معرفی دوره

در دوره نقشه راهی به نام BIM (بیم) در مدیریت و کنترل پروژه، به سراغ مبانی اولیه رفتیم و درباره اصول BIM (مدلسازی اطلاعات ساختمان) و تغییراتی که در مدیریت و کنترل پروژه با حضور BIM ایجاد میگردد به صورت مفصل صحبت نمودیم. درباره BIM در حالت 3D و 4D و 5D و 6D و 7D صحبت نمودیم و با مثالهای کاربردی و ویدیوهای متعدد این مبانی و نقاط ضعف و قوتشان را بررسی کردیم. سپس درباره یکپارچه سازی nD ها و اینکه BIM در چه جایگاههایی میتواند کمک کننده باشد به صورت موردی با بررسی Case های مختلف بحث نمودیم و هزینه ها و منفعتهای مالی ناشی از بکارگیری BIM را مورد ارزیابی قرار دادیم. درباره مزایا و معایب بیم (BIM) نیز به صورت مفصل صحبت کردیم و به لزوم داشتن استراتژی در سازمان برای بکارگیری BIM اشاره نمودیم. اما در بخش دوم به سراغ یک Case رفتیم. پروژه Marlins Ballpark که در فلوریدای آمریکا احداث شد و در آن پروژه 3D و 4D و 5D و 6D در قالب یک پلتفرم مبتنی بر وب یکپارچه سازی و اجرا گردید. نکات و درس آموخته های این پروژه قطعا میتواند بسیار ارزشمند باشد.

اما این موضوع شروعی برای معرفی BIM-Based Delivery System بود تا در این دوره به Strategic BIM پرداخته و استراتژی پیاده سازی BIM در طول چرخه حیات پروژه را بررسی نماییم. استراتژی که توسط Standard of Practiceانجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) بیان شده و به صورت مفصل در استاندارد BIM این انجمن به نام Construction Manager's Guide to Building Information Modeling که به صورت جداگانه ارائه گردیده، مورد بررسی قرار گرفته است. هر چند باید اشاره نماییم این دوره نیز مقدمه ای برای دوره جامع پیاده سازی و مدیریت پروژه به کمک BIM است که به صورت کامل به آموزش BIM از نگاه مدیریت پروژه‌ای میپردازیم.

آنچه خواهید آموخت
در این دوره، به نحوه پیاده سازی BIM (بیم) در طول چرخه حیات پروژه پرداخته و این فرایند را از مرحله قبل از شروع پروژه تا مرحله بهره برداری مورد بررسی قرار داده‌ایم. در این دوره یاد میگیرید که چگونه به عنوان یک مدیر پروژه این ساختار را به صورت فرآیندی از مرحله قبل از طراحی تا بهره‌برداری هدایت نمایید.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تاریخچه مدیر ساخت (Construction Manager) و بررسی آن از نگاه مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM)
2. معرفی انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA)
3. بررسی وظایف و مسئولیت‌های مدیر ساخت (CM) در صنعت ساخت
4. نقشه راه استراتژیک برای پیاده سازی BIM
- نحوه ایجاد سیستم مبتنی بر BIM معروف به BIM-Based Delivery System
- مدیر ساخت و مسئولیت‌های آن برای پیاده‌سازی BIM
- نقش رهبر BIM یا همان BIM Leader
- یکپارچه‎‌سازی مسئولیت‌های CM و BIM Integrator و BIM Lead
5. تعاریف کلیدی
- مدل اجزاء (Component Model)
- مدل طراحی (Design Model)
- مدل ساخت (Construction Model)
- مدل ترکیبی (Combined Model)
- مدل سوابق (Record Model)
- مدل واقع (As-Built Model)
- استراتژی نقشه‌راه (Strategy Roadmap)
6. تدوین نقشه اجرایی مدلسازی اطلاعات ساخت (BIM Execution Plan)
- تعاریف نقشه اجرایی BEP
- الزامات نقشه اجرایی BEP
- پیاده‌سازی BEP در طول فازهای طراحی و ساخت
- مدیریت اطلاعات و داده‎‌های BIM با استفاده از BEP
- بررسی یکسری نمونه
7. استراتژی پیاده‌سازی BIM در طول چرخه حیات پروژه
- تشکیل تیم BIM
- آماده‌سازی نقشه اجرایی BEP
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز قبل از طراحی (Pre-Design)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز طراحی (Design)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز تدارکات و مناقصه (Procurement/Bidding)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز ساخت (Construction)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز پس از ساخت (Post-Construction)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ها به صورت ویدئویی ضبط گردیده و شما پس از ثبت‌نام در آن، از طریق لایسنس یکتا به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

2. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها که از طریق لایسنس یکتا در اختیارتان قرار می‌گیرد، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری شده‌اند و میتوانید آن‌ها را دانلود کنید. در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

3. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
الف. اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
ب. اگر عضو خانواده موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
توجه مهم: دقت نمایید که این تخفیف‌ها تنها ویژه ثبت‌نام‌های فردی (اشخاص حقیقی) بوده و در ثبت‌نام‌های سازمانی (اشخاص حقوقی) لحاظ نمی‌شوند.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟
در حال حاضر برای دوره‌های ویدئویی گواهینامه صادر نمی‌شود.
این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز خرید دوره، به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. شما می‌توانید به "پنل کاربری" خود مراجعه نموده و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. به طور معمول سوالات شما ظرف 2 روز کاری از طرف استاد پاسخ داده خواهد شده و در پنل کاربریتان قرار می‌گیرد.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.