متن سوال

در رابطه با محتوای دوره ها:

 "تدوین قرارداد" در سرفصل دوره مدیریت ادعاء یعنی دقیقا چه مسئله ای را توضیح میدهید؟
در دوره های مدیریت ریسک، مدیریت مالی و مهندسی ارزش آیا یک پروژه واقعی ساخت به عنوان تکلیف و بررسی سرفصل های دوره به شرکت کننده ها داده میشود؟
در کل بنظر میرسد که نوع قرارداد بر روند انجام عنوان دوره ها بسیار تاثیرگذار است، مثل مدیریت ادعا و مدیریت ریسک و غیره. آیا نوع قرارداد در محتوای دوره ها به صورت تفکیک شده کاملا بررسی میشود؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- تدوین قرارداد یکی از الزامات مدیریت ادعا است و قبل از طراحی پروژه شروع میشود. تمامی بحث ها مثل مدیریت ریسک، مدیریت مالی و ... ارتباط تنگاتنگی با مدیریت ادعا دارند و در کلیم ما تاثیرگذار است.

- در دوره مدیریت ادعا بصورت کاملا سیستماتیک به آموزش مبانی میپردازیم و سلسله مراتب فرآیند حل اختلاف و دیگر موضوعات را در قرارداد بررسی مینماییم. 

- پیمانکار باید بداند زمانی که وارد پروژه میشود تا چه اندازه ریسک وجود دارد و همه این موارد در دوره موسسه رمزگشایی میشوند.

- اگرچه در دوره های موسسه مثالهای واقعی و اجرایی فراوانی وجود دارد، اما بخش اصلی موضوع برای پروژه ها به دوره منتورینگ موکول میشود که برای آن باید ابتدا دوره های کارشناسی و ارشد را بیاموزید. 

- دوره های موسسه در پنج سطح و در پنج بخش مهارتی برگزار میشوند:
1. کارشناسی: که فرد فقط وارد فرایند یادگیری مباحث شده و شما یاد میگیرید چه کاری انجام بدهید و آن را چطور انجام دهید. در کل شما در این سطح، جزئیات مدلسازی و پیاده سازی را فرا میگیرید.
2. ارشد: این سطح که کاملا فرآیندی است از لحاظ روش و اجرای پروژه به فرایند نگاه میکند. از مرحله قبل طراحی تا بعد از اجرا.
3. توسعه فردی: مربوط به یادگیری مهارتهای نرم است.
4. سطح منتورینگ: کاملا پروژه محور میباشد و برای هر مبحث پروژه تعریف شده است.
5. سطح مشاوران: بالاترین سطح موسسه است و همه مطالب بصورت کاملا پیشرفته و در سطح مشاوره ای فراگرفته میشوند.

- نقشه راه را از اینجا مطالعه نمایید.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸