معرفی دوره

مدلسازی و ارزیابی اقتصادی پروژه ها به خصوص در شرایطی که ریسکها افزایش یافته و شرایط تورمی در حالت نامساعدی قرار میگیرد و عدم قطعیتهای زیادی ایجاد میشود از اهمیت فراوانی برخوردار میگردد. در واقع پیش بینی جریان نقدینگی پروژه و تحلیل و ارزیابی آن جزء ارکان اصلی بقای سازمان های پروژه محور بوده و عدم توجه به آن میتواند پروژه و سازمان را با شکست مواجه نماید. صفحات گسترده کامپیوتری از جمله نرم افزار اکسل قابلیت مدلسازی و توانمندی بسیار بالایی جهت حل مسائل ارزیابی مالی و اقتصادی را دارا می باشد که کاربران با سلیقه شخصی خود می توانند به تنظیم چارچوب ورود اطلاعات بپردازند. در این دوره به سراغ یک پروژه نمونه رفته و مواردی را که برای مدلسازی، ارزیابی و تحلیل پروژه از لحاظ مالی و اقتصادی نیاز دارید مدلسازی نموده و تحت حالتهای مختلف، حساسیت گزینه ها را تحلیل خواهیم نمود. البته باید توجه نمایید که پیش نیاز این دوره، دوره "ارزیابی اقتصادی در پروژه" ای است که در موسسه برگزار گردیده است.

آنچه در این دوره خواهید آموخت
در این دوره علاوه بر تشریح یک قالب طرح توجیهی، به صورت عملی و کاربردی پروژه را از ابتدا تا انتها با بررسی تمامی عوامل تاثیر گذار اقتصادی و مالی و ارزش زمان پول، به کمک نرم افزار صفحه گسترده اکسل مدلسازی مینماییم. علاوه بر این موارد، یاد میگیرید که به عنوان یک تحلیلگر چگونه باید در شرایط مختلف مدل ارزیابی اقتصادی را به کمک یک چارچوب مفهومی تحلیل و ارائه نمایید.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- تشریح یک طرح توجیهی و ارائه پروژه نمونه
- آماده سازی قالب نرم افزار اکسل جهت پیاده سازی پروژه
- مدلسازی جریانات نقدینگی در نرم افزار اکسل و مرور فرمول های متناظر
- تشریح شاخص های مالی و اقتصادی و نحوه محسابه آن ها در پروژه نمونه از جمله دوره بازگشت سرمایه، NPV ، IRR، منافع به مخارج و ...
- محاسبات مربوط به استهلاک و تدوین مدل اکسل برای ارزیابی اقتصادی ماشین آلات و تجهیزات
- بررسی مالیات، تورم و تحلیل جایگزینی بر فرآیند ارزیابی اقتصادی پروژه نمونه
- تحلیل حساسیت و حل معادلات چند مجهولی و ارائه مدل آنالیز نقطه سربه سر و نواحی توجیه پذیری پروژه

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ها به صورت ویدئویی ضبط گردیده و شما پس از ثبت‌نام در آن، از طریق لایسنس یکتا به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

2. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها که از طریق لایسنس یکتا در اختیارتان قرار می‌گیرد، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری شده‌اند و میتوانید آن‌ها را دانلود کنید. در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

3. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
الف. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
ب. اگر عضو خانواده موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
توجه مهم: دقت نمایید که این تخفیف‌ها تنها ویژه ثبت‌نام‌های فردی (اشخاص حقیقی) بوده و در ثبت‌نام‌های سازمانی (اشخاص حقوقی) لحاظ نمی‌شوند.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟
در حال حاضر برای دوره‌های ویدئویی گواهینامه صادر نمی‌شود.
این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز خرید دوره، به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. شما می‌توانید به "پنل کاربری" خود مراجعه نموده و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. به طور معمول سوالات شما ظرف 2 روز کاری از طرف استاد پاسخ داده خواهد شده و در پنل کاربریتان قرار می‌گیرد.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.