معرفی دوره

شاید چند سالیست که در کشورمان درباره مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) و مزایای فراوان آن صحبت می‌گردد و سازمان‌ها و شرکت‌های بسیاری متولی تدوین استانداردها و دستورالعمل‌های آن در کشور شده‌اند. اما این کار بدون توجه به زیرساخت‌ها و الزامات فنی و مدیریتی پروژه‌ها امکانپذیر نیست و این احتمال را تشدید مینماید تا BIM نیز دچار سرنوشتی همانند سایر مبانی و ابزارها در کشورمان شود.
BIM در نگاه اول یک ابزار تلقی گردیده، در حالی که برای پیاده‌سازی آن نیاز به یک فرآیند کاملی داریم تا بتواند روش اجرای پروژه را منطبق بر ساختاری مبتنی بر BIM نماید. برای این امر در ابتدا به معرفی BIM، کاربردها، نمونه های موردی واقعی، مزایا، معایب و مشکلات BIM می‌پردازیم؛ ایده‌های بکارگیری BIM را در سازمان‌ها بررسی کرده و نگاهی به هزینه و ذخیره مالی ناشی از استفاده از BIM خواهیم داشت؛ و BIM را در نگاهی فراتر به صورت یک Enterprise Roadmap Strategy خواهیم دید.
در قسمت دوم درباره چالش‌ها و راهکارهای نمونه واقعی Marlins Ballpark، اولین استادیومی اجرا شده با استفاده از LEED در آمریکا، بحث خواهیم نمود؛ نحوه هماهنگی نیروها و تکنولوژی در حضور BIM و آنالیز ساخت‌پذیری با استفاده از BIM را در این پروژه بررسی می‌نماییم. سپس کاربرد 4D و پلتفرم مبتنی بر web که در این پروژه استفاده گردیده صحبت می‌نماییم. اینکه6D Facilities Management چگونه در این پروژه یکپارچه گردیده و در نهایت نتایج و درس آموخته‌های این پروژه را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره به آموزش مبانی، مفاهیم، ساختارها، مزایا، معایب، مشکلات حقوقی و آموزش مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) از نگاه مدیریت پروژه پرداخته‌ایم و در همین راستا یک نمونه موردی را که در آمریکا اجرا شده،مورد ارزیابی قرار داده‌ایم. در این دوره با همه این مبانی آشنا خواهید شد.

وجه تمایز این دوره

- آموزش خلاصه و کاربردی مبانی و مفاهیم BIM از پایه با ارائه مثال‌های فراوان
- ارائه یک نمونه واقعی از اجرای BIM در آمریکا
- بررسی چالش‌ها، راهکارها، مزایا و معایب استفاده از BIM با ارائه آمار واقعی
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات صرفا در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختاریافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. بخش اول: نقشه راهی به نام BIM
- معرفی BIM از نگاه استاندارد انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) و NBIMS-US
- نحوه اجرای BIM
- معرفی مدلسازی nD
- معرفی و شرح کامل 3D و 4D و 5D و 6D و 7D
- نحوه یکپارچه‌سازی مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM)
- بررسی جایگاه‌های کاربردی BIM
- هزینه و منفعت مالی در زمان استفاده از BIM
- بررسی اثرات BIM در صنعت ساخت
- بررسی مزایای BIM
- بررسی موانع پیاده‌سازی BIM از منظر طراحی، مدیریت پروژه، قراردادی و حقوقی
- ارتباط BIM با ساختار مدیریت پروژه و ارائه نقشه راه
- روش اجرا و تحویل مبتنی بر BIM یا همان BIM-Based Delivery System
- استانداردهای مربوط به BIM
- نحوه پیاده سازی BIM در قالب روش اجرا و تحویل پروژه
- توصیه‌های کلیدی برای پیاده سازی BIM در سازمانها

2. بخش دوم: مدیریت و کنترل پروژه با استفاده از BIM (با مطالعه موردی پروژه Marlins Ballpark در آمریکا)
- معرفی پروژه Marlins Ballpark
- چالش‌ها و راهکارهای حل پیچیدگی پروژه با استفاده از BIM
- ارتباط بین نیروهای انسانی و تکنولوژی در حضور BIM
- آنالیز ساخت‌پذیری با استفاده از BIM
- هماهنگی برنامه زمانبندی از طریق 4D
- مستندسازی As-Built با استفاده از پلتفرمی مبتنی بر Web
- یکپارچه سازی 6D Facilities Management
- نتایج و درس آموخته‌های استفاده از BIM در این پروژه

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • علی آذری

  4 ماه پیش

  محتوی ارائه شده در این دوره توسط جناب آقای دکتر علوی پور به اندازه یک درس دانشگاهی عمیق و گسترده است و علاقه مندان به حوزه مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) می توانند با گذراندن این دوره چند ساعته به اندازه چند ده ساعت از مطالبی کاربردی بهره مند شوند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

   سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  8 ماه پیش

  سلام و عرض ادب با توجه به اینکه موضوع پایان نامه من بیم بود، اما این دوره رو که گذروندم با خودم گفتم که کاش قبل دفاع این دوره رو دیده بودم چون دید جامع و مفیدی با این دوره برای بیم به مخاطب میده و مثل همیشه با ارائه جذاب دکتر علوی پور عزیز دوره در ذهن بنده نشست. ممنون از موسسه حرفه ای شما

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  باعث افتخار ماست و امیدواریم دانشجویان بیشتری همچون شما در این عرصه قدم بگذارند.

  پاسخ
 • آرش كارمند

  با سلام، ممنون از محتوی بسیار ارزشمندتون. شاید بهتر باشه فایل Pdf این وبینار رو به همراه سایر فایل ها ارائه بدید!

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض احترام سپاس از پیشنهاد شما. سیاست موسسه این بوده که تنها برای <strong>دوره های بیشتر از 12 ساعت</strong> جزوات آموزشی در دسترس فراگیران&nbsp;قرار گیرد (<strong>البته برخی از دوره های زیر 12 ساعت هم شامل این موضوع شده اند</strong>)، اما در تلاش هستیم این موضوع برای تمام دوره ها از سال آینده اجرایی شود.&nbsp;</p>

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • علی آذری

  4 ماه پیش

  محتوی ارائه شده در این دوره توسط جناب آقای دکتر علوی پور به اندازه یک درس دانشگاهی عمیق و گسترده است و علاقه مندان به حوزه مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) می توانند با گذراندن این دوره چند ساعته به اندازه چند ده ساعت از مطالبی کاربردی بهره مند شوند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

   سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  8 ماه پیش

  سلام و عرض ادب با توجه به اینکه موضوع پایان نامه من بیم بود، اما این دوره رو که گذروندم با خودم گفتم که کاش قبل دفاع این دوره رو دیده بودم چون دید جامع و مفیدی با این دوره برای بیم به مخاطب میده و مثل همیشه با ارائه جذاب دکتر علوی پور عزیز دوره در ذهن بنده نشست. ممنون از موسسه حرفه ای شما

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  باعث افتخار ماست و امیدواریم دانشجویان بیشتری همچون شما در این عرصه قدم بگذارند.

  پاسخ
 • آرش كارمند

  با سلام، ممنون از محتوی بسیار ارزشمندتون. شاید بهتر باشه فایل Pdf این وبینار رو به همراه سایر فایل ها ارائه بدید!

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض احترام سپاس از پیشنهاد شما. سیاست موسسه این بوده که تنها برای <strong>دوره های بیشتر از 12 ساعت</strong> جزوات آموزشی در دسترس فراگیران&nbsp;قرار گیرد (<strong>البته برخی از دوره های زیر 12 ساعت هم شامل این موضوع شده اند</strong>)، اما در تلاش هستیم این موضوع برای تمام دوره ها از سال آینده اجرایی شود.&nbsp;</p>

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • علی آذری

  4 ماه پیش

  محتوی ارائه شده در این دوره توسط جناب آقای دکتر علوی پور به اندازه یک درس دانشگاهی عمیق و گسترده است و علاقه مندان به حوزه مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) می توانند با گذراندن این دوره چند ساعته به اندازه چند ده ساعت از مطالبی کاربردی بهره مند شوند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

   سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  8 ماه پیش

  سلام و عرض ادب با توجه به اینکه موضوع پایان نامه من بیم بود، اما این دوره رو که گذروندم با خودم گفتم که کاش قبل دفاع این دوره رو دیده بودم چون دید جامع و مفیدی با این دوره برای بیم به مخاطب میده و مثل همیشه با ارائه جذاب دکتر علوی پور عزیز دوره در ذهن بنده نشست. ممنون از موسسه حرفه ای شما

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  باعث افتخار ماست و امیدواریم دانشجویان بیشتری همچون شما در این عرصه قدم بگذارند.

  پاسخ
 • آرش كارمند

  با سلام، ممنون از محتوی بسیار ارزشمندتون. شاید بهتر باشه فایل Pdf این وبینار رو به همراه سایر فایل ها ارائه بدید!

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض احترام سپاس از پیشنهاد شما. سیاست موسسه این بوده که تنها برای <strong>دوره های بیشتر از 12 ساعت</strong> جزوات آموزشی در دسترس فراگیران&nbsp;قرار گیرد (<strong>البته برخی از دوره های زیر 12 ساعت هم شامل این موضوع شده اند</strong>)، اما در تلاش هستیم این موضوع برای تمام دوره ها از سال آینده اجرایی شود.&nbsp;</p>

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸