معرفی دوره

عدم وجود استانداردها و Best Practice های مدیریت پروژه بخصوص در صنعت Construction یکی از بزرگترین ضعفهایی است که در کشورمان با آن مواجه هستیم و عدم تمرکز سازمانها و وجود یکپارچگی مبانی باعث شده است که حتی مشاوران پروژه به صورت سلیقه ای رفتار کرده و تصمیمات آنها بعضا با سعی و خطاهای هزینه بر همراه باشد. از اینرو، موسسه ACEMI برای اولین بار دوره های سطح مشاوران را بر اساس Best Practice های مدیریت پروژه بخصوص برای صنعت Construction که برای پروژه های صنعتی (Industrial)، زیرساختی (Infrastructure) و ساختمانی (Building) توسط موسسه CII آمریکا ارائه شده است را برگزار مینماید تا بتوان با بکارگیری این مستندات، ابزارها، ساختارها و فرآیندها به نتایج پروژه ها را بهبود بخشیده و مشاورانی را تربیت نمود که بتوانند در بالاترین سطح به پروژه ها کمک نمایند.
اما دوره ای که تدوین شده است تنها بخشی از این Best Practice ها بوده و برای شروع بر روی مبانی کلان برنامه ریزی پروژه از فاز مطالعات (Feasibility) تا فاز بهره برداری (Commissioning) فرآیند کاملی را شرح خواهد داد. در این دوره علاوه بر این فرآیند، مستندات، استانداردها، فرمها، چکلیستها و ابزارهایی که برخی از آنها در Excel نیز تدوین شده است در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت. مدارک و مستنداتی که بعضا ارزش بسیار بالایی نیز دارند.
این دوره ها به علت سطح تخصصی و حساسیت مستندات ارائه شده با محدودیت برگزار خواهد شد و عزیزان قبل از شرکت در دوره باید فرم درخواست دوره های مشاوران را تکمیل نموده و به موسسه ارسال نمایند. لازم به ذکر است که دوره های "فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه"، "استراتژی برنامه ریزی و کنترل پروژه در طول چرخه حیات پروژه"، "مدیریت یکپارچه مالی، حسابداری و هزینه در پروژه و سازمانهای پروژه محور" و "فرآیند جامع مدیریت ریسک در پروژه همراه با آموزش نرم افزار PertMaster" پیشنیازهای این دوره هستند.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. برنامه ریزی Front End به صورت جامع
- مرحله Feasibility
- مرحله Concept
- مرحله Detailed Scope
2. برنامه ریزی Advanced Work Packaging به صورت جامع
- برنامه ریزی Design و Construction
3. برنامه ریزی Commissioning و Startup به صورت جامع
- برنامه ریزی Post-Construction

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

- ابتدا فرم درخواست دوره های مشاوران را دانلود کرده و تکمیل نمایید. این فرم در بازه زمانی مشخص در دسترس قرار خواهد گرفت.
- فرم تکمیل شده را به آدرس ایمیل موسسه (Info@dralavipour.com) با عنوان "درخواست ثبت نام دوره مشاوران برنامه ریزی" نهایتا تا تاریخ اعلام شده ارسال نمایید.
- پس از بررسی‌های لازم و در صورت تایید، با شما تماس گرفته شده تا با نهایی کردن پرداخت (بازه زمانی مشخص شده)، ثبت نام خود را در سایت تکمیل نمایید.
- لطفا توجه داشته باشید که در صورت عدم پرداخت در بازه مقرر فرد جدیدی جایگزین شما خواهد شد.


چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

گواهینامه مشاوره حرفه ای (Certificate of Professional Consultancy)
گواهینامه مشاوره حرفه ای (Certificate of Professional Consultancy) که به رنگ سبز میباشد در محدوده های دانشی مختلفی صادر میگردد. تنها افرادی که رزومه های مورد تاییدی داشته و عملا دوره های منتورینگ موسسه را گذرانده باشند و مدرک مدیریتی (Management Certification) را اخذ نمایند میتوانند در این دوره ها که مختص مشاوران پروژه و بر اساس Best Practice های مدیریت ساخت و پروژه تدوین شده است شرکت نموده و در انتها با تایید نهایی مدرسان دوره، گواهینامه مشاوره حرفه ای (Certificate of Professional Consultancy) را اخذ نمایند. افرادی که موفق به اخذ این گواهینامه های سبز میشوند عملا خود را به عنوان مشاور پروژه معرفی می کنند.

شاخصه های گواهینامه مشاوره حرفه ای (Certificate of Professional Consultancy)
- رنگ سبز
- هولوگرام برجسته به رنگ سبز با حک شدن عبارت "Certificate of Professional Consultancy" و نام رسمی موسسه
- متن انگلیسی شامل نام شرکت کننده، محدوده دانشی مورد نظر، تاریخ صدور گواهینامه، کد اعتباربخشی گواهینامه و امضای مدیریت ارشد موسسه همراه با کاورلتر (Cover Letter) رسمی موسسه
- قابلیت درج لینک گواهینامه در پروفایلهای شخصی، حرفه ای، شبکه های مجازی و رزومه

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟
نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.