معرفی دوره

در این دوره به آموزش مهندسی ارزش (Value Engineering) پرداخته و با بررسی نمونه‌های موردی، بخصوص در کشور آمریکا، این مبانی را در سطح ارشد-استراتژی آموزش داده‌ایم. اگرچه مهندسی ارزش (VE) باید به واسطه تغییر در روشها و فرآیندها و بدون آنکه کاهشی در کیفیت یا عملکرد ایجاد نماید، باعث کاهش هزینه گردد، اما پیاده سازی آن در پروژه ها نیازمند رویکرد متفاوتی میباشد. پروژه ها به دلیل بکارگیری روشهای متفاوت اجرای قراردادی و پروژه (Project Delivery System) و البته چالشهای موجود در قراردادها نیازمند توجه متفاوت تری بوده و باید رویکرد متفاوتی را در طول فازهای مختلف حیات پروژه از مرحله طراحی تا مرحله ساخت بکار گرفت. در این دوره به سراغ تعریف این مبانی خواهیم رفت و نه تنها مبانی پایه ای و مفاهیم را بررسی میکنیم، بلکه بکارگیری مهندسی ارزش (VE) را در قراردادها و روشهای مختلف اجرای پروژه مرور نموده و به بررسی نمونه های مختلفی از بکارگیری مهندسی ارزش (VE) در پروژه های پیشین خواهیم پرداخت. آشنایی با روشهای اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery System) پیشنیاز این دوره میباشد.   

آنچه خواهید آموخت
در این دوره که در سطح ارشد-استراتژی طراحی شده، نه تنها با مبانی و مفاهیم مهندسی ارزش (VE) و نحوه بکارگیری آن در پروژه ها آشنا میشوید، بلکه نمونه های کاربردی و اجرایی مختلفی از نحوه بکارگیری مهندسی ارزش (VE) در پروژه های پیشین را خواهید دید. در این دوره:
1. مبانی و تعاریف مهندسی ارزش را فرا خواهید گرفت.
2. مزایا، ریسکها و چالشهای بکارگیری مهندسی ارزش را در قالب روشهای اجرای پروژه خواهید آموخت.
3. فرآیند تعریف، بررسی و تایید گزینه های مهندسی ارزش را در کنار بایدها و نبایدهای بکارگیری مهندسی ارزش و با بررسی نمونه های مختلفی از بکارگیری آن در پروژه های گذشته، خواهید آموخت.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تعریف مهندسی ارزش (VE)
2. بررسی مزایا، چالشها و ریسکهای بکارگیری مهندسی ارزش (VE) در مدیریت پروژه
3. بررسی فرآیند تعریف، بررسی و تایید گزینه های مهندسی ارزش در پروژه (VE)
4. بررسی نحوه بکارگیری مهندسی ارزش (VE) در قراردادها و روشهای مختلف اجرای پروژه (Project Delivery Methods)
5. بررسی بایدها و نبایدهای بکارگیری مهندسی ارزش (VE) در پروژه
6. بررسی نمونه های مختلفی از بکارگیری مهندسی ارزش (VE) در پروژه های گذشته

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ها به صورت ویدئویی ضبط گردیده و شما پس از ثبت‌نام در آن، از طریق لایسنس یکتا به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

2. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها که از طریق لایسنس یکتا در اختیارتان قرار می‌گیرد، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری شده‌اند و میتوانید آن‌ها را دانلود کنید. در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

3. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
الف. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
ب. اگر عضو خانواده موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
توجه مهم: دقت نمایید که این تخفیف‌ها تنها ویژه ثبت‌نام‌های فردی (اشخاص حقیقی) بوده و در ثبت‌نام‌های سازمانی (اشخاص حقوقی) لحاظ نمی‌شوند.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟
در حال حاضر برای دوره‌های ویدئویی گواهینامه صادر نمی‌شود.
این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز خرید دوره، به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. شما می‌توانید به "پنل کاربری" خود مراجعه نموده و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. به طور معمول سوالات شما ظرف 2 روز کاری از طرف استاد پاسخ داده خواهد شده و در پنل کاربریتان قرار می‌گیرد. 

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.