معرفی دوره

مدیریت ریسک پروژه، بخصوص در کشورمان که در جایگاهی با درجه ریسک بالا قرار گرفته است، از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و ما را ملزم می نماید تا با دقت بیشتری به کاربرد این مهم در پروژه‌ها بپردازیم. در واقع، صنعت ساخت و احداث در مقایسه با سایر صنایع دارای ریسک‌های بالاتری بوده و نیاز به توجه متفاوت و البته خاص‌تری برای مدیریت ریسک‌ها است. در نتیجه، باید به گونه‌ای عمل نمود که عدم قطعیت‌ها قبل از وقوع و تبدیل شدن به بحران، شناسایی و تعادل بین تهدیدها و فرصت‌ها ایجاد شود. 

بر همین اساس دوره‌ای تدوین شده است تا در دو بخش متفاوت فرآیند جامع مدیریت ریسک را هم از نگاه مفاهیم و مطالعات و هم از منظر نرم‌افزاری آموزش دهد. در بخش اول و با بررسی انواع استانداردهای مختلف مانند DOD ،PRAM ،ISO 31000 CMAA ،PMBOK و بسیاری از منابع دیگر، نه تنها فرآیند مطالعات ریسک را به شکل اجرایی آموزش خواهید دید، بلکه به واسطه طراحی کارگاه‌های مختلف، مدل‌سازی هر کدام از این مبانی را در هر مرحله خواهید آموخت.  در بخش دوم به سراغ یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارهای مدیریت ریسک به نام PertMaster رفته و بر اساس ساختاری پروژه‌محور یک پروژه نمونه را از ابتدا مدل‌سازی خواهیم نمود.

باید اشاره کنیم که دوره های "فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه" و "مدیریت یکپارچه مالی، حسابداری و هزینه در پروژه و سازمانهای پروژه محور" پیشنیاز این دوره جامع هستند.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره که از دو بخش کلیدی تشکیل شده، در بخش اول مفاهیم، مبانی و مدل‌سازی مدیریت ریسک را خواهید آموخت و در بخش دوم نحوه مدل‌سازی این مبانی را در یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارهای مدیریت ریسک به نام PertMaster می‌آموزید. در واقع این دوره به شما کمک می‌کند تا:
1. ساز وکار یکپارچه ای برای فرآیند مدیریت ریسک در طول چرخه حیات پروژه ایجاد نمایید.
2. نمونه‌های مختلف خطرات مختلف در مراحل مختلف چرخه حیات پروژه را تجزیه و تحلیل نموده و از مرحله شناسایی ریسک تا مرحله نظارت، کنترل و گزارش‌دهی ساز و کار مشخصی داشته باشید.
3. با استفاده از چندین کارگاه مختلف، مدل‌سازی فرآیند مدیریت مدیریت ریسک را به صورت عملیاتی یاد بگیرید.
4. مدل‌سازی فرآیند مدیریت ریسک بر روی یک پروژه نمونه و پیاده‌سازی گام به گام آن را با نرم‌افزار Oracle Primavera Risk Analysis or PertMaster به صورتی اجرایی فرا گیرید.

خلاصه ویدئوهای دوره‌های پیشین

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. مفاهیم، مبانی و مدل‌سازی مدیریت ریسک
الف. مقدمه و مفاهیم اولیه
- تعریف پروژه
- شناخت اهداف و فازهای پروژه
- شناخت ذی‌نفعان و بررسی ارتباط بین پروژه و ذی‌نفعان
- تعریف ریسک از نگاه استانداردهای مختلف (PRAM و ISO31000 و CMAA و PMBOK و DOD و ...)
- تعریف ریسک و شناخت ریسک‌های محرک درونی و بیرونی پروژه
ب. شناسایی ریسک‌های پروژه
- معرفی چرخه سیستماتیک مدیریت ریسک پروژه
- بررسی و معرفی رویکردها، روش‌ها و ابزارهای شناسایی ریسک‌های پروژه
- کارگاه شناسایی ریسک‌های پروژه
ج. تحلیل کیفی و کمی ریسک‌های پروژه
- طبقه‌بندی ریسک‌های شناسایی شده بر اساس سازمان و پروژه
- آنالیز کیفی ریسک‌های پروژه
- ارزیابی احتمال وقوع ریسک‌های پروژه
- ارزیابی اثرات ریسک‌های پروژه
- ارزیابی شدت ریسک‌های پروژه
- کارگاه پیاده‌سازی آنالیز کمی ریسک‌های پروژه به کمک روش Decision Trees و Risk Mapping
د. تدوین و پیاده‌سازی برنامه پاسخ به ریسک‌های پروژه
- تعریف ریسک پذیری و اشتهای ریسک
- نحوه کنترل ریسک‌های موجود
- بررسی گزینه‌های پاسخ به ریسک
کارگاه تدوین و اجرای برنامه پاسخ به ریسک
ه. نظارت، کنترل و گزارش‌دهی ریسک‌های پروژه
- تخصیص مسئولیت‌ها
- فرآیند نظارت بر ریسک‌ها
- معیارهای کنترل ریسک‌ها
- فرآیندهای گزارش‌دهی ریسک‌ها
- کارگاه بررسی کامل یک پروژه نمونه از مرحله شناسایی تا گزارش‌دهی ریسک 

2. نرم افزار مدیریت ریسک (Oracle Primavera Risk Analysis or PertMaster)
- معرفی نرم افزار Risk Analysis و قابلیتهای آن، نصب نرم افزار، وارد نمودن (Import) برنامه زمانبندی در برنامه Primavera Risk Analysis
- ایجاد یک پروژه جدید، تنظیمات اولیه پروژه نرم افزار، تعریف ساختار شکست کار و پیاده سازی آن در نرم افزار، تعریف فعالیتها، تعریف فعالیتهای احتمالی، تعریف مایلستون در نرم افزار، تعریف مدت زمان انجام فعالیتها و روشهای محاسبه آن
- ثبت مدت زمان فعالیتها بر اساس Three-point Estimate، تعریف روابط بین فعالیتها، تعریف روابط احتمالی بین فعالیتها، تعریف تقویم پروژه، تعریف تقویم های احتمالی و انواع قیدها
- تنظیمات Formatting شامل Timescale و Columns و Lines و Gant Chart و Bars به همراه تنظیمات Page Setup و Print
- دسته بندی فعالیتها (Organize)، انواع منابع و تعریف منابع در نرم افزار، تخصیص منابع و تسطیح منابع
- تهیه برنامه مبنا (Baseline) و تعریف فیلتر
- جمع آوری اطلاعات و تعریف Risk Register، تعریف ریسک های کیفی، تعریف ریسک های کمی، مدل سازی ریسکها و ایجاد همبستگی (Correlation) بین ریسک ها و تحلیل آن
- روش Risk Driver و پیاده سازی آن در نرم افزار، مقایسه نتایج روش Risk Driver و Three-point Estimate
- تحلیل نمودارها: نمودار Distribution، نمودار Tornado، نمودار Probabilistic Cash Flow و Scatter Plot
- تحلیل حساسیت ریسک (Sensitivity Analysis)، رتبه بندی (Rank) فعالیتها بر اساس Sensitivity Index، اولویت بندی ریسک ها Prioritizing Risk Index
- محاسبه Schedule Contingency و Cost Contingency
- به روز رسانیSchedule Risk Analysis ، ثبت اطلاعات واقعی پروژه و به روز رسانی برنامه و ارائه گزارشات (Reports)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

نکته مهم: ضمنا باید اشاره شود که اعضای کانون یک مزیت ویژه برای ثبت‌نام زودهنگام در دوره‌های موسسه دارند. اعضای کانون می‌توانند در بازه یک‌هفته‌ای از شروع ثبت‌نام هر دوره، با دفتر موسسه تماس گرفته و زودتر در دوره‌های آموزشی (قبل از تکمیل ظرفیت) ثبت‌نام نمایند.

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی
 

ب. گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 89.9 سطح "B" و 70 الی 79.9 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای آموزش و گواهینامه ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.