معرفی دوره

محصول پریماورا EPPM در کنار سایر محصولات Oracle، از جمله مدیریت منابع، مدیریت مالی، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت چرخه تولید، هوش کسب و کار (Business Intelligence) و سایر نرم افزارهای زیر بنایی Oracle، راهکار قدرتمند مدیریت سبد پروژه‌های سازمانی (Enterprise Project Portfolio Management) را ارائه مینماید. راهکاری که این امکان را به کلیه مدیران و کارشناسان پروژه‌ها می‌دهد که تنها با وارد کردن یک آدرس در مرورگر اینترنتی خود، به اطلاعات پروژه دسترسی پیدا نموده و فعالیت‌های چندین پروژه را در لحظه، برنامه‌ریزی، به‌روزرسانی و کنترل نمایند. این به‌روزرسانی‌های در لحظه باعث می‌گردد تا مدیران به گزارش‌های جامع و دقیقی دسترسی پیدا کنند و از ابزارهای تحلیل مناسب نرم افزار جهت بهبود فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف قرارداد، منابع، مالی، زنجیره تامین و ... استفاده نمایند. 

هم‌چنین ماژول Timesheet در EPPM این امکان را می‌دهد تا کارشناسان از فعالیت‌های برنامه ریزی شده مربوط به خود آگاه شده و بتوانند گزارش پیشرفت کار و Timesheet خود را در لحظه به‌روز نمایند. اطلاعات وارد شده به صورت خودکار و پس از اخذ تاییدیه‌های لازم، در برنامه اعمال و برنامه به روزرسانی می شود. این سیستم یکپارچه، شرکت‌ها را در جهت بهینه نمودن مصرف منابع و زنجیره تامین، کاهش هزینه‌ها، مدیریت تغییرات، تحقق تاریخ‌های مورد نیاز انجام فعالیت‌ها، مدیریت قرارداد، مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات و در پایان، بهبود فرآیندهای تصمیم‌گیری یاری می نماید. موسسه ACEMI شاید جزء معدود موسسات در کشور باشد که اقدام به آموزش این نرم‌افزار می‌نماید. دوره­های "فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه" و "برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه با استفاده از P6" پیشنیازهای این دوره مهم هستند.

آنچه خواهید آموخت

کارشناسانی که پیشتر به نرم افزار P6 مسلط هستند، می‌توانند با نسخه تحت وب این برنامه، یعنی EPPM که محصولی جدیدتر و دارای امکانات و قابلیت‌های متفاوت‌تر و استفاده از آن رو به گسترش می باشد، مسلط گردیده و امور برنامه‌ریزی و کنترل پروژه‌های سازمانی را در قالب این برنامه به شکلی یکپارچه انجام دهند. ساختاری که به شدت میتواند به سازماندهی سازمان‌ها در تصمیم‌گیری‌های در لحظه کمک نماید. در واقع هدف این دوره آنست که:
1. با ساختار این برنامه و قابلیت‌های آن آشنا شوید.
2. پروژه‌های خود را در آن تعریف نموده و به شکل موثر و بهینه یکپارچه نمایید.
3. پروژه های خود را که به شکل بهینه‌ای یکپارچه شده‌اند، به روزرسانی و کنترل نمایید.
4.  با در اختیار داشتن اطلاعات در لحظه و به روز قادر باشید تا از هر منطقه‌ای با حفظ دسترسی مشخص، تصمیمات در لحظه‌ای اخذ نمایید.

خلاصه ویدئو دوره های پیشین

لایو اینستاگرامی معرفی دوره


چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. معرفي نرم افزار EPPM و قابليتهاي آن
2. تفاوت های EPPM و P6
3. آشنایی با پنجره های اصلی نرم افزار
- Dashboards
- Portfolios
- Projects
- Resources
- Approval
- Administration
- تنظيمات اوليه در My Preference
4. تعریف و ایجاد EPS
5. معرفی EPS Details
- General
- Budget Log
- Notebooks
6. تنظیمات Project Preference
- General
- Analytics & Services
- Calculation
- Integrations
- Team Member
7. Enterprise Data در EPPM
8. ساخت کاربر جدید و OBS و تعریف سطح دسترسی کاربر (User Administration)
9. ايجاد پروژه جديد
10 تعریف Portfolio و مدیریت آن
11. معرفي انواع تقويم و تعريف تقويم براي پروژه
12. ايجاد WBS
13. تعريف فعاليتهاي پروژه و معرفی انواع فعاليتها
14. تعريف اطلاعات مربوط به فعاليت (Activity Detail)

- General
- Assignments
- Codes
- Discussion
- Expenses
- Issues
- Notebooks
- Relationships
- Risks
- Statues
- Step
- Update History
- Trace Logic
- Tasks 
15. پنجره Default View
- Columns
- Filtering
- Grouping
- Sorting
- Bars
- Gantt
- Activity Network
16. معرفی پنجره Resource 
- Administrations
- Resources
- Resource Team
- Roles
- Role Team
- Assignments
- Analysis
17. تخصيص منابع به فعاليتها
18. تسطیح منابع
19. بررسی سلامت برنامه با ابزار Check Schedule
20. تهيه برنامه مبنا (Baseline)
21. تعريف ضريب وزني (WF)
22. بروز رساني برنامه زمانبندی و محاسبه تاخيرات پروژه
23. Import-Export اطلاعات
24. ساخت گزارشات داشبوردی در EPPM
25. Timesheet در EPPM
26. آناليزهاي مديريت ارزش كسب شده (Earned Value Management)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

نکته مهم: ضمنا باید اشاره شود که اعضای کانون یک مزیت ویژه برای ثبت‌نام زودهنگام در دوره‌های موسسه دارند. اعضای کانون می‌توانند در بازه یک‌هفته‌ای از شروع ثبت‌نام هر دوره، با دفتر موسسه تماس گرفته و زودتر در دوره‌های آموزشی (قبل از تکمیل ظرفیت) ثبت‌نام نمایند.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.