معرفی دوره

اگرچه پیمانکاران جزء (دست دوم) (Subcontractors) سهم زیادی در اجرای پروژه داشته و تاثیر زیادی بر روی ادعاها و موفقیت پروژه دارند، اما توجه چندانی به قراردادهای آن‌ها نمی‌شود. این موضوع تا حدی است که قرارداد همسان مشخصی برای آنها در کشورمان ارائه نشده و در زمان رسیدگی به تاخیرات و ادعاهای آنها دچار پیچیدگی‌های زیادی هستیم. در این آموزش 2 ساعته قصد داریم به بررسی نکات کلیدی در ارتباط با ادعاهای پیمانکاران جزء در زمینه تاخیرات پرداخته و مواردی را به صورت چک‌لیستی بررسی نماییم. پیش‌نیاز این آموزش کوتاه، دوره " فرآیند جامع آنالیز تاخیرات در پروژه (تدوین لایحه تاخیرات جامع)" بوده و این آموزش تنها مختص اعضای کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI طراحی گردیده و به صورت رایگان برای این عزیزان برگزار خواهد شد.

آنچه خواهید آموخت

این بخش به صورت یک آموزش تکمیلی ارائه گردیده و ویژه اعضای کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI است. در این آموزش قصد داریم در تکمیل مبانی دوره برنامه‌ریزی و آنالیز تاخیرات، به ادعاهای مطرح شده از سوی پیمانکاران جزء در ارتباط با تاخیرات بپردازیم و بر همین اساس گام‌های زیر را طی می‌نماییم.
1. بررسی تاخیرات رایج، مشکلات قراردادی و اجرایی ناشی از تاخیرات در قراردادهای پیمانکاران جزء
2. بررسی ادعاهای پیمانکاران جزء بر اساس سه گام استحقاق، علت و خسارت
3. بررسی نکات و ملاحظات کلیدی در قراردادهای پیمانکاران جزء برای بهره مندی از مهمترین و کلیدی ترین مبانی در زمان عقد قرارداد، پس از قرارداد و حین اجرای پروژه

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟
 • تاخیرات رایج پیمانکاران جزء و اثرات آنها بر روی پروژه
 • مشکلات قراردادی ناشی از تاخیرات در ارتباط با ادعاهای پیمانکاران جزء
 • مشکلات اجرایی ناشی از تاخیرات در ارتباط با ادعاهای پیمانکاران جزء
 • ادعاهای پیمانکاران جزء در ارتباط با تاخیرات از منظر استحقاق (Entitlement)
 • ادعاهای پیمانکاران جزء در ارتباط با تاخیرات از منظر علت (Causation)
 • ادعاهای پیمانکاران جزء در ارتباط با تاخیرات از منظر خسارت (Damages)
 • ارتباط روش‌های آنالیز تاخیرات با تاخیرات پیمانکاران جزء
 • نکات و ملاحظات کلیدی در ارتباط با مسیربحرانی، اعلان‌های کتبی، تمدید زمانی، تاخیرات همزمان، محاسبه خسارت، حل اختلافات و ... در ارتباط با ادعاهای پیمانکاران جزء 


ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا همه می‌توانند در این دوره شرکت کنند؟
- پاسخ منفی است. برای شرکت در این دوره حتما باید عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید. البته باید اشاره کنیم که به علت محدود بودن ظرفیت (40 نفر)، مابقی اعضای کانون در صورتی که موفق به ثبت‌نام آنلاین نشوند، می‌توانند از ویدئوهای دوره استفاده نمایند. 

6. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

7. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

نظرات
 • سیده کوثر احمدی

  2 هفته پیش

  سلام و درود ، با تشکر از دکتر علوی پور عزیز و همکارانشان در موسسه بابت زحماتشان . همانطور که مطلع هستیم در خیلی از موارد به دلیل اطلاعات و دانش ناکافی نمیتوان از حقوق شرکت در جایگاه پیمانکار جز دفاع کرد و یا بالعکس نمیتوان از صحت ادعا مطرح شده اطمینان حاصل نمود . دکتر علوی پور عزیز این دوره کلیه ادعاهای مربوط به تاخیرات که از قرارداد نشات میگیرد را از دیدگاه های متفاوت بررسی میکنند که موجب ایجاد تسلط و دید وسیع نسبت به این دسته ادعاها می گردد ‌. با سپاس فراوان

  پاسخ
 • پشتیبان

  2 هفته پیش

  سپاس از همراهی شما، از اینکه توانسته ایم آموزش های مفیدی ارائه دهیم بسیار خوشحالیم و امیدواریم با همراهی شما در گسترش این دانش و مهارت پیش رویم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.