معرفی دوره

اگرچه پیمانکاران جزء (دست دوم) (Subcontractors) سهم زیادی در اجرای پروژه داشته و تاثیر زیادی بر روی ادعاها و موفقیت پروژه دارند، اما توجه چندانی به قراردادهای آن‌ها نمی‌شود. این موضوع تا حدی است که قرارداد همسان مشخصی برای آنها در کشورمان ارائه نشده و در زمان رسیدگی به تاخیرات و ادعاهای آنها دچار پیچیدگی‌های زیادی هستیم. در این آموزش 2 ساعته قصد داریم به بررسی نکات کلیدی در ارتباط با ادعاهای پیمانکاران جزء در زمینه تاخیرات پرداخته و مواردی را به صورت چک‌لیستی بررسی نماییم. پیش‌نیاز این آموزش کوتاه، دوره " فرآیند جامع آنالیز تاخیرات در پروژه (تدوین لایحه تاخیرات جامع)" بوده و این آموزش تنها مختص اعضای کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI طراحی گردیده و به صورت رایگان برای این عزیزان برگزار خواهد شد.

آنچه خواهید آموخت

این بخش به صورت یک آموزش تکمیلی ارائه گردیده و ویژه اعضای کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI است. در این آموزش قصد داریم در تکمیل مبانی دوره برنامه‌ریزی و آنالیز تاخیرات، به ادعاهای مطرح شده از سوی پیمانکاران جزء در ارتباط با تاخیرات بپردازیم و بر همین اساس گام‌های زیر را طی می‌نماییم.
1. بررسی تاخیرات رایج، مشکلات قراردادی و اجرایی ناشی از تاخیرات در قراردادهای پیمانکاران جزء
2. بررسی ادعاهای پیمانکاران جزء بر اساس سه گام استحقاق، علت و خسارت
3. بررسی نکات و ملاحظات کلیدی در قراردادهای پیمانکاران جزء برای بهره مندی از مهمترین و کلیدی ترین مبانی در زمان عقد قرارداد، پس از قرارداد و حین اجرای پروژه

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- تاخیرات رایج پیمانکاران جزء و اثرات آنها بر روی پروژه
- مشکلات قراردادی ناشی از تاخیرات در ارتباط با ادعاهای پیمانکاران جزء
- مشکلات اجرایی ناشی از تاخیرات در ارتباط با ادعاهای پیمانکاران جزء
- ادعاهای پیمانکاران جزء در ارتباط با تاخیرات از منظر استحقاق (Entitlement)
-ادعاهای پیمانکاران جزء در ارتباط با تاخیرات از منظر علت (Causation)
- ادعاهای پیمانکاران جزء در ارتباط با تاخیرات از منظر خسارت (Damages)
- ارتباط روش‌های آنالیز تاخیرات با تاخیرات پیمانکاران جزء
- نکات و ملاحظات کلیدی در ارتباط با مسیربحرانی، اعلان‌های کتبی، تمدید زمانی، تاخیرات همزمان، محاسبه خسارت، حل اختلافات و ... در ارتباط با ادعاهای پیمانکاران جزء


ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت‌نام در دوره چگونه و چه زمانی انجام می‌شود؟
ثبت‌نام در دوره‌ها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت موسسه و صفحه اختصاصی هر دوره انجام می‌شود. زمان آغاز ثبت‌نام هر دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌شود و کانتر آغاز ثبت‌نام در وبسایت موسسه فعال می‌گردد.

2. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که برای دوره‌های تقویمی و ویدئویی گواهینامه صادر می‌شود وبرای صدور گواهینامه به تایید هویت واقعی فراگیران نیاز است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

3. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­‌های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­‌دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
- برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
- محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­‌شود و بسیار ناب است؛
- کیفیت و نظم برگزاری کلاس­‌ها؛
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

4. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان 
ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از تخفیف امتیازی بهره‌­مند می‌­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، بهره‌­مند شوید.
ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی برای ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می‌گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­‌تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود.ُ

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. نحوه برگزاری دوره چگونه است؟
- این دوره به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به جلسه از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 15 روز برگزاری وبینار با شماره‌های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- محتوای جلسات آنلاین تا 24 ساعت بعد از برگزاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- حتما پیش از شروع دوره راهنمای ورود به وبینارها را بررسی کنید.

6. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

7. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.


چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
 • شهرام دارابی کلهر

  10 ماه پیش

  درود فراوان بسیار خوب و کاربردی و گذراندن این دوره برای تمام ارکان پروژه لازم و ضروری است

  پاسخ
 • پشتیبان

  10 ماه پیش

  از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • بهاره مرادی

  11 ماه پیش

  بحث های قراردادی همیشه پرچالش ترین و محل دعاوی زیادی هستند که متاسفانه ضعف های بسیاری نیز در آن وجود دارد و مخصوصا مبحث قراردادهای پیمانکاران جزء که خیلی مورد توجه هم قرار نگرفته است و از این رو ضررهای زیادی یا به پیمانکار جزء یا به پروژه وارد میگردد. دکتر علوی پور عزیز با بررسی مطالب و دیدگاه های جامع در این دوره، در جلوگیری و حل این ادعاها بسیار سازنده عمل می کنند. این دوره یکی از فوق العاده ترین و تکمیلی ترین دوره هاست که شرکت در آن لطف بزرگی به خود فرد و پروژه می باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  11 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • سیده کوثر احمدی

  1 سال پیش

  سلام و درود ، با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکارانشان در موسسه بابت زحماتشان . همانطور که مطلع هستیم در خیلی از موارد به دلیل اطلاعات و دانش ناکافی نمیتوان از حقوق شرکت در جایگاه پیمانکار جز دفاع کرد و یا بالعکس نمیتوان از صحت ادعا مطرح شده اطمینان حاصل نمود . دکتر علوی پور عزیز این دوره کلیه ادعاهای مربوط به تاخیرات که از قرارداد نشات میگیرد را از دیدگاه های متفاوت بررسی میکنند که موجب ایجاد تسلط و دید وسیع نسبت به این دسته ادعاها می گردد ‌. با سپاس فراوان

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  سپاس از همراهی شما، از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم بسیار خوشحالیم و امیدواریم با همراهی شما در گسترش این دانش و مهارت پیش رویم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • شهرام دارابی کلهر

  10 ماه پیش

  درود فراوان بسیار خوب و کاربردی و گذراندن این دوره برای تمام ارکان پروژه لازم و ضروری است

  پاسخ
 • پشتیبان

  10 ماه پیش

  از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • بهاره مرادی

  11 ماه پیش

  بحث های قراردادی همیشه پرچالش ترین و محل دعاوی زیادی هستند که متاسفانه ضعف های بسیاری نیز در آن وجود دارد و مخصوصا مبحث قراردادهای پیمانکاران جزء که خیلی مورد توجه هم قرار نگرفته است و از این رو ضررهای زیادی یا به پیمانکار جزء یا به پروژه وارد میگردد. دکتر علوی پور عزیز با بررسی مطالب و دیدگاه های جامع در این دوره، در جلوگیری و حل این ادعاها بسیار سازنده عمل می کنند. این دوره یکی از فوق العاده ترین و تکمیلی ترین دوره هاست که شرکت در آن لطف بزرگی به خود فرد و پروژه می باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  11 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • سیده کوثر احمدی

  1 سال پیش

  سلام و درود ، با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکارانشان در موسسه بابت زحماتشان . همانطور که مطلع هستیم در خیلی از موارد به دلیل اطلاعات و دانش ناکافی نمیتوان از حقوق شرکت در جایگاه پیمانکار جز دفاع کرد و یا بالعکس نمیتوان از صحت ادعا مطرح شده اطمینان حاصل نمود . دکتر علوی پور عزیز این دوره کلیه ادعاهای مربوط به تاخیرات که از قرارداد نشات میگیرد را از دیدگاه های متفاوت بررسی میکنند که موجب ایجاد تسلط و دید وسیع نسبت به این دسته ادعاها می گردد ‌. با سپاس فراوان

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  سپاس از همراهی شما، از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم بسیار خوشحالیم و امیدواریم با همراهی شما در گسترش این دانش و مهارت پیش رویم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • شهرام دارابی کلهر

  10 ماه پیش

  درود فراوان بسیار خوب و کاربردی و گذراندن این دوره برای تمام ارکان پروژه لازم و ضروری است

  پاسخ
 • پشتیبان

  10 ماه پیش

  از اینکه نظر خود را با ما و سایر بازدیدکنندگان در میان گذاشتید، سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • بهاره مرادی

  11 ماه پیش

  بحث های قراردادی همیشه پرچالش ترین و محل دعاوی زیادی هستند که متاسفانه ضعف های بسیاری نیز در آن وجود دارد و مخصوصا مبحث قراردادهای پیمانکاران جزء که خیلی مورد توجه هم قرار نگرفته است و از این رو ضررهای زیادی یا به پیمانکار جزء یا به پروژه وارد میگردد. دکتر علوی پور عزیز با بررسی مطالب و دیدگاه های جامع در این دوره، در جلوگیری و حل این ادعاها بسیار سازنده عمل می کنند. این دوره یکی از فوق العاده ترین و تکمیلی ترین دوره هاست که شرکت در آن لطف بزرگی به خود فرد و پروژه می باشد.

  پاسخ
 • پشتیبان

  11 ماه پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • سیده کوثر احمدی

  1 سال پیش

  سلام و درود ، با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکارانشان در موسسه بابت زحماتشان . همانطور که مطلع هستیم در خیلی از موارد به دلیل اطلاعات و دانش ناکافی نمیتوان از حقوق شرکت در جایگاه پیمانکار جز دفاع کرد و یا بالعکس نمیتوان از صحت ادعا مطرح شده اطمینان حاصل نمود . دکتر علوی پور عزیز این دوره کلیه ادعاهای مربوط به تاخیرات که از قرارداد نشات میگیرد را از دیدگاه های متفاوت بررسی میکنند که موجب ایجاد تسلط و دید وسیع نسبت به این دسته ادعاها می گردد ‌. با سپاس فراوان

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  سپاس از همراهی شما، از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم بسیار خوشحالیم و امیدواریم با همراهی شما در گسترش این دانش و مهارت پیش رویم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸