معرفی دوره
روشهای اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems) از ارکان اصلی در موفقیت پروژه بوده که با یکدیگر تفاوتهای زیادی داشته و هر کدام مزایا و معایبی دارند که باید بسته به شرایط انتخاب گردند. از اینرو، در ادامه دوره های برگزار شده در این زمینه، اینبار به سراغ روش دو عاملی طرح و ساخت خواهیم رفت. در واقع، در این دوره که در سطح ارشد- استراتژی برگزار می گردد، به سراغ یکی از مهم ترین و رایج ترین روشهای اجرا و تحویل پروژه به نام روش طرح و ساخت (Design - Build) میرویم و سعی میکنیم در یک فرآیند به آموزش آن بپردازیم. در این دوره، روش طرح و ساخت (DB) را از مفاهیم تا بررسی یک نمونه پروژه واقعی مورد بحث قرار خواهیم داد و علاوه بر مبانی و مفاهیم این روش، به سراغ این پروژه 500 میلیون دلاری که در سن دیگو آمریکا اجرا شده است خواهیم رفت تا از دو منظر به این روش اجرا بپردازیم. این روش به واسطه مزایای بسیاری که دارد میتواند در بسیاری از پروژه ها نتایج مناسبی را رقم زند. البته باید توجه نمود که این روش اجرا و تحویل نیز مانند روشهای دیگر مزایا و معایبی دارد که باید نسبت به آنها آگاه باشیم. این روشهای اجرا و تحویل پروژه، اساس بحث برنامه ریزی، مدیریت مالی، مدیریت ادعاء، BIM و بسیاری از مبانی قراردادی و حقوقی را در برگرفته و از اهمیت خاصی برخوردارند. بدون این روشها و اطلاع از ساختارهای آن عملا پیاده سازی مبانی تخصصی ممکن نخواهد بود. آشنایی با روشهای اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery System) پیشنیاز این دوره میباشد. 

آنچه خواهید آموخت
این دوره در سطح ارشد-استراتژی طراحی شده و هدف از آن بررسی دقیقتر این روش اجرا و قراردادهایی است که بر پایه این روش دو عاملی طرح و ساخت (Design-Build) در کشورمان بنا می شود. نکته مهم در این دوره وجود یک پروژه نمونه به ارزش 500 میلیون دلار است که در آمریکا انجام شده و بررسی آن میتواند نکات جالبی را به همراه داشته باشد. در این دوره:
- ساختار روش طرح و ساخت را خواهید آموخت.
- چرخه حیات پروژه را از منظر روش طرح و ساخت خواهید آموخت.
- نقاط ضعف و قوت این روش و نحوه ساختارسازی آن را در یک پروژه واقعی فرا خواهید گرفت.


برای تهیه ویدیوهای کامل این دوره اینجا را کلیک نمایید.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. مفهوم روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build) و تاریخچه آن
2. بررسی مناقصه در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build) و ابزارهای کاربردی آن
3. چرخه حیات پروژه در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
4. بایدها، نباید ها و نقاط قوت و ضعف در روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
5. نوع ارتباط کارفرما، پیمانکار و مشاور در قراردادها به روش اجرای طرح و ساخت (Design-Build)
6. بررسی یک مطالعه موردی: بررسی یک پروژه واقعی 500 میلیون دلاری در سن دیگو آمریکا (San Diego) با قرارداد طرح و ساخت (از زمان مناقصه تا اجرا)
7. و بسیاری از موارد دیگر

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
 • پژمان سوخته زاری

  1 سال پیش

  یک دوره بسیار جذاب و گیرا که با 2 تن از اساتید مسلط به دانش روز برگزار شد. دوره ای که 0 تا 100 روش اجرای قراردادهای طرح و ساخت رو بیان میکنه و یکی از نقاط قوت دوره ارائه یک پروژه واقعی در آمریکا بود که شرکت کنندگان در دوره موارد این روش را در داخل و در خارج از کشور متوجه خواهند شد. سپاس فراوان و مانا باشید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • علیرضا حمزه

  دوره بسیار خوبی بود. ابتدا دکتر زویچی یک دید کلی از طرح و ساخت ارائه کردند و بعد هم نحوه پیشرفت استفاده از قراردادهای طرح ساخت در طول گذشت زمان در آمریکا ارائه شد که خیلی جذاب بود و در نهایت مطالعه موردی پروژه ای که توسط مهندس مظفر پور ارائه شد این دوره رو خیلی خاص کرد. خیلی ممنونم از موسسه مدیریت ساخت علوی پور که این بستر رو فراهم کردند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید. نظر شما قطعا قوت قلبی برای کل مجموعه خواهد بود، امیدوار هستیم همیشه در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • پژمان سوخته زاری

  1 سال پیش

  یک دوره بسیار جذاب و گیرا که با 2 تن از اساتید مسلط به دانش روز برگزار شد. دوره ای که 0 تا 100 روش اجرای قراردادهای طرح و ساخت رو بیان میکنه و یکی از نقاط قوت دوره ارائه یک پروژه واقعی در آمریکا بود که شرکت کنندگان در دوره موارد این روش را در داخل و در خارج از کشور متوجه خواهند شد. سپاس فراوان و مانا باشید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • علیرضا حمزه

  دوره بسیار خوبی بود. ابتدا دکتر زویچی یک دید کلی از طرح و ساخت ارائه کردند و بعد هم نحوه پیشرفت استفاده از قراردادهای طرح ساخت در طول گذشت زمان در آمریکا ارائه شد که خیلی جذاب بود و در نهایت مطالعه موردی پروژه ای که توسط مهندس مظفر پور ارائه شد این دوره رو خیلی خاص کرد. خیلی ممنونم از موسسه مدیریت ساخت علوی پور که این بستر رو فراهم کردند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید. نظر شما قطعا قوت قلبی برای کل مجموعه خواهد بود، امیدوار هستیم همیشه در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • پژمان سوخته زاری

  1 سال پیش

  یک دوره بسیار جذاب و گیرا که با 2 تن از اساتید مسلط به دانش روز برگزار شد. دوره ای که 0 تا 100 روش اجرای قراردادهای طرح و ساخت رو بیان میکنه و یکی از نقاط قوت دوره ارائه یک پروژه واقعی در آمریکا بود که شرکت کنندگان در دوره موارد این روش را در داخل و در خارج از کشور متوجه خواهند شد. سپاس فراوان و مانا باشید.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید و در این دوره نیز همراه ما بودید سپاسگزاریم، امیدواریم همواره در مسیرتان با موفقیت گام بردارید.

  پاسخ
 • علیرضا حمزه

  دوره بسیار خوبی بود. ابتدا دکتر زویچی یک دید کلی از طرح و ساخت ارائه کردند و بعد هم نحوه پیشرفت استفاده از قراردادهای طرح ساخت در طول گذشت زمان در آمریکا ارائه شد که خیلی جذاب بود و در نهایت مطالعه موردی پروژه ای که توسط مهندس مظفر پور ارائه شد این دوره رو خیلی خاص کرد. خیلی ممنونم از موسسه مدیریت ساخت علوی پور که این بستر رو فراهم کردند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از اینکه نظر ارزشمندتان را با ما به اشتراک گذاشتید. نظر شما قطعا قوت قلبی برای کل مجموعه خواهد بود، امیدوار هستیم همیشه در مسیرتان با موفقیت و سربلندی گام بردارید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸