معرفی دوره

یکی از اصلی‌ترین چالش‌هایی که در بحث مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM) با آن مواجه هستیم، یکپارچه‌سازی مدل‌های مختلف 3D و 4D و 5D و 6D بوده که به یکی از چالش‌های متخصصان این حوزه تبدیل گردیده است. از سوی دیگر، اگر مدیران ساخت و پروژه اطلاعات کافی از نحوه اجرای پروژه داشته باشند و شرایطی فراهم گردد تا گزارش‌ها در لحظه تولید و در اختیار مدیران قرار گیرد، هزینه و زمان پروژه قابلیت کنترل بیشتری داشته و می‌توان تصمیمات مقتضی را در زمان مناسب اخذ نمود. این موضوع تنها از طریق ایجاد یکپارچگی بین مدل‌های مختلف BIM مقدور خواهد بود.
در همین راستا، نرم‌افزار Bexel Manager یک ابزار قدرتمند با قابلیت‌های فراوان در زمینه یکپارچه‌سازی BIM با رویکرد مدیریت پروژه است. این نرم‌افزار دارای قدرت پردازش چشم‌گیر و منعطف با نرم‌افزارهای مختلف در این صنعت بوده و از مزایای مهم استفاده از این نرم‌افزار می‌توان به اضافه شدن بعد ششم BIM یعنی مدیریت تعمیر و نگهداشت اشاره کرد. اضافه شدن قابلیت مدیریت هوشمند اسناد و مدارک پروژه و هم‌چنین قابلیت همگام‌سازی اطلاعات با نرم‌افزار قدرتمند Power BI، از جذابیت‌های شگفت‌انگیز کار با این نرم‌افزار است که می‌تواند ما را در زمینه آنالیز تاخیرات، مدیریت ادعا و البته مدیریت قرارداد به شکل مناسبی کمک نماید.
از این‌رو، بار دیگر و با هدف متمایزسازی فعالان این عرصه دوره دیگری در زمینه مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM) تعریف گردیده تا بتواند نحوه یکپارچه‌سازی این موارد را با آموزش نرم‌افزار Bexel Manager و با رویکرد مدیریت پروژه به فراگیران آموزش دهد. دوره‌ای که به دلیل آموزش نحوه پیوند گزارش‌های تدوین شده با Power BI ساختار متمایزی را برای فعالان این حوزه ایجاد می‌نماید.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، علاوه بر مرور فرمان‌های نرم‌افزاری، مفاهیم برنامه‌ریزی و نقش مدیران ساخت، به نحوه بکارگیری و ایجاد مدل‌های 4D، 5D و 6D به صورت کاملا پروژه محور پرداخته می‌شود. در این دوره آموزش شما در 7 گام تکمیل می‌شود.
1. مبانی کار با نرم‌افزار را فراگرفته و با ریبون‌های نرم‌افزار Bexel Manager آشنا می‌شوید.
2. نحوه کار با مدل 3D و چگونگی یکپارچه‌سازی نقشه‌های طراحی شده توسط نرم‌افزار‌های مدل‌سازی با نرم‌افزار Bexel Manager را فرا خواهید گرفت.
3. نحوه انجام Clash Detection را در این نرم‌افزار که اقدام به یکپارچه‌سازی مدل‌ها نموده است، فرا می‌گیرید.
4. نحوه ایجاد ساختار شکست کار (WBS) و تهیه یک برنامه زمان‌بندی با توجه به مدل ایجاد شده را فراگرفته تا در نهایت مدل 4D را یکپارچه نماییم.
5. نحوه یکپارچه‌سازی مدل ایجاد شده را با مدل 5D و با استفاده از ابزارهای مربوط به هزینه و Quantity Take-off و به کمک جداول استاندارد Masterformat و Uniformat فرا خواهید گرفت.
6. ابزارهای کاربردی نرم‌افزار در زمینه 6D را فرا گرفته و نحوه اضافه‌کردن برخی مستندات و مدارک پروژه را خواهید آموخت.
7. نحوه لینک‌دهی خروجی‌های نرم‌افزار Bexel Manager به نرم‌افزار Power BI را خواهید آموخت.

وجه تمایز این دوره

- برگزاری دوره با رویکرد مدیریت پروژه برای مدیران، کارشناسان و مشاوران فعال در این حوزه
- آموزش نرم‌افزار به صورت پروژه‌ای و کاملا اجرایی
- استفاده از Power BI برای یکپارچه‌سازی و بهبود گزارش‌ها
- یکپارچه‌سازی مبانی با آموزش‌های ارائه شده در دوره Navisworks و Synchro
- بهره‌مندی از سال‌ها سابقه اجرایی و آموزشی در بحث مدل‌سازی BIM
- متمایزسازی فراگیران با آموزش نکات کلیدی و نهفته در نرم‌افزار
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- گروه پشتیبانی 60 روزه از زمان شروع دوره
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

برای دریافت مشاوره رایگان از مشاوران تخصصی موسسه ACEMI،
کافیست از طریق لینک زیر، اطلاعات خود را ثبت و ارسال کنید.

برای دریافت مشاوره آموزشی کلیک کنید

خلاصه ویدئوهای دوره های پیشین

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- آشنایی با نوارابزارهای نرم‌افزار Bexel Manager
- تعریف پروژه نمونه و وارد کردن طراحی‌های 2 بعدی و 3 بعدی به نرم‌افزار Bexel Manager
- نحوه ایجاد Clash Test و Clash detection در نرم‌افزار
- متره و برآورد و انجام Quantity Take-off بر اساس پروژه نمونه
- ایجاد ساختار شکست کار (WBS) پروژه نمونه
- تنظیم برنامه مبنا (Baseline) و به کارگیری ابزارهای کنترل پروژه
- ایجاد مدل 4D
- تخصیص هزینه و یکپارچه‌سازی مدل به صورت 5D
- آشنایی با ابزارهای نرم‌افزار در زمینه ایجاد یک مدل 6D
- ایجاد مستندات و مدارک پروژه نمونه
- لینک گزارش‌ها مدیریت پروژه‌ای نرم‌افزار با نرم‌افزار Power BI و هوشمندسازی گزارش‌ها

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • علی آذری

  5 ماه پیش

  فرصت فراگیری دانش تخصصی و عملی خصوصا در بعد ششم مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) و قابل اجرا با نرم افزار Bexel Manager ، موقعیتی عالی برای علاقه مندان است که توسط موسسه ACEMI و بوسیله جناب مهندس کردانی فراهم شده است. شرکت در این دوره جامع را به علاقه مندان حوزه ساخت و بیم اکیدا پیشنهاد میکنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  5 ماه پیش

   پیام شما برای ما بسیار ارزشمند بوده و مطالبی که بیان کردید، قطعا قوت قلبی برای کل مجموعه خواهد بود. با آرزوی موفقیت برای شما.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  8 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره رو در سال 1401 گذراندم و با توجه به مرور اون واقعا دستمریزاد باید گفت به جناب کردانی عزیز بابت این رویه یکپارچه ای که بین نرم افزارهای حوزه BIM و مدیریت اطلاعات از جمله Power Bi ایجاد کردند. این دوره یک دوره میشه گفت تکمیلی نرم افزارهای نویز ورک و سینکرو بود که تمام سطوح بیم رو میشه یکپارچه سازی کرد و برای توجیه مالکان پروژه ها برای استفاده از بیم خیلی مفید بود. ممنون از ارائه جذاب جناب کردانی عزیز و تشکر از موسسه خوب ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • علی آذری

  5 ماه پیش

  فرصت فراگیری دانش تخصصی و عملی خصوصا در بعد ششم مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) و قابل اجرا با نرم افزار Bexel Manager ، موقعیتی عالی برای علاقه مندان است که توسط موسسه ACEMI و بوسیله جناب مهندس کردانی فراهم شده است. شرکت در این دوره جامع را به علاقه مندان حوزه ساخت و بیم اکیدا پیشنهاد میکنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  5 ماه پیش

   پیام شما برای ما بسیار ارزشمند بوده و مطالبی که بیان کردید، قطعا قوت قلبی برای کل مجموعه خواهد بود. با آرزوی موفقیت برای شما.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  8 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره رو در سال 1401 گذراندم و با توجه به مرور اون واقعا دستمریزاد باید گفت به جناب کردانی عزیز بابت این رویه یکپارچه ای که بین نرم افزارهای حوزه BIM و مدیریت اطلاعات از جمله Power Bi ایجاد کردند. این دوره یک دوره میشه گفت تکمیلی نرم افزارهای نویز ورک و سینکرو بود که تمام سطوح بیم رو میشه یکپارچه سازی کرد و برای توجیه مالکان پروژه ها برای استفاده از بیم خیلی مفید بود. ممنون از ارائه جذاب جناب کردانی عزیز و تشکر از موسسه خوب ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • علی آذری

  5 ماه پیش

  فرصت فراگیری دانش تخصصی و عملی خصوصا در بعد ششم مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) و قابل اجرا با نرم افزار Bexel Manager ، موقعیتی عالی برای علاقه مندان است که توسط موسسه ACEMI و بوسیله جناب مهندس کردانی فراهم شده است. شرکت در این دوره جامع را به علاقه مندان حوزه ساخت و بیم اکیدا پیشنهاد میکنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  5 ماه پیش

   پیام شما برای ما بسیار ارزشمند بوده و مطالبی که بیان کردید، قطعا قوت قلبی برای کل مجموعه خواهد بود. با آرزوی موفقیت برای شما.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  8 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره رو در سال 1401 گذراندم و با توجه به مرور اون واقعا دستمریزاد باید گفت به جناب کردانی عزیز بابت این رویه یکپارچه ای که بین نرم افزارهای حوزه BIM و مدیریت اطلاعات از جمله Power Bi ایجاد کردند. این دوره یک دوره میشه گفت تکمیلی نرم افزارهای نویز ورک و سینکرو بود که تمام سطوح بیم رو میشه یکپارچه سازی کرد و برای توجیه مالکان پروژه ها برای استفاده از بیم خیلی مفید بود. ممنون از ارائه جذاب جناب کردانی عزیز و تشکر از موسسه خوب ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸