معرفی دوره

در وبینار اول که درباره معرفی فرآیند اصولی برای تشخیص، اندازه گیری و اجتناب از تاخیرات بود، به بیان مباحث مقدماتی پرداختیم که برای آنالیز تاخیرات بسیار مهم هستند. مباحثی که از اصول پایه برنامه ریزی و زمانبندی در طول چرخه حیات پروژه شروع شد و در ادامه درباره انواع ابزارهای برنامه ریزی نیز ادامه یافت. علاوه بر این، روش و فرآیند اصولی آنالیز تاخیرات برای پیش بینی تاخیرات، قبل از آنکه این تاخیرات به مرحله دعاوی و اختلافات برسند را معرفی کردیم و در ادامه مثالی در اینباره حل نمودیم . اما نکته مهم آنست که همواره این تاخیرات در مرحله قبل از اختلافات و در مرحله پیش بینی آنالیز نگردیده و در بسیاری از پروژه ها به علت عدم آپدیتها و به روز رسانی های لازم این موارد وارد مرحله اختلافات میگردند.
اما برای حل این مشکل چه روندی را باید طی نمود؟ زمانی که تاخیرات به وقوع پیوسته اند، دیگر شرایط Contemporaneous schedule analysis حاکم نبوده و نمیتوان از روشهای Prospective استفاده نمود. از اینرو باید به سراغ After-the-Fact schedule رفته و روشهای آنالیز تاخیراتی را که از نوع Retrospective هستند به کار ببریم. اگرچه در اینباره مباحث بسیار زیاد و روشهای فراوانی وجود دارند، اما تجربه پروژه های اجرایی در کشور آمریکا نشان داده است که 4 روش از بین این روشها به عنوان منبع اصلی روشهای FSA شناسایی میشوند. روشهایی که در دو منبع اصلی AACE-29R-03 و پروتکل SCL به آنها پرداخته شده و مبنای مهمی برای کمی سازی تاخیرات در مرحله Post-construction به حساب میایند.
البته ما نه تنها درباره این موارد در وبینار پیش رو صحبت خواهیم نمود، بلکه به موضوع مهمی همچون انواع logic ها و نحوه مقابله با soft logic خواهیم پرداخت. زیرا در آنالیز تاخیرات، زمانی که logic نرم بوده و قابلیت تغییر داشته باشد، روشهای FSA را غیرقابل اعتماد میکند. البته ما درباره نحوه مقابله با out-of-sequence با استفاده از روشهای FSA نیز صحبت خواهیم کرد. موردی که بسیار در پروژه ها اتفاق افتاده و ممکن است فعالیتی که پس نیاز بوده، زودتر از پیش نیاز انجام شود.

 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. تفاوت Logic های متفاوت در برنامه زمانبندی چیست؟ با چه Logic هایی ممکن است مواجه شویم؟
2. آشنایی با 4 روش اصلی آنالیز تاخیرات Forensic schedule analysis با تمرکز بر روی دستورالعمل AACE-29R-03 و SCL Protocol
3. چگونه روشهای FSA میتوانند با Discretionary logic مقابله نمایند؟
4. کدام یک از روشهای FSA در شرایطی که فرآیند اجرای فعالیتها طبق اولویت انجام نشده باشند و در شرایط Out-of-sequence باشند مناسبتر است؟
5. چگونه میتوان از روش As-Planned vs. As-Built برای شبیه سازی شرایط دقیق Out-of-sequence استفاده نمود؟

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید. 

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
 • سید شاهین ابراهیمی

  دوره بسیار عالی و آموزنده ای بود. خصوصا که دوره های جناب آقای دکتر علوی پور داراری یک رویه منظم از ابتدا به انتها هستند.به این معنی که در این دوره ساختار مشخصی رو برای تشخیص و آنالیز تاخیرات ارائه میدن. همچنین از Case هایی در این دوره صحبت شد که برای اولین بار بود میشنیدم. قبلا چند بار آنالیز تاخیرات و تهیه لایحه تاخبرات در ایران انجام داده بودم. اما تازه متوجه شدم خیلی از مطالب مونده که نشنیدم و باید در محضر اساتیدی همچون آقای دکتر علوی پور بیاموزم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  این لطف شماست و آرزوی موفقیت روز افزون برایتان داریم.

  پاسخ
 • ندا گل احمدی

  ارائه بی نظیر آقای دکتر علوی و تسلط ایشون به مطالب ذکر شده باعث شد این مباحث این دوره با انگیره بسیار زیاد یاد بگیرم و تلاش کنم بتونم در محیط کارم پیاده سازی شون کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظر شما سپاسگزاریم و آرزوی موفقیت برایتان داریم!

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  بدون هيچ تعريفي , اين دوره رو به تمام افرادي كه در رشته ساخت فعاليت يا تحصيل مي كنند پيشنهاد مي كنم. ارايه هاي فوق العاده و تسلط دكتر علوي پور به مباحث مطرح شده و جديد بودن آنها باعث جذابيت دو چندان اين دوره شده. به جرات مي توانم بگويم كه تنها پيجي كه به صورت مستمر پيگيري مي كنم هيچ چيزي از آن از زير دست بنده رد نمي شه , پيچ دكتر علوي پور و موسسه ايشان هستش. هميشه اين استرس رو دارم كه دوره هاي ايشون رو از دست بدم به طوري كه پيشنهاد دادم بنده رو به صورت پيش فرض توي تموم دوره ها ثبت نام كنن

  پاسخ
 • پشتیبان

  امیدواریم افرادی چون شما در پروژه ها مسئولیتهای بیشتری پیدا کنند تا این اشتیاق به یادگیری به عنوان یک فرهنگ در کشورمان توسعه یابد.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سید شاهین ابراهیمی

  دوره بسیار عالی و آموزنده ای بود. خصوصا که دوره های جناب آقای دکتر علوی پور داراری یک رویه منظم از ابتدا به انتها هستند.به این معنی که در این دوره ساختار مشخصی رو برای تشخیص و آنالیز تاخیرات ارائه میدن. همچنین از Case هایی در این دوره صحبت شد که برای اولین بار بود میشنیدم. قبلا چند بار آنالیز تاخیرات و تهیه لایحه تاخبرات در ایران انجام داده بودم. اما تازه متوجه شدم خیلی از مطالب مونده که نشنیدم و باید در محضر اساتیدی همچون آقای دکتر علوی پور بیاموزم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  این لطف شماست و آرزوی موفقیت روز افزون برایتان داریم.

  پاسخ
 • ندا گل احمدی

  ارائه بی نظیر آقای دکتر علوی و تسلط ایشون به مطالب ذکر شده باعث شد این مباحث این دوره با انگیره بسیار زیاد یاد بگیرم و تلاش کنم بتونم در محیط کارم پیاده سازی شون کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظر شما سپاسگزاریم و آرزوی موفقیت برایتان داریم!

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  بدون هيچ تعريفي , اين دوره رو به تمام افرادي كه در رشته ساخت فعاليت يا تحصيل مي كنند پيشنهاد مي كنم. ارايه هاي فوق العاده و تسلط دكتر علوي پور به مباحث مطرح شده و جديد بودن آنها باعث جذابيت دو چندان اين دوره شده. به جرات مي توانم بگويم كه تنها پيجي كه به صورت مستمر پيگيري مي كنم هيچ چيزي از آن از زير دست بنده رد نمي شه , پيچ دكتر علوي پور و موسسه ايشان هستش. هميشه اين استرس رو دارم كه دوره هاي ايشون رو از دست بدم به طوري كه پيشنهاد دادم بنده رو به صورت پيش فرض توي تموم دوره ها ثبت نام كنن

  پاسخ
 • پشتیبان

  امیدواریم افرادی چون شما در پروژه ها مسئولیتهای بیشتری پیدا کنند تا این اشتیاق به یادگیری به عنوان یک فرهنگ در کشورمان توسعه یابد.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سید شاهین ابراهیمی

  دوره بسیار عالی و آموزنده ای بود. خصوصا که دوره های جناب آقای دکتر علوی پور داراری یک رویه منظم از ابتدا به انتها هستند.به این معنی که در این دوره ساختار مشخصی رو برای تشخیص و آنالیز تاخیرات ارائه میدن. همچنین از Case هایی در این دوره صحبت شد که برای اولین بار بود میشنیدم. قبلا چند بار آنالیز تاخیرات و تهیه لایحه تاخبرات در ایران انجام داده بودم. اما تازه متوجه شدم خیلی از مطالب مونده که نشنیدم و باید در محضر اساتیدی همچون آقای دکتر علوی پور بیاموزم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  این لطف شماست و آرزوی موفقیت روز افزون برایتان داریم.

  پاسخ
 • ندا گل احمدی

  ارائه بی نظیر آقای دکتر علوی و تسلط ایشون به مطالب ذکر شده باعث شد این مباحث این دوره با انگیره بسیار زیاد یاد بگیرم و تلاش کنم بتونم در محیط کارم پیاده سازی شون کنم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظر شما سپاسگزاریم و آرزوی موفقیت برایتان داریم!

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  بدون هيچ تعريفي , اين دوره رو به تمام افرادي كه در رشته ساخت فعاليت يا تحصيل مي كنند پيشنهاد مي كنم. ارايه هاي فوق العاده و تسلط دكتر علوي پور به مباحث مطرح شده و جديد بودن آنها باعث جذابيت دو چندان اين دوره شده. به جرات مي توانم بگويم كه تنها پيجي كه به صورت مستمر پيگيري مي كنم هيچ چيزي از آن از زير دست بنده رد نمي شه , پيچ دكتر علوي پور و موسسه ايشان هستش. هميشه اين استرس رو دارم كه دوره هاي ايشون رو از دست بدم به طوري كه پيشنهاد دادم بنده رو به صورت پيش فرض توي تموم دوره ها ثبت نام كنن

  پاسخ
 • پشتیبان

  امیدواریم افرادی چون شما در پروژه ها مسئولیتهای بیشتری پیدا کنند تا این اشتیاق به یادگیری به عنوان یک فرهنگ در کشورمان توسعه یابد.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸