معرفی دوره

یکی از روش‌های کاهش هزینه ها و تاخیرات پروژه ها و همینطور‌ کاهش اختلافات بین طرفین قراداد، انتخاب صحیح قرار داد ساخت و سیستم های اجرا و تحویل پروژه در ابتدای کار است. تنظیم نادرست قراردادهای ساخت و انتخاب اشتباه سیستم اجرا و تحویل پروژه موجب بروز انواع مشکلات در طول پروژه خواهد شد. قراردادهای ساخت مجموعه ای از اسناد و مدارک هستند که ملزومات پروژه از ابتدای طراحی، مسیر ساخت پروژه و انتهای تحویل پروژه را تعریف می‌کنند. هم چنین قراردادها و سیستم ها چگونگی ارتباط بین اعضای پروژه را مشخص و وظایف هر بخش را تعیین می‌کنند. موضوعاتی کاملا مهم و کاربردی که یادگیری آن از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و در این دوره  با بررسی نمونه های بین المللی به شرح این مبانی پرداخته‌ایم.

آنچه خواهید آموخت
در این ویدئوها با مفهوم قرارداد و مستندات قراردادی، انواع فرمهای استاندارد قرارداد، انواع روشهای اجرا و تحویل پروژه (تفاوتها، مزایا و معایب) آشنا خواهید شد و یاد خواهید گرفت که روشهای پرداخت در پروژه های ساختمانی به چه صورتهایی میتواند صورت پذیرد. علاوه بر این موارد به بررسی روندهای قراردادهای ساخت در دنیا پرداخته خواهد شد. اصلی ترین فرمت های قراردادهای صنعت ساخت را نیز بررسی خواهیم کرد تا بتواند به صورت الگو برای پروژه ها از این مبانی استفاده نمایید. 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تعریف قرارداد
2. بررسی مستندات قراردادی
3. معرفی طرفین قراردادی
4. معرفی فرم‌های قراردادی همسان
5. معرفی روش‌های اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Method)

- روش طرح-مناقصه-ساخت (DBB)
- روش طرح و ساخت (DB)
- روش مهندسی، تامین تجهیزات و اجرا (EPC)
- روش مشارکت عمومی-خصوصی (P3)
- روش کلید در دست (Turnkey)
- روش مدیریت ساخت CMa
- روش مدیریت ساخت CM/GC
6. بهره‌برداری پروژه
- روش اجرای تحویل یکپارچه اقلام پروژه (IPD)
- روند روش‌های اجرای و تحویل پروژه
7. ساختارهای اصلی قراردادهای ساخت
8. قراردادهای رقابتی

- روش پرداخت Lump-sum
- روش پرداخت Unit Price
9. قراردادهای مذاکره‌ای
- پرداخت Cost-Plus با پرداخت درصدی از هزینه
- پرداخت Cost-Plus با پرداخت هزینه ثابت
- پرداخت Cost-Plus با پرداخت هزینه ثابت و سود مشارکتی
- پرداخت بیشینه تضمین‌شده

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ها به صورت ویدئویی ضبط گردیده و شما پس از ثبت‌نام در آن، از طریق لایسنس یکتا به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

2. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- برای این دوره ویدئوها از طریق لایسنس یکتا در اختیارتان قرار می‌گیرد. این دوره شامل جزوه نمی‌باشد. در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

3. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
الف. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
ب. اگر عضو خانواده موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
توجه مهم: دقت نمایید که این تخفیف‌ها تنها ویژه ثبت‌نام‌های فردی (اشخاص حقیقی) بوده و در ثبت‌نام‌های سازمانی (اشخاص حقوقی) لحاظ نمی‌شوند.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟
در حال حاضر برای دوره‌های ویدئویی گواهینامه صادر نمی‌شود.
این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز خرید دوره، به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. شما می‌توانید به "پنل کاربری" خود مراجعه نموده و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. به طور معمول سوالات شما ظرف 2 روز کاری از طرف استاد پاسخ داده خواهد شده و در پنل کاربریتان قرار می‌گیرد.

نظرات
 • شورش نظرگاهی

  3 ماه پیش

  با سلام و خسته نباشید این دوره رو بنده به صورت ویدیویی گذارندم و مطالب جالبی به اشتراک گذاشته شده و قسمت خوب ماجرا اشنا شدن با تجارب، رویه های حقوقی-قراردادی در کشورهای دیگه مخصوصا امریکا بود که ساختارهایی داشتن که فهمیدن و درک آنها به انتخاب صحیح نوع قرارداد با توجه به منحصر به فرد بودن هر پروژه اهمیت بسزایی دارد... مخصوصا توصیه میکنم اعضای مجموعه کارفرمایی با دیدن و گذراندن چنین دوره هایی از قالبهای یکسان برای پروژه های متفاوت دوری کنند تا به روان شدن پروژه و اهداف اون کمک کنند و اشنایی تیم پیمانکاری با نقاط ضعف و قوت قراردادهای مختلف میتوانند در زمان پیش از مناقصه به کارفرما کمک کرده و گمراه نشوند... بهترین قسمت ماجرا محوریت نقش CM و اهمیت اون در انواع قرارداد هاست که کمبودش در تیپ قراردادهای داخلی به شدت حس میشه... ممنون از دکتر علوی پور عزیز و موسسه بابت فراهم کردن چنین فرصتی و همچنین دکتر زویچی عزیز با کوییز های جالبی که طرح کردن دوست داشتم برم و ازمونش رو تو امریکا بدم...

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 ماه پیش

  داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان. 

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.