردد، نمایش داده می‌شود. کدهای تخفیف امتیازی با کسر امتیاز به میزان مشخص شده صادر و نمایش داده می‌شوند و در زمان ثبت‌نام در دوره‌ها با درج در فیلد کد تخفیف، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اسپات پلیر
اعضای کانون دانش‌پژوهان، سالیانه و در صورت به‌روزرسانی دوره‌های آموزشی، آپدیت دوره‌هایی که قبلا شرکت کرده‌اند را دریافت می‌کنند. در واقع، با عضویت در کانون، همراه با موسسه به‌روز هستید و دیگر خیالتان بابت آخرین مبانی ارائه شده راحت می‌گردد و تا مادامی که عضو کانون باشید به‌روز خواهید ماند. البته توجه داشته باشید که تنها ویدئوها در زمان به‌روزرسانی‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد. 

لایسنس دسترسی به ویدئوهای آپدیت دوره‌ها در تب اسپات پلیر قراردارد و با فعال‌سازی آن به آپدیت دوره‌هایی که در آن‌ها شرکت داشته‌اید، یک‌جا دسترسی خواهید داشت. تا زمانی که عضو کانون باشید دسترسی به لایسنس فعال و در صورت انقضا یا لغو عضویت، دسترسی غیرفعال خواهد شد.
برای فعال‌سازی لایسنس میتوانید با راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها پیش روید.

تاریخچه امتیازات
در بخش کانون من، تب تاریخچه امتیازات، میتوانید مجموع امتیازات کسب شده به تفکیک هر یک از روش‌های کسب امتیاز را مشاهده می‌کنید. توضیحات بیشتر درباره امتیازات اعضای کانون در ادامه در بخش طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه آمده است.

3. طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه

طرح مشارکت اعضای کانون بدین منظور تدوین شده تا بتواند اعضای فعال را متمایز نموده و خدمات بهتری را به اعضای کانون ارائه نماید. در واقع اعضای کانون به واسطه فعالیت‌های مختلف، امتیاز دریافت می‌کنند و می‌توانند از امتیازات خود برای دریافت کدهای تخفیف امتیازی که برای ثبت‌نام در دوره‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود، استفاده کنند. این امتیازات در طرح‌ها و برنامه‌های آتی موسسه مانند ارتباط با صنعت نیز استفاده خواهد شد. اعضای کانون توسط این طرح رتبه‌بندی شده و سالیانه در صفحه اصلی کانون معرفی می‌شوند. البته این طرح ابعاد فراوان دیگری دارد که در آینده بیشتر از آن مطلع خواهید شد. پس اگر علاقه به کسب امتیاز و متمایز شدن در این طرح دارید تا به عضو برتر (Outstanding Member) تبدیل شوید، ادامه این راهنما را با دقت مطالعه کنید. فعالیت‌هایی که اعضای کانون با آنها می‌توانند امتیاز کسب کنند، عبارتند از:
1. ثبت‌نام در دوره‌ها
2. کد معرف
3. ثبت‌نام از طریق لینک اختصاصی اعضای کانون
4. تولید محتوا
    - مقاله
    - Podcast
    - TV
5. اشتراک‌گذاری نظرات
6. بازدید از لینک اختصاصی اعضای کانون
7. دریافت گواهینامه‌ها
8. عضویت در کارگروه‌های تخصصی موسسه
9. عضویت در کمیته‌های رویدادهای بین‌المللی صنعت ساخت (ICIE)

در ادامه درباره هر یک از روش‌های کسب امتیاز توضیح بیشتری خواهیم داد.

1. ثبت‌نام در دوره‌ها
با ثبت‌نام درهر یک از دوره‌های تقویمی و یا تهیه هر یک از دوره‌های ویدئویی و یا ثبت نام در رویدادها، امتیاز کسب می‌کنید. میزان امتیازی که کسب می‌کنید، درصدی از مبلغ پرداختی شماست. هر چه هزینه سرمایه‌گذاری شما در دوره‌های آموزشی بیشتر باشد، امتیاز بیشتری کسب می‌کنید. امتیاز کسب شده در قسمت امتیاز از ثبت‌نام در دوره‌ها نمایش داده می‌شود.

2. کد معرف
هر عضو کانون، دارای یک کد معرف اختصاصی است که در داشبورد پنل کاربری نمایش داده شده است. می‌توانید این کد را در اختیار افرادی که تاکنون در دوره‌ها حضور نداشته‌اند و عضو کانون نیز نشده‌اند، قرار دهید تا هم برای ثبت نام در دوره‌ها از تخفیف کد معرف شما بهره‌مند شوند (مثلا 25 درصد تخفیف نصیبشان می‌شود) و هم شما از ثبت‌نام آنها امتیاز کسب کنید. در این حالت نیز مانند ثبت‌نام در دوره‌ها امتیاز شما ضریبی از هزینه سرمایه‌گذاری شده توسط شرکت کننده‌ی معرفی شده توسط شماست. مجموع امتیازات این روش، در قسمت امتیاز از کد معرف قرار دارد.


3. ثبت‌نام از طریق لینک اختصاصی اعضای کانون
در هر یک از صفحات دوره های تقویمی، ویدئویی و رویدادها، دکمه "اشتراک‌گذاری اعضای کانون" قرار دارد که برای اعضای کانون قابل استفاده است. اعضای کانون می‌توانند لینکی را که با زدن این دکمه به صورت اختصاصی برای آنها تولید می‌شود، در اختیار دیگران قرار دهند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذارند. در صورتی که فردی که تاکنون در دوره‌های موسسه شرکت نکرده و عضو کانون نیز نباشد، با لینک اختصاصی شما در دوره ثبت‌نام کند، امتیاز کسب می‌کنید. در واقع موسسه به پاس معرفی کردن افراد جدید و همراهی در توسعه خدمات، با ارائه امتیاز که در موارد مختلفی قابل استفاده است، از شما قدردانی می‌کند. 
امتیازی که با ثبت نام دیگران در دوره‌های موسسه دریافت می‌کنید، بر اساس تعداد ثبت‌نامی‌ها به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد. در واقع به تعداد ثبت‌نام از بازه‌های 1 تا 3 ثبت‌نام، 4 تا 6 ثبت‌نام و بیشتر از 7 ثبت‌نام که توسط لینک اشتراکی شما رخ می‌دهد، امتیازهای متفاوتی کسب می‌کنید و ضریب امتیازی که با 8 ثبت‌نام دریافت می‌کنید بیشتر از ضریب آن به ازای 2 ثبت‌نام است. امتیازاتی که با این روش کسب می‌نمایید، در قسمت امتیاز مشارکت در فروش درج می‌شود.
4. تولید محتوا
می‌توانید با تولید محتوا در پایگاه دانش وبسایت موسسه و به ازای تعداد بازدیدهایی که از محتوای شما می‌شود، امتیاز کسب کنید. محتواهایی که در پایگاه دانش موسسه قرار می‌گیرند یکی از انواع زیر است:
- مقاله
- Podcast
- TV
میتوانید با تالیف یا تدوین مقاله‌های تخصصی و ضبط Podcast و TV علاوه بر همراهی موسسه در گسترش دانش و فرهنگ تخصصی و به‌روز، امتیاز کسب کنید. از آنجایی که به زمان و تلاش بیشتری برای تدوین TV به نسبت Podcast و سپس به نسبت مقاله نیاز است، ضریب امتیازات کسب شده نیز به همین ترتیب در نظر گرفته شده است. مجموع امتیازات این بخش در قسمت امتیاز از تولید محتوا قرار گرفته است.

5. بازدید از لینک اختصاصی اعضای کانون
در صفحات دوره‌ها و رویدادها، مقالات، TV وPodcast وبسایت موسسه، با بازدید دیگران از لینکی که با زدن دکمه "اشتراک گذاری اعضای کانون" تولید می‌شود، می‌توانید امتیاز کسب کنید. هرچه بازدید از این لینک تولید شده و اختصاصی شما بیشتر باشد، امتیاز بیشتری نیز کسب خواهید کرد. امتیازاتی که با به اشتراک‌گذاری لیننک اختصاصی خود و بازدید دیگران از آن‌ها کسب کرده‌اید در بخش امتیاز از اشتراک‌گذاری لینک نمایش داده می‌شود.
یک نکته: اگر عضو کانون باشید، با تولید محتوا در پایگاه دانش وبسایت موسسه، هم به ازای بازدیدهای کل از آن محتوا و هم با به اشتراک‌گذاری لینک  اختصاصی خودتان و بازدید دیگران از آن، امتیاز کسب می‌کنید. یک تیر و دو نشان! مجموع امتیازات این بخش در قسمت امتیاز از اشتراک‌گذاری لینک قرار گرفته است.

6. اشتراک‌گذاری نظرات
می‌توانید با درج نظرات و پیشنهادات سازنده و مفید خود در صفحات دوره‌هایی که شرکت کرده‌اید، یا مقاله‌هایی که خوانده‌اید و یا TV و Podcastهایی که تماشا کرده‌اید، امتیاز کسب کنید. این امتیازها پس از تایید نظرات شما توسط ادمین‌های وبسایت به مجموع امتیازات شما افزوده می‌گردد. مجموع امتیازات این بخش در قسمت امتیاز از اشتراک‌گذاری نظرات قرار گرفته است.
تا اینجا به طور خلاصه درباره راه‌های کسب امتیاز صحبت کردیم. در ادامه در یک جدول میزان امتیاز به ازای هر یک از موارد بالا درج شده است.

7. دریافت گواهینامه‌ها
می‌توانید با کسب هر یک از گواهینامه‌های حرفه‌ای، گواهینامه مدیریتی، گواهینامه مشاوره حرفه‌ای و گواهینامه CBMCI، در واقع تمامی گواهینامه‌ها به جز گواهینامه‌های حضور CM و CBM امتیاز کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط دریافت گواهینامه‌ها به نقشه راه CM و گواهینامه‌ها و نقشه راه CBM و گواهینامه‌ها مراجعه کنید.
تا اینجا به طور خلاصه درباره راه‌های کسب امتیاز صحبت کردیم. در ادامه در یک جدول میزان امتیاز به ازای هر یک از موارد بالا درج شده است.

8. عضویت در کارگروه‌های تخصصی موسسه
با عضویت در کارگروه‌های تخصصی موسسه می‌توانید امتیاز کسب کنید. کارگروه‌های تخصصی زیرمجموعه کمیته‌های تخصصی آموزش (PEC)، مشاوره (PCC) و تولیدمحتوا (CCC) فعالیت می‌نمایند. این کارگروه‌های اجرایی زیرمجموعه کمیته‌های موسسه اقدام به پیشبرد کارهای اجرایی نموده و حتی دانشجویان واجد شرایط نیز می‌توانند عضو این کارگروه‌ها گردند.

9. عضویت در کمیته‌های رویدادهای بین‌المللی صنعت ساخت (ICIE) 
در صورتی که در کمیته‌های مختلف رویدادهایی که توسط برند رویدادهای بین‌المللی صنعت ساخت (ICIE) برگزار می‌شود، عضو باشید و در برگزاری موفق رویدادهای صنعت ساخت همکاری کنید،به پاس زحمات شما،به امتیازات شما افزوده می‌گردد.

جدول امتیازات طرح توسعه مشارکت اعضای کانون در یک نگاه
ردیف
روش کسب امتیاز
ضریب مثال امتیاز کسب شده
1 ثبت‌نام در دوره‌ها 0.000001 3،000،000 تومان 30
2 کد معرف 0.00003 3،000،000 تومان 90
3 ثبت‌نام از طریق لینک اختصاصی اعضای کانون
1 تا 3 ثبت‌نام 0.00001 3،000،000 تومان 30
4 تا 6 ثبت‌نام 0.000025 3،000،000 تومان 75
بیشتر از 7 ثبت‌نام 0.00006 3،000،000 تومان 180
4 تولید محتوا
مقاله 0.04 1000 بازدید 40
Podcast 0.07 1000 بازدید 70
TV 0.1 1000 بازدید 100
5 بازدید از لینک اختصاصی اعضای کانون 0.01 1000 بازدید 10
6 اشتراک‌گذاری نظرات 8 1 نظر 8
7 دریافت گواهینامه‌ها (همه گواهینامه‌ها جز گواهینامه حضور) 40 1 گواهینامه 40
8 عضویت در کارگروه‌های تخصصی موسسه
300
9 عضویت در  کمیته‌های رویدادهای بین‌المللی صنعت ساخت (ICIE)
کمیته علمی 200
کمیته برنامه‌ریزی 100
کمیته اجرایی 50


اما یک اتفاق بی‌نظیر آن است که هر ساله اعضای برتر کانون با عنوان Outstanding Member متمایز گردیده و در جهت تقدیر از آن‌ها
1. لوح تقدیر نفیسی همراه با یک نامه رسمی از موسسه که تمامی موارد در آن حک شده به این عزیزان اعطاء می‌گردد.
2. اسامی این عزیزان با لیبل Outstanding Member در صفحه تاریخچه اعضای برتر کانون ماندگار خواهد شد.

4. نحوه عضویت در کانون

در حال حاضر عضویت به دو صورت دانشجویی و عادی صورت می‌گیرد که دانشجویان هزینه کمتری برای عضویت پرداخت می‌کنند. بعد از پرداخت هزینه عضویت، عضویت شما از زمان پرداخت به مدت یکسال اعتبار خواهد داشت و در صورت تمایل، قابل تمدید است. تمامی فرآیندهای عضویت و تمدید به صورت آنلاین و از طریق سایت انجام می‌شود.
برای عضویت میتوانید از صفحه اصلی کانون دانش‌پژوهان اقدام کنید.
ممکن است در شرایطی و تنها بر اساس صلاحدید و تشخیص موسسه، با عضویت کاربر در کانون موافقت نشود. در این زمان کل مبلغ به کاربر عودت داده می‌شود و موسسه اجبار و تعهدی برای تایید عضویت کاربر و ارائه خدمات کانون ندارد.

برای عضویت دانشجویی باید عکس کارت دانشجویی معتبر یا مدرک معتبر دیگری مانند تصویر جدیدترین انتخاب واحد در مراحل عضویت آپلود کنید. برای عضویت به هر دو روش نیز نیاز است در سایت موسسه ثبت نام کرده باشید و مراحل فعالسازی ایمیل، شماره موبایل و احراز هویت را طی کرده باشید.

پس از تایید عضویت، تاریخچه عضویت شما در پروفایل کاربریتان به روز میگردد. علاوه بر این موضوع، بج (Badge) مخصوص اعضای کانون موسسه در پروفایلتان قرار خواهد گرفت. کارت عضویت در کانون دانش‌پژوهان به صورت دیجیتالی صادر می‌شود که بتوانید آن را دانلود و در پروفایل‌های حرفه‌ای خود از آن استفاده نمایید.

5. تمدید عضویت

با عضویت در کانون، میتوانید یک‌سال از خدمات ارائه شده بهره‌مند شوید. عضویت در کانون قابل تمدید است و می‌توانید در تاریخ انقضای عضویت، آن را مجدد تمدید کنید. 
دکمه تمدید عضویت از دو هفته قبل از انقضای عضویت تا یک هفته پس از انقضا در پنل کاربری بخش کانون من فعال است. در بازه 3 هفته‌ای که لینک تمدید عضویت در پنل کاربری فعال است، می‌توانید عضویت خود را با تخفیف ویژه و هزینه بسیار کمتر از عضویت تمدید کنید. 

تمدید عضویت نیز مانند عضویت به دو صورت دانشجویی و عادی صورت می‌گیرد و تمدید دانشجویی با پرداخت هزینه عضویت کمتری همراه است.
در صورتی که در زمان تمدید عضویت، دانشجو و دارای کارت دانشجویی معتبر یا مدرک نشان‌دهنده اشتغال به تحصیل (مانند انتخاب واحد ترم آتی) هستید، عضویت خود رابه صورت دانشجویی تمدید کنید. در غیر این صورت، تمدید عضویت عادی را انتخاب کنید.

در صورتی که در فرصت سه‌هفته‌ای، عضویت خود را تمدید نکنید، میبایست تمدید عضویت خود را با مبلغی بیشتر از هزینه عضویت و بدون تخفیف از صفحه اصلی عضویت در کانون انجام دهید.

* ارقامی که برای عضویت و تمدید در تصاویر راهنما آمده‌اند، برای سال 1401 هستند و امکان تغییر در آن‌ها وجود دارد. از این‌رو مبالغ را در هنگام عضویت و تمدید بررسی نمایید.

خدمات ارائه شده به اعضای کانون در سال 1401خدمات اعضای کانون در سال 1402


از اینکه عضو کانون دانش‌پژوهان هستید به شما و خودمان افتخار می‌کنیم. سپاس از همراهی شما!

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸