معرفی دوره

برنامه جبرانی (Recovery Schedule) یکی دیگر از برنامه‌های مهمی است که به منظور مدیریت زمان و کاهش خسارات ناشی از تاخیر مورد توجه جدی قرار می‌گیرد. برنامه‌ای که باید بعد از برنامه اولیه مصوب (Baseline Schedule) و برنامه به‌روزشده (Update Schedule) و پس از انجام تحلیل تاخیرات، تدوین شده و سهم تاخیرات مجاز و غیرمجاز پیش از تدوین آن مشخص شده باشند. بدون این برنامه خسارات زیادی متوجه کارفرما و پیمانکار بوده (بسته به سهم تاخیرات) و پروژه می‌تواند شامل تسریع اعتباری (Constructive Acceleration) گردیده و عدم توجه به آن پیمانکار را از حق و حقوق خود محروم یا کارفرما را در یک بلاتکلیفی برای تدوین و تصویب این برنامه قرار دهد.
از اینرو و با توجه به اهمیت برنامه جبرانی (Recovery Schedule)، در این دوره ویدئویی که با تمرکز بر روی یکی از مهم‌ترین اسناد انجمن مهندسی هزینه (AACE) به نام 54R-07 تدوین گردیده، به بررسی این نکات حیاتی پرداخته‌ایم. سندی که از دو فاز تشکیل شده و در فاز اول درباره نحوه تدوین برنامه جبرانی (Recovery Schedule) توسط پیمانکار و متخصصان زمانبندی پروژه صحبت نموده و در فاز دوم درباره این فرآیند در زمان ارزیابی و تصویب توسط کارفرمایان نکاتی کلیدی را مطرح می‌کند.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره ویدئویی، نکات کلیدی را بر اساس یکی از مهم‌ترین اسناد انجمن AACE به نام 54R-07 آموزش داده‌ایم. مبانی که برای توسعه مهارت‌های خود در بخش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه بدان نیاز داشته و بدون توجه به آن از مهارت کافی برای کمک به کارفرمایان و پیمانکاران و پروژه برخوردار نخواهید بود. دوره‌ای که هم برای پیمانکاران، هم کارفرمایان، هم مشاوران و هم افراد فعال در زمینه برنامه‌ریزی و کنترل پروژه نکات کلیدی را در بر خواهد داشت. در واقع، در این دوره:
1. مبانی، مفاهیم و کاربرد فرآیند ارائه شده را یاد می‌گیرید.
2. فرآیند اجرایی پیشنهادی را فرا خواهید گرفت.
3. اصول کلی را می‌آموزید.
4. فرآیند کلی و نکات کلیدی در زمان تدوین برنامه جبرانی (Recovery Schedule) را فرا خواهید گرفت.
5. گام‌های اصولی در زمان تدوین برنامه جبرانی (Recovery Schedule) را یاد می‌گیرید.
6. نکات کلیدی در زمان ارسال تدوین برنامه جبرانی (Recovery Schedule) را فرا خواهید گرفت.

وجه تمایز این دوره

- اولین برگزار کننده دوره‌های RP انجمن AACE با رویکردی یکپارچه در کشور
- آموزش یک سند مهم از انجمن AACE
- ایجاد تمایز بین فعالان برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با یادگیری این مبانی
- برگزاری دوره با رویکرد یکپارچگی مبانی برنامه‌ای و قراردادی
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت تخصصی، خلاصه و پربازده در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. مبانی، مفاهیم و کاربرد فرآیند ارائه شده
2. فرآیند اجرایی پیشنهادی

3. اصول کلی
- اصول بنیادی: عادلانه بودن، مسئولیت، مشارکت، زمان انجام

4. فرآیند کلی و نکات کلیدی در زمان تدوین برنامه جبرانی (Recovery Schedule)
- نحوه جلسه طوفان فکری درس‌آموخته‌ها
- نحوه شناسایی نیازها
- نحوه تدوین برنامه

5. گام‌های اصولی در زمان تدوین برنامه جبرانی (Recovery Schedule)
- تمیزکاری مشکلات و برنامه زمانبندی
- بررسی بازدهی کارهای انجام شده و شروع نشده یا در حال انجام
- بررسی زمان‌ها
- بررسی روابط منطقی (Logic)
- بررسی منابع
- اقدامات مرتبط با زمانبندی
- روش‌های زمانبندی کلی

6. نکات کلیدی در زمان ارسال تدوین برنامه جبرانی (Recovery Schedule)
- اجزای برنامه جبرانی در زمان ارسال
- توصیف برنامه جبرانی (Schedule Narrative)

7. نکات تکمیلی
- تسطیح منابع
- مشارکت تیمی
- نتایج تحقق یافته
- پروژه با پیمانکاران اصلی متعدد

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  1 ماه پیش

  دوره کاربردی دیگری بر اساس اسناد AACE که علاوه بر امکان ایجاد چک لیست و تهیه دستورالعمل بر طبق این اسناد، مطالعه موردی انجام شده بسیار کاربردی بوده و تمامی نکات و موارد مطرح شده در این دوره در این مطالعه موردی بررسی و نمایش داده میشود.با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  4 ماه پیش

  سلام و عرض ادب موضوع این دوره یکی از نکات پرچالش بین پیمانکاران و مشاوران و کارفرما هست که متاسفانه تا کنون در اکثر پروژه ها بصورت سلیقه ای بیشتر کارفرمایان محترم برنامه جبرانی رو تایید یا رد میکنند، اما در این دوره که یکی دیگر از میوه های درخت دوره برنامه ریزی و کنترل پروژه میباشد، به خوبی ساز و کار مستند و استانداردی برای همه دستگاه های درگیر در پروژه های ساخت توسط دکتر علوی پور عزیز به خوبی شرح داده شد و متخصصین درگیر این امر با مشاهده این دوره از سردرگمی نجات پیدا خواهند کرد. ممنون از مؤسسه وزین ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  1 ماه پیش

  دوره کاربردی دیگری بر اساس اسناد AACE که علاوه بر امکان ایجاد چک لیست و تهیه دستورالعمل بر طبق این اسناد، مطالعه موردی انجام شده بسیار کاربردی بوده و تمامی نکات و موارد مطرح شده در این دوره در این مطالعه موردی بررسی و نمایش داده میشود.با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  4 ماه پیش

  سلام و عرض ادب موضوع این دوره یکی از نکات پرچالش بین پیمانکاران و مشاوران و کارفرما هست که متاسفانه تا کنون در اکثر پروژه ها بصورت سلیقه ای بیشتر کارفرمایان محترم برنامه جبرانی رو تایید یا رد میکنند، اما در این دوره که یکی دیگر از میوه های درخت دوره برنامه ریزی و کنترل پروژه میباشد، به خوبی ساز و کار مستند و استانداردی برای همه دستگاه های درگیر در پروژه های ساخت توسط دکتر علوی پور عزیز به خوبی شرح داده شد و متخصصین درگیر این امر با مشاهده این دوره از سردرگمی نجات پیدا خواهند کرد. ممنون از مؤسسه وزین ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  1 ماه پیش

  دوره کاربردی دیگری بر اساس اسناد AACE که علاوه بر امکان ایجاد چک لیست و تهیه دستورالعمل بر طبق این اسناد، مطالعه موردی انجام شده بسیار کاربردی بوده و تمامی نکات و موارد مطرح شده در این دوره در این مطالعه موردی بررسی و نمایش داده میشود.با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  4 ماه پیش

  سلام و عرض ادب موضوع این دوره یکی از نکات پرچالش بین پیمانکاران و مشاوران و کارفرما هست که متاسفانه تا کنون در اکثر پروژه ها بصورت سلیقه ای بیشتر کارفرمایان محترم برنامه جبرانی رو تایید یا رد میکنند، اما در این دوره که یکی دیگر از میوه های درخت دوره برنامه ریزی و کنترل پروژه میباشد، به خوبی ساز و کار مستند و استانداردی برای همه دستگاه های درگیر در پروژه های ساخت توسط دکتر علوی پور عزیز به خوبی شرح داده شد و متخصصین درگیر این امر با مشاهده این دوره از سردرگمی نجات پیدا خواهند کرد. ممنون از مؤسسه وزین ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸