کتاب تامین مالی پروژه: Project Finance for Construction & Infrastructure + دانلود رایگان

کتاب تامین مالی پروژه: Project Finance for Construction & Infrastructure + دانلود رایگان

کتاب Project Finance for Construction & Infrastructure که در سال 2008 به چاپ رسیده، توسط 5 نویسنده نوشته شده است. این کتاب هدف اصلی خود را بر روی آموزش مدرسان و دانشجویان متمرکز کرده و سعی کرده تا مباحث تأمین مالی را از نگاه اجرایی و ابتدایی بررسی نماید. فرض نویسندگان این کتاب بر آن است که خوانندگان این کتاب تخصصی در زمینه تأمین مالی پروژه‌ها ندارند.

شکل 1. تامین‌مالی پروژه.

1. معرفی فصل‌های کتاب

- فصل اول: در فصل اول این کتاب درباره ساختار و ذات تأمین مالی صحبت شده است. مسائلی همچون تفاوت تأمین مالی شرکتی و پروژه‌ای (Corporate and project finance)؛ بیزینس مدل شرکت‌های پروژه محور؛ و چرخه پروژه‌ها مهم‌ترین مواردی هستند که در فصل اول به آنها پرداخته شده است.
- فصل دوم: در فصل دوم درباره تراکنش‌های مالی صحبت شده است و نه‌تنها این تراکنش‌ها از نظر اقتصادی و هزینه‌ای بررسی شده، بلکه وام‌های سندیکا (syndicated loan) (وامی که توسط چندین مؤسسه به وام‌گیرنده پرداخت می‌شود) و ضمانت‌نامه‌های بین‌المللی نیز در این فصل مورد بررسی قرار گرفته است.
- فصل سوم: فصل سوم این کتاب درباره ارزیابی مالی صحبت کرده است که این ارزیابی‌ها بیشتر به ارزیابی شرکت‌ها از نظر مالی تخصیص‌یافته است.
- فصل چهارم: فصل چهارم نیز درباره ریسک‌های تأمین مالی و نحوه مدیریت آنها صحبت کرده است.
- فصل پنجم: فصل پنجم این کتاب که یکی از فصل‌های مهم است، درباره تأمین مالی در پروژه‌های مشارکت عمومی و خصوصی (PPP) و طرح سرمایه‌گذاری و تأمین مالی خصوصی (PFI) صحبت کرده است و به بررسی منشأ طرح سرمایه‌گذاری و تأمین مالی خصوصی، انواع آن‌ها، خصوصیات، ریسک‌ها، ساختار قراردادی و چالش‌های طرح سرمایه‌گذاری و تأمین مالی خصوصی در کنار تأمین مالی در پروژه‌های مشارکت عمومی و خصوصی صحبت کرده است.
- فصل ششم الی نهم: فصل ششم تا نهم این کتاب نیز به تأمین مالی پروژه‌های زیرساختی پرداخته و سعی کرده به کمک Case Study، موارد مختلفی را در زمینه تأمین مالی این پروژه‌ها بررسی نماید. مواردی که علاوه بر بررسی تاریخچه این پروژه‌ها به ارزیابی نتایج تأمین مالی و تحلیل نقاط ضعف و قوت آنها پرداخته است.

- جهت مطالعه بیشتر، نسخه PDF این کتاب جهت دانلود قرار داده شده است.


جایگاه این مبانی در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره‌ای در سطح مهارت‌های سخت با عنوان (تأمین مالی پروژه) ارائه شده است که این ساختار را به‌صورت جامع و اجرایی آموزش می‌دهد. البته باید اشاره نمود که پیش‌نیازهای این دوره جامع، دوره مدیریت مالی، حسابداری و هزینه در پروژه و سازمان‌های پروژه محور و دوره ارزیابی اقتصادی پروژه هستند که در نقشه راه جامع مدیریت ساخت مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور قابل‌مشاهده است. به جهت مشاهده تاریخ و نحوه برگزاری تمامی دوره‌ها می‌توانید به بخش تقویم آموزشی مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.

دانلود جزئیات این مقاله

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸