معرفی دوره

امروزه در اغلب حوزه‌ها، از استراتژی گرفته تا آموزش، از تامین مالی گرفته تا برنامه‌ریزی توسعه‌ی فردی، چند لغت بیش‌از‌پیش به گوش می‌رسند: پیچیدگی، ابهام و سرعت زیاد تغییرات. هم‌گام‌شدن، تطبیق‌یافتن و به قولی «رقص» با این تغییرات، یکی از دغدغه‌های دنیای ماست. مدیریت پروژه و صنعت ساخت نیز استثناء نیستند و گستره‌ای از فکرافزارها و خدمات گوناگون، مستقیم و غیرمستقیم، برای کاهش این دغدغه به کار گرفته شده‌اند؛ چه در قالب تلاش برای بهینه‌سازی فرآیندها و بهبود شیوه‌ی برنامه‌ریزی‌ها، چه در قالب تحول دیجیتال در سازمان‌ها و چه از طریق ابداع سازمان‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی مدیریت ساخت (CM).
اما برای بازطراحی سازمان‌ها و چنین «رقصِ تغییری»، نیازمند یکپارچه‌سازی‌ای بیش‌از‌پیش بین مفاهیم و حوزه‌های دانشی و مهارتی مختلف هستیم که متاسفانه ضعف بسیاری از دوره‌های آموزشی این حوزه‌هاست. بسیاری از دوره‌ها صرفاً برای آموزش چهارچوب یا ابزاری خاص تدوین می‌شوند و ممکن است هیچگاه نتوان قطعات مختلف این پازل‌‌ها را به یکدیگر چسباند و این گستره‌ی مهارت را به شیوه‌ای اثربخش به کار بست.
در این دوره تلاش داریم تا با اندیشیدن به چهارچوب درست شناسایی و حل مسئله، و ترکیب آن با فکرافزارهای گوناگون، به نگاهی یکپارچه‌تر دست یابیم؛ بتوانیم به خطاهای شناختی خود در برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌ها آگاه شویم، فلسفه‌ی وجودی و کاربرد ابزارهای مختلف را درک کنیم و آن را به درستی با اطلاعات حوزه‌ی کسب‌وکار ادغام نماییم. مدیریت قراردادها، اصلاح فرآیندهای درون‌سازمانی، مدیریت تحول و همراستاسازی بدنه‌ی سازمان با تحولات مدنظر و تلاش برای رسیدن به سازمانی یادگیرنده، منعطف و پویا، بخش‌های دیگری از همین رویکرد یکپارچه هستند.
بخشی از دوره به مرور اصول ناب و سیستم Last Planner اختصاص دارد و علاوه بر افزودن برخی ابزارها برای بهبود برنامه‌ریزی کوتاه مدت در پروژه‌های ساخت، به بحث درباره‌ی چگونگی بازطراحی تیم و سازمان برای پیاده‌سازی چنین سیستمی می‌پردازیم و استفاده از چند چهارچوب تحول را تمرین می‌نماییم.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، نگاهی یکپارچه به مفاهیم و ابزارهای حوزه‌های مختلف را فرا می‌گیرید تا بتوان به تحول مد‌نظر رسید. در این دوره:
1. مفاهیم، چهارچوب‌ها و ابزارهای حوزه چابک، از جمله اسکرام و ارتباطشان را با اصول ناب فرا می‌گیرید.
2. بخشی از دانش مدیریت محصول و دانش فنی را تمرین می‌کنید و ترکیب آن را با مسائل قراردادی می‌آموزید.
3. با مسیر کسب مهارت‌های تفکر، شایستگی‌های کلیدی و مهارت‌های رفتاری مورد‌نیاز آشنا می‌شوید تا به فراخور موقعیت به ایفای نقش‌های گوناگون بپردازید.
4. پیاده‌سازی مدل‌ها و چهارچوب‌های تحول را در بستر بازطراحی سازمانی و با نگاه به چهارچوب حل مسئله فرا می‌گیرید.

وجه تمایز این دوره

- موسسه ACEMI تلاش کرده است تا با ایجاد یکپارچگی بین مباحث گوناگون و با تلاش برای تعصب نورزیدن روی هیچ ابزار خاصی، جزء اولین مراجعی در کشور باشد که این دوره را با رویکرد تحول ‌محور به صورتی جامع برگزار نماید.
- تطبیق‌سازی مبانی با مباحث صنعت ساخت برای اولین بار در کشور
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- گروه پشتیبانی 90 روزه از زمان شروع دوره
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM د

خلاصه ویدئوهای دوره‌های پیشین

وبینار معرفی دوره با حضور استاد

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

مباحث این دوره شامل یک بخش مقدمه (بخش یک) و چهار بخش موازی است.
1.  مقدمه
- معرفی چهارچوب دوره؛ آشنایی کار با محیط تعاملی Concept Board؛ بررسی چند ابرروند‌ (Mega-trend) جهان امروز؛
- آشنایی مختصر با تاریخچه پیچیدگی؛ انواع دسته‌بندی‌ها و رویکردهای گوناگون موجود؛ آشنایی با مفهوم‌پردازی، مدل‌ها و تعاریف مرتبط با پیچیدگی؛ تجربه‌باوری (Empiricism)؛
- چهارچوب کانووِن (Cynefin) و حوزه‌های پنج‌گانه آن، مثال‌هایی از مسائل مختلف هر حوزه، ابزارهای در دسترس برای تاثیرگذاری بر سیستم‌های پیچیده، چگونگی Sense-Making و گذار بین حوزه‌ها، مدل‌های موجود در هر حوزه (Domain Models)؛
- ارتباط بین مباحث مدیریت پروژه چابک با تفکر ناب، تفکر سیستمی، تفکر طراحی، تفکر استراتژیک، مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار؛

2. مفاهیم و ابزارهای حوزه‌های چابکی و ارتباطشان با حوزه اصول ناب 
- مقدمات، ترسیم مقصد مطلوب و بررسی موانع در پروژه‌ها؛ اصول بیانیه چابک و اصول بیانیه Interdependency؛ چهارچوب اسکرام و پاسخ‌‌های آن به موانع؛
- مدیریت جریان ارزش (Value Stream) در پروژه‌‌، ابزارهای برنامه‌ریزی پروژه و سطوح مختلف آن: از چشم‌انداز و هدف تا برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و مسئله برآورد کار؛ مسائل بودجه‌بندی و مدیریت ریسک پروژه؛
- متد کانبان برای کارهای دانش‌محور و practiceهای شش‌گانه آن، اصول مدیریت تغییر و تحویل خدمت، مفهوم جریان کار، سنجه‌های ارزیابی، رده‌های خدمت (Class of Service)، جلسات؛
- بهبود داده‌محور و شیوه نگاه متوازن به ابعاد عملکردی در سیستم‌های مبتنی بر جریان کار، شناسایی ابعاد و سنجه‌های ضروری؛
- هدف‌گذاری با استفاده از روش اهداف و نتایج کلیدی (OKR) و بررسی مشکلات رایج در پیاده‌سازی آن؛
- چهارچوب مدیریت بر مبنای شواهد (EBM) برای مدیریت عملکرد تیم و سازمان؛
- مرور برخی مفاهیم اصول ناب و سیستم Last Planner، استفاده از ابزارهای چابک به عنوان مکمل آن در صنعت ساخت با تحلیل تخمین‌ها (EAE)، برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت (SIS) و تضمین و کنترل بهره‌وری کار (JPAC)؛
- ارتباط بین چند تیم در پروژه و به دغدغه‌های موجود درباره مقیاس‌پذیری (Scale-up)؛

3.  ابزارهای ضروری حوزه‌های سه‌گانه کسب‌وکار، تحول و مسائل فنی
- رویکردهای راهکارمحور، مسئله‌محور و دستاورد‌محور؛ چهارچوب‌‌ها و مدل‌های تحول برای بازطراحی و جاری‌سازی تحول در تیم، پروژه و سازمان؛ آشنایی با Dialogic Organizational Development؛
- چهارچوب Agendashift و طی مراحل پنج‌گانه آن طی تمرینات کلاسی: الگوی IdOO، سازمان wholehearted و تاثیر Generative Image، استفاده از True North برای تعریف جهت مطلوب (Ideal) و تعریف موانع (Obstacle)، اهمیت پالایش (refine) موانع و رسیدن به زبان مناسب و پاکیزه برای صحبت درباره دستاوردها (Language of outcomes)،‌ انجام ارزیابی‌های اجنداشیفت، تمرین FoTo در 15 دقیقه، الگوی 3M، ایده‌پردازی، فرضیه‌پردازی و ترتیب‌دادن آزمایش؛
- آشنایی با AgileFluency و Toyota Kata؛ نگاهی به تحول مورد‌نیاز در PMO؛
- مهارت‌های ضروری مدیریت محصول؛ اشاره‌ای به تحلیل کسب‌وکار؛ مسیر پرورش شایستگی‌های کلیدی در این حوزه؛
- آشنایی با مدیریت قراردادهای چابک: طیف قراردادهای گوناگون و ارتباط آنها با مدل‌‌های کسب‌وکار با کمک جعبه‌ابزار Vested، مدل‌های قیمت‌گذاری، مدل‌های قراردادی، دغدغه‌های نهادهای گوناگون در زمینه تدوین قراردادهای چابک، نگاهی به بحث قراردادهای رسمی خویشاوندی (Formal Relational Contracts)، دیگر توافق‌نامه‌های رایج؛
- آشنایی با مفهوم DevOps و فلسفه فکری آن،؛
- ابزارهای مختلف برای شناسایی و مدیریت نیازمندی‌های عملکردی و غیرعملکردی؛ چند اصطلاح فنی پرکاربرد و برخی اصول XP؛

4. مهارت‌های مربیگری (Coaching) و منتورینگ، تسهیلگری و رهبری
- شایستگی‌ها و مهارت‌های مورد‌نیاز نقش‌های مختلف و اشتباهات رایج
- تسهیلگری و معرفی و تمرین ساختارهای رهایی‌بخش و برخی ابزارهای دیگر برای ایفای نقش موثرتر در تیم و سازمان
- مهارت مربیگری و منتورینگ در خدمت به افراد، تیم‌ و سازمان
- توانمندسازی و هم‌راستاسازی مدیران سازمان با تیم، مفهوم رهبر خدمت‌گزار

5. مهارت‌های تفکر
- سنجشگرانه ‌اندیشی (Critical Thinking) در بستر مسائل مدیریت پروژه؛ چهارچوب حل نظام‌مند مسائل و یکپارچه‌سازی مدل‌های تحول در این قالب؛ آشنایی با خطاهای شناختی‌ و دیگر مسائلی که برنامه‌ریزی و تصمیم‌ها را به بیراهه می‌کشانند؛ استفاده از این مفاهیم برای بهبود یادگیری؛
- ارتباط تفکر سیستمی با مفاهیم حوزه‌های ناب و چابکی؛ ترویجگری و عاملیّت تغییر؛ اشاره‌ای به بحث سازمان‌های یادگیرنده؛
- مشخصه‌های یک سازمان تطبیق‌پذیر (Adaptive Organization)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه‌ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می‌شود.

1. گواهینامه حرفه‌ای (Professional Certification) به رنگ طلایی

2. گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
1- دریافت گواهینامه حضور: برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
2- شرکت در آزمون آنلاین: پس از دریافت گواهینامه حضور، آزمون برای شما فعال می‌شود و می‌توانید در آزمون شرکت نمایید.
3- دریافت گواهینامه حرفه‌ای: پس از شرکت در آزمون،پاسخنامه شما توسط اساتید بررسی شده و در نهایت نمره شما ظرف مدت 30 روز، در پنل کاربری برایتان قرار خواهد گرفت. در صورتی که صلاحیت دریافت گواهینامه طلایی را داشته باشید، این گواهینامه نیز در پنل شما قرار خواهد گرفت.
برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها و راهنمای آزمون‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • پژمان سوخته زاری

  4 ماه پیش

  با سلام و خسته نباشید تشکر میکنم از جناب مهندس در افشان بابت صبر و طمانینه و ظرافتی که در انتقال اطلاعات دوره به خرج دادند و برای علاقمندان حوزه مدیریت و برای داشتن علم روز این دوره را شدیداً پیشنهاد میکنم و تشکر از جناب دکتر علوی پور و موسسه بابت فراهم کردن بستر برگزاری این دوره

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  سپاس از نظر ارزشمندتان. این رضایت شما برای ما و اساتید موسسه مایه افتخار هست و از شما قدردان هستیم.

  پاسخ
 • علی آذری

  1 سال پیش

  با سلام و احترام، سطح تسلط و دامنه اطلاعات جناب درافشان در حوزه های مربوط به مدیریت پروژه چابک بسیار گسترده و تحسین برانگیز است. علاقه مندان به این حوزه می توانند با شرکت در این دوره علاوه بر آمادگی برای آزمونها و مدارک بین المللی با تاریخچه، فلسفه و روندهای روز این مقوله آشنا شده؛ همچنین کار تیمی در محیط مجازی مشابه تیمهای چابک را نیز تجربه کنند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  با آرزوی موفقیت برای شما و همه عزیزان!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • پژمان سوخته زاری

  4 ماه پیش

  با سلام و خسته نباشید تشکر میکنم از جناب مهندس در افشان بابت صبر و طمانینه و ظرافتی که در انتقال اطلاعات دوره به خرج دادند و برای علاقمندان حوزه مدیریت و برای داشتن علم روز این دوره را شدیداً پیشنهاد میکنم و تشکر از جناب دکتر علوی پور و موسسه بابت فراهم کردن بستر برگزاری این دوره

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  سپاس از نظر ارزشمندتان. این رضایت شما برای ما و اساتید موسسه مایه افتخار هست و از شما قدردان هستیم.

  پاسخ
 • علی آذری

  1 سال پیش

  با سلام و احترام، سطح تسلط و دامنه اطلاعات جناب درافشان در حوزه های مربوط به مدیریت پروژه چابک بسیار گسترده و تحسین برانگیز است. علاقه مندان به این حوزه می توانند با شرکت در این دوره علاوه بر آمادگی برای آزمونها و مدارک بین المللی با تاریخچه، فلسفه و روندهای روز این مقوله آشنا شده؛ همچنین کار تیمی در محیط مجازی مشابه تیمهای چابک را نیز تجربه کنند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  با آرزوی موفقیت برای شما و همه عزیزان!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • پژمان سوخته زاری

  4 ماه پیش

  با سلام و خسته نباشید تشکر میکنم از جناب مهندس در افشان بابت صبر و طمانینه و ظرافتی که در انتقال اطلاعات دوره به خرج دادند و برای علاقمندان حوزه مدیریت و برای داشتن علم روز این دوره را شدیداً پیشنهاد میکنم و تشکر از جناب دکتر علوی پور و موسسه بابت فراهم کردن بستر برگزاری این دوره

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  سپاس از نظر ارزشمندتان. این رضایت شما برای ما و اساتید موسسه مایه افتخار هست و از شما قدردان هستیم.

  پاسخ
 • علی آذری

  1 سال پیش

  با سلام و احترام، سطح تسلط و دامنه اطلاعات جناب درافشان در حوزه های مربوط به مدیریت پروژه چابک بسیار گسترده و تحسین برانگیز است. علاقه مندان به این حوزه می توانند با شرکت در این دوره علاوه بر آمادگی برای آزمونها و مدارک بین المللی با تاریخچه، فلسفه و روندهای روز این مقوله آشنا شده؛ همچنین کار تیمی در محیط مجازی مشابه تیمهای چابک را نیز تجربه کنند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  با آرزوی موفقیت برای شما و همه عزیزان!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸