معرفی دوره

پروژه ها از منظر برنامه ریزی و کنترل پروژه به سطوح مختلفی تقسیم میگردند. این بدان معنی است که در تمامی طول چرخه حیات پروژه، از مرحله قبل از طراحی (Pre-Design) تا مرحله پس از ساخت (Post-Construction) بحث برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه یک فرآیند ادامه دار و یکپارچه ای خواهد بود. در طول تمامی این فازها نیاز است تا فرد یا سازمانی اقدام به پیاده سازی این فرآیند به صورت یکپارچه نماید. در واقع مدیر پروژه در طول تمامی این فازها وظایف و مسئولیتهایی دارد که باید بتواند به صورت یک ساختار منسجم اقدام به پیاده سازی آن نماید.

در واقع این دوره که در سطح ارشد برگزار شده است، به صورت فرآیندی به برنامه ریزی پروژه پرداخته و تمام مواردی را که در دوره "فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه" و "فرآیند جامع آنالیز تاخیرات" و "مدیریت ادعاء و اختلافات در طول چرخه حیات پروژه" فرا گرفته اید را در فرآیندی ساختار یافته و مثل قطعات یک پازل چیدمان میکند.

 آنچه خواهید آموخت
شما در این ویدئوها می آموزید تا طی یک فرآیند یکپارچه و از همان مراحل ابتدایی پروژه چه اقداماتی (فاز قبل از طراحی) را باید به صورت فرآیندی انجام دهید تا بتوانید در تمامی چرخه حیات پروژه یک برنامه توسعه یافته و دقیق تدوین نموده و اقدام به کنترل، ارزیابی و مدیریت مناسب با در نظر گرفتن شرایط آنالیز تاخیرات و مدیریت ادعاء نمایید. در واقع در این مسیر وظایف مدیر پروژه از اهمیت زیادی برخوردار بوده که باید به این فرآیند و وظایف خود آگاهی کاملی داشته باشد و شرایط صحیحی را در پروژ پیاده سازی نماید.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. وظایف و مسئولیتهای مدیر پروژه در ارتباط با برنامه ریزی و زمانبندی پروژه در طول چرخه حیات پروژه

2. فرآیند برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه در مرحله قبل از طراحی (Pre-Design Phase)
نقش مدیر پروژه در فاز قبل از طراحی در ارتباط با برنامه ریزی و زمانبندی پروژه
برنامه ریزی سطوح برنامه ریزی (Master Level Planning)
نفرات اختصاص یافته به پروژه
بررسی و تدوین قرارداد از نگاه برنامه ریزی
تدوین و به روز رسانی برنامه Master
تدوین و به روز رسانی برنامه Master Milestone

3. برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه در مرحله طراحی (Design Phase)
نقش مدیر پروژه در فاز طراحی در ارتباط با برنامه ریزی و زمانبندی پروژه
به روزرسانی برنامه Master
تدوین برنامه طراحی (Design Schedule)
بررسی و تایید برنامه طراحی (Design Schedule)
نظارت و به روز رسانی برنامه طراحی (Design Schedule)
تدوین برنامه اجرا/ساخت قبل از مناقصه (Pre-Bid Construction Schedul)

4. برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه در مرحله تدارکات و مناقصه (Procurement/Bidding Phase)
نقش مدیر پروژه در فاز مناقصه/تدارکات در ارتباط با برنامه ریزی و زمانبندی پروژه
اقدامات بازه مناقصه از نگاه برنامه ریزی و زمانبندی پروژه
برنامه ساخت/اجرای پیمانکار
اقدامات پیمانکار در فاز مناقصه از نگاه برنامه ریزی و زمانبندی

5. برنامه ریزی، زمانبندی، کنترل پروژه در مرحله ساخت/اجرا (Construction Phase)
نقش مدیر پروژه در فاز ساخت/اجرا در ارتباط با برنامه ریزی و زمانبندی پروژه
تدوین برنامه بیسلاین اجرا/ساخت (Construction Baseline Schedule) به همراه ساختار تیم اجرایی پیمانکار و انواع چکلیستها برای تدوین برنامه بیسلاین گام به گام
بررسی و تایید برنامه بیسلاین اجرا/ساخت (Construction Baseline Schedule)
به روز رسانی برنامه مصوب اجرا/ساخت (Construction Baseline Schedule)
بررسی و تایید برنامه به روز شده/اصلاح شده (Schedule updates and revised schedule)
بررسی انواع شاخصهای اندازه گیری روند اجرای برنامه (Schedule Metrics) (این موضوع مبانی پیشرفته در مدیریت ارزش کسب شده (EVM) و KPI های متنوع برای کنترل پروژه را در برگرفته که به شکل مفصلی درباره آن صحبت کرده ایم)
بررسی جایگاه آنالیز تاخیرات در روند اجرای پروژه
تدوین برنامه جبرانی (Recovery Plan یا Catchup Plan)
به روزرسانی برنامه  Master
اجرای برنامه در سایت پروژه

6. برنامه ریزی، زمانبندی، کنترل پروژه در مرحله پس از ساخت/اجرا (Post-Construction Phase)
- برنامه Occupancy
- برنامه Commissioning

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ها به صورت ویدئویی ضبط گردیده و شما پس از ثبت‌نام در آن، از طریق لایسنس یکتا به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

2. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها که از طریق لایسنس یکتا در اختیارتان قرار می‌گیرد، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری شده‌اند و میتوانید آن‌ها را دانلود کنید. در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

3. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
الف. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
ب. اگر عضو خانواده موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
توجه مهم: دقت نمایید که این تخفیف‌ها تنها ویژه ثبت‌نام‌های فردی (اشخاص حقیقی) بوده و در ثبت‌نام‌های سازمانی (اشخاص حقوقی) لحاظ نمی‌شوند.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟
در حال حاضر برای دوره‌های ویدئویی گواهینامه صادر نمی‌شود.
این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز خرید دوره، به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. شما می‌توانید به "پنل کاربری" خود مراجعه نموده و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. به طور معمول سوالات شما ظرف 2 روز کاری از طرف استاد پاسخ داده خواهد شده و در پنل کاربریتان قرار می‌گیرد.

نظرات
 • نیما احمدی

  دوره پیشنیاز این دوره که فرمودید به صورت وبینار هستش و برای کسی که میخواد مثل این دوره به ویدیو دسترسی سریع داشته باشه نیست، پیشنهادتون چیه؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  دوره پیشنیاز این دوره، وبینار فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه می باشد که هم اکنون در حال برگزاری است. محتوای دوره و سرفصلها در این لینک در دسترس است. چنانچه میخواهید در این دوره ثبت نام کنید، با موسسه تماس بگیرید. همکاران راهنمای شما هستند. اطلاعات تماس نیز در صفحه تماس با ما درج شده است.

  پاسخ
 • نیما احمدی

  درود، من احساس میکنم این دوره از دید کارفرما می باشد و این مراحل برای پیمانکار میتواند به شکل دیگه ای باشه؟ میشه در این مورد توضیحی بدید تا تصمیم گیری کنم در خصوص تهیه این دوره؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و وقت بخیر این دوره از سطح ارشد-استراتژی بوده و پیشنیاز آن دوره سطح کارشناسی برنامه ریزی است که ساختار جامعی را در بیش از 45 ساعت آموزش میدهد (مشاهده از اینجا). این دوره نیز در طول چرخه حیات پروژه ارائه شده و مبانی قراردادی، تاخیرات و مدیریت ادعاء را که در دوره های مختلف موسسه به آموزش آنها پرداخته ایم در یک ساختار فرآیندی و جامع از مرحله قبل از طراحی تا پس از ساخت یکپارچه مینماید. طبیعیست که بخشی از این دوره (فاز ساخت/اجرا) به پیمانکار اختصاص داشته و بخشهای دیگر مبانی است که کارفرما و مشاور باید بدان توجه کند. البته در فاز ساخت/اجرا مبانی متعددی که به هر دو مرتبط است بحث شده است.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.