متن سوال

توضیحات تکمیلی پیرامون نحوه تطبیق سازی مبانی و قواعد بین المللی آنالیز تاخیرات، مدیریت ادعا و اختلافات در حقوق ساخت و احداث کشور میدهید؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- قراردادهای ما بخصوص منعقده بر اساس نشریه ۴۳۱۱ دارای مشکلات بسیار زیادی بوده و شاید بسیاری از مبانی در محیط قراردادی قابل ادعا و پیگیری نباشد.

- اما از طرفی قانون مدنی ما اجازه بکارگیری این مبانی، مخصوصا مبانی عرف خارجی در زمانی که در کشور قاعده و قانونی نباشد، داده است.

- این به پیمانکار وابسته است که آیا بخواهد با این مبانی وارد محیط قضایی شده یا خیر، اما لزوم اطلاع داشتن از این مبانی را برای افزایش قدرت چانه زنی از بین نمیبرد. 

- کارفرمایان نیز بدون این مبانی قادر به تدوین یک رویه مناسب برای جلوگیری از اختلافات نبوده و پروژه هایشان دچار چالش زیادی میگردد. این اتفاق بدان چهت است که محیط قراردادی در بسیاری از موارد در کشورمان سکوت کرده و همین برای ایجاد اختلافات کافی بوده تا در نهایت پروژه با زمان و هزینه بسیار بالاتری به اتمام برسد. 

 


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸