معرفی دوره

عدم وجود استانداردها و Best Practice های مدیریت پروژه بخصوص در صنعت Construction یکی از بزرگترین ضعفهایی است که در کشورمان با آن مواجه هستیم و عدم تمرکز سازمانها و وجود یکپارچگی مبانی باعث شده است که حتی مشاوران پروژه به صورت سلیقه ای رفتار کرده و تصمیمات آنها بعضا با سعی و خطاهای هزینه بر همراه باشد. از اینرو، موسسه ACEMI برای اولین بار دوره های سطح مشاوران را بر اساس Best Practice های مدیریت پروژه بخصوص برای صنعت Construction که برای پروژه های صنعتی (Industrial)، زیرساختی (Infrastructure) و ساختمانی (Building) توسط موسسه CII آمریکا ارائه شده است را برگزار مینماید تا بتوان با بکارگیری این مستندات، ابزارها، ساختارها و فرآیندها به نتایج پروژه ها را بهبود بخشیده و مشاورانی را تربیت نمود که بتوانند در بالاترین سطح به پروژه ها کمک نمایند.
اما دوره ای که تدوین شده است تنها بخشی از این Best Practice ها بوده و برای شروع بر روی مبانی کلان برنامه ریزی پروژه از فاز مطالعات (Feasibility) تا فاز بهره برداری (Commissioning) فرآیند کاملی را شرح خواهد داد. در این دوره علاوه بر این فرآیند، مستندات، استانداردها، فرمها، چکلیستها و ابزارهایی که برخی از آنها در Excel نیز تدوین شده است در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت. مدارک و مستنداتی که بعضا ارزش بسیار بالایی نیز دارند.
این دوره ها به علت سطح تخصصی و حساسیت مستندات ارائه شده با محدودیت برگزار خواهد شد و عزیزان قبل از شرکت در دوره باید فرم درخواست دوره های مشاوران را تکمیل نموده و به موسسه ارسال نمایند. لازم به ذکر است که دوره های "فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه"، "استراتژی برنامه ریزی و کنترل پروژه در طول چرخه حیات پروژه"، "مدیریت یکپارچه مالی، حسابداری و هزینه در پروژه و سازمانهای پروژه محور" و "فرآیند جامع مدیریت ریسک در پروژه همراه با آموزش نرم افزار PertMaster" پیشنیازهای این دوره هستند.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. برنامه ریزی Front End به صورت جامع
- مرحله Feasibility
- مرحله Concept
- مرحله Detailed Scope
2. برنامه ریزی Advanced Work Packaging به صورت جامع
- برنامه ریزی Design و Construction
3. برنامه ریزی Commissioning و Startup به صورت جامع
- برنامه ریزی Post-Construction

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت‌نام در دوره چگونه و چه زمانی انجام می‌شود؟
ثبت‌نام در دوره‌ها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت موسسه و صفحه اختصاصی هر دوره انجام می‌شود. زمان آغاز ثبت‌نام هر دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌شود و کانتر آغاز ثبت‌نام در وبسایت موسسه فعال می‌گردد.

2. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که برای دوره‌های تقویمی و ویدئویی گواهینامه صادر می‌شود وبرای صدور گواهینامه به تایید هویت واقعی فراگیران نیاز است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

3. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­‌های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­‌دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
- برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
- محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­‌شود و بسیار ناب است؛
- کیفیت و نظم برگزاری کلاس­‌ها؛
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

4. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از تخفیف امتیازی بهره‌­مند می‌­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، بهره‌­مند شوید.
ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی برای ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می‌گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­‌تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود.

5. نحوه برگزاری دوره چگونه است؟
این دوره به صورت هیبریدی برگزار می‌شود. در روزهای آپلود ویدئوها، محتوای دوره در اختیار شما قرار می‌گیرد و در روزهای برگزاری جلسات آنلاین، لینک ورود به جلسه از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 15 روز برگزاری وبینار با شماره‌های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- محتوای جلسات آنلاین نیز تا 24 ساعت بعد از برگزاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- حتما پیش از شروع دوره راهنمای ورود به وبینارها را بررسی کنید.

6. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

7. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه مشاوره حرفه ای (Certificate of Professional Consultancy)
گواهینامه مشاوره حرفه ای (Certificate of Professional Consultancy) که به رنگ سبز میباشد در محدوده های دانشی مختلفی صادر میگردد. تنها افرادی که رزومه های مورد تاییدی داشته و عملا دوره های منتورینگ موسسه را گذرانده باشند و مدرک مدیریتی (Management Certification) را اخذ نمایند میتوانند در این دوره ها که مختص مشاوران پروژه و بر اساس Best Practice های مدیریت ساخت و پروژه تدوین شده است شرکت نموده و در انتها با تایید نهایی مدرسان دوره، گواهینامه مشاوره حرفه ای (Certificate of Professional Consultancy) را اخذ نمایند. افرادی که موفق به اخذ این گواهینامه های سبز میشوند عملا خود را به عنوان مشاور پروژه معرفی می کنند.

شاخصه های گواهینامه مشاوره حرفه ای (Certificate of Professional Consultancy)  (این یک نمونه گواهینامه است)
- رنگ سبز
- هولوگرام برجسته به رنگ سبز با حک شدن عبارت "Certificate of Professional Consultancy" و نام رسمی موسسه
- متن انگلیسی شامل نام شرکت کننده، محدوده دانشی مورد نظر، تاریخ صدور گواهینامه، کد اعتباربخشی گواهینامه و امضای مدیریت ارشد موسسه همراه با کاورلتر (Cover Letter) رسمی موسسه
- قابلیت درج لینک گواهینامه در پروفایلهای شخصی، حرفه ای، شبکه های مجازی و رزومه

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟
تاکنون شرکت کننده‌ای موفق به اخذ گواهینامه‌های این دوره نشده است.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸