معرفی دوره

یکی از چالش‌های پروژه‌ها تایید برنامه زمان‌بندی بوده و در بسیاری از مواقع مشاور و تیم کارفرمایی از تایید این برنامه به علت ترس از ایرادات موجود، خودداری می‌کنند. ترسی که می‌تواند پروژه را با بن‌بست مواجه نموده، به‌طوری‌که تایید دیرهنگام برنامه زمان‌بندی یا عدم تایید آن تبعات بسیار بیشتری برای طرفین قرارداد، بخصوص کارفرما خواهد داشت. تبعاتی که می‌تواند نه تنها کنترل زمان را از دست کافرما خارج نماید، بلکه حتی منجر به مجاز شدن تاخیرات پیمانکار و ایجاد نقض تعهدات قراردادی از سمت کارفرما گردد.

پس راهکار موجود بررسی ساختارمند برنامه زمان‌بندی بوده، به طوری که کارفرما بتواند با اطمینان بیشتری اجراپذیری برنامه زمان‌بندی را تایید نماید. این موضوع که تحت عنوان ارزیابی اجراپذیری برنامه زمان‌بندی (Schedule Constructability Review) مطرح است، در دوره برنامه‌ریزی و کنترل پروژه به شکل مناسبی آموزش داده شد اما باید آگاه باشیم که ساختارهای اجراپذیری بعضا می‌توانند از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده که نیاز به دانش پیشرفته‌تری در ابعاد فنی و زمان‌بندی دارند. برای این موضوع سندهایی ارائه شده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها سند AACE 48R-06 است که از منظر فنی به تدوین برنامه‌ای اجراپذیر پرداخته است. البته سند دیگری نیز وجود دارد که رویه‌های تضمین کیفیت برنامه‌ زمان‌بندی را بررسی کرده و از منظر زمان‌بندی چک‌لیست بی‌نظیری ارائه کرده است.   

از این‌رو و با توجه به اهمیت ارزیابی اجراپذیری برنامه زمان‌بندی (Schedule Constructability Review)، قصد داریم در دوره‌ای که با تمرکز بر روی یکی از مهم‌ترین اسناد انجمن مهندسی هزینه (AACE) به نام AACE 48R-06 برگزار می‌گردد، به بررسی این نکات حیاتی پرداخته و فرآیند و مواردی را که باید در زمان ارزیابی مورد‌نظر قرار گیرد را آموزش دهیم. این دوره به صورت اختصاصی برای اعضای کانون دانش‌­پژوهان موسسه ACEMI ارائه شده است.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، نکات کلیدی فنی را بر اساس یکی از مهم‌ترین اسناد انجمن AACE به نام AACE 48R-06 فرا می‌گیرید و نکات مهم زمان‌بندی را بر اساس سند دیگری فرا می‌گیرید تا بتوانید برنامه‌ای اجراپذیر از هر دو منظر فنی و زمانی تدوین کنید. دوره‌ای که هم برای پیمانکاران، هم کارفرمایان، هم مشاوران و هم افراد فعال در زمینه برنامه‌ریزی و کنترل پروژه نکات کلیدی را در بر داشته و باعث ایجاد یک مزیت رقابتی مناسب می‌شود. در واقع، در این دوره:
- مبانی، مفاهیم و کاربرد فرآیند ارائه شده را فرا خواهید گرفت.
- فرآیند اجرایی پیشنهادی برای تحلیل اجراپذیری برنامه زمان‌بندی (SCR) را از منظر فنی و برنامه‌ای یاد خواهید گرفت.

وجه تمایز این دوره

- اولین برگزار‌کننده دوره‌های RP انجمن AACE با رویکردی یکپارچه در کشور
- آموزش دو سند مهم برای ایجاد یک برنامه اجراپذیر از دو منظر فنی و زمانی
- ایجاد تمایز بین فعالان برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با یادگیری این مبانی منحصربه‌فرد
- برگزاری دوره با رویکرد یکپارچگی مبانی برنامه‌ای و قراردادی
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات صرفا در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت تخصصی، خلاصه و پربازده در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. مبانی، مفاهیم و کاربرد فرآیند ارائه شده
2. فرآیند اجرایی پیشنهادی
الف. پیشینه
ب. ارزیابی اجراپذیری برنامه زمان‌بندی (SCR)
ج. بررسی شرایط ارزیابی در طول فازهای مختلف پروژه
-فاز طراحی
- فاز تدارکات و مناقصه
- فاز اجرا

د. ملاحظات کلیدی در زمانی ارزیابی SCR
- جامعیت
- هماهنگی
- بهره‌برداری
- کارهای دست دوم
- نقاط کنترلی
- ایمنی
- اقلامی با زمان تامین طولانی
- ملاحظات اثر آب‌و‌هوایی
- متناسب بودن جزئیات

ه. تدوین و توسعه برنامه کارگاه (Site Planning)
- زیرساخت‎‌های موقت
- برنامه‌ریزی نحوه دسترسی به کارگاه
- جانمایی کارگاه
- برنامه‌ریزی ماشین‌آلات و نیروهای انسانی
- اولویت‌بندی بهینه اجرای کار
- ایمنی کارگاه
- اولویت‌بندی کارهای عمرانی
- سیستم‌های دائمی بکاررفته در فاز اجرا

و. چکلیست ارزیابی اجراپذیری برنامه زمان‌بندی (SCR)
ز. چکلیست برنامه زمان‌بندی تجهیز و ساخت کارگاه
ح. رویه‌های تضمین کیفیت برنامه زمان‌بندی
- محدوده برنامه زمان‌بندی پروژه
- مقایسه شاخص‌های برنامه زمان‌بندی
- ارزیابی روابط منطقی در برنامه زمان‌بندی
- ارزیابی مسیر بحرانی
- مقایسه به‌روزرسانی‌های برنامه زمان‌بندی پروژه
ز. مثال‌هایی از مهم‌ترین نواقص و مشکلات کیفی برنامه زمان‌بندی

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

گواهینامه حضور CM

نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  4 روز پیش

  دوره کاربردی دیگری بر اساس اسناد AACE که اجرا پذیر بودن برنامه را علاوه بر موارد مطرح شده در دوره برنامه ریزی و زمانبندی بررسی مینماید.همچنین این دوره خوراک تهیه چک لیست جهت بررسی زمانبندی پروژه با رویکرد اجراپذیر بودن آن میباشد.با سپاس از دکتر علوی پور عزیز و سایر همکاران

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 روز پیش

   از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  4 هفته پیش

  دوره ی اجراپذیری برنامه زمان بندی از آنجایی که بر اساس اسنادی از AACE برگزار شد، شامل نکاتی کلیدی و مورد توجه در نحوه ی فرآیند اجرایی و همچنین جمع بندی چک لیست های پروژه هست که با تدریس دکتر علوی پور عزيز برگزار و مطرح شد.سپاس از زحمات شما عزیزان

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

   امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
 • علی آذری

  1 ماه پیش

  با تشکر از جناب دکتر علوی پور عزیز، دوره بسیار جذابی بود و به نکات اجرایی جالبی در مورد برنامه زمانبندی اشاره شد که استفاده از آنها برای فعالان صنعت، خصوصا در بخش برنامه ریزی و کنترل پروژه بسیار راه گشا خواهد بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

   از اینکه این رویداد برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  4 روز پیش

  دوره کاربردی دیگری بر اساس اسناد AACE که اجرا پذیر بودن برنامه را علاوه بر موارد مطرح شده در دوره برنامه ریزی و زمانبندی بررسی مینماید.همچنین این دوره خوراک تهیه چک لیست جهت بررسی زمانبندی پروژه با رویکرد اجراپذیر بودن آن میباشد.با سپاس از دکتر علوی پور عزیز و سایر همکاران

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 روز پیش

   از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  4 هفته پیش

  دوره ی اجراپذیری برنامه زمان بندی از آنجایی که بر اساس اسنادی از AACE برگزار شد، شامل نکاتی کلیدی و مورد توجه در نحوه ی فرآیند اجرایی و همچنین جمع بندی چک لیست های پروژه هست که با تدریس دکتر علوی پور عزيز برگزار و مطرح شد.سپاس از زحمات شما عزیزان

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

   امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
 • علی آذری

  1 ماه پیش

  با تشکر از جناب دکتر علوی پور عزیز، دوره بسیار جذابی بود و به نکات اجرایی جالبی در مورد برنامه زمانبندی اشاره شد که استفاده از آنها برای فعالان صنعت، خصوصا در بخش برنامه ریزی و کنترل پروژه بسیار راه گشا خواهد بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

   از اینکه این رویداد برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  4 روز پیش

  دوره کاربردی دیگری بر اساس اسناد AACE که اجرا پذیر بودن برنامه را علاوه بر موارد مطرح شده در دوره برنامه ریزی و زمانبندی بررسی مینماید.همچنین این دوره خوراک تهیه چک لیست جهت بررسی زمانبندی پروژه با رویکرد اجراپذیر بودن آن میباشد.با سپاس از دکتر علوی پور عزیز و سایر همکاران

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 روز پیش

   از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  4 هفته پیش

  دوره ی اجراپذیری برنامه زمان بندی از آنجایی که بر اساس اسنادی از AACE برگزار شد، شامل نکاتی کلیدی و مورد توجه در نحوه ی فرآیند اجرایی و همچنین جمع بندی چک لیست های پروژه هست که با تدریس دکتر علوی پور عزيز برگزار و مطرح شد.سپاس از زحمات شما عزیزان

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

   امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
 • علی آذری

  1 ماه پیش

  با تشکر از جناب دکتر علوی پور عزیز، دوره بسیار جذابی بود و به نکات اجرایی جالبی در مورد برنامه زمانبندی اشاره شد که استفاده از آنها برای فعالان صنعت، خصوصا در بخش برنامه ریزی و کنترل پروژه بسیار راه گشا خواهد بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

   از اینکه این رویداد برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸