معرفی دوره

در دوره نقشه راهی به نام BIM در مدیریت و کنترل پروژه، به سراغ مبانی اولیه رفتیم و درباره اصول مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) و تغییراتی که در مدیریت و کنترل پروژه با حضور BIM ایجاد می‌گردد به صورت مفصل صحبت نمودیم. درباره BIM در حالت 3D و 4D و 5D و 6D و 7D صحبت نمودیم و با مثال‌های کاربردی و ویدیوهای متعدد این مبانی و نقاط ضعف و قوتشان را بررسی کردیم. سپس درباره یکپارچه‌سازی nDها و اینکه BIM در چه جایگاه‌هایی می‌تواند کمک‌کننده باشد به صورت موردی با بررسی Caseهای مختلف بحث نمودیم و هزینه‌ها و منفعت‌های مالی ناشی از بکارگیری BIM را مورد ارزیابی قرار دادیم. درباره مزایا و معایب BIM نیز به صورت مفصل صحبت کردیم و به لزوم داشتن استراتژی در سازمان برای بکارگیری BIM اشاره نمودیم. اما در بخش دوم به سراغ یک Case رفتیم. پروژه Marlins Ballpark که در فلوریدای آمریکا احداث شد و در آن پروژه 3D و 4D و 5D و 6D در قالب یک پلتفرم مبتنی بر وب یکپارچه‌سازی و اجرا گردید. نکات و درس‌آموخته‌های این پروژه قطعا می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.
اما این موضوع شروعی برای معرفی BIM-Based Delivery System بود تا در این دوره به Strategic BIM پرداخته و استراتژی پیاده‌سازی BIM در طول چرخه حیات پروژه را بررسی نماییم. استراتژی که توسط Standard of Practice انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) بیان شده و به صورت مفصل در استاندارد BIM این انجمن به نامConstruction Manager's Guide to Building Information Modeling که به صورت جداگانه ارائه گردیده، مورد بررسی قرار گرفته است. هر چند باید اشاره نماییم این دوره نیز مقدمه‌ای برای دوره جامع پیاده‌سازی و مدیریت پروژه به کمک BIM است که به صورت کامل به آموزش BIM از نگاه مدیریت پروژه‌ای می‌پردازیم.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، به نحوه پیاده‌سازی BIM در طول چرخه حیات پروژه پرداخته و این فرآیند را از مرحله قبل از شروع پروژه تا مرحله بهره‌برداری مورد بررسی قرار داده‌ایم. در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه به عنوان یک مدیر پروژه این ساختار را به صورت فرآیندی از مرحله قبل از طراحی تا بهره‌برداری هدایت نمایید.

وجه تمایز این دوره

- آموزش سند BIM انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) برای اولین بار در کشور
- آموزش تنها سند مدیریتی ارائه شده BIM برای عامل CM در پروژه‌ها
- آموزش مدیریت BIM به صورت فرآیندی از مرحله Pre-Design تا Post-Construction و به صورت فرآیند جامع
- تلفیق ساختار مدیریت BIM با سایر ساختارهای مدیریت پروژه
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات صرفا در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختاریافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تاریخچه مدیر ساخت (Construction Manager) و بررسی آن از نگاه مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM)
2. معرفی انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)
3. بررسی وظایف و مسئولیت‌های مدیر ساخت (CM) در صنعت ساخت
4. نقشه راه استراتژیک برای پیاده‌سازی BIM
- نحوه ایجاد سیستم مبتنی بر BIM معروف به BIM-Based Delivery System
- مدیر ساخت و مسئولیت‌های آن برای پیاده‌سازی BIM
- نقش رهبر BIM یا همان BIM Leader
- یکپارچه‎‌سازی مسئولیت‌های CM و BIM Integrator و BIM Lead

5. تعاریف کلیدی
- مدل اجزاء (Component Model)
- مدل طراحی (Design Model)
- مدل ساخت (Construction Model)
- مدل ترکیبی (Combined Model)
- مدل سوابق (Record Model)
- مدل واقع (As-Built Model)
- استراتژی نقشه‌راه (Strategy Roadmap)

6. تدوین نقشه اجرایی مدلسازی اطلاعات ساخت (BIM Execution Plan)
- تعاریف نقشه اجرایی BEP
- الزامات نقشه اجرایی BEP
- پیاده‌سازی BEP در طول فازهای طراحی و ساخت
- مدیریت اطلاعات و داده‎‌های BIM با استفاده از BEP
- بررسی یکسری نمونه

7. استراتژی پیاده‌سازی BIM در طول چرخه حیات پروژه
- تشکیل تیم BIM
- آماده‌سازی نقشه اجرایی BEP
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز قبل از طراحی (Pre-Design)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز طراحی (Design)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز تدارکات و مناقصه (Procurement/Bidding)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز ساخت (Construction)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز پس از ساخت (Post-Construction)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. تهیه این دوره چگونه می‌شود؟
این دوره‌ به صورت ویدئوی ضبط شده ارائه می‌گردد و شما پس از طی مراحل ثبت‌نام و تهیه، از طریق لایسنس به ویدئوهای آن دسترسی خواهید داشت.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

2. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

3. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها هنگام ثبت‌نام اولین ثبت‌نام انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید. همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

4. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­‌شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، استفاده کنید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI هستید، حتما راهنمای طرح مشارکت اعضای کانون در توسعه را مطالعه کنید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای

نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید حداقل ۶۰ درصد ویدئوها را مشاهده کنید و از طریق تیکت پشتیبانی به موسسه اطلاع دهید. پس از بررسی زمان مشاهده، گواهینامه حضور صادر و در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود.
- برای آشنایی با شرایط دریافت گواهینامه‌ها، راهنمای CM و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.
نحوه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. حتما صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید.
نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود بخش گواهینامه‌ها، درخواست خود را ثبت نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1. پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.

2. پشتیبانی 90 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 90 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.


نظرات
 • علی آذری

  5 ماه پیش

  با وجودی اینکه در معرفی این دوره عبارت مقدماتی ذکر شده است ولی محتوی تفصیلی آموزش داده شده نسبت به بسیاری از دوره های داخلی که عنوان جامع را دارند، کامل تر و گسترده تر می باشد که ترکیب آن با سایر حوزه های دانشی مرتبط با مدیریت ساخت توسط جناب آقای دکتر علوی پور این دوره را به یک دوره خاص و استثنایی تبدیل نموده است.

  پاسخ
 • پشتیبان

  5 ماه پیش

  از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم. قطعا همراهی و انگیزه شما انرژی بخش بوده و ما را یاری میکند تا این مسیر را با پشتوانه محکمتری طی کنیم. امیدواریم در دوره ها و سالهای آتی همراهان قوی و با انگیزه ای مانند شما داشته باشیم.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  سلام و عرض ادب متاسفانه به دلیل عدم اموزش و فرهنگسازی درست و اصولی به کار گیری BIM در پروژه ها ، بعضا کارفرماها از به کارگیری این موضوع سر باز میزنند چون خروجی درستی از آن ندیده اند، این دوره کامل سه عنصر اصلی پروژه ها متوجه میشن که کجا و چطور باید بیم را به کاربگیرند و چه توقعی از بیم داشته باشند. ممنون از گره گشایی فنی و کاربردی دکتر علوی پور عزیز. امیدوارم که کشور ما هم هر چه زودتر از این تکنولوژی در صنعت ساخت و حتی دفاعی به طور کاربردی بهره ببره.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • علی آذری

  5 ماه پیش

  با وجودی اینکه در معرفی این دوره عبارت مقدماتی ذکر شده است ولی محتوی تفصیلی آموزش داده شده نسبت به بسیاری از دوره های داخلی که عنوان جامع را دارند، کامل تر و گسترده تر می باشد که ترکیب آن با سایر حوزه های دانشی مرتبط با مدیریت ساخت توسط جناب آقای دکتر علوی پور این دوره را به یک دوره خاص و استثنایی تبدیل نموده است.

  پاسخ
 • پشتیبان

  5 ماه پیش

  از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم. قطعا همراهی و انگیزه شما انرژی بخش بوده و ما را یاری میکند تا این مسیر را با پشتوانه محکمتری طی کنیم. امیدواریم در دوره ها و سالهای آتی همراهان قوی و با انگیزه ای مانند شما داشته باشیم.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  سلام و عرض ادب متاسفانه به دلیل عدم اموزش و فرهنگسازی درست و اصولی به کار گیری BIM در پروژه ها ، بعضا کارفرماها از به کارگیری این موضوع سر باز میزنند چون خروجی درستی از آن ندیده اند، این دوره کامل سه عنصر اصلی پروژه ها متوجه میشن که کجا و چطور باید بیم را به کاربگیرند و چه توقعی از بیم داشته باشند. ممنون از گره گشایی فنی و کاربردی دکتر علوی پور عزیز. امیدوارم که کشور ما هم هر چه زودتر از این تکنولوژی در صنعت ساخت و حتی دفاعی به طور کاربردی بهره ببره.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • علی آذری

  5 ماه پیش

  با وجودی اینکه در معرفی این دوره عبارت مقدماتی ذکر شده است ولی محتوی تفصیلی آموزش داده شده نسبت به بسیاری از دوره های داخلی که عنوان جامع را دارند، کامل تر و گسترده تر می باشد که ترکیب آن با سایر حوزه های دانشی مرتبط با مدیریت ساخت توسط جناب آقای دکتر علوی پور این دوره را به یک دوره خاص و استثنایی تبدیل نموده است.

  پاسخ
 • پشتیبان

  5 ماه پیش

  از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم. قطعا همراهی و انگیزه شما انرژی بخش بوده و ما را یاری میکند تا این مسیر را با پشتوانه محکمتری طی کنیم. امیدواریم در دوره ها و سالهای آتی همراهان قوی و با انگیزه ای مانند شما داشته باشیم.

  پاسخ
 • سعید پرتوی

  9 ماه پیش

  سلام و عرض ادب متاسفانه به دلیل عدم اموزش و فرهنگسازی درست و اصولی به کار گیری BIM در پروژه ها ، بعضا کارفرماها از به کارگیری این موضوع سر باز میزنند چون خروجی درستی از آن ندیده اند، این دوره کامل سه عنصر اصلی پروژه ها متوجه میشن که کجا و چطور باید بیم را به کاربگیرند و چه توقعی از بیم داشته باشند. ممنون از گره گشایی فنی و کاربردی دکتر علوی پور عزیز. امیدوارم که کشور ما هم هر چه زودتر از این تکنولوژی در صنعت ساخت و حتی دفاعی به طور کاربردی بهره ببره.

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸