معرفی دوره

اگرچه برنامه اولیه مصوب (Baseline Schedule) یکی از مهم‌ترین ابزارهای تصمیم‌گیری برای مدیریت زمان، تحلیل تاخیرات، مدیریت ادعا و حل اختلافات است، اما در این بین، برنامه به‌روز شده (Update Schedule) از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است. برنامه‌ای که بدون وجود آن پیمانکاران بسیاری حق و حقوق خود را از دست داده و کارفرمایان نیز قدرت تحلیل زمان واقعی پروژه و رسیدگی به تاخیرات مجاز و غیرمجاز را ندارند. برنامه‌ای که بدون آن نمی‌توان اقدام به تحلیل ادعاها و حل اختلافات به شکل مناسبی نمود و بسیاری از ادعاها حکم چکی (Global Claims) پیدا خواهند نمود.
از این‌رو و با توجه به اهمیت به‌روزرسانی برنامه زمان‌بندی (Update Schedule)، قصد داریم در دوره‌ای که با تمرکز بر روی یکی از مهم‌ترین اسناد انجمن مهندسی هزینه (AACE) برگزار می‌گردد، به بررسی این نکات حیاتی بپردازیم. سندی که از دو فاز تشکیل شده و در فاز اول درباره به‌روزرسانی برنامه زمان‌بندی توسط پیمانکار و متخصصان زمان‌بندی پروژه صحبت نموده و در فاز دوم درباره این فرآیند در زمان ارزیابی و تصویب توسط کارفرمایان نکاتی کلیدی را مطرح می‌کند.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، نکات کلیدی را بر اساس یکی از مهم‌ترین اسناد انجمن AACE، برای توسعه مهارت‌های خود در بخش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه یاد می‌گیرید. دوره‌ای که هم برای پیمانکاران، هم کارفرمایان، هم مشاوران و هم افراد فعال در زمینه برنامه‌ریزی و کنترل پروژه نکات کلیدی را در بر خواهد داشت. در واقع، در این دوره:
1. با فرآیند اجرایی کلی آشنا می‌شوید.
2. اصولی کلی را در زمان ارسال برنامه زمان‌بندی به‌روز شده فرا می‌گیرید.
3. نکات کلیدی را در زمان تدوین برنامه زمان‌بندی به‌روز شده فرا می‌گیرید.
4. نکات کلیدی را در زمان تحلیل برنامه زمان‌بندی به‌روز شده ارسال شده یاد می‌گیرید.

وجه تمایز این دوره

- آموزش یک سند مهم از انجمن AACE
- نکات کلیدی در زمان به‌روزرسانی برنامه زمان‌بندی را در ارتباط با مبانی حقوقی و قراردادی همراه با برخی نکات زیرکانه فرا خواهید گرفت.
- ایجاد تمایز بین فعالان برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با یادگیری این مبانی
- برگزاری دوره با رویکرد یکپارچگی مبانی برنامه‌ای و قراردادی
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت تخصصی، خلاصه و پربازده در راستای نقشه راه CM

میتوانید ویدیوی کامل این وبینار را به همراه تمامی پرسش و پاسخها از اینجا تهیه کنید!

خلاصه دوره پیشین


چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. مبانی، مفاهیم و کاربرد فرآیند ارائه شده

2. فرآیند اجرایی پیشنهادی

3. اصول کلی
- اصول بنیادی: به موقع بودن و زمان اصولی، عادلانه بودن، تفسیر و الزام‌آور بودن

4. نکات کلیدی در زمان ارسال برنامه زمانبندی به‌روزشده (Update Schedule)
- اجزا و تحویل‌شدنی‌های برنامه به‌روزشده: شرح برنامه زمانبندی (Schedule Narrative)، گزارش‌های چاپی و فایل داده ورودی برنامه زمانبندی
- فرآیندهای کلیدی: فرآیند به‌روزرسانی برنامه، تعیین وضعیت برنامه زمانبندی و تعیین فعالیت‌های تعلیق

5. نکات کلیدی در زمان تحلیل برنامه زمانبندی به‌روزشده (Update Schedule)
- موارد مقدماتی: نقش و وظایف ارزیاب، کلیات فرآیند ارزیابی و پذیرش در قیاس با تصویب
- پارامترهای مهم در زمان ارزیابی برنامه زمانبندی به‌روزشده: بررسی سیستم نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی و زمانبندی، ساختار شکست کار، داده فعالیت‌ها، تحلیل تاریخ‌ها، تحلیل پیشرفت، تحلیل مایلستون، تحلیل کد و شناسه فعالیت‌ها، تحلیل روابط، تحلیل وقفه و تعجیل، تحلیل کلی برنامه،
- اصلاح تاریخ‌های تحقق یافته
- قوانین پذیرش قیود

6. نکات کلیدی در زمان به‌روزرسانی برنامه زمانبندی تسطیح شده

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه و چه زمانی انجام می شود؟
ثبت نام در دوره‌ها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت موسسه و صفحه اختصاصی هر دوره انجام می‌شود. زمان آغاز ثبت‌نام هر دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌شود و کانتر آغاز ثبت نام در وبسایت موسسه فعال می‌گردد.

2. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. پس از آپلود کارت شناسایی میتوانید ادامه مراحل ثبت نام خود را طی کنید ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که برای دوره‌های تقویمی گواهینامه صادر می‌شود وبرای صدور گواهینامه به تایید هویت واقعی فراگیران نیاز است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

3. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
- برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
- محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
- کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

4. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از تخفیف امتیازی بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌توانید یک هفته زودتر از آغاز ثبت‌نام عمومی، با مراجعه به صفحه دوره در وبسایت موسسه، در دوره ثبت نام کنید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی برای ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­‌تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود.

5. نحوه برگزاری دوره چگونه است؟
- این دوره به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به جلسه از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 15 روز برگزاری وبینار با شماره‌های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- محتوای جلسات آنلاین تا 24 ساعت بعد از برگزاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- حتما پیش از شروع دوره راهنمای ورود به وبینارها را بررسی کنید.

6. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

7. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

گواهینامه حضور CM

نظرات
 • سیده کوثر احمدی

  4 ماه پیش

  دوره تدوین و تایید برنامه زمانبندی به روز شده با بررسی ساختارمحور استانداردهای بین‌المللی و ارائه چک‌لیست‌‌های مربوطه موجب ایجاد انسجام در فرایند دستیابی و تحقق اهداف پروژه می‌گردد. با سپاس از دکتر علوی پور عزیز و تیم پرتلاش موسسه ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  سپاس از همراهی شما. با آرزوی موفقیتهای روز افزون!

  پاسخ
 • علی آذری

  6 ماه پیش

  فرآیند بروز رسانی برنامه زمانبندی در پروژه ها کشور فاقد ساختار مشخص و منسجم میباشد که مباحث مطرح شده در این دوره در کنار دانش کسب شده از دوره های پیش نیاز، بستری فوق العاده برای پیاده سازی در پروژه ها را فراهم میسازد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  6 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • هومن زارعي

  9 ماه پیش

  سلام کاربردی ترین چک لیست هایی که تو دوره گفتن و میشه دزست کرد، در بخش آبدیت های برنامه، از جذاب ترین امتیاز های دوره هستن ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

   

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سیده کوثر احمدی

  4 ماه پیش

  دوره تدوین و تایید برنامه زمانبندی به روز شده با بررسی ساختارمحور استانداردهای بین‌المللی و ارائه چک‌لیست‌‌های مربوطه موجب ایجاد انسجام در فرایند دستیابی و تحقق اهداف پروژه می‌گردد. با سپاس از دکتر علوی پور عزیز و تیم پرتلاش موسسه ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  سپاس از همراهی شما. با آرزوی موفقیتهای روز افزون!

  پاسخ
 • علی آذری

  6 ماه پیش

  فرآیند بروز رسانی برنامه زمانبندی در پروژه ها کشور فاقد ساختار مشخص و منسجم میباشد که مباحث مطرح شده در این دوره در کنار دانش کسب شده از دوره های پیش نیاز، بستری فوق العاده برای پیاده سازی در پروژه ها را فراهم میسازد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  6 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • هومن زارعي

  9 ماه پیش

  سلام کاربردی ترین چک لیست هایی که تو دوره گفتن و میشه دزست کرد، در بخش آبدیت های برنامه، از جذاب ترین امتیاز های دوره هستن ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

   

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سیده کوثر احمدی

  4 ماه پیش

  دوره تدوین و تایید برنامه زمانبندی به روز شده با بررسی ساختارمحور استانداردهای بین‌المللی و ارائه چک‌لیست‌‌های مربوطه موجب ایجاد انسجام در فرایند دستیابی و تحقق اهداف پروژه می‌گردد. با سپاس از دکتر علوی پور عزیز و تیم پرتلاش موسسه ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  4 ماه پیش

  سپاس از همراهی شما. با آرزوی موفقیتهای روز افزون!

  پاسخ
 • علی آذری

  6 ماه پیش

  فرآیند بروز رسانی برنامه زمانبندی در پروژه ها کشور فاقد ساختار مشخص و منسجم میباشد که مباحث مطرح شده در این دوره در کنار دانش کسب شده از دوره های پیش نیاز، بستری فوق العاده برای پیاده سازی در پروژه ها را فراهم میسازد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  6 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

  پاسخ
 • هومن زارعي

  9 ماه پیش

  سلام کاربردی ترین چک لیست هایی که تو دوره گفتن و میشه دزست کرد، در بخش آبدیت های برنامه، از جذاب ترین امتیاز های دوره هستن ممنون

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  سپاس از اینکه همراه ما هستید. داشتن همراهان ارزشمندی چون شما افتخار بزرگی برای ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان.

   

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸