معرفی دوره

یکی از عوامل کلیدی موفقیت در مدیریت پروژه، ارائه داده‌های عملکردی دقیق و در لحظه از پروژه به ذی‌نفعان، به منظور اخذ تصمیمات درست و به موقع است، تا بتوان از یک سو در جهت دستیابی به اهداف و الزامات پروژه حرکت نمود و از سوی دیگر هم‌راستایی با اهداف راهبردی سازمان را مدنظر قرار داد. در این حوزه تخصصی، نیازمند انجام تحلیل‌های پیچیده و یکپارچه نمودن داده‌ها به منظور مدیریت و کنترل حوزه‌های مختلف مدیریت پروژه هستیم. از سوی دیگر و با توجه به افزایش حجم داده‌ها در پروژه ها، تصمیم گیری مبتنی بر داده نیازمند راهکارها و ابزارهایی است که به کمک آن‌ها انبوه داده‌ها را در زمان کوتاه و به سهولت، بررسی و تحلیل نموده و بتوانیم تصمیمات سریع و در لحظه‌ای اتخاذ نماییم. برای نیل به این هدف، باید گزارش‌ها و داشبوردهای مورد نظر خود را ایجاد نموده و برای سازمان یک مزیت رقابتی ایجاد نماییم.

شرکت Microsoft با ارائه نرم افزار Power BI، توانسته است مورد تحسین صاحب‌نظران مطرح این عرصه قرار گیرد. این ابزار کاربردی، شامل طیف وسیعی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های کاربردی است که می توان به منظور بهبود فرآیندها و فعالیت‌های مدیریت پروژه و یکپارچه‌سازی حوزه‌های مختلف، مورد استفاده متخصصین پروژه‌ها قرار گیرد. در این دوره با فرآیندی اصولی و متناسب با نیاز متخصصین، کارشناسان و مدیران پروژه، به آموزش این نرم‌افزار و فرآیند ایجاد گزارش‌های تحلیلی و داشبوردها به صورتی یکپارچه می پردازیم و با ارائه مثال‌هایی از الگوهای برتر و سناریوهای واقعی پروژه‌ها، آمادگی لازم جهت بکارگیری این ابزار مفید را برای دانش پذیران پروژه فراهم می‌آوریم.

دوره­‌های "فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه"، "مدیریت یکپارچه مالی، حسابداری و هزینه در پروژه و سازمانهای پروژه محور"، "برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه با استفاده از (MSP) MS Project و "فرآیند جامع مدیریت اسناد و مدارک پروژه به همراه پیاده‌سازی در Excel و Access" پیشنیاز این دوره هستند.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره آموزشی که با رویکردی اصولی و مبتنی بر الگوهای موفق و درس آموخته های کاربردی پروژه‌ها تدوین شده است، کار با یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای هوش تجاری Self Service را مبتنی بر ساختار مدیریت پروژه فرا خواهید گرفت. در این دوره، دانش لازم را برای طراحی و ایجاد داشبوردها و گزارش‌های تحلیلی مدیریت پروژه بر اساس گام‌های زیر فرا خواهید گرفت:
1. مفاهیم Business Intelligence
2. اتصال به انواع منابع داده توسط روش‌های بهینه برای سناریوهای مختلف مدیریت پروژه
3. استفاده از Power Query و شناسایی و انجام روش مناسب پاک‌سازی داده‌ها در هر سناریو
4. مدل‌سازی‌های پیشرفته توسط زبان DAX و ترکیب توابع در سناریوهای مدیریت پروژه
5. طراحی گزارش‌ها و داشبوردها بر اساس الگوهای موفق داخلی و بین‌المللی
6. تشخیص و بکارگیری Visualهای تخصصی و مناسب برای سناریوهای مختلف مدیریت پروژه
7. انتخاب روش بهینه برای به اشتراک‌گذاری گزارش‌ها و داشبوردها با توجه به الزامات و نیازهای ذی‌نفعان پروژه
8. بهبود عملکرد گزارش‌ها و داشبوردهای مدیریت پروژه

خلاصه ویدئوهای دوره‌های پیشین

باید اشاره شود که این دوره با رویکرد هوشمندسازی مدیریت کسب و کار برگزار گردید ولی دوره‌ای که در تقویم قرار گرفته با رویکرد مدیریت پروژه و با سرفصل‌های متفاوت برگزار می‌گردد.

لایو معرفی دوره با حضور استاد دوره

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟
 • مقدمات و مفاهیم هوشمندسازی کسب و کار (Business Intelligence)
 • معرفی نرم‌افزار Power BI، ویژگی‌های نرم‌افزار، نسخه‌ها و اجزای نرم‌افزار، دانلود و نصب نرم‌افزار
 • فرآیند کلی ایجاد گزارش‌های تحلیلی در نرم‌افزار Power BI
 • انواع منابع داده و اتصال به آن‌ها
 • Power Query، پاکسازی و یکپارچگی داده‌ها
 • قابلیت‌های پیشرفته Power Query، آشنایی با زبان M
 • مدل‌سازی، انواع طراحی مدل، تعریف و بررسی روابط
 • تدوین لیست‌های اصلی (Master Lists) و ایجاد جداول و ستون‌های محاسبه‌شده به همراه رویه‌های اندازه‌گیری(Calculated Tables و Measures و Calculated Columns )
 • توابع کاربردی DAX، DAX نویسی پیشرفته و ترکیب توابع در سناریوهای مختلف مدیریت پروژه
 • بررسی قابلیت‌های مصورسازی نرم‌افزار، بررسی انواع Visualها در ساختار مدیریت پروژه
 • مصورسازی پیشرفته با ابزارهای مختلف Drill through ،Filter Pane ،Tooltips ،Conditional Formatting
 • استفاده از Custom Visuals و معرفی  Custom Visualهای کاربردی و نحوه استفاده از آن‌ها در مدیریت پروژه
 • بررسی الگوهای موفق طراحی گزارش‌های تحلیلی و داشبورد در مدیریت پروژه
 • تعریف سطوح دسترسی و Row Security Level
 • اشتراک‌گذاری گزارش‌ها و داشبوردها (Power BI Service ،Power BI Report Server)
 • تنظیم و اشتراک‌گذاری گزارش‌ها و داشبوردها جهت مشاهده در تلفن هوشمند
 • انجام تحلیل‌های پیشرفته و بررسی نکات تکمیلی (تحلیل متون، نمای گزارش‌ها، فونت فارسی، تاریخ‌های شمسی، نقشه‌های آفلاین، معرفی منابع مفید و ...)
 • بررسی سناریوهای کاربردی مدیریت پروژه مانند: آنالیز درصد پیشرفت (Progress Analysis)، منحنی  (S-Curve)، سیستم مدیریت ارزش کسب شده (EVMS)، آنالیز انحراف (Variance Analysis)،
 • پیش‌بینی در سناریوهای مختلف پروژه (Forecasting)، شبکه جریان نقدینگی پروژه (Project Cash Flow)، بررسی وضعیت صورت وضعیت‌ها (Invoicing Status) و بسیاری از سناریوهای دیگر مدیریت پروژه به صورت ساختار یکپارچه با دوره‌های برنامه‌ریزی و مدیریت مالی پروژه
ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

نکته مهم: ضمنا باید اشاره شود که اعضای کانون یک مزیت ویژه برای ثبت‌نام زودهنگام در دوره‌های موسسه دارند. اعضای کانون می‌توانند در بازه یک‌هفته‌ای از شروع ثبت‌نام هر دوره، با دفتر موسسه تماس گرفته و زودتر در دوره‌های آموزشی (قبل از تکمیل ظرفیت) ثبت‌نام نمایند.

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی
 

ب. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 9/89 سطح "B" و 70 الی 9/79 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای آموزش و گواهینامه ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

نظرات
 • محسن رجبی

  دوره PowerBI برام خیلی جذاب بود، نه به خاطر PowerBI، بلکه بخاطر استاد وحید زارع زاده. و نکته مهم دیگر اینه که این دوره مختص بچه های مدیریت ساخت و پروژه طراحی شده بود که توی دوره های دیگر همچین ویژگی وجود ندارد، و تمام مراحل آموزش، سناریو محور بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  بسیار سپاسگذاریم که در این دوره همراه ما بودید. با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما دوست عزیز.

  پاسخ
 • میثم جوادی

  مدتهاست پاسخ به پرسش‌های مدیران ارشد شرکتهای پیمانکار و حتی مشاور در مورد روند اجرای پروژه‌ها، درآمد و هزینه و ارزش کسب شده به چالش بزرگی تبدیل شده است. قبل از ثبت نام در این دوره به فکر ساخت داشبورد مدیریتی افتاده بودم و در اکسل سعی در تهیه این گزارش کرده‌ام ولی هیچگاه ارایه نکردم زیرا خودم راضی نبودم ولی این دوره‌ی فوق‌العاده جذاب و البته سخت واقعا نیازهای سازمان ما را برآورده خواهد کرد. بسیار خوشحالم که این دوره را با آقای مهندس زارع‌زاده که تسلط عالی و مثال زدنی در این زمینه دارند می‌گذارنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  این حس رضایت شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید بسیار خرسندیم.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  یکی از مشکلات سازمانها و به خصوص پروژه ها , در دسترس نبودن گزارش های به روز شده و تجمیع آنها در یک داشبورد مدیریتی برای کمک به تصمیم سازی هست. هوشمند سازی پروژه بدون شک این نیاز رو مرتفع می کنه. دوره ایی فوق العاده جذاب و کاربردی و تسلط عالی مدرس دوره جناب آقای مهندس زارع زاده به مباحث مطرح شده. این دوره رو به هیچ وجه از دست ندید

  پاسخ
 • پشتیبان

  از اینکه از دوره راضی هستید بسیار خرسندیم. سپاس از اینکه ما را همراهی می کنید و نظرات خود را با ما در میان می گذارید. 

  پاسخ
 • ندا حسامی

  سلام چه پیش نیازهای دوره Power BI چی هستن؟؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  <p>پیش نیاز دوره هوشمندسازی مدیریت پروژه با استفاده از Power BI، وبینار Power BI در مدیریت پروژه است که در 4 تیر ماه برگزار شده و اطلاعات بیشتر آن در این لینک&nbsp;<a href="https://dralavipour.com/general-course/web16">https://dralavipour.com/general-course/web16</a>&nbsp;شرح داده شده و میتوانید ویدئوی&nbsp;</p> <p>آن را هم تهیه بفرمایید. در صورت وجود هرگونه سوال هم به پشتیبانی آنلاین سایت پیام دهید.</p>

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.