معرفی دوره

مدلسازی و ارزیابی اقتصادی پروژه ها به خصوص در شرایطی که ریسکها افزایش یافته و شرایط تورمی در حالت نامساعدی قرار میگیرد و عدم قطعیتهای زیادی ایجاد میشود از اهمیت فراوانی برخوردار میگردد. در واقع پیش بینی جریان نقدینگی پروژه و تحلیل و ارزیابی آن جزء ارکان اصلی بقای سازمان های پروژه محور بوده و عدم توجه به آن میتواند پروژه و سازمان را با شکست مواجه نماید. صفحات گسترده کامپیوتری از جمله نرم افزار اکسل قابلیت مدلسازی و توانمندی بسیار بالایی جهت حل مسائل ارزیابی مالی و اقتصادی را دارا می باشد که کاربران با سلیقه شخصی خود می توانند به تنظیم چارچوب ورود اطلاعات بپردازند. در این دوره به سراغ یک پروژه نمونه رفته و مواردی را که برای مدلسازی، ارزیابی و تحلیل پروژه از لحاظ مالی و اقتصادی نیاز دارید مدلسازی نموده و تحت حالتهای مختلف، حساسیت گزینه ها را تحلیل خواهیم نمود.

آنچه خواهید آموخت:
در این دوره علاوه بر تشریح یک قالب طرح توجیهی، به صورت عملی و کاربردي پروژه را از ابتدا تا انتها با بررسی تمامی عوامل تاثیر گذار اقتصادي و مالی و ارزش زمان پول، به کمک نرم افزار صفحه گسترده اکسل مدلسازي مینماییم. علاوه بر این موارد، یاد میگیرید که به عنوان یک تحلیلگر چگونه باید در شرایط مختلف مدل ارزیابی اقتصادي را به کمک یک چارچوب مفهومی تحلیل و ارائه نمایید.

برای تهیه ویدئوی کامل این دوره، اینجا کلیک نمایید.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تشریح یک طرح توجیهی و ارائه پروژه نمونه
2. آماده سازي قالب نرم افزار اکسل جهت پیاده سازي پروژه
3. مدلسازي جریانات نقدینگی در نرم افزار اکسل و مرور فرمول هاي متناظر
4. تشریح شاخص هاي مالی و اقتصادي و نحوه محسابه آن ها در پروژه نمونه از جمله دوره بازگشت سرمایه،
منافع به مخارج ،IRR ، NPV و...
5. محاسبات مربوط به استهلاك و تدوین مدل اکسل براي ارزیابی اقتصادي ماشین آلات و تجهیزات
6. بررسی مالیات، تورم و تحلیل جایگزینی بر فرآیند ارزیابی اقتصادي پروژه نمونه
7. تحلیل حساسیت و حل معادلات چند مجهولی و ارائه مدل آنالیز نقطه سربه سر و نواحی توجیه پذیري پروژه

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
 • سید سعید طباطبائی

  عرض ارادت. جسارتا چرا از نرم افزار کامفار استفاده ای نمیشه در این دوره ؟ ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و ادب طبق راهنمایی که توسط خود UNIDO منتشر شده (پاراگراف دوم بخش Relevence)، به این موضوع اشاره میگردد که اکسل محیطی منعطفتر برای مدلسازی در اختیار کاربران قرار میدهد، ولی چون در بسیاری از کشورهای در حال توسعه این مهارت مدلسازی با اکسل وجود ندارد (یا اقلا کمتر وجود دارد)، نرم افزار کامفار ارئه شده تا کار را ساده تر نماید. اما باید اشاره نمود که نرم افزار کامفار (Comfar)، نسبت به اکسل از محیطی صلبتر برخوردار بوده و عموما در کشورهای توسعه یافته استفاده نمیشود. اما هدف موسسه ACEMI ارائه دانشی فراتر و همتراز با مبانی آموزشی بین المللی در کشورهای توسعه یافته است. به همین خاطر نرم افزار اکسل انتخاب گردیده تا با استفاده از انواع مدلسازیها و تحلیل حساسیتهایی که در آن به دلیل محیطی منعطفتر قابل ارائه است آموزش داده شود. مواردی که در کامفار قابل به تغییرات در آن نیستیم. <p>با آرزوی موفقیت <p>موسسه ACEMI

  پاسخ
 • مهدی مسعودی

  با سلام ضمن تشکر از برگزاری این دوره به صورت کاربردی و Workshop در راستای بهبود دوره دو پیشنهاد دارم: 1- مدت کمتری به بحث های مقدماتی اختصاص داده بشه و زمان بیشتری به قسمت آخر دوره یعنی شاخص های اقتصادی و آنالیز حساسیت پرداخته بشه 2- یک مثال از پروژه های غیر تولیدی مطرح بشه به عنوان مثال احداث ساختمان با آرزوی موفقیت در راه سخت و در دستیابی به اهداف ارزشمندی که دارید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و احترام از نظر ارزشمند شما بسیار سپاسگزاریم. البته یکی از موضوعاتی که باید بدان توجه نمود آنست که همه فراگیران در یک سطح نبوده و به همین دلیل نیاز است که مباحث مقدماتی نیز تا حد ممکن غنا و جامعیت لازم را داشته باشند. این موضوع با نظرسنجی از مخاطبان دوره و تعیین سطح این عزیزان در ابتدای دوره تعیین شد و بر حسب مورد مبانی بازطراحی شدند. در ارتباط با مثال تحلیل شده در دوره نیز، مثال از جنس ساخت و احداث بود که زیرمجموعه صنعت Construction قرار میگیرد و البته به علت جامعیتی که داشت انتخاب شد زیرا مثال پروژه های ساختمانی از سادگی بیشتری به نسبت مثال مطرح شده برخوردار است. البته پروژه نمونه در دوره منتورینگ قالب متفاوتتری را خواهد داشت تا سنگینی تحلیلی بیشتری بر روی مبانی ایجاد شود. با سپاس مجدد از نظر ارزشمند شما

  پاسخ
نظرات غیر فعال می باشد.


نظرات
 • سید سعید طباطبائی

  عرض ارادت. جسارتا چرا از نرم افزار کامفار استفاده ای نمیشه در این دوره ؟ ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و ادب طبق راهنمایی که توسط خود UNIDO منتشر شده (پاراگراف دوم بخش Relevence)، به این موضوع اشاره میگردد که اکسل محیطی منعطفتر برای مدلسازی در اختیار کاربران قرار میدهد، ولی چون در بسیاری از کشورهای در حال توسعه این مهارت مدلسازی با اکسل وجود ندارد (یا اقلا کمتر وجود دارد)، نرم افزار کامفار ارئه شده تا کار را ساده تر نماید. اما باید اشاره نمود که نرم افزار کامفار (Comfar)، نسبت به اکسل از محیطی صلبتر برخوردار بوده و عموما در کشورهای توسعه یافته استفاده نمیشود. اما هدف موسسه ACEMI ارائه دانشی فراتر و همتراز با مبانی آموزشی بین المللی در کشورهای توسعه یافته است. به همین خاطر نرم افزار اکسل انتخاب گردیده تا با استفاده از انواع مدلسازیها و تحلیل حساسیتهایی که در آن به دلیل محیطی منعطفتر قابل ارائه است آموزش داده شود. مواردی که در کامفار قابل به تغییرات در آن نیستیم. <p>با آرزوی موفقیت <p>موسسه ACEMI

  پاسخ
 • مهدی مسعودی

  با سلام ضمن تشکر از برگزاری این دوره به صورت کاربردی و Workshop در راستای بهبود دوره دو پیشنهاد دارم: 1- مدت کمتری به بحث های مقدماتی اختصاص داده بشه و زمان بیشتری به قسمت آخر دوره یعنی شاخص های اقتصادی و آنالیز حساسیت پرداخته بشه 2- یک مثال از پروژه های غیر تولیدی مطرح بشه به عنوان مثال احداث ساختمان با آرزوی موفقیت در راه سخت و در دستیابی به اهداف ارزشمندی که دارید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و احترام از نظر ارزشمند شما بسیار سپاسگزاریم. البته یکی از موضوعاتی که باید بدان توجه نمود آنست که همه فراگیران در یک سطح نبوده و به همین دلیل نیاز است که مباحث مقدماتی نیز تا حد ممکن غنا و جامعیت لازم را داشته باشند. این موضوع با نظرسنجی از مخاطبان دوره و تعیین سطح این عزیزان در ابتدای دوره تعیین شد و بر حسب مورد مبانی بازطراحی شدند. در ارتباط با مثال تحلیل شده در دوره نیز، مثال از جنس ساخت و احداث بود که زیرمجموعه صنعت Construction قرار میگیرد و البته به علت جامعیتی که داشت انتخاب شد زیرا مثال پروژه های ساختمانی از سادگی بیشتری به نسبت مثال مطرح شده برخوردار است. البته پروژه نمونه در دوره منتورینگ قالب متفاوتتری را خواهد داشت تا سنگینی تحلیلی بیشتری بر روی مبانی ایجاد شود. با سپاس مجدد از نظر ارزشمند شما

  پاسخ
نظرات غیر فعال می باشد.

نظرات
 • سید سعید طباطبائی

  عرض ارادت. جسارتا چرا از نرم افزار کامفار استفاده ای نمیشه در این دوره ؟ ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و ادب طبق راهنمایی که توسط خود UNIDO منتشر شده (پاراگراف دوم بخش Relevence)، به این موضوع اشاره میگردد که اکسل محیطی منعطفتر برای مدلسازی در اختیار کاربران قرار میدهد، ولی چون در بسیاری از کشورهای در حال توسعه این مهارت مدلسازی با اکسل وجود ندارد (یا اقلا کمتر وجود دارد)، نرم افزار کامفار ارئه شده تا کار را ساده تر نماید. اما باید اشاره نمود که نرم افزار کامفار (Comfar)، نسبت به اکسل از محیطی صلبتر برخوردار بوده و عموما در کشورهای توسعه یافته استفاده نمیشود. اما هدف موسسه ACEMI ارائه دانشی فراتر و همتراز با مبانی آموزشی بین المللی در کشورهای توسعه یافته است. به همین خاطر نرم افزار اکسل انتخاب گردیده تا با استفاده از انواع مدلسازیها و تحلیل حساسیتهایی که در آن به دلیل محیطی منعطفتر قابل ارائه است آموزش داده شود. مواردی که در کامفار قابل به تغییرات در آن نیستیم. <p>با آرزوی موفقیت <p>موسسه ACEMI

  پاسخ
 • مهدی مسعودی

  با سلام ضمن تشکر از برگزاری این دوره به صورت کاربردی و Workshop در راستای بهبود دوره دو پیشنهاد دارم: 1- مدت کمتری به بحث های مقدماتی اختصاص داده بشه و زمان بیشتری به قسمت آخر دوره یعنی شاخص های اقتصادی و آنالیز حساسیت پرداخته بشه 2- یک مثال از پروژه های غیر تولیدی مطرح بشه به عنوان مثال احداث ساختمان با آرزوی موفقیت در راه سخت و در دستیابی به اهداف ارزشمندی که دارید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  با عرض سلام و احترام از نظر ارزشمند شما بسیار سپاسگزاریم. البته یکی از موضوعاتی که باید بدان توجه نمود آنست که همه فراگیران در یک سطح نبوده و به همین دلیل نیاز است که مباحث مقدماتی نیز تا حد ممکن غنا و جامعیت لازم را داشته باشند. این موضوع با نظرسنجی از مخاطبان دوره و تعیین سطح این عزیزان در ابتدای دوره تعیین شد و بر حسب مورد مبانی بازطراحی شدند. در ارتباط با مثال تحلیل شده در دوره نیز، مثال از جنس ساخت و احداث بود که زیرمجموعه صنعت Construction قرار میگیرد و البته به علت جامعیتی که داشت انتخاب شد زیرا مثال پروژه های ساختمانی از سادگی بیشتری به نسبت مثال مطرح شده برخوردار است. البته پروژه نمونه در دوره منتورینگ قالب متفاوتتری را خواهد داشت تا سنگینی تحلیلی بیشتری بر روی مبانی ایجاد شود. با سپاس مجدد از نظر ارزشمند شما

  پاسخ
نظرات غیر فعال می باشد.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸