معرفی دوره

یکی از روش‌های کاهش هزینه‌ها و تاخیرات پروژه‌ها و همینطور‌ کاهش اختلافات بین طرفین قرارداد، انتخاب صحیح قرارداد ساخت و سیستم‌های اجرا و تحویل پروژه در ابتدای کار است. تنظیم نادرست قراردادهای ساخت و انتخاب اشتباه سیستم اجرا و تحویل پروژه موجب بروز انواع مشکلات در طول پروژه خواهد شد. قراردادهای ساخت مجموعه‌ای از اسناد و مدارک هستند که ملزومات پروژه از ابتدای طراحی، مسیر ساخت پروژه و انتهای تحویل پروژه را تعریف می‌کنند. هم‌چنین قراردادها و سیستم‌ها چگونگی ارتباط بین اعضای پروژه را مشخص و وظایف هر بخش را تعیین می‌کنند. موضوعاتی کاملا مهم و کاربردی که یادگیری آن از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و در این دوره با بررسی نمونه‌های بین‌المللی به شرح این مبانی پرداخته‌ایم.

آنچه خواهید آموخت

در این ویدئوها با مفهوم قرارداد و مستندات قراردادی، انواع فرم‌های استاندارد قرارداد، انواع روش‌های اجرا و تحویل پروژه (تفاوت‌ها، مزایا و معایب) آشنا خواهید شد و یاد خواهید گرفت که روش‌های پرداخت در پروژه‌های ساختمانی به چه صورت‌هایی می‌تواند صورت پذیرد. علاوه بر این موارد به بررسی روندهای قراردادهای ساخت در دنیا پرداخته خواهد شد. اصلی‌ترین فرمت‌های قراردادهای صنعت ساخت را نیز بررسی خواهیم کرد تا بتواند به صورت الگو برای پروژه‌ها از این مبانی استفاده نمایید.

وجه تمایز این دوره

- ارائه روش‌های اجرا و تحویل پروژه در یک نگاه
- ارائه نکات کلیدی توسط یکی از اساتید برجسته از کشور آمریکا
- یکپارچگی مبانی با سایر مبانی مدیریت ساخت به صورتی هدفمند
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات صرفا در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختاریافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تعریف قرارداد
2. بررسی مستندات قراردادی
3. معرفی طرفین قراردادی
4. معرفی فرم‌های قراردادی همسان
5. معرفی روش‌های اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Method)

- روش طرح-مناقصه-ساخت (DBB)
- روش طرح و ساخت (DB)
- روش مهندسی، تامین تجهیزات و اجرا (EPC)
- روش مشارکت عمومی-خصوصی (P3)
- روش کلید در دست (Turnkey)
- روش مدیریت ساخت CMa
- روش مدیریت ساخت CM/GC

6. بهره‌برداری پروژه
- روش اجرای تحویل یکپارچه اقلام پروژه (IPD)
- روند روش‌های اجرای و تحویل پروژه

7. ساختارهای اصلی قراردادهای ساخت
8. قراردادهای رقابتی

- روش پرداخت Lump-sum
- روش پرداخت Unit Price

9. قراردادهای مذاکره‌ای
- پرداخت Cost-Plus با پرداخت درصدی از هزینه
- پرداخت Cost-Plus با پرداخت هزینه ثابت
- پرداخت Cost-Plus با پرداخت هزینه ثابت و سود مشارکتی
- پرداخت بیشینه تضمین‌شده

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.
-برای این دوره، جزوه ارائه نشده است. از این‌رو تمامی شرکت‌کنندگان تنها به ویدئوهای دوره دسترسی دارند.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  بدون شک آشنایی با روشهای قراردادی و سیستم های تحویل پروژه مختلف در صنعت ساخت کمک شایانی به تحول این صنعت در کشور خواهد نمود. طی این دوره جناب دکتر زویچی با جذابیت هرچه بیشتر نسبت به تفصیل این موارد پرداختند که میتواند به عنوان نقشه راهی موثر برای بهبود شرایط فعلی و همچنین آشنایی با بروزترین نکات این حوزه برای علاقه مندان باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   سپاس از نظر ارزشمندتان. این رضایت شما برای ما و اساتید موسسه مایه افتخار هست و از شما قدردان هستیم.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 سال پیش

  با سلام و خسته نباشید این دوره رو بنده به صورت ویدیویی گذارندم و مطالب جالبی به اشتراک گذاشته شده و قسمت خوب ماجرا اشنا شدن با تجارب، رویه های حقوقی-قراردادی در کشورهای دیگه مخصوصا امریکا بود که ساختارهایی داشتن که فهمیدن و درک آنها به انتخاب صحیح نوع قرارداد با توجه به منحصر به فرد بودن هر پروژه اهمیت بسزایی دارد... مخصوصا توصیه میکنم اعضای مجموعه کارفرمایی با دیدن و گذراندن چنین دوره هایی از قالبهای یکسان برای پروژه های متفاوت دوری کنند تا به روان شدن پروژه و اهداف اون کمک کنند و اشنایی تیم پیمانکاری با نقاط ضعف و قوت قراردادهای مختلف میتوانند در زمان پیش از مناقصه به کارفرما کمک کرده و گمراه نشوند... بهترین قسمت ماجرا محوریت نقش CM و اهمیت اون در انواع قرارداد هاست که کمبودش در تیپ قراردادهای داخلی به شدت حس میشه... ممنون از دکتر علوی پور عزیز و موسسه بابت فراهم کردن چنین فرصتی و همچنین دکتر زویچی عزیز با کوییز های جالبی که طرح کردن دوست داشتم برم و ازمونش رو تو امریکا بدم...

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 سال پیش

  داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان. 

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  بدون شک آشنایی با روشهای قراردادی و سیستم های تحویل پروژه مختلف در صنعت ساخت کمک شایانی به تحول این صنعت در کشور خواهد نمود. طی این دوره جناب دکتر زویچی با جذابیت هرچه بیشتر نسبت به تفصیل این موارد پرداختند که میتواند به عنوان نقشه راهی موثر برای بهبود شرایط فعلی و همچنین آشنایی با بروزترین نکات این حوزه برای علاقه مندان باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   سپاس از نظر ارزشمندتان. این رضایت شما برای ما و اساتید موسسه مایه افتخار هست و از شما قدردان هستیم.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 سال پیش

  با سلام و خسته نباشید این دوره رو بنده به صورت ویدیویی گذارندم و مطالب جالبی به اشتراک گذاشته شده و قسمت خوب ماجرا اشنا شدن با تجارب، رویه های حقوقی-قراردادی در کشورهای دیگه مخصوصا امریکا بود که ساختارهایی داشتن که فهمیدن و درک آنها به انتخاب صحیح نوع قرارداد با توجه به منحصر به فرد بودن هر پروژه اهمیت بسزایی دارد... مخصوصا توصیه میکنم اعضای مجموعه کارفرمایی با دیدن و گذراندن چنین دوره هایی از قالبهای یکسان برای پروژه های متفاوت دوری کنند تا به روان شدن پروژه و اهداف اون کمک کنند و اشنایی تیم پیمانکاری با نقاط ضعف و قوت قراردادهای مختلف میتوانند در زمان پیش از مناقصه به کارفرما کمک کرده و گمراه نشوند... بهترین قسمت ماجرا محوریت نقش CM و اهمیت اون در انواع قرارداد هاست که کمبودش در تیپ قراردادهای داخلی به شدت حس میشه... ممنون از دکتر علوی پور عزیز و موسسه بابت فراهم کردن چنین فرصتی و همچنین دکتر زویچی عزیز با کوییز های جالبی که طرح کردن دوست داشتم برم و ازمونش رو تو امریکا بدم...

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 سال پیش

  داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان. 

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  بدون شک آشنایی با روشهای قراردادی و سیستم های تحویل پروژه مختلف در صنعت ساخت کمک شایانی به تحول این صنعت در کشور خواهد نمود. طی این دوره جناب دکتر زویچی با جذابیت هرچه بیشتر نسبت به تفصیل این موارد پرداختند که میتواند به عنوان نقشه راهی موثر برای بهبود شرایط فعلی و همچنین آشنایی با بروزترین نکات این حوزه برای علاقه مندان باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   سپاس از نظر ارزشمندتان. این رضایت شما برای ما و اساتید موسسه مایه افتخار هست و از شما قدردان هستیم.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 سال پیش

  با سلام و خسته نباشید این دوره رو بنده به صورت ویدیویی گذارندم و مطالب جالبی به اشتراک گذاشته شده و قسمت خوب ماجرا اشنا شدن با تجارب، رویه های حقوقی-قراردادی در کشورهای دیگه مخصوصا امریکا بود که ساختارهایی داشتن که فهمیدن و درک آنها به انتخاب صحیح نوع قرارداد با توجه به منحصر به فرد بودن هر پروژه اهمیت بسزایی دارد... مخصوصا توصیه میکنم اعضای مجموعه کارفرمایی با دیدن و گذراندن چنین دوره هایی از قالبهای یکسان برای پروژه های متفاوت دوری کنند تا به روان شدن پروژه و اهداف اون کمک کنند و اشنایی تیم پیمانکاری با نقاط ضعف و قوت قراردادهای مختلف میتوانند در زمان پیش از مناقصه به کارفرما کمک کرده و گمراه نشوند... بهترین قسمت ماجرا محوریت نقش CM و اهمیت اون در انواع قرارداد هاست که کمبودش در تیپ قراردادهای داخلی به شدت حس میشه... ممنون از دکتر علوی پور عزیز و موسسه بابت فراهم کردن چنین فرصتی و همچنین دکتر زویچی عزیز با کوییز های جالبی که طرح کردن دوست داشتم برم و ازمونش رو تو امریکا بدم...

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 سال پیش

  داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان. 

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸