معرفی دوره

آنالیز و برآورد هزینه و مدیریت آن همواره یکی از مهم‌ترین موارد در موفقیت پروژه‌ها تلقی شده و مکانیزم‌های فراوانی برای بهبود این فرآیند در دنیا ارائه گردیده است. اما باید توجه نمود که فرآیند آنالیز و برآورد هزینه و مدیریت آن تنها معطوف به اجرای پروژه نبوده و این فرآیند از مرحله قبل از طراحی (Pre-Design) شروع شده و تا مرحله پس از ساخت (Post-Construction) در طول تمام چرخه حیات پروژه ادامه خواهد داشت. البته باید اشاره نمود که آنالیز چرخه حیات در پروژه (LCA) و آنالیز هزینه چرخه حیات پروژه (LCC) تفاوت‌هایی داشته و استراتژی‌های دارایی سرمایه‌ای ارتباط مستقیمی با رشد بازدهی سرمایه در پروژه خواهد داشت. در واقع استانداردهای بین‌المللی هزینه‌ای چون ICMS و AACE RP 56R و AACE 18R سعی نموده‌اند تا فرآیندی مشخص برای این موارد تدوین کرده و بتوانند با استفاده از تکنیک‌های دیگری که برای مدیریت شبکه جریان نقدینگی و بهینه‌سازی آن استفاده می‌گردد نتایج بهبود یافته‌ای را برای پروژه‌ها و سازمان‌ها رقم زنند.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره ویدئویی به سراغ مبانی برآورد، پیش‌بینی، آنالیز و مدیریت هزینه در طول چرخه حیات پروژه خواهیم رفت و از استانداردهایی خواهیم گفت که در سطوح بین‌المللی و اجرایی در پروژه‌ها استفاده می‌گردند. مبانی و استانداردهایی که نیاز کشور بوده و از تجربه و درس‌آموخته‌های پروژه‌ها در سطح جهانی به دست آمده‌اند. مبانی که نیاز سازمان‌ها در کشورمان بوده و می‌توانند برای برون رفت از شرایط فعلی کمک زیادی نمایند.

وجه تمایز این دوره

- آموزش استاندارد مدیریت هزینه ICMS برای اولین بار در کشور
- آموزش 2 سند مهم از AACE برای اولین بار در کشور
- آموزش بخش‌های مهمی از سند مدیریت هزینه انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) برای اولین بار در کشور
- آموزش مدیریت هزینه بر پایه اصول پایداری در طول چرخه حیات پروژه
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات صرفا در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختاریافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. آنالیز چرخه حیات (LCA) و چرخه حیات هزینه (LCC)
- مفاهیم و مبانی اولیه
- ساختار آنالیز چرخه حیات (LCA) در پروژه‌ها
- کاربردهای آنالیز چرخه حیات (LCA) در صنعت دارایی سرمایه‌ای پروژه
- آنالیز چرخه حیات هزینه پروژه (LCC)
- استراتژی‌های دارایی سرمایه‌ای و ارتباط آن با رشد بازدهی سرمایه در پروژه
- آنالیز جامع

2. استاندارد بین‌المللی مدیریت هزینه (ICMS)
- تعاریف، تاریخچه، مزایا، طبقه‌بندی و نقشه راه برای پیاده‌سازی ICMS در طول چرخه حیات پروژه
- چارچوب و ساختار کدگذاری بین‌المللی هزینه ICMS
- نحوه استفاده از استاندارد مدیریت هزینه ICMS
- آنالیز داده‌های هزینه با استفاده از ICMS
- آنالیز معیارهای دارایی و پروژه با استفاده از ICMS
- یکپارچه‌سازی ICMS با BIM و IFC

3. برآورد و بودجه‌بندی هزینه بر اساس دستورالعمل‌های انجمن مهندسی هزینه AACE و مدیریت ساخت آمریکا CMAA
- برآورد هزینه در مرحله پیش از ساخت (Pre-Construction)
- پیشنهاد سطح دقت برآوردها
- طبقه‌بندی سطوح برآورد هزینه (Cost Estimate Classes) بر اساس دستورالعمل‌های AACE RP 18R-97 و AACE 56R-08
- متدولوژی‌های ارائه شده برای بودجه‌بندی هزینه در مرحله قبل از طراحی بر اساس دستورالعمل‌های AACE RP 18R-97 و AACE 56R-08
- داده‌های مورد نیاز برای بودجه‌بندی در مرحله طراحی مفهومی (Conceptual Budgeting) بر اساس دستورالعمل‌های AACE RP 18R-97 و AACE 56R-08
- طبقه‌بندی اطلاعات برای بودجه‌بندی بر اساس استاندارد رویه شرکت Arcadis

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.
3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • شهاب همتی

  استاد عزیز جناب دکتر علوی پور درجواب آن دانشجو نما همین بس که درخت هرچه پربارتر است افتاده تر است. بشخصه به عنوان فردی که هم در ایران و هم خارج از ایران با شرکتهای معتبر بین المللی کارکرده ام کاملا صحبتهای شما را آقای دکتر تایید می کنم و حتی خیلی از این مباحث حتی در خارج از کشور در خیلی از پروژه های میلیارد دلاری هم بطور عملی اجرا نمی شود. بشخصه خیلی از دوره های شمار ا ثبت نام کردم و از آنها بهره می برم. هرچند بدلیل اختلاف زمانی امکان حضور در کلاسهای آنلاین شما را متاسفانه نداشتم. همیشه پایدار و مستدام باشید و موفقیت های روز افزون شما و همکاران را آرزومندم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از حسن نظر شما از اینکه همراه ما هستید واقعا خرسندیم. موفق و سلامت باشید.

  پاسخ
 • سید علیرضا فیاض

  درود وارادت دکتر جان مثل همیشه عالی سلامت باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض ادب سپاس از محبت شما

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • شهاب همتی

  استاد عزیز جناب دکتر علوی پور درجواب آن دانشجو نما همین بس که درخت هرچه پربارتر است افتاده تر است. بشخصه به عنوان فردی که هم در ایران و هم خارج از ایران با شرکتهای معتبر بین المللی کارکرده ام کاملا صحبتهای شما را آقای دکتر تایید می کنم و حتی خیلی از این مباحث حتی در خارج از کشور در خیلی از پروژه های میلیارد دلاری هم بطور عملی اجرا نمی شود. بشخصه خیلی از دوره های شمار ا ثبت نام کردم و از آنها بهره می برم. هرچند بدلیل اختلاف زمانی امکان حضور در کلاسهای آنلاین شما را متاسفانه نداشتم. همیشه پایدار و مستدام باشید و موفقیت های روز افزون شما و همکاران را آرزومندم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از حسن نظر شما از اینکه همراه ما هستید واقعا خرسندیم. موفق و سلامت باشید.

  پاسخ
 • سید علیرضا فیاض

  درود وارادت دکتر جان مثل همیشه عالی سلامت باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض ادب سپاس از محبت شما

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • شهاب همتی

  استاد عزیز جناب دکتر علوی پور درجواب آن دانشجو نما همین بس که درخت هرچه پربارتر است افتاده تر است. بشخصه به عنوان فردی که هم در ایران و هم خارج از ایران با شرکتهای معتبر بین المللی کارکرده ام کاملا صحبتهای شما را آقای دکتر تایید می کنم و حتی خیلی از این مباحث حتی در خارج از کشور در خیلی از پروژه های میلیارد دلاری هم بطور عملی اجرا نمی شود. بشخصه خیلی از دوره های شمار ا ثبت نام کردم و از آنها بهره می برم. هرچند بدلیل اختلاف زمانی امکان حضور در کلاسهای آنلاین شما را متاسفانه نداشتم. همیشه پایدار و مستدام باشید و موفقیت های روز افزون شما و همکاران را آرزومندم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از حسن نظر شما از اینکه همراه ما هستید واقعا خرسندیم. موفق و سلامت باشید.

  پاسخ
 • سید علیرضا فیاض

  درود وارادت دکتر جان مثل همیشه عالی سلامت باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض ادب سپاس از محبت شما

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸