معرفی دوره

تعداد پروژه‌ها در عرصه بین‌الملل با گسترش روزافزون مواجه است که موجب رقابتی‌تر شدن شرایط بین سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف در صنعت ساخت شده است. نیاز به متمایز شدن، کسب‌وکارهای صنعت ساخت را ملزم به کار‌گیری روش‌های استاندارد در خصوص مدیریت پروژه‌ها کرده است. یکی از این راهنماهای رایج، راهنمای مدیریت پروژه PMBOK (Project Management Body of Knowledge) است.

راهنمای مدیریت پروژه PMBOK روش‌های سنتی اثبات شده و مرسوم را به همراه روش‌های نوآورانه ترکیب کرده که ارزش و تاثیر آن‌ها توسط عموم مورد اجماع قرار گرفته و در پروژه‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
- اما آیا بکارگیری راهنمای مدیریت پروژه PMBOK در صنعت ساخت مفید و کارآمد خواهد بود؟
- آیا به صرف توجه به راهنمای اصلی PMBOK می‌توان پروژه‌های ساخت، متشکل از پروژه‌های ساختمانی، زیرساختی، عمرانی و صنعتی را به شکل مناسبی مدیریت نمود؟

موسسه مدیریت پروژه آمریکا (Project Management Institute) برای اولین‌بار در سال 2003 الحاقیه‌ای را تحت عنوان PMBOK Construction Extension ارائه نمود زیرا در نسخه اصلی PMBOK به مبانی قراردادی، حقوقی، مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM)، آنالیز تاخیرات و مدیریت ادعا، پایداری، مدل‌های تامین مالی، روش‌های اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems) و ساختارهایی که باید مبتنی بر پروژه‌های ساخت تدوین و ارائه شوند، پرداخته نشده و به همین دلیل PMBOK تمامی ظرفیت‌های لازم برای مدیریت پروژه‌های صنعت ساخت را ندارد. همانطور که در الحاقیه ساخت PMBOK مطرح شده، متخصصان صنعت ساخت باید این الحاقیه را در کنار راهنمای اصلی فرا گیرند اما این موضوع در کشورمان مورد غفلت قرار گرفته و از کارایی آموزش‌های این مبانی کاسته است.

اما این تمام ماجرا نیست! برای مدیریت پروژه‌های صنعت ساخت، به الزامات دیگری نیاز است.

الزاماتی که سال‌ها در کشوری چون آمریکا و با ظهور موسسه AIA در سال 1857، توسط انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی صنعت ساخت، توسعه داده شده‌اند. الزاماتی که در یکی از استانداردهای مرجع مدیریت ساخت که نسخه اول آن توسط انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) در سال 1987 منتشر و در سال 2021 آخرین نسخه آن منتشر گردید، به شکل مناسب‌تری ارائه گردیده است. این در حالی است که موسسه PMI تا سال 2016 و حتی بعد از ارائه نسخه هفتم انتشار نسخه جدید الحاقیه را منتشر نکرده است.

در دوره ارائه شده در موسسه ACEMI، ضعف‌های راهنمای مدیریت پروژه PMBOK برطرف شده و به دلیل توجه به مبانی مغفول مانده، این دوره از سه منظر از سایر دوره‌های کشورمان متمایز است.
1. آموزش الحاقیه ساخت PMBOK یا همان PMBOK Construction Extension در کنار آموزش نسخه هفتم و پرداختن به نسخه ششم
2. مقایسه مبانی ارائه شده در الحاقیه ساخت PMBOK با استاندارد مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)
3. یکپارچه‌سازی مبانی تخصصی مدیریت پروژه در قالب استاندارد موجود، همراه با بررسی ضعف‌های ساختاری که به استاندارد وارد است.

در صنعت ساخت، استانداردها و راهنماهای بسیاری وجود دارد که در موسسه ACEMI بر اساس نقشه‌های راه مدیریت ساخت (CM) و مدیریت کسب‌وکار در صنعت ساخت (CBM) بر اساس یک ساختار سلسله‌ مراتبی و یکپارچه، ارائه خواهد شد.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، علاوه بر آموزش نسخه اصلی PMBOK (ویرایش هفتم) به عنوان یک استاندارد و راهنمای کلی در حوزه مدیریت پروژه، بخش‌های اصلی الحاقیه ساخت (PMBOK Construction Extension) تشریح می‌گردد. هم‌چنین مبانی با استاندارد مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) و نسخه ششم PMBOK مقایسه گردیده تا شرایط جامع‌تر و کاربردی‌تری را برای این دوره رقم زند. در انتها، لزوم متناسب‌سازی (Tailoring) با سازمان و مدل‌های مختلف تشریح گردیده و با مبانی تخصصی آموزش داده شده در موسسه ACEMI یکپارچه می‌شوند. در واقع در این دوره:
1. نقاط ضعف و قوت استاندارد مدیریت پروژه بررسی می‌شود.
2. با راهنمای PMBOK آشنا شده و محدوده‌های دانشی مدیریت پروژه بر اساس آنچه در سایر دوره‌های موسسه ACEMI آموزش داده شده، یکپارچه‌سازی خواهد شد.
3. با الحاقیه ساخت PMBOK که به PMBOK Construction Extension معروف است آشنا شده و نقاط ضعف‌و‌قوت آن را در قیاس با استاندارد مدیریت ساخت انجمن CMAA فرا خواهید گرفت.
4. با استاندارد مدیریت ساخت در مقایسه با استاندارد مدیریت پروژه آشنا می‌شوید.
5. نحوه متناسب‌سازی (Tailoring) مبانی ارائه شده و دانش‌های تخصصی مدیریت هزینه، مالی، برنامه، ریسک و‌... را با فرآیندهای ارائه شده، همراه با بررسی نقاط ضعف‌و‌قوت این راهنما خواهید آموخت.

وجه تمایز این دوره

- اولین برگزار کننده دوره PMBOK با رویکرد مدیریت ساخت در کشور که الحاقیه ساخت (PMBOK Extension) را در قیاس با استاندارد مدیریت ساخت CMAA در یک دوره آموزش می‌دهد.
- آموزش جامع نسخه هفتم PMBOK
- آموزش جامع الحاقیه ساخت PMBOK به نام Construction Extension
- بررسی نکات مهم از استاندارد مدیریت ساخت CMAA برای مقایسه با PMBOK
- بررسی نکات مهم از نسخه ششم PMBOK برای مقایسه با نسخه هفتم PMBOK
- یکپارچگی و Tailoring مبانی ارائه شده با دوره‌های موسسه ACEMI
- متمایزسازی فراگیران به دلیل آموزش تعاریف، مفاهیم، نکات و ساختارهایی که بعضا اطلاع بسیار کمی از آنها در کشورمان وجود دارد.
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

خلاصه ویدئوهای دوره‌های پیشین


معرفی دوره با حضور اساتید دوره

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تاریخچه، ساختار، تغییرات و مقایسه PMBOK با استانداردهای دیگر
- تاریخچه مدیریت عمومی پروژه، نقدهایی بر نویسندگان نسخه 7، نظرات موافق و مخالف PMBOK، تاریخچه مدیریت تخصصی پروژه، تاریخچه مدیریت ساخت، ساختار مدیریت ساخت در قیاس با مدیریت عمومی پروژه، معرفی PMI، معرفی مدرک PMP و مقایسه آن با CCM، معرفی PMBOK، تاریخچه تکامل PMBOK، بررسی نظرات منتقدان PMBOK، فرآیند تدوین نسخه جدید PMBOK، تغییرات نسخه جدید و ساختار نسخه 7 به همراه بررسی دلایل تغییرات، مقایسه PMBOK 7 و 6 با یکدیگر، مقایسه PMBOK با استاندارد مدیریت ساخت انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)، مقایسه PMBOK نسخه 7 با الحاقیه ساخت PMBOK، مقایسه الحاقیه ساخت PMBOK با استاندارد انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)

2. استاندارد مدیریت پروژه
- مقدمه، استاندارد مدیریت پروژه (نسخه ششم PMBOK)، مقایسه استاندارد مدیریت پروژه نسخه ششم PMBOK با استاندارد مدیریت ساخت انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) در سال 2021، استاندارد مدیریت پروژه (نسخه هفتم PMBOK)، بررسی بخش سیستمی برای تحویل ارزش و اصول مدیریت پروژه در نسخه 7، بررسی اصول 12 گانه ارائه شده در نسخه هفتم PMBOK، نتیجه‌گیری از تغییرات جدید نسخه 7 نسبت به نسخه‌های قدیمی

3. بررسی مقدماتی راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه PMBOK + الحاقیه ساخت PMBOK Construction Extension
- بررسی ساختار نسخه ششم راهنمای مدیریت پروژه PMBOK و مقایسه آن با ساختار نسخه هفتم PMBOK، بررسی ساختار نسخه هفتم راهنمای مدیریت پروژه PMBOK، بررسی اهداف، محتوی و ساختار الحاقیه ساخت، بررسی ارتباط پروژه، طرح، سبد و سایر ملاحظات در پروژه های صنعت ساخت از نگاه الحاقیه ساخت PMBOK، بررسی انواع پروژه های حوزه ساخت، نقش مدیر پروژه در صنعت ساخت (پیشرفت ها، اثرات اجتماعی و بازارهای جهانی در مدیریت پروژه در صنعت ساخت از نگاه الحاقیه ساخت PMBOK

4. بررسی تفصیلی راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه PMBOK + الحاقیه ساخت PMBOK Construction Extension
- بررسی حوزه‎های عملکردی پروژه در نسخه هفتم PMBOK
- حوزه 1: بررسی حوزه عملکردی ذینفعان پروژه در نسخه هفتم (مشارکت ذینفعان، ارتباط با سایر حوزه‌ها و بررسی نتایج) + بررسی مدیریت ذینفعان پروژه از نگاه الحاقیه ساخت (بررسی مدیریت ذینفعان در فاز آغازین، برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت و کنترل در پروژه‌های ساخت)
- حوزه 2: بررسی حوزه عملکردی تیم در نسخه هفتم (مدیریت تیم پروژه و رهبری، فرهنگ تیم پروژه، تیم‌هایی با عملکرد پربازده، مهارت‎های رهبری، متناسب‌سازی رویکردهای رهبری، ارتباط با سایر حوزه‌ها، بررسی نتایج)
- حوزه 3: حوزه عملکردی چرخه حیات و رویکرد توسعه ای در نسخه هفتم (ارتباط توسعه، ریتم و چرخه حیات پروژه، رویکردهای توسعه و ملاحظات آن، چرخه حیات، ارتباط با سایر حوزه‌ها، بررسی نتایج) + بررسی محیط پروژه‌های ساخت از نگاه الحاقیه ساخت (روشهای اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems)، فاکتورهای محیطی اثرگذار و چرخه حیات پروژه‌های ساخت)
- حوزه 4: حوزه عملکردی برنامه ریزی در نسخه هفتم (متغیرهای برنامه ریزی، ساختار تیم سازی، ارتباطات، منابع، تدارکات، تغییرات، شاخصها و منطبقسازی با عملکرد سایر حوزه ها به کمک بررسی نتایج) + بررسی مدیریت محدوده پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت برنامه زمانی پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت هزینه پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت منابع پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت ارتباطات پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت مالی پروژه از نگاه الحاقیه ساخت
- حوزه 5: حوزه عملکردی تحویل دادنی‌ها در نسخه هفتم (فرآیندهای پروژه، متعادل‌سازی محدودیت‌ها، متمرکزسازی تیم پروژه، مدیریت مشارکت و ارتباطات، مدیریت منابع فیزیکی، مدیریت تدارکات، مدیریت کار جدید و تغییرات، مدیریت دانش، ارتباط با حوزه‌های دیگر، بررسی نتایج) + بررسی مدیریت تدارکات از نگاه الحاقیه ساخت
- حوزه 6: حوزه عملکردی تحویل شدنی‌ها در نسخه هفتم (ارزش، تحویل شدنی‌ها، کیفیت، بررسی نتایج از منظر بهینه و غیربهینه بودن، ارتباط با سایر حوزه‌های عملکردی، بررسی نتایج) + بررسی مدیریت کیفیت از نگاه الحاقیه ساخت
- حوزه 7: حوزه ارزیابی عملکرد در نسخه هفتم (بکارگیری معیارهای موثر، موارد قابل اندازه‌گیری، نحوه ارائه گزارشات، موانع اندازه‌گیری، عارضه‌یابی عملکرد، رشد و بهبود عملکرد، ارتباط با سایر حوزه‌های عملکردی، بررسی نتایج)
- حوزه 8: حوزه عدم قطعیت در عملکرد در نسخه هفتم (عدم قطعیت به صورت کلی، ابهام، پیچیدگی، نوسان، ریسک، ارتباط با سایر حوزه‌های عملکردی، بررسی نتایج)

5. متناسب سازی (Tailoring)
- چرایی متناسب سازی، موارد قابل متناسب‌سازی، فرآیند متناسب سازی و متناسب سازی حوزه های عملکردی

6. مدل ها، روش ها و Artifacts
- مدل های و روش های متداول، استفاده از Artifacts متداول، نحوه بکارگیری مدل‌ها، روش‌ها و Artifactها در راستای حوزه‌های عملکردی

در این دوره به آموزش نسخه هفتم و الحاقیه ساخت PMBOK پرداخته و مروری بر نسخه ششم در ارتباط با استاندارد مدیریت ساخت انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) خواهیم داشت. علاوه بر این، مبانی ارائه شده را با دوره‌های موسسه ACEMI یکپارچه خواهیم نمود.

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه‌ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می‌شود.

1. گواهینامه حرفه‌ای (Professional Certification) به رنگ طلایی

2. گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
1- دریافت گواهینامه حضور: برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
2- شرکت در آزمون آنلاین: پس از دریافت گواهینامه حضور، آزمون برای شما فعال می‌شود و می‌توانید در آزمون شرکت نمایید.
3- دریافت گواهینامه حرفه‌ای: پس از شرکت در آزمون،پاسخنامه شما توسط اساتید بررسی شده و در نهایت نمره شما ظرف مدت 30 روز، در پنل کاربری برایتان قرار خواهد گرفت. در صورتی که صلاحیت دریافت گواهینامه طلایی را داشته باشید، این گواهینامه نیز در پنل شما قرار خواهد گرفت.
برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها و راهنمای آزمون‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

گواهینامه حرفه ای CM
گواهینامه حضور CM

نظرات
 • سعید پرتوی

  6 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. من از ویرایش پنجم PMBOK با این دانش آشنا شدم و در طول این سالها چه در پروژه ها و چه در مباحث آکادمیک در دوره ارشد همیشه یک خلاء رو حس میکردم و هر کار میکردیم اون فرایندها در پروژه ها استقبال تمام و کمال از جانب مدیران و پرسنل نمیشد و بعد از گذروندن این دوره با ویرایش هفتم و الحاقیه ساختی که خود IPMA انتشار داد فهمیدم که کجای کار نقص داره، هر چند که طبق آموزشهایی که اساتید محترم در دوره داشتن نواقص الحاقیه هم خیلی فراوان هست و پاسخگوی پیچیدگی های حال حاضر پروژه ها نیست. به تمامی دارندگان مدرک PMP و علاقه مندان به انجمن مدیریت پروژه پیشنهاد میکنم به دور از هر پیش فرض ذهنی این دوره رو ببینند و یکبار برای همیشه تمامی گره های ذهنی و ابهاماتی که برای استاندارد PMBOK هست رو برطرف کنند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  6 ماه پیش

  همراهی شما و نظرات ارزشمند شما باعث بیشتر شدن انگیزه و تلاش ما برای ارائه آموزش‌ها و خدمات بهتر برای شما عزیزان و تمامی فعالان این حوزه در کشورمان می‌شود. سپاس از اینکه همراه ما بوده‌اید و هستید.

  پاسخ
 • هومن زارعي

  8 ماه پیش

  سلام و خسته نباشید من دوره های دیگه ایی که عنوان PMBOK رو همراه خودشون داشتن، شرکت کردم ولی تو این دوره شاهد یه رویکرد واقع بینانه و متفاوت به نقاط قوت و ضعف PMBOK و الحاقیه آن بودیم که جذابیت خودش رو داشت. ممنون از تیم ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  8 ماه پیش

  با سلام سپاس فراوان از دکتر علوی پور بابت تدریس روان و پر محتوای ایشان در خصوص PMBOK که در این دوره علاوه بر تشریح نسخه 7 و الحاقیه آن ، مقایسه ای بین نسخه 6 و 7 نیز انجام دادند و همچنین مشابهت ها و مغایرت های آن را در قبال مستندات صنعت ساخت به خوبی توضیح دادند .با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  1 سال پیش

  با سلام و احترام، نحوه تفسیر فصول مختلف PMBOK ، ارتباط آنها با الحاقیه ساخت و همچنین نقد و بررسی هر بخش از دیدگاه کاربردی مدیریت ساخت، کاری است که فقط از عهده آقای دکتر علوی پور ساخته است و ایشان این حرکت را به نحو احسنت در این دوره انجام میدهند. تدریس، نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت این راهنما به طور همزمان تنها در موسسه ACEMI در سطح کشور (و چه بسا منطقه خاورمیانه) صورت پذیرفته و شرکت در این دوره را به تمامی طرفداران متعصب PMI توصیه می نمایم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سعید پرتوی

  6 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. من از ویرایش پنجم PMBOK با این دانش آشنا شدم و در طول این سالها چه در پروژه ها و چه در مباحث آکادمیک در دوره ارشد همیشه یک خلاء رو حس میکردم و هر کار میکردیم اون فرایندها در پروژه ها استقبال تمام و کمال از جانب مدیران و پرسنل نمیشد و بعد از گذروندن این دوره با ویرایش هفتم و الحاقیه ساختی که خود IPMA انتشار داد فهمیدم که کجای کار نقص داره، هر چند که طبق آموزشهایی که اساتید محترم در دوره داشتن نواقص الحاقیه هم خیلی فراوان هست و پاسخگوی پیچیدگی های حال حاضر پروژه ها نیست. به تمامی دارندگان مدرک PMP و علاقه مندان به انجمن مدیریت پروژه پیشنهاد میکنم به دور از هر پیش فرض ذهنی این دوره رو ببینند و یکبار برای همیشه تمامی گره های ذهنی و ابهاماتی که برای استاندارد PMBOK هست رو برطرف کنند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  6 ماه پیش

  همراهی شما و نظرات ارزشمند شما باعث بیشتر شدن انگیزه و تلاش ما برای ارائه آموزش‌ها و خدمات بهتر برای شما عزیزان و تمامی فعالان این حوزه در کشورمان می‌شود. سپاس از اینکه همراه ما بوده‌اید و هستید.

  پاسخ
 • هومن زارعي

  8 ماه پیش

  سلام و خسته نباشید من دوره های دیگه ایی که عنوان PMBOK رو همراه خودشون داشتن، شرکت کردم ولی تو این دوره شاهد یه رویکرد واقع بینانه و متفاوت به نقاط قوت و ضعف PMBOK و الحاقیه آن بودیم که جذابیت خودش رو داشت. ممنون از تیم ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  8 ماه پیش

  با سلام سپاس فراوان از دکتر علوی پور بابت تدریس روان و پر محتوای ایشان در خصوص PMBOK که در این دوره علاوه بر تشریح نسخه 7 و الحاقیه آن ، مقایسه ای بین نسخه 6 و 7 نیز انجام دادند و همچنین مشابهت ها و مغایرت های آن را در قبال مستندات صنعت ساخت به خوبی توضیح دادند .با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  1 سال پیش

  با سلام و احترام، نحوه تفسیر فصول مختلف PMBOK ، ارتباط آنها با الحاقیه ساخت و همچنین نقد و بررسی هر بخش از دیدگاه کاربردی مدیریت ساخت، کاری است که فقط از عهده آقای دکتر علوی پور ساخته است و ایشان این حرکت را به نحو احسنت در این دوره انجام میدهند. تدریس، نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت این راهنما به طور همزمان تنها در موسسه ACEMI در سطح کشور (و چه بسا منطقه خاورمیانه) صورت پذیرفته و شرکت در این دوره را به تمامی طرفداران متعصب PMI توصیه می نمایم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سعید پرتوی

  6 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. من از ویرایش پنجم PMBOK با این دانش آشنا شدم و در طول این سالها چه در پروژه ها و چه در مباحث آکادمیک در دوره ارشد همیشه یک خلاء رو حس میکردم و هر کار میکردیم اون فرایندها در پروژه ها استقبال تمام و کمال از جانب مدیران و پرسنل نمیشد و بعد از گذروندن این دوره با ویرایش هفتم و الحاقیه ساختی که خود IPMA انتشار داد فهمیدم که کجای کار نقص داره، هر چند که طبق آموزشهایی که اساتید محترم در دوره داشتن نواقص الحاقیه هم خیلی فراوان هست و پاسخگوی پیچیدگی های حال حاضر پروژه ها نیست. به تمامی دارندگان مدرک PMP و علاقه مندان به انجمن مدیریت پروژه پیشنهاد میکنم به دور از هر پیش فرض ذهنی این دوره رو ببینند و یکبار برای همیشه تمامی گره های ذهنی و ابهاماتی که برای استاندارد PMBOK هست رو برطرف کنند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  6 ماه پیش

  همراهی شما و نظرات ارزشمند شما باعث بیشتر شدن انگیزه و تلاش ما برای ارائه آموزش‌ها و خدمات بهتر برای شما عزیزان و تمامی فعالان این حوزه در کشورمان می‌شود. سپاس از اینکه همراه ما بوده‌اید و هستید.

  پاسخ
 • هومن زارعي

  8 ماه پیش

  سلام و خسته نباشید من دوره های دیگه ایی که عنوان PMBOK رو همراه خودشون داشتن، شرکت کردم ولی تو این دوره شاهد یه رویکرد واقع بینانه و متفاوت به نقاط قوت و ضعف PMBOK و الحاقیه آن بودیم که جذابیت خودش رو داشت. ممنون از تیم ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  8 ماه پیش

  با سلام سپاس فراوان از دکتر علوی پور بابت تدریس روان و پر محتوای ایشان در خصوص PMBOK که در این دوره علاوه بر تشریح نسخه 7 و الحاقیه آن ، مقایسه ای بین نسخه 6 و 7 نیز انجام دادند و همچنین مشابهت ها و مغایرت های آن را در قبال مستندات صنعت ساخت به خوبی توضیح دادند .با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  8 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  1 سال پیش

  با سلام و احترام، نحوه تفسیر فصول مختلف PMBOK ، ارتباط آنها با الحاقیه ساخت و همچنین نقد و بررسی هر بخش از دیدگاه کاربردی مدیریت ساخت، کاری است که فقط از عهده آقای دکتر علوی پور ساخته است و ایشان این حرکت را به نحو احسنت در این دوره انجام میدهند. تدریس، نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت این راهنما به طور همزمان تنها در موسسه ACEMI در سطح کشور (و چه بسا منطقه خاورمیانه) صورت پذیرفته و شرکت در این دوره را به تمامی طرفداران متعصب PMI توصیه می نمایم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸