معرفی دوره

روش‌های اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems) یکی از ارکان اصلی در موفقیت پروژه بوده که با یکدیگر تفاوت‌های زیادی داشته و هر کدام مزایا و معایبی دارند که باید بسته به شرایط انتخاب گردند. از اینرو، در ادامه دوره‌های برگزار شده در این زمینه، این بار به سراغ روش دو عاملی طرح و ساخت خواهیم رفت. در واقع، در این دوره که در سطح ارشد- استراتژی برگزار می‌گردد، به سراغ یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین روش‌های اجرا و تحویل پروژه به نام روش طرح و ساخت (Design-Build) می‌رویم و سعی می‌کنیم در یک فرآیند به آموزش آن بپردازیم. در این دوره، روش طرح و ساخت (DB) را از مفاهیم تا بررسی یک نمونه پروژه واقعی مورد بحث قرار خواهیم داد و علاوه بر مبانی و مفاهیم این روش، به سراغ این پروژه 500 میلیون دلاری که در سن دیگو آمریکا اجرا شده است خواهیم رفت تا از دو منظر به این روش اجرا بپردازیم. این روش به واسطه مزایای بسیاری که دارد می‌تواند در بسیاری از پروژه‌ها نتایج مناسبی را رقم زند. البته باید توجه نمود که این روش اجرا و تحویل نیز مانند روش‌های دیگر مزایا و معایبی دارد که باید نسبت به آنها آگاه باشیم. پیش‌نیاز این دوره، دوره قراردادهای ساخت و سیستم‌های تحویل پروژه (Project Delivery Systems) است.   

آنچه خواهید آموخت

این دوره در سطح ارشد-استراتژی طراحی شده و هدف از آن بررسی دقیق‌تر این روش اجرا و قراردادهایی است که بر پایه این روش دو عاملی طرح و ساخت (Design-Build) در کشورمان بنا می‌شود. نکته مهم در این دوره وجود یک پروژه نمونه به ارزش 500 میلیون دلار است که در آمریکا انجام شده و بررسی آن می‌تواند نکات جالبی را به همراه داشته باشد.

وجه تمایز این دوره

- ارائه 2 بخش مبانی و نمونه موردی در یک دوره
- ارائه یک نمونه پروژه واقعی انجام شده در کشور آمریکا
- ارائه نکات کلیدی توسط دو تن از اساتید برجسته از کشور آمریکا
- یکپارچگی مبانی با سایر مبانی مدیریت ساخت به صورتی هدفمند
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات صرفا در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختاریافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- مقدمه و مفاهیم کلی
- مفهوم روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build) و تاریخچه آن
- بررسی مناقصه در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build) و ابزارهای کاربردی آن
- چرخه حیات پروژه در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
- بایدها، نبایدها و نقاط قوت و ضعف در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
- نوع ارتباط کارفرما، پیمانکار و مشاور در قراردادها به روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
- بررسی یک پروژه واقعی 500 میلیون دلاری در سن دیگو آمریکا (San Diego) با قرارداد طرح و ساخت (از زمان مناقصه تا اجرا)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  با توجه به استفاده مکرر از این نوع قرارداد در کشور، شرکت در این دوره امکان جذاب مقایسه پروژه های داخلی با یک پروژه بین المللی را فراهم نموده است که بابت آن کمال تشکر را از اساتید ارجمند دارم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   سپاس از اینکه همراه ما هستید. براتون آرزوی بهترینها را داریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  با توجه به استفاده مکرر از این نوع قرارداد در کشور، شرکت در این دوره امکان جذاب مقایسه پروژه های داخلی با یک پروژه بین المللی را فراهم نموده است که بابت آن کمال تشکر را از اساتید ارجمند دارم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   سپاس از اینکه همراه ما هستید. براتون آرزوی بهترینها را داریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  با توجه به استفاده مکرر از این نوع قرارداد در کشور، شرکت در این دوره امکان جذاب مقایسه پروژه های داخلی با یک پروژه بین المللی را فراهم نموده است که بابت آن کمال تشکر را از اساتید ارجمند دارم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   سپاس از اینکه همراه ما هستید. براتون آرزوی بهترینها را داریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸