معرفی دوره

در وبینار اول درباره انواع برنامه زمانبندی، مزایا و معایب آنها و تاثیراتی که هر کدام از روشها بر روی آنالیز تاخیرات میگذارند صحبت کردیم و مشکلاتی که باید در روش CPM به آنها دقت کنیم را بررسی کردیم. همچنین فرآیندی برای آنالیز تاخیرات ارائه کردیم. فرآیندی که در اولین گام آن نحوه آنالیز تاخیرات از نگاه قرارداد را با بیان نمونه های موردی توضیح دادیم. سپس آنالیز تاخیرات را در زمانی که به دنبال پیش بینی اثر Change order ها هستیم بررسی کردیم و از لحاظ کمی نحوه پیش بینی تاخیرات قبل از وقوع تاخیر را در مرحله Contemporaneous analysis توضیح دادیم.
اما در وبینار دوم به سراغ آنالیز تاخیرات و بررسی روشهای کمی سازی تاخیرات رفتیم. جایی که روشهای پروتکل SCL و دستورالعمل AACE RP29R-03 را به صورت کامل مورد ارزیابی قرار دادیم. در این وبینار هر کدام از این روشها را از نگاه توصیفی، نحوه بکارگیری، مثال کاربردی، مزایا و معایب و زمانی که باید بکار گرفته شوند بررسی نمودیم. اگرچه موضوعات مهم دیگری همچون انواع Logic ها و نحوه تاثیرگذاری آنها بر روی روشهای آنالیز تاخیرات نیز بررسی شد و راهکاری برای حل مشکلات بوجود آمده برای حالتی که فرآیند تقدم و تاخر فعالیتها به هم میخورد (out of sequence) ارائه گردید.
و اما وبینار سوم! وبینار سوم به سراغ مباحث حقوقی خواهیم رفت. وبیناری که در دو بخش، یکی بخش بین الملل و دیگری بخش داخلی برگزار خواهد شد. در قسمت اول، درباره ۲۲ اصلی که در پروتکل SCL آمده و هر فردی که به نوعی با قرارداد و آنالیز تاخیرات و مدیریت دعاوی سر و کار دارد باید بدانها آگاه باشد، صحبت خواهیم کرد. این بخش توسط دکتر علوی پور تدریس خواهد شد و یک چک لیست کاملی از این ۲۲ اصل برای جلوگیری از دعاوی و اختلافات در پروژه ها ارائه خواهد گردید. اما در بخش دوم، شرایط آنالیز تاخیرات در کشورمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اینکه به چه دلیل تاخیرات در کشورمان از اهمیت زیادی برخوردار بوده و چگونه باید با توجه به شرایط عمومی پیمان نشریه ۴۳۱۱ به آنالیز تاخیرات بپردازیم، نکاتی هستند که مهندس مسعود امینی آموزش خود را با آنها شروع خواهد نمود. مباحثی چون محاسبه تاخیر در پرداخت تعدیل، ضرر و زیان ناشی از مجاز بودن تاخیرات مجاز برای پیمانکار، نحوه محاسبه جریمه تاخیرات در کشورمان بحث خواهد شد و نحوه تهیه لایحه تاخیرات را خواهید آموخت. در این بخش قرار است اتفاق بسیار خوبی نیز رخ دهد. نه تنها جوابهای برخی از استعلامهای انجام شده از سازمان برنامه و بودجه در خصوص تاخیرات را با هم خواهیم دید، بلکه قرار است از تجربه ایشان در مواجه با موارد متعدد و کیسهای مختلف آنالیز تاخیرات که در این سالها با آنها روبرو بوده است، بشنوید. 


 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. مباحث حقوقی پروتکل SCL
- ۲۲ اصل مندرج در پروتکل SCL کدامند؟
- چگونه این 22 اصل پروتکل SCL را در قراردادها برای مدیریت تاخیرات و آنالیز مناسب آنها استفاده نماییم؟
- چه نکاتی در این 22 اصل نهفته هستند که ممکن است باعث اشکال در پروژه ها گردند؟

2. آنالیز تاخیرات در ایران
- ارزیابی تاخیرات با توجه به شرایط عمومی پیمان نشریه 4311
- نحوه تهیه گزارش توجیهی (لایحه) تاخیرات
- محاسبه جریمه و خسارت تاخیرات
- نمونه های موردی استعلام‌های سازمان برنامه و بودجه در خصوص تاخیرات به همراه نمونه های موردی از تجارب پروژه های واقعی در ایران

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
 • ندا گل احمدی

  بدون اغراق میتونم بگم یکپارچگی مطالب ذکر شده و تسلط دکتر علوی در این دوره عالی بود. در بخش دوم این جلسه از تجارب آقای مهندس امینی در پروژه های داخلی و استفاده از مطالب گفته شده با وضعیت جاری پروژه ها استفاده کردیم. در اینده ان شالله دوره های این موسسه شرکت می کنم

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظرتان سپاسگزاریم و امیدواریم در دوره های دیگر نیز در کنارمان باشید!

  پاسخ
 • احمد عباسی

  انسجام و پیوستگی مطالب بسیارعالی و تسلط دکترعلوی پور بر روی مبحث انالیز تاخیرات همگی را شگفت زده کرد. مطالب کاربردی، بیرون امده از دل پروژه های بین المللی با بیانی ساده و روان

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث افتخار ماست. با آرزوی موفقیت!

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  دوره ايي بسيار جامع , عالي و پر از نكات جديد. فوق العاده كاربردي با ارايه ايي بسيار جذاب

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از نظر شما!

  پاسخ
 • هداسادات سیدرضایی

  به خوبی استفاده کردم . میزان رضایت بنده 100% بود . مفهوم بسیاری از مطالب رو بهتر متوجه شدم و بسیار ممنونم ... عالی بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظرتان سپاسگزاریم. با آرزوی موفقیت!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • ندا گل احمدی

  بدون اغراق میتونم بگم یکپارچگی مطالب ذکر شده و تسلط دکتر علوی در این دوره عالی بود. در بخش دوم این جلسه از تجارب آقای مهندس امینی در پروژه های داخلی و استفاده از مطالب گفته شده با وضعیت جاری پروژه ها استفاده کردیم. در اینده ان شالله دوره های این موسسه شرکت می کنم

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظرتان سپاسگزاریم و امیدواریم در دوره های دیگر نیز در کنارمان باشید!

  پاسخ
 • احمد عباسی

  انسجام و پیوستگی مطالب بسیارعالی و تسلط دکترعلوی پور بر روی مبحث انالیز تاخیرات همگی را شگفت زده کرد. مطالب کاربردی، بیرون امده از دل پروژه های بین المللی با بیانی ساده و روان

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث افتخار ماست. با آرزوی موفقیت!

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  دوره ايي بسيار جامع , عالي و پر از نكات جديد. فوق العاده كاربردي با ارايه ايي بسيار جذاب

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از نظر شما!

  پاسخ
 • هداسادات سیدرضایی

  به خوبی استفاده کردم . میزان رضایت بنده 100% بود . مفهوم بسیاری از مطالب رو بهتر متوجه شدم و بسیار ممنونم ... عالی بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظرتان سپاسگزاریم. با آرزوی موفقیت!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • ندا گل احمدی

  بدون اغراق میتونم بگم یکپارچگی مطالب ذکر شده و تسلط دکتر علوی در این دوره عالی بود. در بخش دوم این جلسه از تجارب آقای مهندس امینی در پروژه های داخلی و استفاده از مطالب گفته شده با وضعیت جاری پروژه ها استفاده کردیم. در اینده ان شالله دوره های این موسسه شرکت می کنم

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظرتان سپاسگزاریم و امیدواریم در دوره های دیگر نیز در کنارمان باشید!

  پاسخ
 • احمد عباسی

  انسجام و پیوستگی مطالب بسیارعالی و تسلط دکترعلوی پور بر روی مبحث انالیز تاخیرات همگی را شگفت زده کرد. مطالب کاربردی، بیرون امده از دل پروژه های بین المللی با بیانی ساده و روان

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث افتخار ماست. با آرزوی موفقیت!

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  دوره ايي بسيار جامع , عالي و پر از نكات جديد. فوق العاده كاربردي با ارايه ايي بسيار جذاب

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از نظر شما!

  پاسخ
 • هداسادات سیدرضایی

  به خوبی استفاده کردم . میزان رضایت بنده 100% بود . مفهوم بسیاری از مطالب رو بهتر متوجه شدم و بسیار ممنونم ... عالی بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظرتان سپاسگزاریم. با آرزوی موفقیت!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸