معرفی دوره

مدیریت ساخت، مدیریت حرفه‌ایی است که به منظور برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت پروژه‌های صنعت ساخت، از آغاز تا پایان، به‌کارگرفته شده تا اهداف پروژه، اعم از زمان، محدوده، هزینه و کیفیت، محقق گردند.
مدیر ساخت، یک سازمان حقوقی یا یک فرد حقیقی است که به واسطه تخصص و منابعی که در اختیار دارد، قادر به ارائه خدمات مدیریت ساخت است. مدیران ساخت محدوده وسیعی از خدمات را به عنوان مشاور و یا نماینده قانونی به کارفرمایان در سطوح مختلف پروژه و طرح ارائه می‌نمایند.
اما در این بین کارفرما و پیمانکار از مدیر ساخت انتظاراتی دارند که باید از لحاظ اخلاقی، رفتاری و مدل تصمیم‌گیری رعایت نماید. آیا برای این مورد استانداردی وجود دارد که شرکت یا فردی که خدمات مدیریت ساخت را ارائه می‌کند باید بر اساس آن اصول به فعالیت بپردازد؟ آیا رویه استانداردی وجود دارد تا کارفرما یا پیمانکار بر اساس آن رویه از مدیر ساخت درخواست انتظارات مشخصی داشته باشند؟ سند بسیار مهمی که از سوی انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) ارائه شده است تنها سندی که رفتار، اخلاق و نحوه اخذ تصمیمات حرفه‌ای را مختص مدیران پروژه ساخت از مرحله‌ قبل از طراحی تا پس از ساخت ارائه کرده است. این سند یکی از اسنادی است که برای اخذ مدارک مدیریت ساخت باید فرا بگیرید و حدود 10 درصد از سوالات آزمون مدیر ساخت تاییدشده (Certified Construction Manager) را به خود اختصاص می‌دهد.
بنابراین، دوره‌ای در موسسه ACEMI برای اولین بار در کشور برای آموزش رفتار، اخلاق و اصول تصمیم‌گیری حرفه‌ای، مختص مدیران پروژه در صنعت ساخت (ساختمانی، زیرساختی و صنعتی) تدوین شده است که بر اساس یکی از مهم‌ترین و جدیدترین اسنادی که توسط انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) به نام Professional Practice در سال 2023 منتشر شده، این اصول را در طول چرخه حیات پروژه به شما آموزش دهد. البته این سند تنها مرجع این دوره نیست و در کنار این سند مهم، مراجع دیگری که توسط بزرگان مدیریت ساخت تدوین شده، به بررسی این ساختار و الزامات حرفه‌ای شدن در زمینه مدیریت پروژه‌های صنعت ساخت می‌پردازیم.
این دوره از 2 بخش اصلی تشکیل شده است. در بخش اول، راهنمای حرفه‌ایی که برای مدیران ساخت توسط انجمن مدیریت ساخت آمریکا ارائه شده، آموزش داده می‌شود تا با اصول و رویه اجرایی برای تبدیل شدن به یک مدیر ساخت حرفه‌ای در طول چرخه حیات پروژه ساخت آشنا شوید. اما در بخش دوم، نحوه پیاده‌سازی این اصول را با بررسی نمونه‌های موردی متعدد و تحلیل سناریوهای مختلف، در مواردی چون مدیریت تدارکات قرارداد، مدیریت اسناد، مدیریت روابط با کارفرما، مدیریت ساخت در عرصه بین‌الملل، مدیریت تکنولوژی و اطلاعات دیجیتال و مدیریت ساخت در بحران، فرا خواهید گرفت.
مواردی که هم برای سازمان‌ها و هم اشخاص حقیقی فعال در صنعت ساخت، بسیار پراهمیت است و به عنوان یک الزام برای تبدیل شدن به Professional Construction Manager یا مدیر ساخت حرفه‌ای تلقی می‌گردد. موضوعی که یک محدوده دانشی مجزا برای آن در صنعت ساخت آمریکا در نظر گرفته شده است.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، علاوه بر اینکه تنها سند تبدیل شدن به مدیر ساخت حرفه‌ای (Professional Construction Management) را می‌آموزید، با پیاده‌سازی آنچه در بخش راهنما فرا می‌گیرید و بکارگیری مواردی که در بخش نمونه‌های موردی و تحلیل سناریوهای مختلف خواهید آموخت، در مسیر اصولی‌تری برای تبدیل شدن به یک مدیر ساخت حرفه‌ای و رسیدن به مدل تعالی حرفه‌ای قرار خواهید گرفت. در واقع هدف این دوره آنست که:
- شما را با اصول رفتار حرفه‌ای در صنعت ساخت آشنا کند تا بتوانید خدمات حرفه‌ای را بر اساس رویه استاندارد به کارفرما و پیمانکار ارائه کنید.
- در جایگاه کارفرما و پیمانکار بدانید یک مدیر ساخت حرفه‌ای باید چه رفتاری داشته باشد و چه تصمیماتی اصولی اخذ کند.
- الزامات لازم را برای تبدیل شدن به Professional Construction Manager یا مدیر ساخت حرفه‌ای به شما آموزش دهد تا اگر قصد حضور در آزمون مدیر ساخت تاییدشده را داشته باشید، این سند را فرا بگیرید.
- با بررسی سناریوهای مختلف، نحوه پیاده‎سازی اصول رفتار حرفه‌ای و انجام تحلیل‌های مختلف را بیاموزید.

وجه تمایز این دوره

- اولین برگزار کننده دوره مدیران حرفه‌ای صنعت ساخت در کشور که با تمرکز بر آیین‌نامه‌های رفتاری مختص صنعت ساخت و بر اساس استانداردهای بین‌المللی مدیریت ساخت تدوین گردیده است.
- آموزش یک سند بسیار مهم برای اخذ مدارک مدیریت ساخت (مدارک CMIT و CCM و CACM)
- ارائه نمونه‌های موردی و تحلیل موارد ارائه شده در راهنما بر روی سناریوهای مختلف
- متمایزسازی فراگیران به دلیل آموزش به‌روزترین اسناد تخصصی مدیریت ساخت در دنیا که بعضا دسترسی به برخی از آنها در کشور سخت و یا ناممکن است.
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرند)
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

برای دریافت مشاوره رایگان از مشاوران تخصصی موسسه ACEMI،
کافیست از طریق لینک زیر، اطلاعات خود را ثبت و ارسال کنید.

برای دریافت مشاوره آموزشی کلیک کنید

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. راهنمای رفتار حرفه‌ای برای مدیران ساخت
- مدل مدیریت ساخت حرفه‌ای: مدل موفقیت پروژه و چهارچوب کلی اخلاق، رهبری و اجرا
- اصول رفتار حرفه‌ای: اساس رفتار حرفه‌ای در صنعت ساخت، چالش‌های رفتاری در صنعت ساخت، اجزای یک کسب‌و‌کار حرفه‌ای، آیین‌نامه رفتار حرفه‌ای انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)، بیانیه ارزشِ CMAA، رویه اجرایی مبتنی بر اخلاق (مدل تصمیم گیری بر پایه اخلاق، تعارض منافع، گوناگونی، انصاف و حس تعلق)، تعالی حرفه‌ای (اهداف سه‌گانه، دستیابی به محدوده و مشارکت در صنعت)، مسئولیت اجتماعی و رویه اجرایی کارفرمامحور (تحویل پروژه و طرح، جبران مالی عادلانه و نحوه انتشار اطلاعات)
- رهبری حرفه‌ای تیم: رهبری و اخلاق، اصول رهبری در صنعت ساخت، تکینیک‌های رهبری در صنعت ساخت، مدیریت در مقایسه با رهبری، هوش هیجانی در قیاس با بهره هوشی، توسعه فرهنگ تیمی (هدایت نیروهای زیردست، هم‌رده و مافوق)، مدیریت ارتباطات، اسناد پروژه، طرح و ایمنی، 7 راز موفقیتِ رهبران استثنایی، نحوه ساختن تیمی موثر و پربازده، بهترین رویه اجرایی (Best Practice) برای حل مسئله خلاقانه
- اجرای پروژه: روش اجرا و تحویل پروژه، متناسب‌سازی اخلاق، رهبری و مدل تصمیم‌گیری با روش اجرا و تحویل پروژه، اجزای حیاتی برای موفقیت در اجرا و در نهایت رسیدن به موفقیت در اجرای پروژه‌های ساخت
- پذیرش مسئولیت حرفه‌ای در قبال صنعت، جامعه و نسل آتی: کمک به پیشرفت حرفه (ترویج آموزش حرفه‌ای، ایجاد محیط کاری متنوع، فراگیر، منصفانه با احساس تعلق)، رویه‌های اجرایی عادلانه در کسب‌و‌کار (فرآیند انتخاب مدیر ساخت، تدارکات و انتخاب وندورها)، نحوه پایداری و دوام‌آوری در صنعتی پیچیده

2. پیاده‌سازی رفتار حرفه‌ای در صنعت ساخت
- مدیریت تدارکات قرارداد: معرفی نمونه موردی تدارکات قرارداد، چالش‌های رفتاری در تدارکات قرارداد (اشتباه در اسناد پروژه، Bid Shopping و Receipt of Favor)، استاندارد کاربردی، بحث و جمع‌بندی سناریوها
- مدیریت قراردادهای ساخت و موافقت‌نامه‌ها: معرفی نمونه موردی قرارداد ساخت، چالش‌های رفتاری در قراردادهای ساخت (انعقاد قرارداد با پیمانکاران جزء، اشتباه در تسلیم مدارک، قیمت‌گذاری دستورات تغییر، ادعاهای غیرواقعی، پرداخت به پیمانکاران جزء، خرید مصالح و درخواست پرداخت در قراردادهای Cost-Plus)، استاندارد کاربردی، بحث و جمع‌بندی سناریوها
- مدیریت روابط با کارفرما: معرفی نمونه موردی در روابط با کارفرما، چالش‌های رفتاری در روابط با کارفرما (هدیه دادن، اشاعه اخبار منفی درباره رقیب، سوء استفاده کارفرما از روابط کارفرما-پیمانکار، پرداخت مازاد پیمان و تبادل اطلاعات)، استاندارد کاربردی، بحث و جمع‌بندی سناریوها
- مدیریت ساخت در عرصه بین‌الملل: معرفی نمونه موردی در عرصه بین‌الملل، چالش‌های رفتاری در عرصه بین‌الملل (هدیه دادن در عرصه بین‌الملل، استانداردهای ساخت، استانداردهای محیط زیست، ایمنی پروژه و ساعات کاری)، استاندارد کاربردی، بحث و جمع‌بندی سناریوها
- مدیریت تکنولوژی و اطلاعات دیجیتال: معرفی نمونه موردی تکنولوژی، چالش‌های رفتاری در مدیریت اطلاعات و تکنولوژی (محافظت از اطلاعات سازمان، محافظت از اطلاعات مشترکِ پروژه، محافظت از اطلاعات محرمانه، استفاده از ایمیل و استفاده از شبکه اجتماعی)، استاندارد کاربردی، بحث و جمع‌بندی سناریوها
- مدیریت ساخت در بحران: معرفی نمونه موردی در بحران، چالش‌های رفتاری در زمان بحران (میزان اطلاعات کافی، افراد تصمیم‌گیرنده، زمان و نحوه مطلع شدن از شرایط و نحوه تصمیم‌گیری)، استاندارد کاربردی، بحث و جمع‌بندی سناریوها

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • هانیه عباس زاده

  1 هفته پیش

  در صنعت ساخت به دلیل تضاد منافع ذی اثران متفاوت در پروژه موقعیت هایی که در آن با چالش تصمیم گیری مواجه می شویم فراوان است. در این دوره به کمک مدل های تصمیم گیری به خوبی رویه های رفتار اخلاق حرفه ای در چالش های مختلف از مرحله pre-planning تا ساخت را فرامی گیرید. اگر به عنوان فرد فعالیت می کنید این دوره راهنمای خوبی برای فعالیت حرفه ای شما به ویژه در پروژه های بین المللی است. اگر صاحب کسب و کار هستید این دوره کمک می کند به جای micromanaging رویه های رفتار حرفه ای را بر پایه ارزش های سازمان خود تنظیم کنید که برای کسب و کارهای با دید بلند مدت الزامی است. در این دوره درباره رفتار حرفه ای در مدیریت جریان اطلاعات که امروزه با رواج سیستم های طراحی یکپارچه بسیار اهمیت یافته است می آموزید. و همین درباره پروتکل های مدیریت اطلاعات در رسانه های اجتماعی. از سوی دیگر در این دوره با مباحثی همچون وظایف مدیر ساخت برای تعالی حرفه، تعهدات وی در مقابل جامعه و نسل های آینده، آشنا می شوید. برای فردی که در صنعت ساخت فعالیت می کند فراگیری اصول رفتار حرفه ای بیش از هر صنعت دیگری ضروری است و به همه فعالان در این صنعت که به عنوان کارفرما، پیمانکار و یا مدیر ساخت و مدیر پروژه، گذراندن این دوره را پیشنهاد می کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 هفته پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 هفته پیش

  شرکت در این دوره برای من پاسخ بزرگترین سوال متدوال این روزها و اوایل حضور در موسسه و دلیل استمرار در سایر دوره هایی که موسسه به تدوین و آموزش آن پرداخته و می پردازد، است.مدیر ساخت کیست و چه فرقی با مدیر پروژه دارد؟ حدود اختیارات و الزام کسب این عنوان چیست؟ و از همه مهمتر بخصوص برای کسانی که مدیریت ساخت خوانده و دارای مدرک دانشگاهی مدیریت ساخت هستند...این دوره به هویت بخشی سمتی (هم در قالب حقیقی و هم در قالب حقوقی) می پردازد و هر کسی که مدیریت ساختی است گذراندن این دوره برایش الزامی و به شدت توصیه میکنم...چرا که فقط اوست که میداند چون از رشته عمران طی مسیر کرده و مدرکش مدیریت ساخت هست با شخصی که از رشته صنایع بالا آمده و مدرکش مدیریت پروژه است چه فرق و تمایزی دارد و رسالتش چیست. برای همین منظور به اشخاصی که نظر من رو مطالعه میکنند توصیه میکنم حتما این دوره را طی کنند تا خود و اهمیت رشته خود و همچنین مسیر و راه خود را بشناسند. قطعا تدریس جذاب آقای دکتر علوی پور عزیز با آن سطح خاص از انرژی بی همتا و توانایی بالای فن انتقال مفاهیم و کارکردها ،دانش پژوه را آنچنان غرق یادگیری نادانسته هایش میکند که گویی باز تنظیم خواهد شد.همچنین همکاران با اخلاق، صبور و خونگرم موسسه که تمام تلاششان بر آن است تا مسیر بهروه وری از دانش مثال زدنی دکتر برای همگان میسر شود، در کل مسیر همراهی میکنند و این جای تقدیر دارد برای کسانی که نمی توانند درست تصمیم بگیرند. با تقدیم احترام-شورش نظرگاهی-شاگرد کوچک موسسه بزرگ ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 هفته پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • محمد صالحی

  3 هفته پیش

  با سلام. یکی از سوالات مهمی که بعضا ذهن آدما رو مشغول میکنه این هستش که دلیل عدم موفقیت در کسب و کار،پروژه،امورات زندگی و ... چی میتونه باشه و چرا اونطور که فکر میکردیم و براش یک برنامه ریزی حرفه ای با یک قرارداد بسیار عالی (تا حدود زیادی بدون ریسک) تهیه کردیم، متاسفانه ناموفق از کار در میاد و هزینه های زیادی رو دستمون میگذاره؟ قطعا جواب این دست از سوالات رو بصورت کامل و با مثالهای واقعی تو این دوره پیدا خواهید کرد ولی اگر خودم بخوام یک پاسخ کوتاه بابت این سوال بدم میتونم بگم یکی از عوامل اصلی موفقیت در هر کاری، رعایت و پیروی کردن از استانداردهای اخلاقی و رفتاری (Standard of conduct) هستش که بایستی در کسب و کارها و سازمانها به واسطه ارزشهایی که برای اون سازمان از اهمیت خاصی برخوردار هستن، وجود داشته باشه و اصطلاحا Ethical Code داشته باشند تا بشه موضوعات چالشی مرتیط با موضوعات رفتاری رو حل و فصلشان کرد. نبود و عمل نکردن به این موضوعات چه تبعاتی خواهد داشت؟ وقتی شما به لحاظ اخلاقی خودت رو مسعولیت پذیر، وفادار،صادق و با شرافت نمیبینی، باعث میشه ارزشهایی که سازمانها با خون و دل برای به دست آوردنش زحمت کشیدن رو در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین ببری و شهرت و افتخار و اعتماد اون کمپانی رو ببری هوا و کاری کنی که کارفرماها دیگه سراغت نیان و کسب و کار رو با پرسنلش یزنی زمین. نمونه این موضوعات تو پروژه ها بسیار زیاد دیده میشه وقتی مدیران پروژه صرفا با منیت خودشون و اینکه هر آنچه که من میگم باید همون باشه و .... چطور به پروژه خسارت وارد کردن به این دلیل که آموزش ندیدن که به جای مدیریت کردن، رهبری کنن. پیشنهاد من به همه مدیران و به خصوص مدیران ارشد این هست که بخش به بخش این دوره رو با دقت نگاه کنن و خودشون رو به چالش بکشن تا بلکه اصلاح ساختاری از بالا به پایین اتفاق بیافته تا نسلهای بعدی اخلاق مدارانه تر کسب و کارها رو بتونن در کنار مهارتهای سخت و نرم، مدیریت و رهبری کنن چرا که همه چیز از آموزش صحیح شروع میشه نه صرفا یادگیری چند موضوع تکنیکال و ....

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • علی آذری

  3 هفته پیش

  با سلام توجه به مقوله اخلاق و رهبری در صنعت ساخت و در کشور ما دچار کم توجهی شدیدی میباشد. بسیاری از رویه های مرسوم و جاری حاضر طبق رویکرد های جهانی غیراخلاقی محسوب میشوند و از اینرو نیاز به بازنگری در روابط حاکم در سازمان ها و مجموعه های ما به شدت حس میشود. مطالب ارائه شده توسط آقای دکتر علوی پور به مثابه چراغی برای روشن نمودن این مسیر میباشد و شرکت کنندگان این دوره می توانند با دانشی که کسب می نمایند نسب به بهبود این شرایط اقدام نمایند تا در آینده شاهد فضایی اخلاق مدارتر در صنعت ساخت کشور باشیم. با تشکر از مجموعه ACEMI و بالاخص جناب آقای دکتر علوی پور بابت برگزاری این دوره مفید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  3 هفته پیش

  با سلام و خدا قوت به جناب دکتر علوی پور که بدون خستگی و پیوسته در حال انتقال دانش روز دنیا در زمینه مدیریت ساخت به داخل کشور هستند. دوره مدیران حرفه ای ساخت شاید عنوانی داشته باشد برای مدیر حرفه ای بودن ولی مطالبی که در این دوره تدریس شده است به نظر من برای کلیه عوامل این صنعت مفید و لازم است و جنبه عمومی آن برای صنعت داخلی بیشتر نیاز است. (که متاسفانه بدلیل عدم وجود این دانش در داخل کشور به صورت اصولی و حرفه ای رعایت نمی شود).در این دوره به مسائل و نکاتی پرداخته می شود که باعث تغییر نگاه به اتفاقات و رویدادهای موجود در صنعت ساخت شده و نگرش افراد را متفاوت تر از قبل می کند. با تشکر از تیم حرفه ای موسسه ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  4 هفته پیش

  با توجه به نقش اساسی مدیر ساخت در جهت تضمین پیشرفت و کیفیت پروژه ، لازمه ی دست یافتن به توانمندی ها و مهارت های زیادی است که مدیر ساخت رو از یک مدیر پروژه معمولی مجزا کرده که عنوانی چون مدیر حرفه ای در صنعت ساخت را به دوش میکشد ، مدیری با کسب دانش های طراحی، ساخت و ساز و برنامه ریزی ، یک پروژه را از ابتدا تا انتها مدیریت می کند و با در نظر‌ گرفتن عوامل و عواقب تصمیم ها چه در سطح خرد و کلان در مسائلی چون قراردادی ، اجرایی و ... این نقش را به خوبی ایفا میکند. سپاس از دکتر علوی پور و موسسه acemi در جهت برگزاری این رویداد خوب و ارزشمند. موفق باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  4 هفته پیش

  هر صنعتی مانند هر جامعه ایی, نیازمند فرهنگ, عادات و رفتارهای اخلاقی و حرفه ایی می باشد. به طور مثال چرا مردم ژاپن به اخلاق مداری و قانونمندی شهره هستند؟ رعایت اصول و آداب در صنعت همانند یک رفتارهای یک جامعه هست. داشتن رویه های اخلاقی و رفتاری و پایبندی به آنها باعث می شود که سازمان در محیط بسیار پر رقابت صنعت, خاص بوده و زمینه برای گسترش همکاری با سازمان های کارفرمایی بیشتر فراهم شود. همانگونه که در جامعه اشخاص متشخص همواره مورد توجه سایر افراد هستند, در جامعه صنعتی هم سازمان های متشخص هم از این قاعده مستثنی نیستند. به نظر بنده, اگر سازمان را به یک بنا تشبیه کنیم, رفتارهای حرفه ایی و قانون مدار , یکی از ستون های اصلی نگهداشتن این بنا خواهد بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • هانیه عباس زاده

  1 هفته پیش

  در صنعت ساخت به دلیل تضاد منافع ذی اثران متفاوت در پروژه موقعیت هایی که در آن با چالش تصمیم گیری مواجه می شویم فراوان است. در این دوره به کمک مدل های تصمیم گیری به خوبی رویه های رفتار اخلاق حرفه ای در چالش های مختلف از مرحله pre-planning تا ساخت را فرامی گیرید. اگر به عنوان فرد فعالیت می کنید این دوره راهنمای خوبی برای فعالیت حرفه ای شما به ویژه در پروژه های بین المللی است. اگر صاحب کسب و کار هستید این دوره کمک می کند به جای micromanaging رویه های رفتار حرفه ای را بر پایه ارزش های سازمان خود تنظیم کنید که برای کسب و کارهای با دید بلند مدت الزامی است. در این دوره درباره رفتار حرفه ای در مدیریت جریان اطلاعات که امروزه با رواج سیستم های طراحی یکپارچه بسیار اهمیت یافته است می آموزید. و همین درباره پروتکل های مدیریت اطلاعات در رسانه های اجتماعی. از سوی دیگر در این دوره با مباحثی همچون وظایف مدیر ساخت برای تعالی حرفه، تعهدات وی در مقابل جامعه و نسل های آینده، آشنا می شوید. برای فردی که در صنعت ساخت فعالیت می کند فراگیری اصول رفتار حرفه ای بیش از هر صنعت دیگری ضروری است و به همه فعالان در این صنعت که به عنوان کارفرما، پیمانکار و یا مدیر ساخت و مدیر پروژه، گذراندن این دوره را پیشنهاد می کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 هفته پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 هفته پیش

  شرکت در این دوره برای من پاسخ بزرگترین سوال متدوال این روزها و اوایل حضور در موسسه و دلیل استمرار در سایر دوره هایی که موسسه به تدوین و آموزش آن پرداخته و می پردازد، است.مدیر ساخت کیست و چه فرقی با مدیر پروژه دارد؟ حدود اختیارات و الزام کسب این عنوان چیست؟ و از همه مهمتر بخصوص برای کسانی که مدیریت ساخت خوانده و دارای مدرک دانشگاهی مدیریت ساخت هستند...این دوره به هویت بخشی سمتی (هم در قالب حقیقی و هم در قالب حقوقی) می پردازد و هر کسی که مدیریت ساختی است گذراندن این دوره برایش الزامی و به شدت توصیه میکنم...چرا که فقط اوست که میداند چون از رشته عمران طی مسیر کرده و مدرکش مدیریت ساخت هست با شخصی که از رشته صنایع بالا آمده و مدرکش مدیریت پروژه است چه فرق و تمایزی دارد و رسالتش چیست. برای همین منظور به اشخاصی که نظر من رو مطالعه میکنند توصیه میکنم حتما این دوره را طی کنند تا خود و اهمیت رشته خود و همچنین مسیر و راه خود را بشناسند. قطعا تدریس جذاب آقای دکتر علوی پور عزیز با آن سطح خاص از انرژی بی همتا و توانایی بالای فن انتقال مفاهیم و کارکردها ،دانش پژوه را آنچنان غرق یادگیری نادانسته هایش میکند که گویی باز تنظیم خواهد شد.همچنین همکاران با اخلاق، صبور و خونگرم موسسه که تمام تلاششان بر آن است تا مسیر بهروه وری از دانش مثال زدنی دکتر برای همگان میسر شود، در کل مسیر همراهی میکنند و این جای تقدیر دارد برای کسانی که نمی توانند درست تصمیم بگیرند. با تقدیم احترام-شورش نظرگاهی-شاگرد کوچک موسسه بزرگ ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 هفته پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • محمد صالحی

  3 هفته پیش

  با سلام. یکی از سوالات مهمی که بعضا ذهن آدما رو مشغول میکنه این هستش که دلیل عدم موفقیت در کسب و کار،پروژه،امورات زندگی و ... چی میتونه باشه و چرا اونطور که فکر میکردیم و براش یک برنامه ریزی حرفه ای با یک قرارداد بسیار عالی (تا حدود زیادی بدون ریسک) تهیه کردیم، متاسفانه ناموفق از کار در میاد و هزینه های زیادی رو دستمون میگذاره؟ قطعا جواب این دست از سوالات رو بصورت کامل و با مثالهای واقعی تو این دوره پیدا خواهید کرد ولی اگر خودم بخوام یک پاسخ کوتاه بابت این سوال بدم میتونم بگم یکی از عوامل اصلی موفقیت در هر کاری، رعایت و پیروی کردن از استانداردهای اخلاقی و رفتاری (Standard of conduct) هستش که بایستی در کسب و کارها و سازمانها به واسطه ارزشهایی که برای اون سازمان از اهمیت خاصی برخوردار هستن، وجود داشته باشه و اصطلاحا Ethical Code داشته باشند تا بشه موضوعات چالشی مرتیط با موضوعات رفتاری رو حل و فصلشان کرد. نبود و عمل نکردن به این موضوعات چه تبعاتی خواهد داشت؟ وقتی شما به لحاظ اخلاقی خودت رو مسعولیت پذیر، وفادار،صادق و با شرافت نمیبینی، باعث میشه ارزشهایی که سازمانها با خون و دل برای به دست آوردنش زحمت کشیدن رو در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین ببری و شهرت و افتخار و اعتماد اون کمپانی رو ببری هوا و کاری کنی که کارفرماها دیگه سراغت نیان و کسب و کار رو با پرسنلش یزنی زمین. نمونه این موضوعات تو پروژه ها بسیار زیاد دیده میشه وقتی مدیران پروژه صرفا با منیت خودشون و اینکه هر آنچه که من میگم باید همون باشه و .... چطور به پروژه خسارت وارد کردن به این دلیل که آموزش ندیدن که به جای مدیریت کردن، رهبری کنن. پیشنهاد من به همه مدیران و به خصوص مدیران ارشد این هست که بخش به بخش این دوره رو با دقت نگاه کنن و خودشون رو به چالش بکشن تا بلکه اصلاح ساختاری از بالا به پایین اتفاق بیافته تا نسلهای بعدی اخلاق مدارانه تر کسب و کارها رو بتونن در کنار مهارتهای سخت و نرم، مدیریت و رهبری کنن چرا که همه چیز از آموزش صحیح شروع میشه نه صرفا یادگیری چند موضوع تکنیکال و ....

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • علی آذری

  3 هفته پیش

  با سلام توجه به مقوله اخلاق و رهبری در صنعت ساخت و در کشور ما دچار کم توجهی شدیدی میباشد. بسیاری از رویه های مرسوم و جاری حاضر طبق رویکرد های جهانی غیراخلاقی محسوب میشوند و از اینرو نیاز به بازنگری در روابط حاکم در سازمان ها و مجموعه های ما به شدت حس میشود. مطالب ارائه شده توسط آقای دکتر علوی پور به مثابه چراغی برای روشن نمودن این مسیر میباشد و شرکت کنندگان این دوره می توانند با دانشی که کسب می نمایند نسب به بهبود این شرایط اقدام نمایند تا در آینده شاهد فضایی اخلاق مدارتر در صنعت ساخت کشور باشیم. با تشکر از مجموعه ACEMI و بالاخص جناب آقای دکتر علوی پور بابت برگزاری این دوره مفید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  3 هفته پیش

  با سلام و خدا قوت به جناب دکتر علوی پور که بدون خستگی و پیوسته در حال انتقال دانش روز دنیا در زمینه مدیریت ساخت به داخل کشور هستند. دوره مدیران حرفه ای ساخت شاید عنوانی داشته باشد برای مدیر حرفه ای بودن ولی مطالبی که در این دوره تدریس شده است به نظر من برای کلیه عوامل این صنعت مفید و لازم است و جنبه عمومی آن برای صنعت داخلی بیشتر نیاز است. (که متاسفانه بدلیل عدم وجود این دانش در داخل کشور به صورت اصولی و حرفه ای رعایت نمی شود).در این دوره به مسائل و نکاتی پرداخته می شود که باعث تغییر نگاه به اتفاقات و رویدادهای موجود در صنعت ساخت شده و نگرش افراد را متفاوت تر از قبل می کند. با تشکر از تیم حرفه ای موسسه ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  4 هفته پیش

  با توجه به نقش اساسی مدیر ساخت در جهت تضمین پیشرفت و کیفیت پروژه ، لازمه ی دست یافتن به توانمندی ها و مهارت های زیادی است که مدیر ساخت رو از یک مدیر پروژه معمولی مجزا کرده که عنوانی چون مدیر حرفه ای در صنعت ساخت را به دوش میکشد ، مدیری با کسب دانش های طراحی، ساخت و ساز و برنامه ریزی ، یک پروژه را از ابتدا تا انتها مدیریت می کند و با در نظر‌ گرفتن عوامل و عواقب تصمیم ها چه در سطح خرد و کلان در مسائلی چون قراردادی ، اجرایی و ... این نقش را به خوبی ایفا میکند. سپاس از دکتر علوی پور و موسسه acemi در جهت برگزاری این رویداد خوب و ارزشمند. موفق باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  4 هفته پیش

  هر صنعتی مانند هر جامعه ایی, نیازمند فرهنگ, عادات و رفتارهای اخلاقی و حرفه ایی می باشد. به طور مثال چرا مردم ژاپن به اخلاق مداری و قانونمندی شهره هستند؟ رعایت اصول و آداب در صنعت همانند یک رفتارهای یک جامعه هست. داشتن رویه های اخلاقی و رفتاری و پایبندی به آنها باعث می شود که سازمان در محیط بسیار پر رقابت صنعت, خاص بوده و زمینه برای گسترش همکاری با سازمان های کارفرمایی بیشتر فراهم شود. همانگونه که در جامعه اشخاص متشخص همواره مورد توجه سایر افراد هستند, در جامعه صنعتی هم سازمان های متشخص هم از این قاعده مستثنی نیستند. به نظر بنده, اگر سازمان را به یک بنا تشبیه کنیم, رفتارهای حرفه ایی و قانون مدار , یکی از ستون های اصلی نگهداشتن این بنا خواهد بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • هانیه عباس زاده

  1 هفته پیش

  در صنعت ساخت به دلیل تضاد منافع ذی اثران متفاوت در پروژه موقعیت هایی که در آن با چالش تصمیم گیری مواجه می شویم فراوان است. در این دوره به کمک مدل های تصمیم گیری به خوبی رویه های رفتار اخلاق حرفه ای در چالش های مختلف از مرحله pre-planning تا ساخت را فرامی گیرید. اگر به عنوان فرد فعالیت می کنید این دوره راهنمای خوبی برای فعالیت حرفه ای شما به ویژه در پروژه های بین المللی است. اگر صاحب کسب و کار هستید این دوره کمک می کند به جای micromanaging رویه های رفتار حرفه ای را بر پایه ارزش های سازمان خود تنظیم کنید که برای کسب و کارهای با دید بلند مدت الزامی است. در این دوره درباره رفتار حرفه ای در مدیریت جریان اطلاعات که امروزه با رواج سیستم های طراحی یکپارچه بسیار اهمیت یافته است می آموزید. و همین درباره پروتکل های مدیریت اطلاعات در رسانه های اجتماعی. از سوی دیگر در این دوره با مباحثی همچون وظایف مدیر ساخت برای تعالی حرفه، تعهدات وی در مقابل جامعه و نسل های آینده، آشنا می شوید. برای فردی که در صنعت ساخت فعالیت می کند فراگیری اصول رفتار حرفه ای بیش از هر صنعت دیگری ضروری است و به همه فعالان در این صنعت که به عنوان کارفرما، پیمانکار و یا مدیر ساخت و مدیر پروژه، گذراندن این دوره را پیشنهاد می کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 هفته پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 هفته پیش

  شرکت در این دوره برای من پاسخ بزرگترین سوال متدوال این روزها و اوایل حضور در موسسه و دلیل استمرار در سایر دوره هایی که موسسه به تدوین و آموزش آن پرداخته و می پردازد، است.مدیر ساخت کیست و چه فرقی با مدیر پروژه دارد؟ حدود اختیارات و الزام کسب این عنوان چیست؟ و از همه مهمتر بخصوص برای کسانی که مدیریت ساخت خوانده و دارای مدرک دانشگاهی مدیریت ساخت هستند...این دوره به هویت بخشی سمتی (هم در قالب حقیقی و هم در قالب حقوقی) می پردازد و هر کسی که مدیریت ساختی است گذراندن این دوره برایش الزامی و به شدت توصیه میکنم...چرا که فقط اوست که میداند چون از رشته عمران طی مسیر کرده و مدرکش مدیریت ساخت هست با شخصی که از رشته صنایع بالا آمده و مدرکش مدیریت پروژه است چه فرق و تمایزی دارد و رسالتش چیست. برای همین منظور به اشخاصی که نظر من رو مطالعه میکنند توصیه میکنم حتما این دوره را طی کنند تا خود و اهمیت رشته خود و همچنین مسیر و راه خود را بشناسند. قطعا تدریس جذاب آقای دکتر علوی پور عزیز با آن سطح خاص از انرژی بی همتا و توانایی بالای فن انتقال مفاهیم و کارکردها ،دانش پژوه را آنچنان غرق یادگیری نادانسته هایش میکند که گویی باز تنظیم خواهد شد.همچنین همکاران با اخلاق، صبور و خونگرم موسسه که تمام تلاششان بر آن است تا مسیر بهروه وری از دانش مثال زدنی دکتر برای همگان میسر شود، در کل مسیر همراهی میکنند و این جای تقدیر دارد برای کسانی که نمی توانند درست تصمیم بگیرند. با تقدیم احترام-شورش نظرگاهی-شاگرد کوچک موسسه بزرگ ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 هفته پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • محمد صالحی

  3 هفته پیش

  با سلام. یکی از سوالات مهمی که بعضا ذهن آدما رو مشغول میکنه این هستش که دلیل عدم موفقیت در کسب و کار،پروژه،امورات زندگی و ... چی میتونه باشه و چرا اونطور که فکر میکردیم و براش یک برنامه ریزی حرفه ای با یک قرارداد بسیار عالی (تا حدود زیادی بدون ریسک) تهیه کردیم، متاسفانه ناموفق از کار در میاد و هزینه های زیادی رو دستمون میگذاره؟ قطعا جواب این دست از سوالات رو بصورت کامل و با مثالهای واقعی تو این دوره پیدا خواهید کرد ولی اگر خودم بخوام یک پاسخ کوتاه بابت این سوال بدم میتونم بگم یکی از عوامل اصلی موفقیت در هر کاری، رعایت و پیروی کردن از استانداردهای اخلاقی و رفتاری (Standard of conduct) هستش که بایستی در کسب و کارها و سازمانها به واسطه ارزشهایی که برای اون سازمان از اهمیت خاصی برخوردار هستن، وجود داشته باشه و اصطلاحا Ethical Code داشته باشند تا بشه موضوعات چالشی مرتیط با موضوعات رفتاری رو حل و فصلشان کرد. نبود و عمل نکردن به این موضوعات چه تبعاتی خواهد داشت؟ وقتی شما به لحاظ اخلاقی خودت رو مسعولیت پذیر، وفادار،صادق و با شرافت نمیبینی، باعث میشه ارزشهایی که سازمانها با خون و دل برای به دست آوردنش زحمت کشیدن رو در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین ببری و شهرت و افتخار و اعتماد اون کمپانی رو ببری هوا و کاری کنی که کارفرماها دیگه سراغت نیان و کسب و کار رو با پرسنلش یزنی زمین. نمونه این موضوعات تو پروژه ها بسیار زیاد دیده میشه وقتی مدیران پروژه صرفا با منیت خودشون و اینکه هر آنچه که من میگم باید همون باشه و .... چطور به پروژه خسارت وارد کردن به این دلیل که آموزش ندیدن که به جای مدیریت کردن، رهبری کنن. پیشنهاد من به همه مدیران و به خصوص مدیران ارشد این هست که بخش به بخش این دوره رو با دقت نگاه کنن و خودشون رو به چالش بکشن تا بلکه اصلاح ساختاری از بالا به پایین اتفاق بیافته تا نسلهای بعدی اخلاق مدارانه تر کسب و کارها رو بتونن در کنار مهارتهای سخت و نرم، مدیریت و رهبری کنن چرا که همه چیز از آموزش صحیح شروع میشه نه صرفا یادگیری چند موضوع تکنیکال و ....

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • علی آذری

  3 هفته پیش

  با سلام توجه به مقوله اخلاق و رهبری در صنعت ساخت و در کشور ما دچار کم توجهی شدیدی میباشد. بسیاری از رویه های مرسوم و جاری حاضر طبق رویکرد های جهانی غیراخلاقی محسوب میشوند و از اینرو نیاز به بازنگری در روابط حاکم در سازمان ها و مجموعه های ما به شدت حس میشود. مطالب ارائه شده توسط آقای دکتر علوی پور به مثابه چراغی برای روشن نمودن این مسیر میباشد و شرکت کنندگان این دوره می توانند با دانشی که کسب می نمایند نسب به بهبود این شرایط اقدام نمایند تا در آینده شاهد فضایی اخلاق مدارتر در صنعت ساخت کشور باشیم. با تشکر از مجموعه ACEMI و بالاخص جناب آقای دکتر علوی پور بابت برگزاری این دوره مفید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  3 هفته پیش

  با سلام و خدا قوت به جناب دکتر علوی پور که بدون خستگی و پیوسته در حال انتقال دانش روز دنیا در زمینه مدیریت ساخت به داخل کشور هستند. دوره مدیران حرفه ای ساخت شاید عنوانی داشته باشد برای مدیر حرفه ای بودن ولی مطالبی که در این دوره تدریس شده است به نظر من برای کلیه عوامل این صنعت مفید و لازم است و جنبه عمومی آن برای صنعت داخلی بیشتر نیاز است. (که متاسفانه بدلیل عدم وجود این دانش در داخل کشور به صورت اصولی و حرفه ای رعایت نمی شود).در این دوره به مسائل و نکاتی پرداخته می شود که باعث تغییر نگاه به اتفاقات و رویدادهای موجود در صنعت ساخت شده و نگرش افراد را متفاوت تر از قبل می کند. با تشکر از تیم حرفه ای موسسه ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمند خود را با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید، سپاسگزاریم. همواره موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  4 هفته پیش

  با توجه به نقش اساسی مدیر ساخت در جهت تضمین پیشرفت و کیفیت پروژه ، لازمه ی دست یافتن به توانمندی ها و مهارت های زیادی است که مدیر ساخت رو از یک مدیر پروژه معمولی مجزا کرده که عنوانی چون مدیر حرفه ای در صنعت ساخت را به دوش میکشد ، مدیری با کسب دانش های طراحی، ساخت و ساز و برنامه ریزی ، یک پروژه را از ابتدا تا انتها مدیریت می کند و با در نظر‌ گرفتن عوامل و عواقب تصمیم ها چه در سطح خرد و کلان در مسائلی چون قراردادی ، اجرایی و ... این نقش را به خوبی ایفا میکند. سپاس از دکتر علوی پور و موسسه acemi در جهت برگزاری این رویداد خوب و ارزشمند. موفق باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

  ممنون از شما که با این دقت نظر خودتان را اعلام میکنید. امیدواریم همیشه همینقدر پر انرژی باشید.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  4 هفته پیش

  هر صنعتی مانند هر جامعه ایی, نیازمند فرهنگ, عادات و رفتارهای اخلاقی و حرفه ایی می باشد. به طور مثال چرا مردم ژاپن به اخلاق مداری و قانونمندی شهره هستند؟ رعایت اصول و آداب در صنعت همانند یک رفتارهای یک جامعه هست. داشتن رویه های اخلاقی و رفتاری و پایبندی به آنها باعث می شود که سازمان در محیط بسیار پر رقابت صنعت, خاص بوده و زمینه برای گسترش همکاری با سازمان های کارفرمایی بیشتر فراهم شود. همانگونه که در جامعه اشخاص متشخص همواره مورد توجه سایر افراد هستند, در جامعه صنعتی هم سازمان های متشخص هم از این قاعده مستثنی نیستند. به نظر بنده, اگر سازمان را به یک بنا تشبیه کنیم, رفتارهای حرفه ایی و قانون مدار , یکی از ستون های اصلی نگهداشتن این بنا خواهد بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 هفته پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸