معرفی دوره

آنالیز و برآورد هزینه و مدیریت آن همواره یکی از مهمترین موارد در موفقیت پروژه ها تلقی شده و مکانیزمهای فراوانی برای بهبود این فرآیند در دنیا نیز ارائه گردیده است. اما باید توجه نمود که فرآیند آنالیز و برآورد هزینه و مدیریت آن تنها معطوف به اجرای پروژه نبوده و این فرآیند از مرحله قبل از طراحی (Pre-Design) شروع شده و تا مرحله پس از ساخت (Post-Construction) در طول تمام چرخه حیات پروژه ادامه خواهد داشت. البته باید اشاره نمود که آنالیز چرخه حیات در پروژه (LCA) و آنالیز هزینه چرخه حیات پروژه (LCC) تفاوتهایی داشته و استراتژیهای دارایی سرمایه ای ارتباط مستقیمی با رشد بازدهی سرمایه در پروژه خواهد داشت. در واقع استانداردهای بین المللی هزینه ای چون ICMS و AACE RP 56R و AACE 18R سعی نموده اند تا فرآیندی مشخص برای این موارد تدوین کرده تا بتوانند با استفاده از تکنیکهای دیگری که برای مدیریت شبکه جریان نقدینگی و بهینه سازی آن استفاده میگردد نتایج بهبود یافته ای را برای پروژه ها و سازمانها رقم زنند. در این ویدئوها به صورت ساختار یافته ای سعی مینماییم تا به آموزش این مبانی بپردازیم.

آنچه خواهید آموخت
در این ویدئوها به سراغ مبانی برآورد، پیش بینی، آنالیز و مدیریت هزینه در طول چرخه حیات پروژه خواهیم رفت و از استانداردهایی خواهیم گفت که در سطوح بین المللی و اجرایی در پروژه ها به وفور استفاده میگردند. مبانی و استانداردهایی که نیاز کشور بوده و از تجربه و درس آموخته های پروژه ها در سطح جهانی به دست آمده اند. مبانی که نیاز سازمانها در کشورمان بوده و میتوانند برای برون رفت از شرایط فعلی کمک زیادی نمایند.


 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. آنالیز چرخه حیات (LCA) و چرخه حیات هزینه (LCC)
- مفاهیم و مبانی اولیه
- ساختار آنالیز چرخه حیات (LCA) در پروژه‌ها
- کاربردهای آنالیز چرخه حیات (LCA) در صنعت دارایی سرمایه ای پروژه
- آنالیز چرخه حیات هزینه پروژه (LCC)
- استراتژی‌های دارایی سرمایه ای و ارتباط آن با رشد بازدهی سرمایه در پروژه
- آنالیز جامع

2. استاندارد بین المللی مدیریت هزینه (ICMS)
- تعاریف، تاریخچه، مزایا، طبقه بندی و نقشه راه برای پیاده سازی ICMS در طول چرخه حیات پروژه
- چارچوب و ساختار کدگذاری بین‌المللی هزینه ICMS
- نحوه استفاده از استاندارد مدیریت هزینه ICMS
- آنالیز داده های هزینه با استفاده از ICMS
- آنالیز معیارهای دارایی و پروژه با استفاده از ICMS
- یکپارچه سازی ICMS با BIM و IFC

3. برآورد و بودجه‌بندی هزینه بر اساس دستورالعمل‌های انجمن مهندسی هزینه AACE و مدیریت ساخت آمریکا CMAA
- برآورد هزینه در مرحله پیش از ساخت (Pre-Construction)
- پیشنهاد سطح دقت برآوردها
- طبقه‌بندی سطوح برآورد هزینه (Cost Estimate Classes) بر اساس دستورالعملهای AACE RP 18R-97 و AACE 56R-08
- متدولوژی‌های ارائه شده برای بودجه‌بندی هزینه در مرحله قبل از طراحی بر اساس دستورالعملهای AACE RP 18R-97 و AACE 56R-08
- داده‌های مورد نیاز برای بودجه‌بندی در مرحله طراحی مفهومی (Conceptual Budgeting) بر اساس دستورالعملهای AACE RP 18R-97 و AACE 56R-08
- طبقه‌بندی اطلاعات برای بودجه‌بندی بر اساس استاندارد رویه شرکت Arcadis

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ها به صورت ویدئویی ضبط گردیده و شما پس از ثبت‌نام در آن، از طریق لایسنس یکتا به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

2. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها که از طریق لایسنس یکتا در اختیارتان قرار می‌گیرد، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری شده‌اند و میتوانید آن‌ها را دانلود کنید. در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

3. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
الف. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
ب. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
توجه مهم: دقت نمایید که این تخفیف‌ها تنها ویژه ثبت‌نام‌های فردی (اشخاص حقیقی) بوده و در ثبت‌نام‌های سازمانی (اشخاص حقوقی) لحاظ نمی‌شوند.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟
در حال حاضر برای دوره‌های ویدئویی گواهینامه صادر نمی‌شود.
این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز خرید دوره، به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. شما می‌توانید به "پنل کاربری" خود مراجعه نموده و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. به طور معمول سوالات شما ظرف 2 روز کاری از طرف استاد پاسخ داده خواهد شده و در پنل کاربریتان قرار می‌گیرد.

نظرات
 • شهاب همتی

  استاد عزیز جناب دکتر علوی پور درجواب آن دانشجو نما همین بس که درخت هرچه پربارتر است افتاده تر است. بشخصه به عنوان فردی که هم در ایران و هم خارج از ایران با شرکتهای معتبر بین المللی کارکرده ام کاملا صحبتهای شما را آقای دکتر تایید می کنم و حتی خیلی از این مباحث حتی در خارج از کشور در خیلی از پروژه های میلیارد دلاری هم بطور عملی اجرا نمی شود. بشخصه خیلی از دوره های شمار ا ثبت نام کردم و از آنها بهره می برم. هرچند بدلیل اختلاف زمانی امکان حضور در کلاسهای آنلاین شما را متاسفانه نداشتم. همیشه پایدار و مستدام باشید و موفقیت های روز افزون شما و همکاران را آرزومندم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از حسن نظر شما از اینکه همراه ما هستید واقعا خرسندیم. موفق و سلامت باشید.

  پاسخ
 • بابک رضاخانی

  سلام وقت بخیر شاید این متن پیغام بنده منتشر نکنید و مهم هم نیست ولی فایلی را بارگذاری کردید که برای دانلود مجبور به ثبت نام در سایت شما میشویم و در انتها فایل غیر قابل دانلود هست و اینکه این دوره ها اونقدر پیش نیاز و پس نیاز کرده اید که فقط مشخص هست جهت پر کردن جیب مبارکتان هست و خیلی راحتتر میشود همه این دوره ها در اینترنت دانلود و مقاله های اصلی خواند و بهره برد بنده دانشجوی ارشد مدیریت پروژه هستم و ۱۴ سال بصورت تجربی مدیریت پروژه را با ایفای نقش در ارکان های مختلف پروژه اموخته ام و بعد از این سال ها دارم علم ان را بصورت تئوری میخونم چیزی که با کارگاه عملی باشد فراگیری تئوری بسیار آسان تر خواهد بود با ارزوی موفقیت شما در پر کردن جیب مبارکتان

  پاسخ
 • پشتیبان

  دوست عزیز دقیقا میشه بفرمایید چه فایلی؟ در جایی که شما کامنت گذاشتید هیچ فایلی برای دانلود قرار نگرفته و این اشتباه شما در مکانی است که در آن جستجو میکنید. اما پاسخ زیر از سوی دکتر علوی پور، مدیر عامل موسسه ACEMI برای شما ارسال شده است. سلام و وقت بخیر من کامنت شمارو در سایت خوندم. چقدر خوبه که اگر قصد دارید نقد هم کنید ادب را رعایت کنید. من همیشه از انتقاد استقبال میکنم اما پیامی در این سطح و با این ادبیات متاسفانه هیچ جنبه ای از سازندگی ندارد. اما در ارتباط با کامنتتون بعد از اینهمه تجربه بین المللی و داخلی و داوری مقالات و طرحهای مختلف و همکاری با دانشگاهها، انجمنها و اساتید مطرح دنیا، به شما دوست دانشجو توصیه میکنم اون عبای تعصب و غرور رو از خودتون دور کنید و بعد از آنکه کمی با این مطالب در سطحی که اقلا بنده و همکارانم آموزش میدهیم آشنا شدید اظهار نظری به این تندی بنمایید. مطالبی که در موسسه ارائه میشود چیزی نیست که حتی در بالاترین سطح از آموزشها در دنیا ارایه شود و اگر فکر میکنید در مقالات و اینترنت میتوانید به این دست از آموزشها دست پیدا کنید، نشان از ناپختگی شما در قضاوت و کم دانشی شما نسبت به مبانی مدیریت ساخت و پروژه دارد. اگر اینقدر به خودتان و حرفهایتان ایمان دارید بنده از هرگونه مباحثه تخصصی با شما استقبال میکنم تا بلکه دید شما، نحوه تفکرتان و البته نحوه انتقادتان به عنوان یک دانشجو دچار دگرگونی شود و یاد بگیریم در یک محفل تخصصی باید از تخصص سخن گفت. به عنوان فردی که با اساتید، متخصصان و دانشجویان زیادی از کشورهای مختلفی کار کرده و اقلا در این عرصه تجربه ای بسیار بیشتر از شما دارم به شما این توصیه را میکنم و امیدوارم قبل از هر گونه اظهار نظری ابعاد مختلف، از جمله رزومه افراد و سازمان را بررسی بفرمایید چون احتمالا خبر از استقبال بسیار زیاد مخاطبان، آنهم دوستانی بسیار با تجربه تر از خودتان نشدید. پیشنهاد میکنم گفتگویی که با یکی از دوستان خارج از کشور در همین زمینه داشته ام را با موضوع تجارب مدیریت پروژه های بین المللی از اینجا مشاهده بفرمایید.

  پاسخ
 • سید علیرضا فیاض

  درود وارادت دکتر جان مثل همیشه عالی سلامت باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض ادب سپاس از محبت شما

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.