معرفی دوره

همان‌طور که در دوره استراتژی مدیریت قرارداد برای مدیران پروژه اشاره شد، موسسه ACEMI سه ساختار را برای مدیریت قرارداد طراحی نموده، که در سه سطح کارشناسی، ارشد و مشاوران ارائه می‌گردد و بر اساس آنچه در محتوای آن دوره اشاره شد، موسسه ACEMI در سطح ارشد، استراتژی مدیریت قرارداد را در دو بخش زیر ارائه می‌کند.
1. استاندارد مدیریت قرارداد برای مدیران پروژه
2. استاندارد مدیریت قرارداد برای مدیران قرارداد
در نتیجه، این دوره، بخش دوم از ساختار جامع استراتژی قرارداد است که با بهره‌گیری از یک استاندارد و دو راهنمای اجرایی بسیار مهم که در آمریکا ارائه شده است، یک ساختار جامع قراردادی را در سطح کلان و سازمانی، ارائه می‌نماید. ساختاری که به شکل یک دستورالعمل جامع بوده و در دو بخش زیر ارائه می‌شود.
1. نسخه سوم استاندارد مدیریت قرارداد Contract Management Standard یا همان CMS (ارائه شده توسط انجمن مدیریت قرارداد آمریکا (NCMA) در سال 2022)
2. نسخه هفتم پیکره دانشی مدیریت قرارداد Contract Management Body of Knowledge یا همان CMBOK (ارائه شده توسط انجمن مدیریت قرارداد آمریکا (NCMA) در سال 2023)
دوره‌ای که نه تنها برای مدیران و کارشناسان امور قرارداد الزام‌آور است، بلکه به دلیل توجه ویژه به ساختارهای مدیریت پروژه‌ای، مدیران پروژه نیز باید به یادگیری این مبانی اقدام نموده تا بتوانند از یک مزیت رقابتی بزرگ با فراگیری ساختاری نوین در کشور بهره‌مند گردند.

آنچه خواهید آموخت

شاید بتوان گفت این رویه تدوین شده برای مدیریت قرارداد در صنعت ساخت، یکی از جامع‌ترین رویه‌ها در کشورمان بوده، که با ترکیب ساختارهای مدیریت پروژه و قرارداد، برای اولین بار به این شکل ارائه می‌شود. در این دوره:
1. ساختار مدیریت قرارداد را با تمرکز بر صنعت ساخت فرا می‌گیرید.
2. ساختار کلی و استاندارد اصلی مدیریت قرارداد را از منظر چرخه حیات، فازها، حوزه‌­ها، شایستگی‌­ها و وظایف مدیر قرارداد فرا خواهید گرفت.
3. نحوه تدوین ساختار قرارداد را در پروژه‌ها و با توجه به استاندارد مدیریت قرارداد، در بخش‌های مختلف Pre-Award و Award و Post-Award، همراه با شایستگی­های مورد‌نیاز رهبران و مدیران قرارداد، فرا خواهید گرفت.
4. دانشی فراتر از آنچه برای اخذ مدرک مدیر قرارداد حرفه‌ای تاییدشده (Certified Professional Contract Manager یا CPCM) نیاز دارید، کسب خواهید کرد. نکاتی که در کشورمان نسبت به آن آگاه نیستند و دکتر علوی‌پور با تجربه‌ای که از دستیاری پروفسور Raymond Lemming (مشاور ارشد شرکت‌های Forensic در آمریکا، حقوق‌دان بین‌الملل در صنعت ساخت و فردی که با انواع سیستم‌های حقوقی در ۲۵ کشوردنیا فعالیت داشته) کسب کرده‌اند، این آموزش‌ها را ارائه می‌کنند. 

وجه تمایز این دوره

- اولین موسسه‌ای که مدیریت قرارداد را بر اساس آخرین نسخه استاندارد (CMS) (سال 2022) و راهنمای مدیریت قرارداد (CMBOK) (سال 2023) در کشور آموزش می‌دهد.
- برگزاری دوره بر اساس جدیدترین نسخه از راهنماها و استانداردهای مدیریت قرارداد که بعضا دسترسی به بسیاری از آن‌ها در کشور سخت و یا ناممکن است.
- اولین برگزارکننده دوره جامع مدیریت قرارداد در کشور و عرصه بین‌الملل که مبانی برنامه‌ریزی، مدیریت مالی، مدیریت اسناد، آنالیز تاخیرات، مدیریت ادعا و مدیریت قرارداد را یکپارچه نموده است.
- رمزگشایی از نکات مندرج در اسناد مدیریت قرارداد توسط دکتر علوی‌پور دستیار پروفسور Raymond Lemming در آمریکا
- کسب دانشی فراتر از آنجه برای اخذ مدرک مدیر قرارداد حرفه‌ای تاییدشده (Certified Professional Contract Manager یا CPCM) نیاز دارید.
- متمایزسازی فراگیران با آموزش به‌روزترین منابع، استانداردها، سندها و مراجع مدیریت قرارداد در دنیا که بعضا دسترسی به برخی از آنها در کشور سخت و یا ناممکن است.
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل
- گروه پشتیبانی 60 روزه از زمان شروع دوره
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

برای دریافت مشاوره رایگان از مشاوران تخصصی موسسه ACEMI،
کافیست از طریق لینک زیر، اطلاعات خود را ثبت و ارسال کنید.

برای دریافت مشاوره آموزشی کلیک کنید

ساختار اصولی مدیریت قرارداد چیست؟

خلاصه‌ی جلسه‌ی معارفه با حضور پذیرفته‌شدگان دوره

خلاصه ویدئو دوره پیشین

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. ساختار کلی و استاندارد اصلی مدیریت قرارداد (Contract Management Standard)
- چرخه حیات مدیریت قرارداد (Contract Life Cycle): بررسی اصول کلی مدیریت قرارداد برای مدیران قرارداد و ارائه فرآیند استاندارد در تمام چرخه مدیریت قرارداد
- فازهای چرخه حیات مدیریت قرارداد (Contract Life Cycle Phases): بررسی فازهای Pre-Award و Award و Post-Award در زمینه مدیریت قرارداد
- حوزه­های اصلی در فازهای چرخه حیات مدیریت قرارداد (Domains): بررسی محدوده‌های ارائه شده مدیریت قرارداد در هر فاز برای ایجاد نتایج اثربخش مدیریت قرارداد
- صلاحیت­ها و شایستگی‌های مورد‌نیاز در حوزه­های اصلی در فازهای چرخه حیات مدیریت قرارداد (Competencies): بررسی فرآیندهای تایید شده در هر حوزه (Domains)، به همراه ارزیابی همزمان وظایف شغلی برای کسب نتایج قابل قبول در زمینه مدیریت قرارداد
- وظایف مدیران قرارداد (Job Tasks): بررسی وظایف مدیران قرارداد برای کسب حداکثری نتایج در فرآیند تدوین شده

2. پیکره دانش مدیریت قرارداد (Contract Management Body of Knowledge)
- چهارچوب اصلی مدیریت قرارداد: اهداف، تعاریف، چرخه حیات، ذینفعان، روندهای محیطی و اثرات آن بر روی الزامات کسب و کار، شاخص‌های عملکردی، حرفه مدیر قرارداد، محدوده­های دانشی مورد‌نیاز برای مدیر قرارداد و‌...
- بررسی پیکره اصلی CMBOK: سیستم شایستگی CMBOK، بررسی چهارچوب اصلی و ارتباط CMS با CMBOK و‌...
- شایستگی­های رهبری در مدیریت قرارداد: تعریف رهبری، مدل شایستگی رهبری CMBOK، شایستگی­ها، کاراکتر، مشارکت تیمی، نگرش و اهداف در مدیریت قرارداد و‌...
- شایستگی­های مدیریتی در مدیریت قرارداد: تعریف مدیریت، مدیریت کسب‌و‌کار (یکپارچه­سازی برنامه­ریزی، مدیریت مالی، ارزیابی اقتصادی، آنالیزهای مالی، مدیریت اطلاعات، بازاریابی، مدیریت عملیات)، مدیریت پروژه (ارتباط بین ساختارهای مدیریت پروژه و مدیریت قرارداد بر اساس چهارچوب استاندارد CMS)، مدیریت ریسک، مدیریت مالی و مدیریت زنجیره تامین در قالب ساختار قرارداد و بر اساس چهارچوب CMS و‌...
- فاز Pre-Award از چرخه حیات مدیریت قرارداد: تعریف فاز Pre-Award، درخواست برنامه و پیشنهادات، آماده­سازی پیشنهاد و‌...
- فاز Award از چرخه حیات مدیریت قرارداد: تعریف فاز Award، آنالیز قیمت و هزینه، برنامه مذاکرات، انتخاب منابع و مراجع، مدیریت اختلاف نظرات و‌...
- فاز Post-Award از چرخه حیات مدیریت قرارداد: تعریف فاز Post-Award، مدیریت قرارداد، تضمین کیفیت، مدیریت قراردادهای فرعی و پیمانکاران جزء، مدیریت تغییرات، اختتام قرارداد و‌...
- فراگیری شایستگی­‌ها: یادگیری مداوم، شایستگی­های فردی، مزیت رقابتی سازمانی و‌...
- الحاقیه‌ها: چکلیست‌های ارزیابی سازمان و ساختار مدیریت قرارداد

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت‌نام در دوره چگونه و چه زمانی انجام می‌شود؟
ثبت‌نام در دوره‌ها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت موسسه و صفحه اختصاصی هر دوره انجام می‌شود. زمان آغاز ثبت‌نام هر دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌شود و کانتر آغاز ثبت‌نام در وبسایت موسسه فعال می‌گردد.

2. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که برای دوره‌های تقویمی و ویدئویی گواهینامه صادر می‌شود وبرای صدور گواهینامه به تایید هویت واقعی فراگیران نیاز است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

3. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­‌های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­‌دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
- برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
- محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­‌شود و بسیار ناب است؛
- کیفیت و نظم برگزاری کلاس­‌ها؛
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

4. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از تخفیف امتیازی بهره‌­مند می‌­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، بهره‌­مند شوید.
ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی برای ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می‌گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­‌تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود.

5. نحوه برگزاری دوره چگونه است؟
این دوره به صورت هیبریدی برگزار می‌شود. در روزهای آپلود ویدئوها، محتوای دوره در اختیار شما قرار می‌گیرد و در روزهای برگزاری جلسات آنلاین، لینک ورود به جلسه از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 15 روز برگزاری وبینار با شماره‌های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- محتوای جلسات آنلاین نیز تا 24 ساعت بعد از برگزاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- حتما پیش از شروع دوره راهنمای ورود به وبینارها را بررسی کنید.

6. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

7. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور(Certificate of Participation)  و گواهینامه حرفه‌ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می‌شود.

الف. گواهینامه حرفه‌ای (Professional Certification) به رنگ طلایی (این یک نمونه گواهینامه است)
 

ب. گواهینامه حضور  (Certificate of Participation)به رنگ نقره‌ای (این یک نمونه گواهینامه است)

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه‌ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمون‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می‌شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه‌ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهینامه با سطح "A"، نمره 80 الی 89.9 سطح "B" و 70 الی 79.9 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می‌باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام‌خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- فایل PDF گواهینامه‌ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می‌گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1- پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.
2- پشتیبانی 60 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 60 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.
3- پشتیبانی 60 روزه در گروه تلگرامی:
می‌توانید سوالات خود را در گروه پشتیبانی تلگرامی که از ابتدای دوره به مدت 60 روز با حضور اساتید و سایر شرکت کنندگان فعال است، بپرسید و از راهنمای اساتید و دیگران، بهره‌مند شوید.

گواهینامه حضور CM

نظرات
 • فرهاد فرهمندي

  3 ماه پیش

  در نظر داریم کسب و کاری بسیار ساده راه اندازی کنیم. فرض کنید راه اندازی یک رستوران کوچک. چه کسانی شریک هستند؟ میزان شراکت هر طرف به چه میزان است؟ انتظارات هر طرف از دریافت سود چقدر است؟ مسولیت های هر کدام از شرکا چیست و به میزان زمان خود را در این کسب و کار صرف خواهند کرد؟ در صورتی که پاسخ هر سوالی که اینجا پرسیده شد, دارای ابهام باشد, این شراکت و کسب و کار قطعا شکست خواهد خورد. حال تصور کنید که در دنیای صنعت ساخت و پروژه های پیچیده با عدم قطعیت های بسیار زیاد, عوامل و ذینفعان بیشمار, بودجه های کلان و زمان محدود, عدم به هم پیوستگی تنها چند مورد ذکر شده, به چه شکست فاجعه باری منجر خواهد شد. قرارداد سندی است که همه ستون های یک پروژه را از منظر زمان, هزینه, کیفیت, ذینفع و سایر موارد را به هم اصطلاحا دوخت و دوز کرده و برای تمام طرفین یک پروژه روشن می کند. مهمترین بخش یک قرارداد, نحوه رسیدگی به اختلافاتی است که در طول چرخه عمر یک پروژه بروز خواهند کرد. بدون داشتن روش های حل اختلاف, بهترین قراردادها هم دچار مشکل خواهند شد. در دنیای پر از آشفتگی و عدم قطیعیت های صنعت ساخت, آشنایی با مفاهیم قراردادی برای سطوح مدیران پروژه و مدیران قراردادی , امری لازم و جدا ناپذیر وظایف آنها است. از آنجایی که بزرگترین ضعف و عامل اختلافات در کلیه صنایع در کشور, در دسترس نبودن قراردادهای کارآمد و موثر است, این دوره را به کلیه مدیران پروژه و قرادادی کلیه صنایع پیشنهاد می کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 ماه پیش

     از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • فرهاد فرهمندي

  3 ماه پیش

  در نظر داریم کسب و کاری بسیار ساده راه اندازی کنیم. فرض کنید راه اندازی یک رستوران کوچک. چه کسانی شریک هستند؟ میزان شراکت هر طرف به چه میزان است؟ انتظارات هر طرف از دریافت سود چقدر است؟ مسولیت های هر کدام از شرکا چیست و به میزان زمان خود را در این کسب و کار صرف خواهند کرد؟ در صورتی که پاسخ هر سوالی که اینجا پرسیده شد, دارای ابهام باشد, این شراکت و کسب و کار قطعا شکست خواهد خورد. حال تصور کنید که در دنیای صنعت ساخت و پروژه های پیچیده با عدم قطعیت های بسیار زیاد, عوامل و ذینفعان بیشمار, بودجه های کلان و زمان محدود, عدم به هم پیوستگی تنها چند مورد ذکر شده, به چه شکست فاجعه باری منجر خواهد شد. قرارداد سندی است که همه ستون های یک پروژه را از منظر زمان, هزینه, کیفیت, ذینفع و سایر موارد را به هم اصطلاحا دوخت و دوز کرده و برای تمام طرفین یک پروژه روشن می کند. مهمترین بخش یک قرارداد, نحوه رسیدگی به اختلافاتی است که در طول چرخه عمر یک پروژه بروز خواهند کرد. بدون داشتن روش های حل اختلاف, بهترین قراردادها هم دچار مشکل خواهند شد. در دنیای پر از آشفتگی و عدم قطیعیت های صنعت ساخت, آشنایی با مفاهیم قراردادی برای سطوح مدیران پروژه و مدیران قراردادی , امری لازم و جدا ناپذیر وظایف آنها است. از آنجایی که بزرگترین ضعف و عامل اختلافات در کلیه صنایع در کشور, در دسترس نبودن قراردادهای کارآمد و موثر است, این دوره را به کلیه مدیران پروژه و قرادادی کلیه صنایع پیشنهاد می کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 ماه پیش

     از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • فرهاد فرهمندي

  3 ماه پیش

  در نظر داریم کسب و کاری بسیار ساده راه اندازی کنیم. فرض کنید راه اندازی یک رستوران کوچک. چه کسانی شریک هستند؟ میزان شراکت هر طرف به چه میزان است؟ انتظارات هر طرف از دریافت سود چقدر است؟ مسولیت های هر کدام از شرکا چیست و به میزان زمان خود را در این کسب و کار صرف خواهند کرد؟ در صورتی که پاسخ هر سوالی که اینجا پرسیده شد, دارای ابهام باشد, این شراکت و کسب و کار قطعا شکست خواهد خورد. حال تصور کنید که در دنیای صنعت ساخت و پروژه های پیچیده با عدم قطعیت های بسیار زیاد, عوامل و ذینفعان بیشمار, بودجه های کلان و زمان محدود, عدم به هم پیوستگی تنها چند مورد ذکر شده, به چه شکست فاجعه باری منجر خواهد شد. قرارداد سندی است که همه ستون های یک پروژه را از منظر زمان, هزینه, کیفیت, ذینفع و سایر موارد را به هم اصطلاحا دوخت و دوز کرده و برای تمام طرفین یک پروژه روشن می کند. مهمترین بخش یک قرارداد, نحوه رسیدگی به اختلافاتی است که در طول چرخه عمر یک پروژه بروز خواهند کرد. بدون داشتن روش های حل اختلاف, بهترین قراردادها هم دچار مشکل خواهند شد. در دنیای پر از آشفتگی و عدم قطیعیت های صنعت ساخت, آشنایی با مفاهیم قراردادی برای سطوح مدیران پروژه و مدیران قراردادی , امری لازم و جدا ناپذیر وظایف آنها است. از آنجایی که بزرگترین ضعف و عامل اختلافات در کلیه صنایع در کشور, در دسترس نبودن قراردادهای کارآمد و موثر است, این دوره را به کلیه مدیران پروژه و قرادادی کلیه صنایع پیشنهاد می کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  3 ماه پیش

     از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸