معرفی دوره

کنترل پروژه شامل بخش‌های زیادی اعم از کنترل زمان، هزینه و منابع بوده و ارتباط زیادی با موفقیت پروژه دارد. موضوعی که از ابتدای پروژه و در مرحله قبل از شروع طراحی آغاز شده و فاز مهندسی را نشانه می‌رود. اگر این فاز دچار تاخیر گردد می‌تواند آثار زیان‌باری را برای پروژه به همراه داشته و کارفرما را با چالش هزینه در فازهای ساخت و بهره‌برداری مواجه نماید. پس اهمیت کنترل پروژه در فاز مهندسی بسیار بالا بوده و شرکت‌های مهندسین مشاور باید بتوانند این فرآیند را به خوبی انجام داده و در این شرکت مدیریت ساخت (CM) می‌تواند به کمک کارفرما آمده و پروژه را در مسیر درست هدایت نماید. کنترل فاز مهندسی حتی در پروژه‌های EPC بالاتر بوده و باید بدانیم برای این موارد رویه‌های استانداردی وجود دارد که سال‌ها در کشوری چون آمریکا مورد مطالعه قرار گرفته است. یکی از این موسسات که سهم زیادی را در این بین دارد، موسسه صنعت ساخت آمریکا (CII) بوده که از چند سند مهم برخوردار است. سندی که در این دوره به آموزش آن پرداخته‌ایم و شما می‌توانید از این دوره به شکل یک دستورالعمل کاملا اجرایی که توسط نمایندگانی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا هم‌چون Shell و Brown & Root و Gulf Interstate و Department of Defense و ALCOA و ... نوشته شده استفاده نموده و به شکلی کاملا کاربردی آن را تبدیل به یک سند در سازمان خود نمایید. 

آنچه خواهید آموخت

در این دوره ویدئویی، نکات کلیدی را بر اساس یکی از مهم‌ترین اسناد موسسه صنعت ساخت آمریکا (CII) پرداخته‌ایم. در واقع، در این دوره:
1. با دلیل اهمیت کنترل پروژه بخصوص در فاز مهندسی آشنا می‌شوید.
2. ساختارهای موجود برای شرکت‌های مهندسین مشاور را فرا گرفته و توصیه سند در ارتباط با بهترین ساختار را یاد خواهید گرفت.
3. اساس قرارداد و برنامه‌ریزی پروژه مهندسی را فرا خواهید گرفت.
4. ساختار کنترل پروژه مهندسی را فرا می‌گیرید.

وجه تمایز این دوره

- اولین برگزار‌کننده دوره‌های تخصصی موسسه CII با رویکردی یکپارچه در کشور
- آموزش یک سند مهم از موسسه CII
- ایجاد تمایز بین فعالان برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با یادگیری این مبانی
- برگزاری دوره به صورت تخصصی برای فاز مهندسی
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات صرفا در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت تخصصی، خلاصه و پربازده در راستای نقشه راه CM

این دوره بخشی از دوره فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه برگزار شده سال 1402 می‌باشد که به صورت آپدیت در اختیار اعضای کانون دانش‌پژوهان که در دوره‌های قبلی برنامه‌ریزی شرکت کرده بودند نیز قرار گرفت.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. مقدمه
- کنترل پروژه
- کنترل فعالیت مهندسی

2. ساختار سازمانی شرکت‌های مهندسین مشاور
- ساختار Functional
- ساختار Task Force
- ساختار Matrix
- بهترین ساختار
- وضعیت کنترل پروژه در شرکت‌های مهندسین مشاور

3. اساس کنترل پروژه برای فاز مهندسی
- انواع قراردادهای رایج مهندسی
- جزئیات تدوین قراردادهای مهندسی و نحوه مدیریت آن
- برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی
- ساختار CBS و WBS و Activity برای فعالیت‌های مهندسی
- نکات مهم برای تدوین برنامه زمانی مهندسی
- نکات مهم برای کنترل برنامه زمانی مهندسی
- نحوه ایجاد ساختار Code of Accounts
- نحوه محاسبه پیشرفت فعالیت‌های مهندسی
- نحوه محاسبه پیشرفت فعالیت‌های تدارکات
- کنترل فاز مهندسی و ایجاد دیتابیس

4. سایر مشاهدات تحقیقاتی سند
- نحوه تعامل با تیم پروژه
- نقش کلیدی مدیر پروژه
- مبلغ مناسب برای سرمایه‌گذاری روی کنترل پروژه
- مدیریت تغییرات

5. الحاقیه‌ها
- سیستم‌های اندازه‌گیری پیشرفت مهندسی
- مروری بر کلیات سند DOD/DOE به نام CSCSC

این دوره بخشی از دوره فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه برگزار شده سال 1402 می‌باشد که به صورت آپدیت در اختیار اعضای کانون دانش‌پژوهان که در دوره‌های قبلی برنامه‌ریزی شرکت کرده بودند نیز قرار گرفت.

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  یک دوره کاربردی دیگر بر اساس سند CII ،با مشاهده این دوره ها بیش از قبل متوجه ساختارهای سازمان یافته و اسناد تدوین شده برای کلیه موارد کنترل پروژه، مدیریت پروژه و مدیریت ساخت در دنیا میشویم.ممنون از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

    از اینکه این رویداد برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  4 ماه پیش

  بحث کنترل پروژه یکی از وظایف اصلی شرکت های مشاور در داخل کشور می باشد که با توجه فقدان اسناد بالادستی جامع، متاسفانه مغفول مانده است. مباحث ارائه شده دراین دوره که با توجه به اسناد بین المللی تهیه شده است می تواند نقشه راهی صحیح و جامع جهت ساماندهی هرچه بهتر این مقوله در کشور باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش


  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  با گذراندن این دوره بالاخره فهمیدم که ساز و کاری برای کنترل مراحل قبل از ساخت و اجرا وجود داره چه برای مهندسین مشاور و چه برای پروژه هایی که EPC برداشته میشه برای کنترل پیشرفت اون و پرداخت وضعیت مشاور یا پیمانکار بسیار فرایندهای کاربردی ارائه شد و همه با یک رویه مشخص و استاندارد قابل بررسی و کنترل هستند. ممنون از آقای دکتر و تیم خوب موسسه بابت ارائه دوره های با کیفیت روز دنیا.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  یک دوره کاربردی دیگر بر اساس سند CII ،با مشاهده این دوره ها بیش از قبل متوجه ساختارهای سازمان یافته و اسناد تدوین شده برای کلیه موارد کنترل پروژه، مدیریت پروژه و مدیریت ساخت در دنیا میشویم.ممنون از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

    از اینکه این رویداد برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  4 ماه پیش

  بحث کنترل پروژه یکی از وظایف اصلی شرکت های مشاور در داخل کشور می باشد که با توجه فقدان اسناد بالادستی جامع، متاسفانه مغفول مانده است. مباحث ارائه شده دراین دوره که با توجه به اسناد بین المللی تهیه شده است می تواند نقشه راهی صحیح و جامع جهت ساماندهی هرچه بهتر این مقوله در کشور باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش


  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  با گذراندن این دوره بالاخره فهمیدم که ساز و کاری برای کنترل مراحل قبل از ساخت و اجرا وجود داره چه برای مهندسین مشاور و چه برای پروژه هایی که EPC برداشته میشه برای کنترل پیشرفت اون و پرداخت وضعیت مشاور یا پیمانکار بسیار فرایندهای کاربردی ارائه شد و همه با یک رویه مشخص و استاندارد قابل بررسی و کنترل هستند. ممنون از آقای دکتر و تیم خوب موسسه بابت ارائه دوره های با کیفیت روز دنیا.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  یک دوره کاربردی دیگر بر اساس سند CII ،با مشاهده این دوره ها بیش از قبل متوجه ساختارهای سازمان یافته و اسناد تدوین شده برای کلیه موارد کنترل پروژه، مدیریت پروژه و مدیریت ساخت در دنیا میشویم.ممنون از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

    از اینکه این رویداد برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  4 ماه پیش

  بحث کنترل پروژه یکی از وظایف اصلی شرکت های مشاور در داخل کشور می باشد که با توجه فقدان اسناد بالادستی جامع، متاسفانه مغفول مانده است. مباحث ارائه شده دراین دوره که با توجه به اسناد بین المللی تهیه شده است می تواند نقشه راهی صحیح و جامع جهت ساماندهی هرچه بهتر این مقوله در کشور باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش


  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  با گذراندن این دوره بالاخره فهمیدم که ساز و کاری برای کنترل مراحل قبل از ساخت و اجرا وجود داره چه برای مهندسین مشاور و چه برای پروژه هایی که EPC برداشته میشه برای کنترل پیشرفت اون و پرداخت وضعیت مشاور یا پیمانکار بسیار فرایندهای کاربردی ارائه شد و همه با یک رویه مشخص و استاندارد قابل بررسی و کنترل هستند. ممنون از آقای دکتر و تیم خوب موسسه بابت ارائه دوره های با کیفیت روز دنیا.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸