متن سوال

اهمیت مدیریت ادعا و نحوه دست یابی به تخصص در این زمینه چیست؟ چگونه میتوان در عرصه مدیریت پروژه به عنوان یک متخصص در زمینه مدیریت ادعا فعالیت نمود؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- مقاله بسیار خوبی توسط یکی از اعضای موسسه نوشته شده است که میتواند دید ما را در زمینه مدیریت ادعا باز نماید و توصیه میکنیم آنرا مطالعه نمایید. 

- یکی از زمینه های فعالیت موسسه مدیریت ساخت CII بحث مدیریت ادعا است که این بحث مهم شاید آنطور که باید در کشور مطرح نباشد.

- مطرح نبودن این مبانی به علت عدم اجراپذیری آن نبوده و نیست، بلکه به واسطه عدم اطلاع است. 

- موسسات مختلفی در این زمینه فعالیت نموده اند و مستندات بسیار عالی را ارائه کرده اند که کارفرما میتواند برای کاهش ادعاها و پیمانکار برای احقاق حق خود استفاده نمایند. 

- هر بحث و موضوع ارائه شده خودش جزییات بسیاری را شامل میشود که در دوره کلیم تمامی این جزییات را بصورت مفصل به همراه دستورالعمل و داکیومنت ها آموزش داده ایم.

- برای مدیریت ادعا صرفا مبانی حقوقی کافی نبوده و باید از مبانی وسیعی از جمله برنامه ریزی پروژه، مدیریت مالی و هزینه، اسناد و مدارک و آنالیز تاخیرات مطلع بوده و این مبانی از بحثهای کلیم جدا نیست. 

- مباحث مطرح شده در دوره های پیشنیازی کاملا یکپارچه بوده و متخصص این کار کسی است که به همه این دانش ها اشراف داشته باشد.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸