معرفی دوره

با توجه به گسترش روزافزون تعداد پروژه‌ها در عرصه بین‌الملل و وجود شرایط رقابتی گسترده بین سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف، لزوم به کار‌گیری روش‌های استاندارد در خصوص مدیریت پروژه‌ها امری مهم تلقی گردیده، که یکی از خطوط راهنما در حوزه مدیریت پروژه، راهنمای مدیریت پروژه PMBOK است. اما سوال این است که آیا به صرف توجه به راهنمای اصلی PMBOK می‌توان پروژه‌های ساخت، متشکل از پروژه‌های ساختمانی، زیرساختی و عمرانی و صنعتی را به شکل مناسبی مدیریت نمود؟ باید اشاره نمود که نسخه اصلی PMBOK تمام ظرفیت‌های لازم برای پرداختن به پروژه‌های صنعت ساخت را نداشته و به همین دلیل است که موسسه مدیریت پروژه PMI برای اولین‌بار در سال 2003 الحاقیه‌ای را تحت عنوان PMBOK Construction Extension ارائه نمود تا به دلیل عدم توجه نسخه اصلی PMBOK به مبانی قراردادی، حقوقی، مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM)، آنالیز تاخیرات و مدیریت ادعا، پایداری، مدل‌های تامین مالی، روش‌های اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems) و ساختارهایی که باید مبتنی بر پروژه‌های ساخت تدوین و ارائه شوند، این ضعف را تا حدودی برطرف نماید. موضوعی که بر اساس آنچه در خود الحاقیه ساخت PMBOK مطرح شده باید مورد توجه جدی فعالان صنعت ساخت قرار گرفته و همان‌طور که در این الحاقیه ذکر می‌شود، متخصصان صنعت ساخت باید این الحاقیه را در کنار راهنمای اصلی فرا گیرند. موضوعی که در کشورمان توجه بسیار اندکی به آن گردیده و عدم توجه به آن از کارایی آموزش‌های این مبانی می‌کاهد.
اما این تمام ماجرا نبوده و باید بدانیم برای مدیریت پروژه‌های صنعت ساخت، به الزامات فراوان بیشتری نیاز داریم که سال‌ها توسط انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی این صنعت، در کشوری چون آمریکا و با ظهور موسسه AIA در سال 1857 توسعه داده شده‌اند. الزاماتی که در یکی از استانداردهای مرجع مدیریت ساخت که نسخه اول آن توسط انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) در سال 1987 منتشر و در سال 2021 آخرین نسخه آن منتشر گردید، به شکل مناسب‌تری ارائه گردیده است. این در حالی است که موسسه PMI بعد از سال 2016 و حتی بعد از ارائه نسخه هفتم PMBOK، اقدام به انتشار نسخه جدید الحاقیه نکرده است. مواردی که نیاز به آموزش، شفاف‌سازی و آگاهی زیادی داشته و به دلیل عدم شناخت این مبانی در کشورمان، سال‌ها از آن غافل بودیم.
اما دوره‌ای که در موسسه ACEMI طراحی شده این ضعف‌ها را برطرف نموده و به دلیل توجه به مبانی فوق، این دوره از سه منظر مستثنی است. اول، آموزش الحاقیه ساخت PMBOK یا همان PMBOK Construction Extension در کنار آموزش نسخه هفتم و پرداختن به نسخه ششم؛ دوم مقایسه مبانی ارائه شده در الحاقیه ساخت PMBOK با استاندارد مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) و سوم، یکپارچه‌سازی مبانی تخصصی مدیریت پروژه در قالب استاندارد موجود، همراه با بررسی ضعف‌های ساختاری که به استاندارد وارد است. باید اشاره نمود که استانداردها و راهنماهای بسیار دیگری نیز وجود دارد که موسسه ACEMI در نقشه راه آموزشی خود به آموزش آنها بر اساس یک ساختار سلسله‌ مراتبی می‌پردازد.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، علاوه بر آموزش نسخه اصلی PMBOK (ویرایش هفتم) به عنوان یک استاندارد و راهنمای کلی در حوزه مدیریت پروژه، نه تنها بخش‌های اصلی الحاقیه ساخت (PMBOK Construction Extension) تشریح می‌گردد، بلکه این مبانی با استاندارد مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) و نسخه ششم PMBOK نیز مقایسه گردیده تا شرایط جامع‌تر و کاربردی‌تری را برای این دوره رقم زند. در انتها، لزوم متناسب‌سازی (Tailoring) با سازمان و مدل‌های مختلف تشریح گردیده و با مبانی تخصصی آموزش داده شده در موسسه ACEMI یکپارچه می‌شوند. در واقع در این دوره:
1. با استاندارد مدیریت پروژه و نقاط ضعف و قوت آن آشنا می‌شوید.
2. با راهنمای پیکره دانش PMBOK آشنا شده و یکپارچه‌سازی محدوده‌های دانشی مدیریت پروژه را بر اساس آنچه در دوره‌های موسسه ACEMI آموزش دیده‌اید، فرا خواهید گرفت.
3. با الحاقیه ساخت PMBOK که به PMBOK Construction Extension معروف است آشنا شده و نقاط ضعف‌و‌قوت آن را در قیاس با استاندارد مدیریت ساخت انجمن CMAA فرا خواهید گرفت.
4. با استاندارد مدیریت ساخت در مقایسه با استاندارد مدیریت پروژه آشنا می‌شوید.
5. نحوه متناسب‌سازی (Tailoring) مبانی ارائه شده و دانش‌های تخصصی مدیریت هزینه، مالی، برنامه، ریسک و‌... را با فرآیندهای ارائه شده، همراه با بررسی نقاط ضعف‌و‌قوت این راهنما خواهید آموخت.

وجه تمایز این دوره

- اولین برگزار کننده دوره PMBOK با رویکرد مدیریت ساخت در کشور که الحاقیه ساخت (PMBOK Extension) را در قیاس با استاندارد مدیریت ساخت CMAA در یک دوره آموزش می‌دهد.
- آموزش جامع نسخه هفتم PMBOK
- آموزش جامع الحاقیه ساخت PMBOK به نام Construction Extension
- بررسی نکات مهم از استاندارد مدیریت ساخت CMAA برای مقایسه با PMBOK
- بررسی نکات مهم از نسخه ششم PMBOK برای مقایسه با نسخه هفتم PMBOK
- یکپارچگی و Tailoring مبانی ارائه شده با دوره‌های موسسه ACEMI
- متمایزسازی فراگیران به دلیل آموزش تعاریف، مفاهیم، نکات و ساختارهایی که بعضا اطلاع بسیار کمی از آنها در کشورمان وجود دارد.
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- گروه پشتیبانی 60 روزه از زمان شروع دوره
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

خلاصه ویدئوهای دوره‌های پیشین


معرفی دوره با حضور اساتید دوره


چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تاریخچه، ساختار، تغییرات و مقایسه PMBOK با استانداردهای دیگر
- تاریخچه مدیریت عمومی پروژه، نقدهایی بر نویسندگان نسخه 7، نظرات موافق و مخالف PMBOK، تاریخچه مدیریت تخصصی پروژه، تاریخچه مدیریت ساخت، ساختار مدیریت ساخت در قیاس با مدیریت عمومی پروژه، معرفی PMI، معرفی مدرک PMP و مقایسه آن با CCM، معرفی PMBOK، تاریخچه تکامل PMBOK، بررسی نظرات منتقدان PMBOK، فرآیند تدوین نسخه جدید PMBOK، تغییرات نسخه جدید و ساختار نسخه 7 به همراه بررسی دلایل تغییرات، مقایسه PMBOK 7 و 6 با یکدیگر، مقایسه PMBOK با استاندارد مدیریت ساخت انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)، مقایسه PMBOK نسخه 7 با الحاقیه ساخت PMBOK، مقایسه الحاقیه ساخت PMBOK با استاندارد انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)

2. استاندارد مدیریت پروژه
- مقدمه، استاندارد مدیریت پروژه (نسخه ششم PMBOK)، مقایسه استاندارد مدیریت پروژه نسخه ششم PMBOK با استاندارد مدیریت ساخت انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) در سال 2021، استاندارد مدیریت پروژه (نسخه هفتم PMBOK)، بررسی بخش سیستمی برای تحویل ارزش و اصول مدیریت پروژه در نسخه 7، بررسی اصول 12 گانه ارائه شده در نسخه هفتم PMBOK، نتیجه‌گیری از تغییرات جدید نسخه 7 نسبت به نسخه‌های قدیمی

3. بررسی مقدماتی راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه PMBOK + الحاقیه ساخت PMBOK Construction Extension
- بررسی ساختار نسخه ششم راهنمای مدیریت پروژه PMBOK و مقایسه آن با ساختار نسخه هفتم PMBOK، بررسی ساختار نسخه هفتم راهنمای مدیریت پروژه PMBOK، بررسی اهداف، محتوی و ساختار الحاقیه ساخت، بررسی ارتباط پروژه، طرح، سبد و سایر ملاحظات در پروژه های صنعت ساخت از نگاه الحاقیه ساخت PMBOK، بررسی انواع پروژه های حوزه ساخت، نقش مدیر پروژه در صنعت ساخت (پیشرفت ها، اثرات اجتماعی و بازارهای جهانی در مدیریت پروژه در صنعت ساخت از نگاه الحاقیه ساخت PMBOK

4. بررسی تفصیلی راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه PMBOK + الحاقیه ساخت PMBOK Construction Extension
- بررسی حوزه‎های عملکردی پروژه در نسخه هفتم PMBOK
- حوزه 1: بررسی حوزه عملکردی ذینفعان پروژه در نسخه هفتم (مشارکت ذینفعان، ارتباط با سایر حوزه‌ها و بررسی نتایج) + بررسی مدیریت ذینفعان پروژه از نگاه الحاقیه ساخت (بررسی مدیریت ذینفعان در فاز آغازین، برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت و کنترل در پروژه‌های ساخت)
- حوزه 2: بررسی حوزه عملکردی تیم در نسخه هفتم (مدیریت تیم پروژه و رهبری، فرهنگ تیم پروژه، تیم‌هایی با عملکرد پربازده، مهارت‎های رهبری، متناسب‌سازی رویکردهای رهبری، ارتباط با سایر حوزه‌ها، بررسی نتایج)
- حوزه 3: حوزه عملکردی چرخه حیات و رویکرد توسعه ای در نسخه هفتم (ارتباط توسعه، ریتم و چرخه حیات پروژه، رویکردهای توسعه و ملاحظات آن، چرخه حیات، ارتباط با سایر حوزه‌ها، بررسی نتایج) + بررسی محیط پروژه‌های ساخت از نگاه الحاقیه ساخت (روشهای اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems)، فاکتورهای محیطی اثرگذار و چرخه حیات پروژه‌های ساخت)
- حوزه 4: حوزه عملکردی برنامه ریزی در نسخه هفتم (متغیرهای برنامه ریزی، ساختار تیم سازی، ارتباطات، منابع، تدارکات، تغییرات، شاخصها و منطبقسازی با عملکرد سایر حوزه ها به کمک بررسی نتایج) + بررسی مدیریت محدوده پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت برنامه زمانی پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت هزینه پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت منابع پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت ارتباطات پروژه از نگاه الحاقیه ساخت + بررسی مدیریت مالی پروژه از نگاه الحاقیه ساخت
- حوزه 5: حوزه عملکردی تحویل دادنی‌ها در نسخه هفتم (فرآیندهای پروژه، متعادل‌سازی محدودیت‌ها، متمرکزسازی تیم پروژه، مدیریت مشارکت و ارتباطات، مدیریت منابع فیزیکی، مدیریت تدارکات، مدیریت کار جدید و تغییرات، مدیریت دانش، ارتباط با حوزه‌های دیگر، بررسی نتایج) + بررسی مدیریت تدارکات از نگاه الحاقیه ساخت
- حوزه 6: حوزه عملکردی تحویل شدنی‌ها در نسخه هفتم (ارزش، تحویل شدنی‌ها، کیفیت، بررسی نتایج از منظر بهینه و غیربهینه بودن، ارتباط با سایر حوزه‌های عملکردی، بررسی نتایج) + بررسی مدیریت کیفیت از نگاه الحاقیه ساخت
- حوزه 7: حوزه ارزیابی عملکرد در نسخه هفتم (بکارگیری معیارهای موثر، موارد قابل اندازه‌گیری، نحوه ارائه گزارشات، موانع اندازه‌گیری، عارضه‌یابی عملکرد، رشد و بهبود عملکرد، ارتباط با سایر حوزه‌های عملکردی، بررسی نتایج)
- حوزه 8: حوزه عدم قطعیت در عملکرد در نسخه هفتم (عدم قطعیت به صورت کلی، ابهام، پیچیدگی، نوسان، ریسک، ارتباط با سایر حوزه‌های عملکردی، بررسی نتایج)

5. متناسب سازی (Tailoring)
- چرایی متناسب سازی، موارد قابل متناسب‌سازی، فرآیند متناسب سازی و متناسب سازی حوزه های عملکردی

6. مدل ها، روش ها و Artifacts
- مدل های و روش های متداول، استفاده از Artifacts متداول، نحوه بکارگیری مدل‌ها، روش‌ها و Artifactها در راستای حوزه‌های عملکردی

در این دوره به آموزش نسخه هفتم و الحاقیه ساخت PMBOK پرداخته و مروری بر نسخه ششم در ارتباط با استاندارد مدیریت ساخت انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) خواهیم داشت. علاوه بر این، مبانی ارائه شده را با دوره‌های موسسه ACEMI یکپارچه خواهیم نمود.

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه و چه زمانی انجام می شود؟
ثبت نام در دوره‌ها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت موسسه و صفحه اختصاصی هر دوره انجام می‌شود. زمان آغاز ثبت‌نام هر دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌شود و کانتر آغاز ثبت نام در وبسایت موسسه فعال می‌گردد.

2. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. پس از آپلود کارت شناسایی میتوانید ادامه مراحل ثبت نام خود را طی کنید ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که برای دوره‌های تقویمی گواهینامه صادر می‌شود وبرای صدور گواهینامه به تایید هویت واقعی فراگیران نیاز است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

3. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
- برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
- محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
- کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

4. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان
 ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از تخفیف امتیازی بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌توانید یک هفته زودتر از آغاز ثبت‌نام عمومی، با مراجعه به صفحه دوره در وبسایت موسسه، در دوره ثبت نام کنید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی برای ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­‌تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود.

5. نحوه برگزاری دوره چگونه است؟
این دوره به صورت هیبریدی برگزار می شود. در روزهای آپلود ویدئوها، محتوای دوره در اختیار شما قرار می‌گیرد و در روزهای برگزاری جلسات آنلاین، لینک ورود به جلسه از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 15 روز برگزاری وبینار با شماره‌های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- محتوای جلسات آنلاین نیز تا 24 ساعت بعد از برگزاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- حتما پیش از شروع دوره راهنمای ورود به وبینارها را بررسی کنید.

6. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی

ب. گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 89.9 سطح "B" و 70 الی 79.9 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

گواهینامه حرفه ای CM
گواهینامه حضور CM

نظرات
 • هومن زارعي

  1 ماه پیش

  سلام و خسته نباشید من دوره های دیگه ایی که عنوان PMBOK رو همراه خودشون داشتن، شرکت کردم ولی تو این دوره شاهد یه رویکرد واقع بینانه و متفاوت به نقاط قوت و ضعف PMBOK و الحاقیه آن بودیم که جذابیت خودش رو داشت. ممنون از تیم ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  2 ماه پیش

  با سلام سپاس فراوان از دکتر علوی پور بابت تدریس روان و پر محتوای ایشان در خصوص PMBOK که در این دوره علاوه بر تشریح نسخه 7 و الحاقیه آن ، مقایسه ای بین نسخه 6 و 7 نیز انجام دادند و همچنین مشابهت ها و مغایرت های آن را در قبال مستندات صنعت ساخت به خوبی توضیح دادند .با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  7 ماه پیش

  با سلام و احترام، نحوه تفسیر فصول مختلف PMBOK ، ارتباط آنها با الحاقیه ساخت و همچنین نقد و بررسی هر بخش از دیدگاه کاربردی مدیریت ساخت، کاری است که فقط از عهده آقای دکتر علوی پور ساخته است و ایشان این حرکت را به نحو احسنت در این دوره انجام میدهند. تدریس، نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت این راهنما به طور همزمان تنها در موسسه ACEMI در سطح کشور (و چه بسا منطقه خاورمیانه) صورت پذیرفته و شرکت در این دوره را به تمامی طرفداران متعصب PMI توصیه می نمایم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  7 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • هومن زارعي

  1 ماه پیش

  سلام و خسته نباشید من دوره های دیگه ایی که عنوان PMBOK رو همراه خودشون داشتن، شرکت کردم ولی تو این دوره شاهد یه رویکرد واقع بینانه و متفاوت به نقاط قوت و ضعف PMBOK و الحاقیه آن بودیم که جذابیت خودش رو داشت. ممنون از تیم ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  2 ماه پیش

  با سلام سپاس فراوان از دکتر علوی پور بابت تدریس روان و پر محتوای ایشان در خصوص PMBOK که در این دوره علاوه بر تشریح نسخه 7 و الحاقیه آن ، مقایسه ای بین نسخه 6 و 7 نیز انجام دادند و همچنین مشابهت ها و مغایرت های آن را در قبال مستندات صنعت ساخت به خوبی توضیح دادند .با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  7 ماه پیش

  با سلام و احترام، نحوه تفسیر فصول مختلف PMBOK ، ارتباط آنها با الحاقیه ساخت و همچنین نقد و بررسی هر بخش از دیدگاه کاربردی مدیریت ساخت، کاری است که فقط از عهده آقای دکتر علوی پور ساخته است و ایشان این حرکت را به نحو احسنت در این دوره انجام میدهند. تدریس، نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت این راهنما به طور همزمان تنها در موسسه ACEMI در سطح کشور (و چه بسا منطقه خاورمیانه) صورت پذیرفته و شرکت در این دوره را به تمامی طرفداران متعصب PMI توصیه می نمایم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  7 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • هومن زارعي

  1 ماه پیش

  سلام و خسته نباشید من دوره های دیگه ایی که عنوان PMBOK رو همراه خودشون داشتن، شرکت کردم ولی تو این دوره شاهد یه رویکرد واقع بینانه و متفاوت به نقاط قوت و ضعف PMBOK و الحاقیه آن بودیم که جذابیت خودش رو داشت. ممنون از تیم ACEMI

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • پژمان سوخته زاری

  2 ماه پیش

  با سلام سپاس فراوان از دکتر علوی پور بابت تدریس روان و پر محتوای ایشان در خصوص PMBOK که در این دوره علاوه بر تشریح نسخه 7 و الحاقیه آن ، مقایسه ای بین نسخه 6 و 7 نیز انجام دادند و همچنین مشابهت ها و مغایرت های آن را در قبال مستندات صنعت ساخت به خوبی توضیح دادند .با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 ماه پیش

  از اینکه این دوره برای شما مفید بوده، خرسندیم. سپاس از همراهی شما!

  پاسخ
 • علی آذری

  7 ماه پیش

  با سلام و احترام، نحوه تفسیر فصول مختلف PMBOK ، ارتباط آنها با الحاقیه ساخت و همچنین نقد و بررسی هر بخش از دیدگاه کاربردی مدیریت ساخت، کاری است که فقط از عهده آقای دکتر علوی پور ساخته است و ایشان این حرکت را به نحو احسنت در این دوره انجام میدهند. تدریس، نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت این راهنما به طور همزمان تنها در موسسه ACEMI در سطح کشور (و چه بسا منطقه خاورمیانه) صورت پذیرفته و شرکت در این دوره را به تمامی طرفداران متعصب PMI توصیه می نمایم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  7 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.