معرفی دوره

آنالیز و برآورد هزینه و مدیریت آن همواره یکی از مهمترین موارد در موفقیت پروژه ها تلقی شده و مکانیزمهای فراوانی برای بهبود این فرآیند در دنیا نیز ارائه گردیده است. اما باید توجه نمود که فرآیند آنالیز و برآورد هزینه و مدیریت آن تنها معطوف به اجرای پروژه نبوده و این فرآیند از مرحله قبل از طراحی (Pre-Design) شروع شده و تا مرحله پس از ساخت (Post-Construction) در طول تمام چرخه حیات پروژه ادامه خواهد داشت. البته باید اشاره نمود که آنالیز چرخه حیات در پروژه (LCA) و آنالیز هزینه چرخه حیات پروژه (LCC) تفاوتهایی داشته و استراتژیهای دارایی سرمایه ای ارتباط مستقیمی با رشد بازدهی سرمایه در پروژه خواهد داشت. در واقع استانداردهای بین المللی هزینه ای چون ICMS و AACE RP 56R و AACE 18R سعی نموده اند تا فرآیندی مشخص برای این موارد تدوین کرده تا بتوانند با استفاده از تکنیکهای دیگری که برای مدیریت شبکه جریان نقدینگی و بهینه سازی آن استفاده میگردد نتایج بهبود یافته ای را برای پروژه ها و سازمانها رقم زنند. در این وبینار به صورت ساختار یافته ای سعی مینماییم تا به آموزش این مبانی بپردازیم.

آنچه خواهید آموخت
در این وبینار به سراغ مبانی برآورد، پیش بینی، آنالیز و مدیریت هزینه در طول چرخه حیات پروژه خواهیم رفت و از استانداردهایی خواهیم گفت که در سطوح بین المللی و اجرایی در پروژه ها به وفور استفاده میگردند. مبانی و استانداردهایی که نیاز کشور بوده و از تجربه و درس آموخته های پروژه ها در سطح جهانی به دست آمده اند. مبانی که نیاز سازمانها در کشورمان بوده و میتوانند برای برون رفت از شرایط فعلی کمک زیادی نمایند.

برای تهیه ویدیوی این دوره اینجا را کلیک نمایید. 


 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. آنالیز چرخه حیات در پروژه (LCA)
2. کاربردهای آنالیز چرخه حیات (LCA) در صنعت دارایی سرمایه ای پروژه
3. آنالیز هزینه چرخه حیات پروژه (LCC)
4. استراتژیهای دارایی سرمایه ای و ارتباط آن با رشد بازدهی سرمایه در پروژه
5. استاندارد بین المللی مدیریت هزینه (ICMS)
- تعاریف، تاریخچه، مزایا، طبقه بندی و نقشه راه برای پیاده سازی ICMS در طول چرخه حیات پروژه
- آنالیز داده های هزینه با استفاده از ICMS
- آنالیز معیارهای دارایی و پروژه با استفاده از ICMS
- یکپارچه سازی ICMS با BIM و IFC
6. تعیین بودجه و برآورد هزینه با استفاده از دستورالعملهای AACE RP 18R-97 و AACE 56R-08
7. ابزارها و تکنیکهای بهینه سازی هزینه و سود برآورد شده به کمک بهینه سازی شبکه جریان نقدینگی پروژه

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

گواهینامه حضور CM

نظرات
 • سجاد ترابی

  سلام و عرض خسته نباشید.واقعا دوره تکمیلی و بسیار جامعی بود و به شدت به دوستان فعال در حوزه ی مدیریت ساخت پیشنهاد میکنم دوره های مدیریت مالی و ارزیابی اقتصادی و این دوره ی تکمیلی را شرکت کنند.یک خسته نباشید ویژه خدمت دکتر علوی پور عزیز.

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و احترام ازینکه همراه ما هستید و از اینهمه لطف شما سپاسگزاریم. با آرزوی موفقیت

  پاسخ
 • مجید غفاری

  سلام و عرض ادب مطالبی بود که باید کلی زمان بذاری تا این ها رو پیدا کنیم خیلی عالی و مفید بود ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و احترام سپاس از محبت شما

  پاسخ
 • Morteza Malekjafarian

  سلام آیا وبینار دوره "برآورد، پیش بینی و مدیریت هزینه در طول چرخه حیات پروژه" به صورت ویدئویی آموزشی ارائه خواهد شد؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض ادب بله شنبه در سایت قرار خواهد گرفت و از شبکه های مجازی موسسه کد تخفیف 24 ساعته ارائه خواهد شد.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سجاد ترابی

  سلام و عرض خسته نباشید.واقعا دوره تکمیلی و بسیار جامعی بود و به شدت به دوستان فعال در حوزه ی مدیریت ساخت پیشنهاد میکنم دوره های مدیریت مالی و ارزیابی اقتصادی و این دوره ی تکمیلی را شرکت کنند.یک خسته نباشید ویژه خدمت دکتر علوی پور عزیز.

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و احترام ازینکه همراه ما هستید و از اینهمه لطف شما سپاسگزاریم. با آرزوی موفقیت

  پاسخ
 • مجید غفاری

  سلام و عرض ادب مطالبی بود که باید کلی زمان بذاری تا این ها رو پیدا کنیم خیلی عالی و مفید بود ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و احترام سپاس از محبت شما

  پاسخ
 • Morteza Malekjafarian

  سلام آیا وبینار دوره "برآورد، پیش بینی و مدیریت هزینه در طول چرخه حیات پروژه" به صورت ویدئویی آموزشی ارائه خواهد شد؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض ادب بله شنبه در سایت قرار خواهد گرفت و از شبکه های مجازی موسسه کد تخفیف 24 ساعته ارائه خواهد شد.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سجاد ترابی

  سلام و عرض خسته نباشید.واقعا دوره تکمیلی و بسیار جامعی بود و به شدت به دوستان فعال در حوزه ی مدیریت ساخت پیشنهاد میکنم دوره های مدیریت مالی و ارزیابی اقتصادی و این دوره ی تکمیلی را شرکت کنند.یک خسته نباشید ویژه خدمت دکتر علوی پور عزیز.

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و احترام ازینکه همراه ما هستید و از اینهمه لطف شما سپاسگزاریم. با آرزوی موفقیت

  پاسخ
 • مجید غفاری

  سلام و عرض ادب مطالبی بود که باید کلی زمان بذاری تا این ها رو پیدا کنیم خیلی عالی و مفید بود ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و احترام سپاس از محبت شما

  پاسخ
 • Morteza Malekjafarian

  سلام آیا وبینار دوره "برآورد، پیش بینی و مدیریت هزینه در طول چرخه حیات پروژه" به صورت ویدئویی آموزشی ارائه خواهد شد؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام و عرض ادب بله شنبه در سایت قرار خواهد گرفت و از شبکه های مجازی موسسه کد تخفیف 24 ساعته ارائه خواهد شد.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸