معرفی دوره

روشهای اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems) یکی از ارکان اصلی در موفقیت پروژه بوده که با یکدیگر تفاوتهای زیادی داشته و هر کدام مزایا و معایبی دارند که باید بسته به شرایط انتخاب گردند. از اینرو، در ادامه دوره های برگزار شده در این زمینه، اینبار به سراغ روش دو عاملی طرح و ساخت خواهیم رفت. در واقع، در این دوره که در سطح ارشد- استراتژی برگزار می گردد، به سراغ یکی از مهم ترین و رایج ترین روشهای اجرا و تحویل پروژه به نام روش طرح و ساخت (Design-Build) میرویم و سعی میکنیم در یک فرآیند به آموزش آن بپردازیم. در این دوره، روش طرح و ساخت (DB) را از مفاهیم تا بررسی یک نمونه پروژه واقعی مورد بحث قرار خواهیم داد و علاوه بر مبانی و مفاهیم این روش، به سراغ این پروژه 500 میلیون دلاری که در سن دیگو آمریکا اجرا شده است خواهیم رفت تا از دو منظر به این روش اجرا بپردازیم. این روش به واسطه مزایای بسیاری که دارد میتواند در بسیاری از پروژه ها نتایج مناسبی را رقم زند. البته باید توجه نمود که این روش اجرا و تحویل نیز مانند روشهای دیگر مزایا و معایبی دارد که باید نسبت به آنها آگاه باشیم. پیشنیاز این دوره، دوره قراردادهای ساخت و سیستم های تحویل پروژه (Project Delivery Systems) است.    

آنچه خواهید آموخت
این دوره در سطح ارشد-استراتژی طراحی شده و هدف از آن بررسی دقیقتر این روش اجرا و قراردادهایی است که بر پایه این روش دو عاملی طرح و ساخت (Design-Build) در کشورمان بنا می شود. نکته مهم در این دوره وجود یک پروژه نمونه به ارزش 500 میلیون دلار است که در آمریکا انجام شده و بررسی آن میتواند نکات جالبی را به همراه داشته باشد.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- مقدمه و مفاهیم کلی
- مفهوم روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build) و تاریخچه آن
- بررسی مناقصه در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build) و ابزارهای کاربردی آن
- چرخه حیات پروژه در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
- بایدها، نباید ها و نقاط قوت و ضعف در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
- نوع ارتباط کارفرما، پیمانکار و مشاور در قراردادها به روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
- بررسی یک پروژه واقعی 500 میلیون دلاری در سن دیگو آمریکا (San Diego) با قرارداد طرح و ساخت (از زمان مناقصه تا اجرا)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ها به صورت ویدئویی ضبط گردیده و شما پس از ثبت‌نام در آن، از طریق لایسنس یکتا به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

2. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها که از طریق لایسنس یکتا در اختیارتان قرار می‌گیرد، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری شده‌اند و میتوانید آن‌ها را دانلود کنید. در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

3. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
الف. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
ب. اگر عضو خانواده موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
توجه مهم: دقت نمایید که این تخفیف‌ها تنها ویژه ثبت‌نام‌های فردی (اشخاص حقیقی) بوده و در ثبت‌نام‌های سازمانی (اشخاص حقوقی) لحاظ نمی‌شوند.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟
در حال حاضر برای دوره‌های ویدئویی گواهینامه صادر نمی‌شود.
این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز خرید دوره، به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. شما می‌توانید به "پنل کاربری" خود مراجعه نموده و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. به طور معمول سوالات شما ظرف 2 روز کاری از طرف استاد پاسخ داده خواهد شده و در پنل کاربریتان قرار می‌گیرد.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.