معرفی دوره

نه تنها برنامه اولیه مصوب (Baseline Schedule) یکی از ابزارهای کلیدی در مدیریت زمان و قرارداد تلقی می‌گردد، بلکه برنامه به‌روزشده (Update Schedule) از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است. برنامه‌ای که بدون وجود ریسک‌های زیادی به کارفرما و پیمانکار، نه تنها از منظر کنترل زمان، بلکه به منظور حل اختلافات تحمیل نموده و پیمانکاران بدون توجه به آن حق و حقوق زیادی را از دست داده و کارفرمایان نیز قادر به تحلیل ادعاها و جلوگیری از دست‌کاری پیمانکاران در زمان تحلیل‌ها نخواهند بود. برنامه‌ای که بدون وجود آن قادر به تدوین برنامه جبرانی (Recovery Schedule) نیز نبوده و کارآمدی روش‌های تحلیل تاخیرات را بسیار کاهش می‌دهد. برنامه‌ای که بدون آن نمی‌توان اقدام به تحلیل ادعاها و حل اختلافات به شکل مناسبی نمود و بسیاری از ادعاها حکم چکی (Global Claims) پیدا خواهند نمود.
از اینرو و با توجه به اهمیت به‌روزرسانی برنامه زمانبندی (Update Schedule)، در این دوره ویدئویی که با تمرکز بر روی یکی از مهم‌ترین اسناد انجمن مهندسی هزینه (AACE) به نام 53R-06 ارائه شده، به بررسی این نکات حیاتی پرداخته‌ایم. سندی که از دو فاز تشکیل شده و در فاز اول درباره به‌روزرسانی برنامه زمانبندی توسط پیمانکار و متخصصان زمانبندی پروژه صحبت نموده و در فاز دوم درباره این فرآیند در زمان ارزیابی و تصویب توسط کارفرمایان نکاتی کلیدی را مطرح می‌کند.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره ویدئویی، نکات کلیدی را بر اساس یکی از مهم‌ترین اسناد انجمن AACE به نام 53R-06 فرا خواهید گرفت تا نه تنها بتوانید مهارت‌های خود را در زمینه برنامه‌ریزی و کنترل پروژه ارتقاء دهید، بلکه در زمینه مدیریت قرارداد، تحلیل تاخیرات و ادعاها سهمی کلیدی ایفا نمایید. دوره‌ای که هم برای پیمانکاران، هم کارفرمایان، هم مشاوران و هم افراد فعال در زمینه برنامه‌ریزی و کنترل پروژه نکات کلیدی را در بر خواهد داشت. در واقع، در این دوره:
1. با فرآیند اجرایی کلی آشنا می‌شوید.
2. اصولی کلی را در زمان ارسال برنامه زمانبندی به‌روزشده فرا می‌گیرید.
3. نکات کلیدی را در زمان تدوین برنامه زمانبندی به‌روزشده فرا می‌گیرید.
4. نکات کلیدی را در زمان تحلیل برنامه زمانبندی به‌روزشده ارسال شده یاد می‌گیرید.

وجه تمایز این دوره

- آموزش یک سند مهم از انجمن AACE
- نکات کلیدی در زمان به‌روزرسانی برنامه زمانبندی را در ارتباط با مبانی حقوقی و قراردادی همراه با برخی شیطنت‌ها فرا خواهید گرفت.
- ایجاد تمایز بین فعالان برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با یادگیری این مبانی
- برگزاری دوره با رویکرد یکپارچگی مبانی برنامه‌ای و قراردادی
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت تخصصی، خلاصه و پربازده در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. مبانی، مفاهیم و کاربرد فرآیند ارائه شده

2. فرآیند اجرایی پیشنهادی

3. اصول کلی
- اصول بنیادی: به موقع بودن و زمان اصولی، عادلانه بودن، تفسیر و الزام‌آور بودن

4. نکات کلیدی در زمان ارسال برنامه زمانبندی به‌روزشده (Update Schedule)
- اجزا و تحویل‌شدنی‌های برنامه به‌روزشده: شرح برنامه زمانبندی (Schedule Narrative)، گزارش‌های چاپی و فایل داده ورودی برنامه زمانبندی
- فرآیندهای کلیدی: فرآیند به‌روزرسانی برنامه، تعیین وضعیت برنامه زمانبندی و تعیین فعالیت‌های تعلیق

5. نکات کلیدی در زمان تحلیل برنامه زمانبندی به‌روزشده (Update Schedule)
- موارد مقدماتی: نقش و وظایف ارزیاب، کلیات فرآیند ارزیابی و پذیرش در قیاس با تصویب
- پارامترهای مهم در زمان ارزیابی برنامه زمانبندی به‌روزشده: بررسی سیستم نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی و زمانبندی، ساختار شکست کار، داده فعالیت‌ها، تحلیل تاریخ‌ها، تحلیل پیشرفت، تحلیل مایلستون، تحلیل کد و شناسه فعالیت‌ها، تحلیل روابط، تحلیل وقفه و تعجیل، تحلیل کلی برنامه،
- اصلاح تاریخ‌های تحقق یافته
- قوانین پذیرش قیود

6. نکات کلیدی در زمان به‌روزرسانی برنامه زمانبندی تسطیح شده

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  دوره کاربردی دیگری از موسسه علوی پور در ادامه دوره تدوین و تصویب برنامه زمانبندی اولیه که مانند آن دوره امکان تهیه چک لیست و دستورالعمل در خصوص تدوین و تصویب برنامه به روز شده بر اساس استانداردهای بین المللی در اختیار مخاطب قرار میدهد و بسیاری از اشتباهات رایج پیمانکاران و کارفرما را در تدوین و تصویب برنامه به روز شده و راهکار سند AACE در این خصوص را ارائه مینماید.با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره پیوستگی فوق العاده ای با دوره Baseline schedule داره و همچنین رویکرد پیوستگی با دوره تاخیرات چرا که عدم انجام به موقع هر کدام از این موضوعات ارائه شده در این دوره گریبانگیر کارفرما یا پیمانکار خواهد بود و منجر به ادعاهای قانونی برای هر دو طرف خواهد شد. بسیار ممنون از آقای دکتر علوی پور عزیز که بدون منت این دوره را رایگان برای بخش کثیری از شرکت کنندگان ارائه دادند. این نشان از دغدغه مند بودن ایشان در صنعت پر چالش ساخت می باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  دوره کاربردی دیگری از موسسه علوی پور در ادامه دوره تدوین و تصویب برنامه زمانبندی اولیه که مانند آن دوره امکان تهیه چک لیست و دستورالعمل در خصوص تدوین و تصویب برنامه به روز شده بر اساس استانداردهای بین المللی در اختیار مخاطب قرار میدهد و بسیاری از اشتباهات رایج پیمانکاران و کارفرما را در تدوین و تصویب برنامه به روز شده و راهکار سند AACE در این خصوص را ارائه مینماید.با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره پیوستگی فوق العاده ای با دوره Baseline schedule داره و همچنین رویکرد پیوستگی با دوره تاخیرات چرا که عدم انجام به موقع هر کدام از این موضوعات ارائه شده در این دوره گریبانگیر کارفرما یا پیمانکار خواهد بود و منجر به ادعاهای قانونی برای هر دو طرف خواهد شد. بسیار ممنون از آقای دکتر علوی پور عزیز که بدون منت این دوره را رایگان برای بخش کثیری از شرکت کنندگان ارائه دادند. این نشان از دغدغه مند بودن ایشان در صنعت پر چالش ساخت می باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  دوره کاربردی دیگری از موسسه علوی پور در ادامه دوره تدوین و تصویب برنامه زمانبندی اولیه که مانند آن دوره امکان تهیه چک لیست و دستورالعمل در خصوص تدوین و تصویب برنامه به روز شده بر اساس استانداردهای بین المللی در اختیار مخاطب قرار میدهد و بسیاری از اشتباهات رایج پیمانکاران و کارفرما را در تدوین و تصویب برنامه به روز شده و راهکار سند AACE در این خصوص را ارائه مینماید.با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکاران موسسه.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره پیوستگی فوق العاده ای با دوره Baseline schedule داره و همچنین رویکرد پیوستگی با دوره تاخیرات چرا که عدم انجام به موقع هر کدام از این موضوعات ارائه شده در این دوره گریبانگیر کارفرما یا پیمانکار خواهد بود و منجر به ادعاهای قانونی برای هر دو طرف خواهد شد. بسیار ممنون از آقای دکتر علوی پور عزیز که بدون منت این دوره را رایگان برای بخش کثیری از شرکت کنندگان ارائه دادند. این نشان از دغدغه مند بودن ایشان در صنعت پر چالش ساخت می باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸