معرفی دوره

روش اجرای پروژه مدیریت ساخت یا همان CM Delivery System که در کشورمان به عنوان روش عامل چهارم نیز شناخته میشود، یکی از روشهای بسیار مناسب برای اجرای پروژه ها بوده و میتواند مشکلات زیادی را در راستای ارتقای اجرا و تحویل پروژه ها حل نماید. متاسفانه به دلایل مختلف از جمله ناشناخته بودن این روش اجرا، پیشرفتهای مناسبی در بکارگیری این روش عامل چهارمی مدیریت ساخت (CM) در کشورمان حاصل نگردیده و نیاز به توجه جدی به این روش و نحوه بکارگیری آن وجود دارد. اگرچه روش عامل چهارم انواع مختلفی دارد، اما یکی از رایجترین آنها مدل ریسک یا CM-AT-RISK میباشد که فرمهای قراردادی و فرآیندهای تکمیلی زیادی برای آن تدوین شده و در پروژه های بزرگی نیز به کار گرفته شده است. یکی از این پروژه ها که در آمریکا توسط شرکت Clark و با ارزش 500 میلیون دلاری در حال اجرا است از نوع قرارداد حداکثر قیمت تضمین شده Guaranteed Maximum Price یا همان GMP بوده و میتواند یک نمونه آموزشی مناسبی برای این روش عامل چهارمی ریسک باشد. پیشنیاز این آموزش که از بخش مهارتهای سخت و سطح ارشد-استراتژی است، آموزش های ویدئویی"قراردادهای ساخت و سیستمهای تحویل پروژه" است.

آنچه خواهید آموخت
در این وبینار نه تنها با بحث روش اجرای عامل چهارمی مدیریت ساخت (CM) بیشتر آشنا میشوید، بلکه نمونه عملی پیاده سازی آن را با استفاده از تلفیق با مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) نیز مشاهده خواهید کرد و با بررسی یک نمونه اجرایی در کشور آمریکا یاد خواهید گرفت که چگونه میتوان BIM را در روش اجرای عامل چهارمی آنهم با حداکثر قیمت تضمین شده GMP پیاده سازی نمود.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- مقدمه ای بر روش اجرای عامل چهارمی CM (مدیریت ساخت)
- خلاصه ای از اطلاعات کلیدی پروژه
- مزایا، چالشها و ریسکهای مدل ریسک عامل چهارمی (CM-AT-RISK) در این پروژه
- بررسی قرارداد GMP در این پروژه
- کنترل قیمت از طریق بودجه هدفمند (Target Budget Approach) در این پروژه
- فرآیند پیش از ساخت و نحوه همکاری با تیم طراحی در این پروژه (Pre-Construction & Integration with Design Team)
- بررسی ابزارهای استفاده شده در این پروژه:
- بررسی Trend Log در این پروژه
- ابزار Model Tracking & Virtual Design Construction (VDC) در این پروژه
- بررسی BIM  در این پروژه
- بررسی 4D Model در این پروژه

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ها به صورت ویدئویی ضبط گردیده و شما پس از ثبت‌نام در آن، از طریق لایسنس یکتا به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

2. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- برای این دوره ویدئوها از طریق لایسنس یکتا در اختیارتان قرار می‌گیرد. این دوره شامل جزوه نمی‌باشد. در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

3. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
الف. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
ب. اگر عضو خانواده موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
توجه مهم: دقت نمایید که این تخفیف‌ها تنها ویژه ثبت‌نام‌های فردی (اشخاص حقیقی) بوده و در ثبت‌نام‌های سازمانی (اشخاص حقوقی) لحاظ نمی‌شوند.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟
در حال حاضر برای دوره‌های ویدئویی گواهینامه صادر نمی‌شود.
این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز خرید دوره، به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. شما می‌توانید به "پنل کاربری" خود مراجعه نموده و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. به طور معمول سوالات شما ظرف 2 روز کاری از طرف استاد پاسخ داده خواهد شده و در پنل کاربریتان قرار می‌گیرد.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.