معرفی دوره

شاید بتوان گفت که قدمت صنعت ساخت به "گهواره تمدن،" جایی که سازه‌هایی با قدمت 3 الی 4 هزار سال وجود دارد، باز می‌گردد. صنعتی با قدمتِ طولانی که به دلیل پیچیدگی‌ها و ریسک‌های فراوانِ خود، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و شرایط متفاوتی به خود دیده است. صنعتی که قبل از دهه 1850 عموما توسط بخش نظامی کشورها و به شیوه استادکاری هدایت می‌گردید، اما از دهه 1850 بود که بریتانیا به دلیل ایجاد رشته دانشگاهی مهندسی عمران و آمریکا به دلیل تاسیس انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE)، فصل جدیدی در زمینه مدیریت صنعت ساخت رقم زدند.
در سال 1960 بود که به دلیل ناکارآمدی سیستم سنتی مدیریت پروژه در این صنعت، فلسفه مدیریت ساختِ حرفه‌ای (Professional Construction Management) مطرح گردید تا پس از مطالعات فراوان توسط انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی صنعت ساخت، انجمن مدیریت ساخت آمریکا در سال 1982 تاسیس شود تا اولین استاندارد مدیریت ساخت در سال 1986 در کشور آمریکا منتشر گردد. از آن سال تاکنون مدیریت ساخت به شکل نوین تاثیر فراوانی در صنعت ساخت گذاشته و همین موضوع باعث ایجاد زبان متفاوتی در این صنعت گردیده است. موضوعی که باعث پررنگ شدن اهمیت یادگیری این زبان تخصصی و مشترک می‌شود.
در این دوره که اولین بار توسط موسسه ACEMI در کشور تدوین شده، برای ایجاد زبانی مشترک، بر اساس استانداردهای بین‌المللی و بخصوص استاندارد مدیریت ساخت آمریکا که توسط انجمن CMAA منتشر شده، اقدام به آموزش اصطلاحات تخصصی مدیریت ساخت می‌نماییم. این موضوع کمک می‌نماید تا متخصصان صنعت ساخت با زبانی مشترک مواجه بوده و سهم بسیار زیادی در پیشرفت شغلی در عرصه بین‌الملل خواهد داشت. زبان مشترکی که باعث تدوین و توسعه اسناد تخصصی مدیریت ساخت در کشورمان خواهد شد.
البته باید توجه نمود که لغات و عبارات تخصصی هر کدام از محدوده‌های تخصصی مدیر ساخت که در این دوره آموزش داده می‌شوند، شامل اسناد تخصصی دیگری نیز هستند که موسسه ACEMI در آینده دوره‌های تخصصی هر کدام از این محدوده‌های تخصصی را برگزار خواهد نمود.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، با اصطلاحات تخصصی مدیریت ساخت، با توجه به محدوده‌های دانشی مدیر ساخت، آشنا می‌شوید. این دوره، نه تنها به بیان معنی هر اصطلاح به شکل تخصصی می‌پردازد، بلکه شرح مفصلی از هر لغت و عبارت ارائه می‌دهد تا بتوانید درک مناسبی از متون تخصصی مدیریت ساخت و زبان مشترک آن در عرصه بین‌الملل داشته باشید. در واقع هدف این دوره آنست که:
1. شما را با لغات و اصطلاحات تخصصی مدیریت ساخت آشنا کند.
2. شرح مناسبی از هر لغت و اصطلاح ارائه نماید.
3. باعث ایجاد زبان مشترک بین مدیرانِ پروژه صنعت ساخت شود.
4. قدرت درک مراجع تخصصی صنعت ساخت را در میان متخصصان، با ارائه آموزش تخصصی، افزایش دهد.  

وجه تمایز این دوره

- اولین برگزار کننده دوره اختصاصی زبان تخصصی مدیریت ساخت در کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی مدیریت ساخت
- ارائه تعاریف بر اساس محدوده‌های دانشی و تخصصی مدیر ساخت
- متمایزسازی فراگیران به دلیل آموزش به‌روزترین اسناد تخصصی مدیریت ساخت در دنیا که بعضا دسترسی به برخی از آنها در کشور سخت و یا ناممکن است.
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرند)
- گروه پشتیبانی 60 روزه از زمان شروع دوره
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

برای دریافت مشاوره رایگان از مشاوران تخصصی موسسه ACEMI،
کافیست از طریق لینک زیر، اطلاعات خود را ثبت و ارسال کنید.

برای دریافت مشاوره آموزشی کلیک کنید


چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- زبان تخصصی مدیریت حرفه‌ای ساخت
- زبان تخصصی مدیریت پروژه در صنعت ساخت
- زبان تخصصی مدیریت هزینه در پروژه‌های صنعت ساخت
- زبان تخصصی مدیریت زمان در پروژه‌های صنعت ساخت
- زبان تخصصی مدیریت کیفیت در پروژه‌های صنعت ساخت
- زبان تخصصی مدیریت قرارداد در پروژه‌های صنعت ساخت
- زبان تخصصی مدیریت ایمنی در پروژه‌های صنعت ساخت
- زبان تخصصی پایداری در پروژه‌های صنعت ساخت
- زبان تخصصی مدیریت تکنولوژی در پروژه‌های صنعت ساخت
- زبان تخصصی مدیریت ریسک در پروژه‌های صنعت ساخت
- زبان تخصصی مدیریت طرح در صنعت ساخت

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه‌ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می‌شود.

1. گواهینامه حرفه‌ای (Professional Certification) به رنگ طلایی

2. گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
1- دریافت گواهینامه حضور: برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
2- شرکت در آزمون آنلاین: پس از دریافت گواهینامه حضور، آزمون برای شما فعال می‌شود و می‌توانید در آزمون شرکت نمایید.
3- دریافت گواهینامه حرفه‌ای: پس از شرکت در آزمون،پاسخنامه شما توسط اساتید بررسی شده و در نهایت نمره شما ظرف مدت 30 روز، در پنل کاربری برایتان قرار خواهد گرفت. در صورتی که صلاحیت دریافت گواهینامه طلایی را داشته باشید، این گواهینامه نیز در پنل شما قرار خواهد گرفت.
برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها و راهنمای آزمون‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

گواهینامه حضور CM

نظرات
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  1 ماه پیش

  دوره ی زبان تخصصی مدیریت ساخت، دوره ی ای بسیار ارزشمند و اصولی در جهت بیان ادبیات تخصصی و معرفی مفاهیم و عناوین صنعت ساختی مورد بحث در تمامی ابعاد تخصصی و اجرایی مدیریتی است که رفرنس مهم و همیشگی برای علاقه مندان به این صنعت هست که از رشته و حرفه ای دیگر دانشجوی این رشته و تخصص شده اند که پیش‌نیاز مهم در آغاز کار و شروع بررسی این رشته به شمار میروند. ضمن قدردانی از دکتر علوی پور و زحمات دوستان در موسسه acemi ، جهت برگزاری این رویداد خوب و ارزشمند که جایگاه بالایی در میان تمامی دوره ها دارد. موفق باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  1 ماه پیش

  همانطور که برای برقراری ارتباط با سایر تمدن ها, فرهنگ ها و جوامع, نیازمند یادگیری و تسلط بر اصطلاحات و واژگان آن تمدن, فرهنگ و جامعه هستیم, برای موفقیت در صنعت به شدت پیچیده ساخت نیز نیاز به یادگیری اصطلاحات مخصوص به آن را داریم. شرکت در این دوره دیدگاه من رو به واژگان این صنعت به طور کامل عوض کرد. اصطلاحاتی که ممکن است در مراحل مختلف پیاده سازی یک پروژه ساخت, معنی و کاربرد جدیدی به خود بگیرند. ریزه کاری ها و نکات بسیار ظریف و کلیدی یادگیری مفاهیم زبان تخصصی مدیریت ساخت می تواند باعث کاهش چشمگیر تعارضات و ابهامات قراردادی و اجرایی شود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • یاور کریمی

  1 ماه پیش

  درود و عرض ارادت ، دوره ی آموزشی زبان تخصصی مدیریت ساخت ، دوره ای هست که بسیار کمک کننده خواهد بود در یادگیری ادبیات اصولی ، یکپارچه و بین المللی مدیریت ساخت و مدیریت پروژه. به نظر من یکی از پیش نیازهای رشد افراد در یک صنعت خاص و حرکت و پیشرفت سریعتر این هست که آشنایی با ادبیات ، لغات و ترم های بین المللی اون بخش به وجود بیاد. این فهم مشترک و ادبیات مشترک در سیستم باعث هم افزایی خواهد شد. در این دوره این استراتژی به خوبی پیاده شد و یادگیری مفاهیم ارائه شده در این دوره به نوعی الفبای اولیه و پایه ای خواهد بود برای گام گذاشتن در مراحل بعدی. اما نکته قابل ذکر در خصوص این دوره این هست که علاوه بر ارائه ترم های بین المللی و استانداردهای مدیریت ساخت و مدیریت پروژه ، توضیحات تکمیلی نیز در مورد هر ترم و هر لغت نیز ارائه شد که این امر بسیار به اثربخشی و کارایی دوره کمک کرد و این دوره را به عنوان یک دوره منحصر بفرد معرفی کرد. با سپاس فراوان از دکتر علوی پور و موسسه ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  دوره منحصر به فرد دیگری در موسسه. این دوره فراتر از یادگیری زبان تخصصی بوده و جناب دکتر علوی پور لغات درنظر گرفته شده و رایج در صنعت ساخت را رمزگشایی کرده و توضیحات تکمیلی و تخصصی هر کلمه را با دانش گسترده خود توضیح میدهند.همچنین این دوره، مرور مجدد برخی اصطلاحات دوره های مدیریت ساخت، تاخیرات ، برنامه ریزی و امور مالی را در برمیگیرد.تشکر از دکتر عزیز و پرسنل موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از نظر جامع شما سپاسگزاریم و امیدواریم همیشه همراهمان باشید!

  پاسخ
 • سید حمیدرضا شهپر

  2 ماه پیش

  با سلام دوره زبان تخصصی اولین دوره ای بود که در این موسسه شرکت کردم و به جرئت میتوانم بگویم بی نظیر بود،به نظر من این دوره معجونی از تمام محدوده های دانشی مدیریت ساخت بود. من به شخصه زمانی ارزش واقعی این دوره را درک کردم که در سایر دوره ها ی موسسه شرکت کردم. هنگامی که وارد دوره بعدی شدم،کلمات برایم مرور شد و این موضوع به درک بهتر مفاهیم خیلی کمک کرد. نقطه ی قوت این دوره این است که استاد به ترجمه لغات بسنده نکرده و مفاهیم مرتبط با هر کلمه را به طور کامل توضیح میدهد. در نهایت لازم میدانم که از استاد عزیز جناب دکتر علوی پور و تیم خوبشان برای برگزاری این دوره تشکر و قدردانی کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   این حس رضایت شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار خرسندیم.

  پاسخ
 • سیده کوثر احمدی

  2 ماه پیش

  درود و عرض ادب. ضمن سپاس از دکتر علوی پور عزیز و تیم پرتلاش ACEMI، شرکت در این دوره منسجم و جامع از بهترین تجربیات من بود. در این دوره علاوه بر توضیح تخصصی ترین لغات و اصطلاحات مدیریت ساخت، گریزی به دوره‌های مربوطه داشتیم و این امر باعث فراگیری بهتر و تثبیت و درک واضح تر از موضوعات فنی، تخصصی و تکنیکال گردید. در این دوره لغاتی نیز توضیح داده شد که پیشتر بیان نشده بود و این موضوع میتواند سرمنشا مناسبی جهت پژوهش های آتی و یادگیری گسترده تر و عمیق تر باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از نظر جامع شما سپاسگزاریم و امیدواریم همیشه همراهمان باشید!

  پاسخ
 • محمد صالحی

  2 ماه پیش

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت پرسنل زحمتکش موسسه ACEMI و جناب دکتر علوی پور. دوره زبان تخصصی از دو جنبه برای عزیزانی که تمایل دارند از آن استفاده کنن مفید و قابل استفاده خواهد بود. 1- کسانی که تازه و بر اساس نقشه راه موسسه میخوان شروع کنن به یادگیره دوره ها و 2- کسانی که بخشی یا تمام دوره ها را گذرانده یا درحال استفاده هستند منفعت این دوره برای افرادی که جزو دسته شماره 1 هستند این هست که با مفاهیم و ترمهایی از قراردادها آشنا میشن که وقتی خواستن از دوره ها خریداری شده استفاده کنن، تحلیل و هضم مطالب بسیار براشون راحتر خواهد بود و همچنین برای افرادی که درگیر دوره های موسسه از قبل شدن، عملا فرصت خوبیه که هم مطالب یادگرفته شده براشون مرور میشه و هم اینکه اهمیت کاربرد لغات تدریس شده رو در سطح بین الملل بیشتر از قبل درک خواهند کرد. در پایان هم از زحمات دکتر کمال تشکر را دارم و امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • آزاد عنایتی

  2 ماه پیش

  سلام و درود خدمت اساتید و همراهان موسسه ACEMI و لیدر به تمام معنا جناب دکتر علوی پور. این دوره هم مثل همه دوره های قبل با دانش و تعهد خوب به اتمام رسید به نوبه خودم تشکر می کنم و خوشحال هستم تونستم شرکت کنم و این بخش مهم از نقشه راه موسسه رو طی کنم. زبان تخصصی در مقطع دکتری مدیریت ساخت رو در 14 جلسه گذروندیم هیچ وقت کیفیت 4 جلسه این کلاس رو نداشت. از زحمات ارزنده جناب دکتر علوی پور کمال امتنان دارم. کوچک شما آزاد عنایتی

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • Bahman Tamadon

  2 ماه پیش

  سلام، بالا بودن سطح کیفی دوره‌ها هم در تکنیک‌های آموزش و انتقال صحیح مفاهیم و هم در محتوا، به ویژه دوره‌هایی که به طور خاص توسط دکتر علوی‌پور برگزار می‌شود مبدل به یک عادت و انتظار معمول برای ما شده است . این دوره هم از این قاعده مستثنا نیست، انرژی بالای دکتر علوی‌پور و مهارت در امر آموزش، وسواس و تعهد بالا در مطرح کردن کامل محتوای دوره که عموماً منجر به ساعات و جلساتی بیشتر از آنچه می‌شود که دانشجو هزینه کرده است، گواه طرز فکر دلسوزانه و متعهدانه ایشان است. اما در خصوص این دوره من ترجیح می دهم عنوان این دوره را از «زبان تخصصی مدیریت ساخت» به «دانشنامه زبان تخصصی مدیریت ساخت» و به شکلی جامع تر به «رمزگشایی زبان تخصصی مدیریت ساخت : تسلط بر مفاهیم و کاربردها» تغییر دهم به یک دلیل مشخص : شما در این دوره ترجمه تحت‌اللفظی ترم‌ها و اصطلاحات مدیریت ساخت را نمی‌آموزید به عکس همانطور که گفتم رویکرد این دوره، تحلیل اجمالی و البته عمیق مفاهیم است، به همین علت واژه دانشنامه را برای این دوره مناسب تر می‌بینم اما اینکه چرا گفتم «اجمالی» به این خاطر است که اگر توالی صحیح دوره‌های دکتر علوی‌پور را دنبال کرده باشید، بارها و بارها در دوره‌ها به شکلی تفصیلی و عمیق به کلیه این مفاهیم پرداخته شده است، آنچه این دوره را متمایز می‌کند، تمیز دادن واژه‌ها و اصطلاحات و ترم‌هایی هست که منحصرا در مدیریت ساخت به کار برده می‌شود و از طرفی با توجه به اینکه ساختار پروژه‌های ما – به شکلی نیم بند – وام گرفته از مدیریت ساخت آمریکا می‌باشد، شناخت این زبان تخصصی و عدم ادغام آن با سایر استانداردها و راهنماها به منظور حفظ یکپارچگی و ترجمه‌پذیری یکدست، یک ضرورت است. احتمالا شما هم با گاهی هنگام تهیه دیتابیس برای بخشهای مختلف پروژه به طور مثال برای ثبت Change Request ها با این مشکل مواجه شدید که عنوان ستون‌ها چه چیزی باید باشد که موجب تفاسیر مختلف نشود و از طرفی یکدستی کامل داشته باشد به طور مثال بعضی از ترم‌ها مربوط به PMBOK باشد و بعضی مربوط به رویه‌های برتر CMAA این دوره قطعا برای تهیه دیتابیس‌هایی از این دست یا چک لیست‌ها کمک شایانی به شما می‌کند. نکته آخر اگر دغدغه ترجمه متون انگلیسی در حوزه مدیریت ساخت را دارید، موکداً این دوره را پیشنهاد می‌کنم به خاطر داشته باشید تا زمانی که درک مفهومی از یک واژه یا اصطلاح نداشته باشید، موفق به پیدا کردن معادل مناسبی نخواهید شد و سرانجام ترجمه نعل به نعل اما نامفهومی انجام می دهید که بیشتر موجب گمراهی مخاطب می‌شود

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  این حس رضایت شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار خرسندیم.

  پاسخ
 • سید سجاد قریشی

  2 ماه پیش

  باسلام و درود، تشکر میکنم از جناب آقای دکتر علوی پور عزیز برای زحمات فراوان و بی دریغ که در توسعه دانش مدیریت ساخت ایران میکشند. همچنین مسیر طراحی شده بی نظیری که خارج از میزان تجارب کاری و تحصیلات ; گذراندن این دوره ها برای کسانی که در این صنعت میخواهند فعالیت خودشون رو شروع کنند و حتی کسانی که میخواهند مرور کامل و جامعی از تمام آن چیزی که چه در صنعت و چه در مسیر تحصیلی با اون برخورد دارند توصیه میکنم. در ابتدا شاید فکر کنید که دوره زبان تخصصی با رو خوانی و گفتن معانی چند یا چندین واژه طی بشه اما به لطف دکتر با نگاه موشکافانه خارج از تعهد و تماما از محبت ایشون از پایه ترین تعاریف و پر کاربرد در صنعت مورد بحث قرار گرفت تا نیاز به زبان مشترکی بین متخصصان که سال های سال جای خالی آن احساس میشد , ایجاد گردد. این دوره یک دوره جامعی بود برای یادگیری و مرور و نظم دهی به تمام مفاهیم مربوط به مدیریت ساخت، شخصا به هیچ عنوان فکر نمیکنم جایی باشه که این سطح از آموزش ارائه بشه , خسته نباشید و خدا قوت میگم خدمت تیم آکادمی علوی پور...

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  همراهی شما و نظرات ارزشمند شما باعث بیشتر شدن انگیزه و تلاش ما برای ارائه آموزش‌ها و خدمات بهتر برای شما عزیزان و تمامی فعالان این حوزه در کشورمان می‌شود. سپاس از اینکه همراه ما بوده‌اید و هستید.

  پاسخ
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر علوی پور عزیز و مجموعه خستگی ناپذیر ACEMI بابت برگزاری این دوره جامع که مطالب آن نه تنها بررسی لغات و اصطلاح تخصصی مدیریت ساخت، بلکه شامل خلاصه ای از مهمترین بخش های تمامی دوره های برگزار شده توسط موسسه بود. مجددا بابت گردآوری این حجم از مطالب کاربردی که بکارگیری آنها در پروژه های داخلی و بین المللی برای فعالان صنعت ساخت قطعا راهگشا خواهد بود کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 ماه پیش

  با سلام... چقدر خوشحالم که در این دوره نیز شرکت داشتم و بر دانش شخصی خود افزودم. بی شک توانایی تدریس عالی مدرس( آقای دکتر علوی پور عزیز) این دوره را چون سایر دوره های ارائه شده جذابتر نمود. این دوره که برای اولین بار در کشور تدریس می شد پر از اصطلاحات حوزه ساخت و پروژه بود که نیاز اساسی یک فعال حوزه ساخت بویژه در حوزه بین الملل هست. وجه تمایز این دوره از نگاه بنده: 1- ویژگی مرجع بودن دوره: به این صورت که مانند یک دیکشنری توسعه داده شده به تشریح و توصیف اصطلاحات و حدود کارکرد آن در سازمانهای کارفرمایی و پیمانکاری و حتی مشاور پرداخت. 2- ویژگی زبانی الفبایی: به این معنی که با تحصیل در این دوره، دانش پژوه با اصطلاحات حوزه ساخت مانند حروف الفبا در هر دستور زبانی، آشنا می شود. اما این بار با دستور زبان "مدیریت ساخت". 3- ویژگی دو وجهی : بدون در نظر گرفتن میزان آشنایی مخاطب ، دوره به نحوی تدوین شده که هم افرادی که هیچ گونه آشنایی با این ادبیات ندارند میتوانستند از آن بهره ببرند و هم افراد با تجربه و آشنا به مباحث تخصصی تر. زیرا که گروه اول ترغیب به پیگیری کارکرد این اصطلاحات در دروس تخصصی خواهند شد و گروه دوم هم ترغیب به بازبینی مجدد دوره های گذرانده شده برای درک عمیق تر. 4- ویژگی آموختن کارکرد حقوقی اصطلاحات: هم چنان که واضح و مبرهن است کارکرد حقوقی اصطلاحات مهندسی در حقوق ساخت( هر چند در ایران هنوز وجود ندارد) باعث افزایش دایره واژگان در مستند سازی و دفاع از منافع سازمانی و نیز افزایش قدرت بیان و استدلال در مذاکرات خواهد شد. لذا به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ مهندسی تاکید دارم که این دوره برای همگان لازم و ضروری است. چرا که باعث یکسان سازی ادبیات مهندسی در طرح و حل تعارضات ، اختلافات و اشتباهات استفهامی در سطوح مختلف سازمانی و پروژه خواهد بود. با تشکر از موسسه دانش محور ACEMI و شخص آقای دکتر علوی پور که با دلسوزی و مسئولیت پذیری و نگاه توسعه گرایانه خود باعث ارتقاء شان و منزلت مهندسی شده و به انصاف مزین به لقب "پدر علم مدیریت ساخت" کشور شده اند... با کمال احترام شاگرد کوچک شما شورش نظرگاهی فروردین 1403

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم. قطعا همراهی و انگیزه شما انرژی بخش بوده و ما را یاری میکند تا این مسیر را با پشتوانه محکمتری طی کنیم. امیدواریم در دوره ها و سالهای آتی همراهان قوی و با انگیزه ای مانند شما داشته باشیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  1 ماه پیش

  دوره ی زبان تخصصی مدیریت ساخت، دوره ی ای بسیار ارزشمند و اصولی در جهت بیان ادبیات تخصصی و معرفی مفاهیم و عناوین صنعت ساختی مورد بحث در تمامی ابعاد تخصصی و اجرایی مدیریتی است که رفرنس مهم و همیشگی برای علاقه مندان به این صنعت هست که از رشته و حرفه ای دیگر دانشجوی این رشته و تخصص شده اند که پیش‌نیاز مهم در آغاز کار و شروع بررسی این رشته به شمار میروند. ضمن قدردانی از دکتر علوی پور و زحمات دوستان در موسسه acemi ، جهت برگزاری این رویداد خوب و ارزشمند که جایگاه بالایی در میان تمامی دوره ها دارد. موفق باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  1 ماه پیش

  همانطور که برای برقراری ارتباط با سایر تمدن ها, فرهنگ ها و جوامع, نیازمند یادگیری و تسلط بر اصطلاحات و واژگان آن تمدن, فرهنگ و جامعه هستیم, برای موفقیت در صنعت به شدت پیچیده ساخت نیز نیاز به یادگیری اصطلاحات مخصوص به آن را داریم. شرکت در این دوره دیدگاه من رو به واژگان این صنعت به طور کامل عوض کرد. اصطلاحاتی که ممکن است در مراحل مختلف پیاده سازی یک پروژه ساخت, معنی و کاربرد جدیدی به خود بگیرند. ریزه کاری ها و نکات بسیار ظریف و کلیدی یادگیری مفاهیم زبان تخصصی مدیریت ساخت می تواند باعث کاهش چشمگیر تعارضات و ابهامات قراردادی و اجرایی شود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • یاور کریمی

  1 ماه پیش

  درود و عرض ارادت ، دوره ی آموزشی زبان تخصصی مدیریت ساخت ، دوره ای هست که بسیار کمک کننده خواهد بود در یادگیری ادبیات اصولی ، یکپارچه و بین المللی مدیریت ساخت و مدیریت پروژه. به نظر من یکی از پیش نیازهای رشد افراد در یک صنعت خاص و حرکت و پیشرفت سریعتر این هست که آشنایی با ادبیات ، لغات و ترم های بین المللی اون بخش به وجود بیاد. این فهم مشترک و ادبیات مشترک در سیستم باعث هم افزایی خواهد شد. در این دوره این استراتژی به خوبی پیاده شد و یادگیری مفاهیم ارائه شده در این دوره به نوعی الفبای اولیه و پایه ای خواهد بود برای گام گذاشتن در مراحل بعدی. اما نکته قابل ذکر در خصوص این دوره این هست که علاوه بر ارائه ترم های بین المللی و استانداردهای مدیریت ساخت و مدیریت پروژه ، توضیحات تکمیلی نیز در مورد هر ترم و هر لغت نیز ارائه شد که این امر بسیار به اثربخشی و کارایی دوره کمک کرد و این دوره را به عنوان یک دوره منحصر بفرد معرفی کرد. با سپاس فراوان از دکتر علوی پور و موسسه ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  دوره منحصر به فرد دیگری در موسسه. این دوره فراتر از یادگیری زبان تخصصی بوده و جناب دکتر علوی پور لغات درنظر گرفته شده و رایج در صنعت ساخت را رمزگشایی کرده و توضیحات تکمیلی و تخصصی هر کلمه را با دانش گسترده خود توضیح میدهند.همچنین این دوره، مرور مجدد برخی اصطلاحات دوره های مدیریت ساخت، تاخیرات ، برنامه ریزی و امور مالی را در برمیگیرد.تشکر از دکتر عزیز و پرسنل موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از نظر جامع شما سپاسگزاریم و امیدواریم همیشه همراهمان باشید!

  پاسخ
 • سید حمیدرضا شهپر

  2 ماه پیش

  با سلام دوره زبان تخصصی اولین دوره ای بود که در این موسسه شرکت کردم و به جرئت میتوانم بگویم بی نظیر بود،به نظر من این دوره معجونی از تمام محدوده های دانشی مدیریت ساخت بود. من به شخصه زمانی ارزش واقعی این دوره را درک کردم که در سایر دوره ها ی موسسه شرکت کردم. هنگامی که وارد دوره بعدی شدم،کلمات برایم مرور شد و این موضوع به درک بهتر مفاهیم خیلی کمک کرد. نقطه ی قوت این دوره این است که استاد به ترجمه لغات بسنده نکرده و مفاهیم مرتبط با هر کلمه را به طور کامل توضیح میدهد. در نهایت لازم میدانم که از استاد عزیز جناب دکتر علوی پور و تیم خوبشان برای برگزاری این دوره تشکر و قدردانی کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   این حس رضایت شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار خرسندیم.

  پاسخ
 • سیده کوثر احمدی

  2 ماه پیش

  درود و عرض ادب. ضمن سپاس از دکتر علوی پور عزیز و تیم پرتلاش ACEMI، شرکت در این دوره منسجم و جامع از بهترین تجربیات من بود. در این دوره علاوه بر توضیح تخصصی ترین لغات و اصطلاحات مدیریت ساخت، گریزی به دوره‌های مربوطه داشتیم و این امر باعث فراگیری بهتر و تثبیت و درک واضح تر از موضوعات فنی، تخصصی و تکنیکال گردید. در این دوره لغاتی نیز توضیح داده شد که پیشتر بیان نشده بود و این موضوع میتواند سرمنشا مناسبی جهت پژوهش های آتی و یادگیری گسترده تر و عمیق تر باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از نظر جامع شما سپاسگزاریم و امیدواریم همیشه همراهمان باشید!

  پاسخ
 • محمد صالحی

  2 ماه پیش

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت پرسنل زحمتکش موسسه ACEMI و جناب دکتر علوی پور. دوره زبان تخصصی از دو جنبه برای عزیزانی که تمایل دارند از آن استفاده کنن مفید و قابل استفاده خواهد بود. 1- کسانی که تازه و بر اساس نقشه راه موسسه میخوان شروع کنن به یادگیره دوره ها و 2- کسانی که بخشی یا تمام دوره ها را گذرانده یا درحال استفاده هستند منفعت این دوره برای افرادی که جزو دسته شماره 1 هستند این هست که با مفاهیم و ترمهایی از قراردادها آشنا میشن که وقتی خواستن از دوره ها خریداری شده استفاده کنن، تحلیل و هضم مطالب بسیار براشون راحتر خواهد بود و همچنین برای افرادی که درگیر دوره های موسسه از قبل شدن، عملا فرصت خوبیه که هم مطالب یادگرفته شده براشون مرور میشه و هم اینکه اهمیت کاربرد لغات تدریس شده رو در سطح بین الملل بیشتر از قبل درک خواهند کرد. در پایان هم از زحمات دکتر کمال تشکر را دارم و امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • آزاد عنایتی

  2 ماه پیش

  سلام و درود خدمت اساتید و همراهان موسسه ACEMI و لیدر به تمام معنا جناب دکتر علوی پور. این دوره هم مثل همه دوره های قبل با دانش و تعهد خوب به اتمام رسید به نوبه خودم تشکر می کنم و خوشحال هستم تونستم شرکت کنم و این بخش مهم از نقشه راه موسسه رو طی کنم. زبان تخصصی در مقطع دکتری مدیریت ساخت رو در 14 جلسه گذروندیم هیچ وقت کیفیت 4 جلسه این کلاس رو نداشت. از زحمات ارزنده جناب دکتر علوی پور کمال امتنان دارم. کوچک شما آزاد عنایتی

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • Bahman Tamadon

  2 ماه پیش

  سلام، بالا بودن سطح کیفی دوره‌ها هم در تکنیک‌های آموزش و انتقال صحیح مفاهیم و هم در محتوا، به ویژه دوره‌هایی که به طور خاص توسط دکتر علوی‌پور برگزار می‌شود مبدل به یک عادت و انتظار معمول برای ما شده است . این دوره هم از این قاعده مستثنا نیست، انرژی بالای دکتر علوی‌پور و مهارت در امر آموزش، وسواس و تعهد بالا در مطرح کردن کامل محتوای دوره که عموماً منجر به ساعات و جلساتی بیشتر از آنچه می‌شود که دانشجو هزینه کرده است، گواه طرز فکر دلسوزانه و متعهدانه ایشان است. اما در خصوص این دوره من ترجیح می دهم عنوان این دوره را از «زبان تخصصی مدیریت ساخت» به «دانشنامه زبان تخصصی مدیریت ساخت» و به شکلی جامع تر به «رمزگشایی زبان تخصصی مدیریت ساخت : تسلط بر مفاهیم و کاربردها» تغییر دهم به یک دلیل مشخص : شما در این دوره ترجمه تحت‌اللفظی ترم‌ها و اصطلاحات مدیریت ساخت را نمی‌آموزید به عکس همانطور که گفتم رویکرد این دوره، تحلیل اجمالی و البته عمیق مفاهیم است، به همین علت واژه دانشنامه را برای این دوره مناسب تر می‌بینم اما اینکه چرا گفتم «اجمالی» به این خاطر است که اگر توالی صحیح دوره‌های دکتر علوی‌پور را دنبال کرده باشید، بارها و بارها در دوره‌ها به شکلی تفصیلی و عمیق به کلیه این مفاهیم پرداخته شده است، آنچه این دوره را متمایز می‌کند، تمیز دادن واژه‌ها و اصطلاحات و ترم‌هایی هست که منحصرا در مدیریت ساخت به کار برده می‌شود و از طرفی با توجه به اینکه ساختار پروژه‌های ما – به شکلی نیم بند – وام گرفته از مدیریت ساخت آمریکا می‌باشد، شناخت این زبان تخصصی و عدم ادغام آن با سایر استانداردها و راهنماها به منظور حفظ یکپارچگی و ترجمه‌پذیری یکدست، یک ضرورت است. احتمالا شما هم با گاهی هنگام تهیه دیتابیس برای بخشهای مختلف پروژه به طور مثال برای ثبت Change Request ها با این مشکل مواجه شدید که عنوان ستون‌ها چه چیزی باید باشد که موجب تفاسیر مختلف نشود و از طرفی یکدستی کامل داشته باشد به طور مثال بعضی از ترم‌ها مربوط به PMBOK باشد و بعضی مربوط به رویه‌های برتر CMAA این دوره قطعا برای تهیه دیتابیس‌هایی از این دست یا چک لیست‌ها کمک شایانی به شما می‌کند. نکته آخر اگر دغدغه ترجمه متون انگلیسی در حوزه مدیریت ساخت را دارید، موکداً این دوره را پیشنهاد می‌کنم به خاطر داشته باشید تا زمانی که درک مفهومی از یک واژه یا اصطلاح نداشته باشید، موفق به پیدا کردن معادل مناسبی نخواهید شد و سرانجام ترجمه نعل به نعل اما نامفهومی انجام می دهید که بیشتر موجب گمراهی مخاطب می‌شود

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  این حس رضایت شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار خرسندیم.

  پاسخ
 • سید سجاد قریشی

  2 ماه پیش

  باسلام و درود، تشکر میکنم از جناب آقای دکتر علوی پور عزیز برای زحمات فراوان و بی دریغ که در توسعه دانش مدیریت ساخت ایران میکشند. همچنین مسیر طراحی شده بی نظیری که خارج از میزان تجارب کاری و تحصیلات ; گذراندن این دوره ها برای کسانی که در این صنعت میخواهند فعالیت خودشون رو شروع کنند و حتی کسانی که میخواهند مرور کامل و جامعی از تمام آن چیزی که چه در صنعت و چه در مسیر تحصیلی با اون برخورد دارند توصیه میکنم. در ابتدا شاید فکر کنید که دوره زبان تخصصی با رو خوانی و گفتن معانی چند یا چندین واژه طی بشه اما به لطف دکتر با نگاه موشکافانه خارج از تعهد و تماما از محبت ایشون از پایه ترین تعاریف و پر کاربرد در صنعت مورد بحث قرار گرفت تا نیاز به زبان مشترکی بین متخصصان که سال های سال جای خالی آن احساس میشد , ایجاد گردد. این دوره یک دوره جامعی بود برای یادگیری و مرور و نظم دهی به تمام مفاهیم مربوط به مدیریت ساخت، شخصا به هیچ عنوان فکر نمیکنم جایی باشه که این سطح از آموزش ارائه بشه , خسته نباشید و خدا قوت میگم خدمت تیم آکادمی علوی پور...

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  همراهی شما و نظرات ارزشمند شما باعث بیشتر شدن انگیزه و تلاش ما برای ارائه آموزش‌ها و خدمات بهتر برای شما عزیزان و تمامی فعالان این حوزه در کشورمان می‌شود. سپاس از اینکه همراه ما بوده‌اید و هستید.

  پاسخ
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر علوی پور عزیز و مجموعه خستگی ناپذیر ACEMI بابت برگزاری این دوره جامع که مطالب آن نه تنها بررسی لغات و اصطلاح تخصصی مدیریت ساخت، بلکه شامل خلاصه ای از مهمترین بخش های تمامی دوره های برگزار شده توسط موسسه بود. مجددا بابت گردآوری این حجم از مطالب کاربردی که بکارگیری آنها در پروژه های داخلی و بین المللی برای فعالان صنعت ساخت قطعا راهگشا خواهد بود کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 ماه پیش

  با سلام... چقدر خوشحالم که در این دوره نیز شرکت داشتم و بر دانش شخصی خود افزودم. بی شک توانایی تدریس عالی مدرس( آقای دکتر علوی پور عزیز) این دوره را چون سایر دوره های ارائه شده جذابتر نمود. این دوره که برای اولین بار در کشور تدریس می شد پر از اصطلاحات حوزه ساخت و پروژه بود که نیاز اساسی یک فعال حوزه ساخت بویژه در حوزه بین الملل هست. وجه تمایز این دوره از نگاه بنده: 1- ویژگی مرجع بودن دوره: به این صورت که مانند یک دیکشنری توسعه داده شده به تشریح و توصیف اصطلاحات و حدود کارکرد آن در سازمانهای کارفرمایی و پیمانکاری و حتی مشاور پرداخت. 2- ویژگی زبانی الفبایی: به این معنی که با تحصیل در این دوره، دانش پژوه با اصطلاحات حوزه ساخت مانند حروف الفبا در هر دستور زبانی، آشنا می شود. اما این بار با دستور زبان "مدیریت ساخت". 3- ویژگی دو وجهی : بدون در نظر گرفتن میزان آشنایی مخاطب ، دوره به نحوی تدوین شده که هم افرادی که هیچ گونه آشنایی با این ادبیات ندارند میتوانستند از آن بهره ببرند و هم افراد با تجربه و آشنا به مباحث تخصصی تر. زیرا که گروه اول ترغیب به پیگیری کارکرد این اصطلاحات در دروس تخصصی خواهند شد و گروه دوم هم ترغیب به بازبینی مجدد دوره های گذرانده شده برای درک عمیق تر. 4- ویژگی آموختن کارکرد حقوقی اصطلاحات: هم چنان که واضح و مبرهن است کارکرد حقوقی اصطلاحات مهندسی در حقوق ساخت( هر چند در ایران هنوز وجود ندارد) باعث افزایش دایره واژگان در مستند سازی و دفاع از منافع سازمانی و نیز افزایش قدرت بیان و استدلال در مذاکرات خواهد شد. لذا به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ مهندسی تاکید دارم که این دوره برای همگان لازم و ضروری است. چرا که باعث یکسان سازی ادبیات مهندسی در طرح و حل تعارضات ، اختلافات و اشتباهات استفهامی در سطوح مختلف سازمانی و پروژه خواهد بود. با تشکر از موسسه دانش محور ACEMI و شخص آقای دکتر علوی پور که با دلسوزی و مسئولیت پذیری و نگاه توسعه گرایانه خود باعث ارتقاء شان و منزلت مهندسی شده و به انصاف مزین به لقب "پدر علم مدیریت ساخت" کشور شده اند... با کمال احترام شاگرد کوچک شما شورش نظرگاهی فروردین 1403

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم. قطعا همراهی و انگیزه شما انرژی بخش بوده و ما را یاری میکند تا این مسیر را با پشتوانه محکمتری طی کنیم. امیدواریم در دوره ها و سالهای آتی همراهان قوی و با انگیزه ای مانند شما داشته باشیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  1 ماه پیش

  دوره ی زبان تخصصی مدیریت ساخت، دوره ی ای بسیار ارزشمند و اصولی در جهت بیان ادبیات تخصصی و معرفی مفاهیم و عناوین صنعت ساختی مورد بحث در تمامی ابعاد تخصصی و اجرایی مدیریتی است که رفرنس مهم و همیشگی برای علاقه مندان به این صنعت هست که از رشته و حرفه ای دیگر دانشجوی این رشته و تخصص شده اند که پیش‌نیاز مهم در آغاز کار و شروع بررسی این رشته به شمار میروند. ضمن قدردانی از دکتر علوی پور و زحمات دوستان در موسسه acemi ، جهت برگزاری این رویداد خوب و ارزشمند که جایگاه بالایی در میان تمامی دوره ها دارد. موفق باشید

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  1 ماه پیش

  همانطور که برای برقراری ارتباط با سایر تمدن ها, فرهنگ ها و جوامع, نیازمند یادگیری و تسلط بر اصطلاحات و واژگان آن تمدن, فرهنگ و جامعه هستیم, برای موفقیت در صنعت به شدت پیچیده ساخت نیز نیاز به یادگیری اصطلاحات مخصوص به آن را داریم. شرکت در این دوره دیدگاه من رو به واژگان این صنعت به طور کامل عوض کرد. اصطلاحاتی که ممکن است در مراحل مختلف پیاده سازی یک پروژه ساخت, معنی و کاربرد جدیدی به خود بگیرند. ریزه کاری ها و نکات بسیار ظریف و کلیدی یادگیری مفاهیم زبان تخصصی مدیریت ساخت می تواند باعث کاهش چشمگیر تعارضات و ابهامات قراردادی و اجرایی شود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • یاور کریمی

  1 ماه پیش

  درود و عرض ارادت ، دوره ی آموزشی زبان تخصصی مدیریت ساخت ، دوره ای هست که بسیار کمک کننده خواهد بود در یادگیری ادبیات اصولی ، یکپارچه و بین المللی مدیریت ساخت و مدیریت پروژه. به نظر من یکی از پیش نیازهای رشد افراد در یک صنعت خاص و حرکت و پیشرفت سریعتر این هست که آشنایی با ادبیات ، لغات و ترم های بین المللی اون بخش به وجود بیاد. این فهم مشترک و ادبیات مشترک در سیستم باعث هم افزایی خواهد شد. در این دوره این استراتژی به خوبی پیاده شد و یادگیری مفاهیم ارائه شده در این دوره به نوعی الفبای اولیه و پایه ای خواهد بود برای گام گذاشتن در مراحل بعدی. اما نکته قابل ذکر در خصوص این دوره این هست که علاوه بر ارائه ترم های بین المللی و استانداردهای مدیریت ساخت و مدیریت پروژه ، توضیحات تکمیلی نیز در مورد هر ترم و هر لغت نیز ارائه شد که این امر بسیار به اثربخشی و کارایی دوره کمک کرد و این دوره را به عنوان یک دوره منحصر بفرد معرفی کرد. با سپاس فراوان از دکتر علوی پور و موسسه ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و  هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • سهیل جعفری نسب

  2 ماه پیش

  دوره منحصر به فرد دیگری در موسسه. این دوره فراتر از یادگیری زبان تخصصی بوده و جناب دکتر علوی پور لغات درنظر گرفته شده و رایج در صنعت ساخت را رمزگشایی کرده و توضیحات تکمیلی و تخصصی هر کلمه را با دانش گسترده خود توضیح میدهند.همچنین این دوره، مرور مجدد برخی اصطلاحات دوره های مدیریت ساخت، تاخیرات ، برنامه ریزی و امور مالی را در برمیگیرد.تشکر از دکتر عزیز و پرسنل موسسه

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از نظر جامع شما سپاسگزاریم و امیدواریم همیشه همراهمان باشید!

  پاسخ
 • سید حمیدرضا شهپر

  2 ماه پیش

  با سلام دوره زبان تخصصی اولین دوره ای بود که در این موسسه شرکت کردم و به جرئت میتوانم بگویم بی نظیر بود،به نظر من این دوره معجونی از تمام محدوده های دانشی مدیریت ساخت بود. من به شخصه زمانی ارزش واقعی این دوره را درک کردم که در سایر دوره ها ی موسسه شرکت کردم. هنگامی که وارد دوره بعدی شدم،کلمات برایم مرور شد و این موضوع به درک بهتر مفاهیم خیلی کمک کرد. نقطه ی قوت این دوره این است که استاد به ترجمه لغات بسنده نکرده و مفاهیم مرتبط با هر کلمه را به طور کامل توضیح میدهد. در نهایت لازم میدانم که از استاد عزیز جناب دکتر علوی پور و تیم خوبشان برای برگزاری این دوره تشکر و قدردانی کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   این حس رضایت شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار خرسندیم.

  پاسخ
 • سیده کوثر احمدی

  2 ماه پیش

  درود و عرض ادب. ضمن سپاس از دکتر علوی پور عزیز و تیم پرتلاش ACEMI، شرکت در این دوره منسجم و جامع از بهترین تجربیات من بود. در این دوره علاوه بر توضیح تخصصی ترین لغات و اصطلاحات مدیریت ساخت، گریزی به دوره‌های مربوطه داشتیم و این امر باعث فراگیری بهتر و تثبیت و درک واضح تر از موضوعات فنی، تخصصی و تکنیکال گردید. در این دوره لغاتی نیز توضیح داده شد که پیشتر بیان نشده بود و این موضوع میتواند سرمنشا مناسبی جهت پژوهش های آتی و یادگیری گسترده تر و عمیق تر باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از نظر جامع شما سپاسگزاریم و امیدواریم همیشه همراهمان باشید!

  پاسخ
 • محمد صالحی

  2 ماه پیش

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت پرسنل زحمتکش موسسه ACEMI و جناب دکتر علوی پور. دوره زبان تخصصی از دو جنبه برای عزیزانی که تمایل دارند از آن استفاده کنن مفید و قابل استفاده خواهد بود. 1- کسانی که تازه و بر اساس نقشه راه موسسه میخوان شروع کنن به یادگیره دوره ها و 2- کسانی که بخشی یا تمام دوره ها را گذرانده یا درحال استفاده هستند منفعت این دوره برای افرادی که جزو دسته شماره 1 هستند این هست که با مفاهیم و ترمهایی از قراردادها آشنا میشن که وقتی خواستن از دوره ها خریداری شده استفاده کنن، تحلیل و هضم مطالب بسیار براشون راحتر خواهد بود و همچنین برای افرادی که درگیر دوره های موسسه از قبل شدن، عملا فرصت خوبیه که هم مطالب یادگرفته شده براشون مرور میشه و هم اینکه اهمیت کاربرد لغات تدریس شده رو در سطح بین الملل بیشتر از قبل درک خواهند کرد. در پایان هم از زحمات دکتر کمال تشکر را دارم و امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  سپاس از اینکه در دوره های موسسه همراه همیشگی ما بوده اید و هستید. از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم و رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم.

  پاسخ
 • آزاد عنایتی

  2 ماه پیش

  سلام و درود خدمت اساتید و همراهان موسسه ACEMI و لیدر به تمام معنا جناب دکتر علوی پور. این دوره هم مثل همه دوره های قبل با دانش و تعهد خوب به اتمام رسید به نوبه خودم تشکر می کنم و خوشحال هستم تونستم شرکت کنم و این بخش مهم از نقشه راه موسسه رو طی کنم. زبان تخصصی در مقطع دکتری مدیریت ساخت رو در 14 جلسه گذروندیم هیچ وقت کیفیت 4 جلسه این کلاس رو نداشت. از زحمات ارزنده جناب دکتر علوی پور کمال امتنان دارم. کوچک شما آزاد عنایتی

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • Bahman Tamadon

  2 ماه پیش

  سلام، بالا بودن سطح کیفی دوره‌ها هم در تکنیک‌های آموزش و انتقال صحیح مفاهیم و هم در محتوا، به ویژه دوره‌هایی که به طور خاص توسط دکتر علوی‌پور برگزار می‌شود مبدل به یک عادت و انتظار معمول برای ما شده است . این دوره هم از این قاعده مستثنا نیست، انرژی بالای دکتر علوی‌پور و مهارت در امر آموزش، وسواس و تعهد بالا در مطرح کردن کامل محتوای دوره که عموماً منجر به ساعات و جلساتی بیشتر از آنچه می‌شود که دانشجو هزینه کرده است، گواه طرز فکر دلسوزانه و متعهدانه ایشان است. اما در خصوص این دوره من ترجیح می دهم عنوان این دوره را از «زبان تخصصی مدیریت ساخت» به «دانشنامه زبان تخصصی مدیریت ساخت» و به شکلی جامع تر به «رمزگشایی زبان تخصصی مدیریت ساخت : تسلط بر مفاهیم و کاربردها» تغییر دهم به یک دلیل مشخص : شما در این دوره ترجمه تحت‌اللفظی ترم‌ها و اصطلاحات مدیریت ساخت را نمی‌آموزید به عکس همانطور که گفتم رویکرد این دوره، تحلیل اجمالی و البته عمیق مفاهیم است، به همین علت واژه دانشنامه را برای این دوره مناسب تر می‌بینم اما اینکه چرا گفتم «اجمالی» به این خاطر است که اگر توالی صحیح دوره‌های دکتر علوی‌پور را دنبال کرده باشید، بارها و بارها در دوره‌ها به شکلی تفصیلی و عمیق به کلیه این مفاهیم پرداخته شده است، آنچه این دوره را متمایز می‌کند، تمیز دادن واژه‌ها و اصطلاحات و ترم‌هایی هست که منحصرا در مدیریت ساخت به کار برده می‌شود و از طرفی با توجه به اینکه ساختار پروژه‌های ما – به شکلی نیم بند – وام گرفته از مدیریت ساخت آمریکا می‌باشد، شناخت این زبان تخصصی و عدم ادغام آن با سایر استانداردها و راهنماها به منظور حفظ یکپارچگی و ترجمه‌پذیری یکدست، یک ضرورت است. احتمالا شما هم با گاهی هنگام تهیه دیتابیس برای بخشهای مختلف پروژه به طور مثال برای ثبت Change Request ها با این مشکل مواجه شدید که عنوان ستون‌ها چه چیزی باید باشد که موجب تفاسیر مختلف نشود و از طرفی یکدستی کامل داشته باشد به طور مثال بعضی از ترم‌ها مربوط به PMBOK باشد و بعضی مربوط به رویه‌های برتر CMAA این دوره قطعا برای تهیه دیتابیس‌هایی از این دست یا چک لیست‌ها کمک شایانی به شما می‌کند. نکته آخر اگر دغدغه ترجمه متون انگلیسی در حوزه مدیریت ساخت را دارید، موکداً این دوره را پیشنهاد می‌کنم به خاطر داشته باشید تا زمانی که درک مفهومی از یک واژه یا اصطلاح نداشته باشید، موفق به پیدا کردن معادل مناسبی نخواهید شد و سرانجام ترجمه نعل به نعل اما نامفهومی انجام می دهید که بیشتر موجب گمراهی مخاطب می‌شود

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  این حس رضایت شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار خرسندیم.

  پاسخ
 • سید سجاد قریشی

  2 ماه پیش

  باسلام و درود، تشکر میکنم از جناب آقای دکتر علوی پور عزیز برای زحمات فراوان و بی دریغ که در توسعه دانش مدیریت ساخت ایران میکشند. همچنین مسیر طراحی شده بی نظیری که خارج از میزان تجارب کاری و تحصیلات ; گذراندن این دوره ها برای کسانی که در این صنعت میخواهند فعالیت خودشون رو شروع کنند و حتی کسانی که میخواهند مرور کامل و جامعی از تمام آن چیزی که چه در صنعت و چه در مسیر تحصیلی با اون برخورد دارند توصیه میکنم. در ابتدا شاید فکر کنید که دوره زبان تخصصی با رو خوانی و گفتن معانی چند یا چندین واژه طی بشه اما به لطف دکتر با نگاه موشکافانه خارج از تعهد و تماما از محبت ایشون از پایه ترین تعاریف و پر کاربرد در صنعت مورد بحث قرار گرفت تا نیاز به زبان مشترکی بین متخصصان که سال های سال جای خالی آن احساس میشد , ایجاد گردد. این دوره یک دوره جامعی بود برای یادگیری و مرور و نظم دهی به تمام مفاهیم مربوط به مدیریت ساخت، شخصا به هیچ عنوان فکر نمیکنم جایی باشه که این سطح از آموزش ارائه بشه , خسته نباشید و خدا قوت میگم خدمت تیم آکادمی علوی پور...

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  همراهی شما و نظرات ارزشمند شما باعث بیشتر شدن انگیزه و تلاش ما برای ارائه آموزش‌ها و خدمات بهتر برای شما عزیزان و تمامی فعالان این حوزه در کشورمان می‌شود. سپاس از اینکه همراه ما بوده‌اید و هستید.

  پاسخ
 • علی آذری

  2 ماه پیش

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر علوی پور عزیز و مجموعه خستگی ناپذیر ACEMI بابت برگزاری این دوره جامع که مطالب آن نه تنها بررسی لغات و اصطلاح تخصصی مدیریت ساخت، بلکه شامل خلاصه ای از مهمترین بخش های تمامی دوره های برگزار شده توسط موسسه بود. مجددا بابت گردآوری این حجم از مطالب کاربردی که بکارگیری آنها در پروژه های داخلی و بین المللی برای فعالان صنعت ساخت قطعا راهگشا خواهد بود کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  قطعا نظر ارزشمند شما باعث قوت قلب ما برای ادامه مسیر میباشد؛ از همراهی و به اشتراک گذاشتن نظرتان سپاسگزاریم و امیدوار هستیم در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
 • شورش نظرگاهی

  2 ماه پیش

  با سلام... چقدر خوشحالم که در این دوره نیز شرکت داشتم و بر دانش شخصی خود افزودم. بی شک توانایی تدریس عالی مدرس( آقای دکتر علوی پور عزیز) این دوره را چون سایر دوره های ارائه شده جذابتر نمود. این دوره که برای اولین بار در کشور تدریس می شد پر از اصطلاحات حوزه ساخت و پروژه بود که نیاز اساسی یک فعال حوزه ساخت بویژه در حوزه بین الملل هست. وجه تمایز این دوره از نگاه بنده: 1- ویژگی مرجع بودن دوره: به این صورت که مانند یک دیکشنری توسعه داده شده به تشریح و توصیف اصطلاحات و حدود کارکرد آن در سازمانهای کارفرمایی و پیمانکاری و حتی مشاور پرداخت. 2- ویژگی زبانی الفبایی: به این معنی که با تحصیل در این دوره، دانش پژوه با اصطلاحات حوزه ساخت مانند حروف الفبا در هر دستور زبانی، آشنا می شود. اما این بار با دستور زبان "مدیریت ساخت". 3- ویژگی دو وجهی : بدون در نظر گرفتن میزان آشنایی مخاطب ، دوره به نحوی تدوین شده که هم افرادی که هیچ گونه آشنایی با این ادبیات ندارند میتوانستند از آن بهره ببرند و هم افراد با تجربه و آشنا به مباحث تخصصی تر. زیرا که گروه اول ترغیب به پیگیری کارکرد این اصطلاحات در دروس تخصصی خواهند شد و گروه دوم هم ترغیب به بازبینی مجدد دوره های گذرانده شده برای درک عمیق تر. 4- ویژگی آموختن کارکرد حقوقی اصطلاحات: هم چنان که واضح و مبرهن است کارکرد حقوقی اصطلاحات مهندسی در حقوق ساخت( هر چند در ایران هنوز وجود ندارد) باعث افزایش دایره واژگان در مستند سازی و دفاع از منافع سازمانی و نیز افزایش قدرت بیان و استدلال در مذاکرات خواهد شد. لذا به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ مهندسی تاکید دارم که این دوره برای همگان لازم و ضروری است. چرا که باعث یکسان سازی ادبیات مهندسی در طرح و حل تعارضات ، اختلافات و اشتباهات استفهامی در سطوح مختلف سازمانی و پروژه خواهد بود. با تشکر از موسسه دانش محور ACEMI و شخص آقای دکتر علوی پور که با دلسوزی و مسئولیت پذیری و نگاه توسعه گرایانه خود باعث ارتقاء شان و منزلت مهندسی شده و به انصاف مزین به لقب "پدر علم مدیریت ساخت" کشور شده اند... با کمال احترام شاگرد کوچک شما شورش نظرگاهی فروردین 1403

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

   از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم. قطعا همراهی و انگیزه شما انرژی بخش بوده و ما را یاری میکند تا این مسیر را با پشتوانه محکمتری طی کنیم. امیدواریم در دوره ها و سالهای آتی همراهان قوی و با انگیزه ای مانند شما داشته باشیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸