معرفی دوره

یکی از اصلی‌ترین چالش‌هایی که در بحث مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM) با آن مواجه هستیم، یکپارچه‌سازی مدل‌های مختلف 3D و 4D و 5D و 6D بوده که به یکی از چالش‌های متخصصان این حوزه تبدیل گردیده است. از سوی دیگر، اگر مدیران ساخت و پروژه اطلاعات کافی از نحوه اجرای پروژه داشته باشند و شرایطی فراهم گردد تا گزارش‌ها در لحظه تولید و در اختیار مدیران قرار گیرد، هزینه و زمان پروژه قابلیت کنترل بیشتری داشته و می‌توان تصمیمات مقتضی را در زمان مناسب اخذ نمود. این موضوع تنها از طریق ایجاد یکپارچگی بین مدل‌های مختلف BIM مقدور خواهد بود.
در همین راستا، نرم‌افزار Bexel Manager یک ابزار قدرتمند با قابلیت‌های فراوان در زمینه یکپارچه‌سازی BIM با رویکرد مدیریت پروژه است. این نرم‌افزار دارای قدرت پردازش چشم‌گیر و منعطف با نرم‌افزارهای مختلف در این صنعت بوده و از مزایای مهم استفاده از این نرم‌افزار می‌توان به اضافه شدن بعد ششم BIM یعنی مدیریت تعمیر و نگهداشت اشاره کرد. اضافه شدن قابلیت مدیریت هوشمند اسناد و مدارک پروژه و هم‌چنین قابلیت همگام‌سازی اطلاعات با نرم‌افزار قدرتمند Power BI، از جذابیت‌های شگفت‌انگیز کار با این نرم‌افزار است که می‌تواند ما را در زمینه آنالیز تاخیرات، مدیریت ادعا و البته مدیریت قرارداد به شکل مناسبی کمک نماید.
از این‌رو، بار دیگر و با هدف متمایزسازی فعالان این عرصه دوره دیگری در زمینه مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM) تعریف گردیده تا بتواند نحوه یکپارچه‌سازی این موارد را با آموزش نرم‌افزار Bexel Manager و با رویکرد مدیریت پروژه به فراگیران آموزش دهد. دوره‌ای که به دلیل آموزش نحوه پیوند گزارش‌های تدوین شده با Power BI ساختار متمایزی را برای فعالان این حوزه ایجاد می‌نماید.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره، علاوه بر مرور فرمان‌های نرم‌افزاری، مفاهیم برنامه‌ریزی و نقش مدیران ساخت، به نحوه بکارگیری و ایجاد مدل‌های 4D، 5D و 6D به صورت کاملا پروژه محور پرداخته می‌شود. در این دوره آموزش شما در 7 گام تکمیل می‌شود.
1. مبانی کار با نرم‌افزار را فراگرفته و با ریبون‌های نرم‌افزار Bexel Manager آشنا می‌شوید.
2. نحوه کار با مدل 3D و چگونگی یکپارچه‌سازی نقشه‌های طراحی شده توسط نرم‌افزار‌های مدل‌سازی با نرم‌افزار Bexel Manager را فرا خواهید گرفت.
3. نحوه انجام Clash Detection را در این نرم‌افزار که اقدام به یکپارچه‌سازی مدل‌ها نموده است، فرا می‌گیرید.
4. نحوه ایجاد ساختار شکست کار (WBS) و تهیه یک برنامه زمان‌بندی با توجه به مدل ایجاد شده را فراگرفته تا در نهایت مدل 4D را یکپارچه نماییم.
5. نحوه یکپارچه‌سازی مدل ایجاد شده را با مدل 5D و با استفاده از ابزارهای مربوط به هزینه و Quantity Take-off و به کمک جداول استاندارد Masterformat و Uniformat فرا خواهید گرفت.
6. ابزارهای کاربردی نرم‌افزار در زمینه 6D را فرا گرفته و نحوه اضافه‌کردن برخی مستندات و مدارک پروژه را خواهید آموخت.
7. نحوه لینک‌دهی خروجی‌های نرم‌افزار Bexel Manager به نرم‌افزار Power BI را خواهید آموخت.

وجه تمایز این دوره

- برگزاری دوره با رویکرد مدیریت پروژه برای مدیران، کارشناسان و مشاوران فعال در این حوزه
- آموزش نرم‌افزار به صورت پروژه‌ای و کاملا اجرایی
- استفاده از Power BI برای یکپارچه‌سازی و بهبود گزارش‌ها
- یکپارچه‌سازی مبانی با آموزش‌های ارائه شده در دوره Navisworks و Synchro
- بهره‌مندی از سال‌ها سابقه اجرایی و آموزشی در بحث مدل‌سازی BIM
- متمایزسازی فراگیران با آموزش نکات کلیدی و نهفته در نرم‌افزار
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
- گروه پشتیبانی 60 روزه از زمان شروع دوره
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

خلاصه ویدیوهای دوره های پیشین

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- آشنایی با نوارابزارهای نرم‌افزار Bexel Manager
- تعریف پروژه نمونه و وارد کردن طراحی‌های 2 بعدی و 3 بعدی به نرم‌افزار Bexel Manager
- نحوه ایجاد Clash Test و Clash detection در نرم‌افزار
- متره و برآورد و انجام Quantity Take-off بر اساس پروژه نمونه
- ایجاد ساختار شکست کار (WBS) پروژه نمونه
- تنظیم برنامه مبنا (Baseline) و به کارگیری ابزارهای کنترل پروژه
- ایجاد مدل 4D
- تخصیص هزینه و یکپارچه‌سازی مدل به صورت 5D
- آشنایی با ابزارهای نرم‌افزار در زمینه ایجاد یک مدل 6D
- ایجاد مستندات و مدارک پروژه نمونه
- لینک گزارش‌ها مدیریت پروژه‌ای نرم‌افزار با نرم‌افزار Power BI و هوشمندسازی گزارش‌ها

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه و چه زمانی انجام می شود؟
ثبت نام در دوره‌ها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت موسسه و صفحه اختصاصی هر دوره انجام می‌شود. زمان آغاز ثبت‌نام هر دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌شود و کانتر آغاز ثبت نام در وبسایت موسسه فعال می‌گردد.

2. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. پس از آپلود کارت شناسایی میتوانید ادامه مراحل ثبت نام خود را طی کنید ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که برای دوره‌های تقویمی گواهینامه صادر می‌شود وبرای صدور گواهینامه به تایید هویت واقعی فراگیران نیاز است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

3. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
- برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
- محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
- کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

4. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از تخفیف امتیازی بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌توانید یک هفته زودتر از آغاز ثبت‌نام عمومی، با مراجعه به صفحه دوره در وبسایت موسسه، در دوره ثبت نام کنید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی برای ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­‌تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود.

5. نحوه برگزاری دوره چگونه است؟
این دوره به صورت هیبریدی برگزار می شود. در روزهای آپلود ویدئوها، محتوای دوره در اختیار شما قرار می‌گیرد و در روزهای برگزاری جلسات آنلاین، لینک ورود به جلسه از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 15 روز برگزاری وبینار با شماره‌های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- محتوای جلسات آنلاین نیز تا 24 ساعت بعد از برگزاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- حتما پیش از شروع دوره راهنمای ورود به وبینارها را بررسی کنید.

6. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
 • سعید پرتوی

  1 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره رو در سال 1401 گذراندم و با توجه به مرور اون واقعا دستمریزاد باید گفت به جناب کردانی عزیز بابت این رویه یکپارچه ای که بین نرم افزارهای حوزه BIM و مدیریت اطلاعات از جمله Power Bi ایجاد کردند. این دوره یک دوره میشه گفت تکمیلی نرم افزارهای نویز ورک و سینکرو بود که تمام سطوح بیم رو میشه یکپارچه سازی کرد و برای توجیه مالکان پروژه ها برای استفاده از بیم خیلی مفید بود. ممنون از ارائه جذاب جناب کردانی عزیز و تشکر از موسسه خوب ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سعید پرتوی

  1 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره رو در سال 1401 گذراندم و با توجه به مرور اون واقعا دستمریزاد باید گفت به جناب کردانی عزیز بابت این رویه یکپارچه ای که بین نرم افزارهای حوزه BIM و مدیریت اطلاعات از جمله Power Bi ایجاد کردند. این دوره یک دوره میشه گفت تکمیلی نرم افزارهای نویز ورک و سینکرو بود که تمام سطوح بیم رو میشه یکپارچه سازی کرد و برای توجیه مالکان پروژه ها برای استفاده از بیم خیلی مفید بود. ممنون از ارائه جذاب جناب کردانی عزیز و تشکر از موسسه خوب ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سعید پرتوی

  1 ماه پیش

  سلام و عرض ادب. این دوره رو در سال 1401 گذراندم و با توجه به مرور اون واقعا دستمریزاد باید گفت به جناب کردانی عزیز بابت این رویه یکپارچه ای که بین نرم افزارهای حوزه BIM و مدیریت اطلاعات از جمله Power Bi ایجاد کردند. این دوره یک دوره میشه گفت تکمیلی نرم افزارهای نویز ورک و سینکرو بود که تمام سطوح بیم رو میشه یکپارچه سازی کرد و برای توجیه مالکان پروژه ها برای استفاده از بیم خیلی مفید بود. ممنون از ارائه جذاب جناب کردانی عزیز و تشکر از موسسه خوب ACEMI.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 ماه پیش

  امیدوار هستیم همیشه در مسیر موفقیت و سربلندی گام بردارید. از نظر ارزشمند شما سپاس گزاریم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.