معرفی دوره

دفتر مدیریت پروژه به عنوان یک واحد استراتژیک سازمانی می‌بایست در فرآیند تصمیم‌سازی (و در مرحله بلوغ کامل در فرآیند تصمیم‌گیری) در سازمان ایفای نقش نماید. لزوم دارا بودن نگاه جامع در تمام حوزه‌های مدیریت پروژه از طریق تعامل مناسب با سایر واحدهای سازمان امکان‌پذیر می‌باشد و می‌بایست آمادگی لازم جهت تصمیم‌سازی در شرایط نرمال، پیش از وقوع چالش‌های اساسی و هم‌چنین شرایط بحرانی را در پروژه‌های سازمان در قالب تک پروژه و یا سبدی از پروژه ها داشته باشد.

از طرفی با توجه به وجود عدم قطعیت‌های فراوان در طول چرخه حیات پروژه‌ها و مواجه به مسائل پیش‌بینی نشده، لزوم حرکت از نگاه موفقیت تک پروژه‌ها به موفقیت طرح‌ها و سبدها متضمن موفقیت سازمان در برآیند کلی باشد که این مهم از طریق شناخت صحیح کارکردهای دفتر مدیریت پروژه، دفتر مدیریت طرح و دفتر مدیریت سبد امکان‌پذیر می‌باشد.

از این‌رو، در این دوره و برخلاف طراحی‌ صورت گرفته در کشور، ضمن درک جایگاه هر کدام از این واحدهای سازمانی، دوره دفتر مدیریت پروژه (PMO) را در راستای دفتر مدیریت طرح (PgMO) طراحی نموده‌ایم تا بتوانیم یک ساختار استراتژیک را تا رسیدن به دفتر مدیریت طرح طی نماییم. در آینده دوره دفتر مدیریت طرح (PgMO) نیز برگزار خواهد شد که این دوره پیش‌نیاز آن دوره خواهد بود.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره علاوه بر اینکه با تعاریف و دسته بندی های دفتر مدیریت پروژه و مفاهیم اصلی آشنا می‌شوید، به صورت کاربردی و با ارائه نمونه های عملی، طریقه راه اندازی دفتر مدیریت پروژه و نحوه ارزیابی عملکرد آن را با شاخص‌های مشخص فرا خواهید گرفت. سپس خواهید آموخت که چگونه باید این دفتر را به سمت دفتر مدیریت طرح توسعه دهید. در این دوره:
1. انواع تعاریف و دسته بندیهای موجود برای دفتر مدیریت پروژه (PMO) را خواهید آموخت.
2. قادر به دسته بندی و تعریف انواع کارکردها و سطوح دفتر مدیریت پروژه (PMO) بر اساس سازمان خود خواهید بود.
3. نحوه راه اندازی دفتر مدیریت پروژه (PMO) را در سازمان خود فرا خواهید گرفت.
4. نحوه ارزیابی عملکرد دفتر مدیریت پروژه (PMO) را فرا خواهید گرفت.
5. نحوه توسعه دفتر مدیریت پروژه (PMO) را برای ایجاد دفتر مدیریت طرح (PgMO) فرا خواهید گرفت.

خلاصه ویدئوهای دوره‌های پیشین

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تعریف و دسته بندی دفتر مدیریت پروژه (PMO)
الف. معرفی دفتر مدیریت پروژه (PMO)
- تاریخچه دفتر مدیریت پروژه
- دلایل تشکیل دفتر مدیریت پروژه
- تعاریف و مفاهیم پایه ای دفتر مدیریت پروژه و مقایسه آن با دفتر مدیریت طرح (PgMO) و دفتر مدیریت سبد (PfMO)
- دستاوردهای بدست آمده از استقرار دفتر مدیریت پروژه
ب. دسته بندی انواع (PMO)
- تشریح مدل های مختلف دفتر مدیریت پروژه
- تبیین حدود مسئولیت ها و اختیارات مدل های دفتر مدیریت پروژه
- تعیین مسئولیت های کارکنان دفتر مدیریت پروژه براساس انواع آن
ج. معرفی کارکردها و سطوح (PMO) براساس استراتژی‌های سازمان
- تبیین کارکردهای دفتر مدیریت پروژه براساس سطوح بلوغ سازمان
- لزوم برقراری ارتباط با سایر واحدهای سازمان جهت ارتقای اثربخشی
- تطبیق کارکردهای دفتر مدیریت پروژه با استراتژی های کلان سازمان
2. راه اندازی دفتر مدیریت پروژه (PMO)
- طراحی دفتر مدیریت پروژه (PMO) و فرآیندهای مورد نیاز آن
- پیاده سازی (PMO) در سازمان‌‌ها با توجه به سطوح بلوغ سازمانی به همراه مثال موردی در صنعت ساخت
3. ارزیابی عملکرد دفتر مدیریت پروژه (PMO)
- استخراج شاخص‌‌های ارزیابی عملکرد (PMO)
- ارزیابی عملکرد (PMO)
- شناسایی پروژه های بهبود عملکرد و به روز آوری فرآیندهای (PMO) جهت توسعه در راستای دفتر مدیریت طرح (PgMO) و دفتر مدیریت سبد (PfMO)
4. توسعه دفتر مدیریت پروژه (PMO) در راستای تبدیل به دفتر مدیریت طرح (PgMO)
- افزایش هم‌راستایی (PMO) با سایر واحدهای استراتژیک سازمان
- تغییر نگاه از موفقیت تک پروژه ها به موفقیت طرح ها و تبدیل به دفتر مدیریت طرح (PgMO) به همراه مثال موردی در صنعت ساخت

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

نکته مهم: ضمنا باید اشاره شود که اعضای کانون یک مزیت ویژه برای ثبت‌نام زودهنگام در دوره‌های موسسه دارند. اعضای کانون می‌توانند در بازه یک‌هفته‌ای از شروع ثبت‌نام هر دوره، با دفتر موسسه تماس گرفته و زودتر در دوره‌های آموزشی (قبل از تکمیل ظرفیت) ثبت‌نام نمایند.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟


1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی
 

ب. گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 89.9 سطح "B" و 70 الی 79.9 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای آموزش و گواهینامه ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.


این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.