متن سوال

برای اعضای کانون دانش پژوهان به لحاظ ارائه مقالات تخصصی، ویدئو و موارد دیگر چه برنامه ریزی‌هایی انجام شده است؟

پاسخ سوال

- مبانی بسیاری وجود دارند که شاید در کشور اطلاعاتی نسبت به آن‌ها وجود نداشته و دسترسی محدودی نسبت به این مراجع وجود داشته باشد. اما باید آموزش‌ها دررابطه‌با آن‌ها ارائه شود. به طور مثال وزارت راه آمریکا و بخش‌های مختلف دیگری اسناد قراردادی دارند که برای هر بخش طبقه‌بندی‌هایی را به لحاظ پیچیدگی‌های پروژه‌ها انجام داده‌اند و برای هرکدام دستورالعمل برنامه‌ریزی و کنترل پروژه ارائه شده است. از مرحله تدوین Baseline گرفته تا مراحل دیگری همانند: مرحله درصد پیشرفت گیری، مرحله نظارت و کنترل پروژه، آنالیز تأخیرات، ارزیابی زمان پروژه، ارزیابی زمان قرارداد، ارزیابی ارزش مناقصه‌ها و خیلی از موضوعات دیگر.
- مؤسسه به دلیل اینکه این اسناد و دستورالعمل‌ها را در اختیار دارد، قصد دارد به آموزش این مبانی پرداخته اما باید توجه داشت که این آموزش‌ها مختص اعضای کانون دانش‌پژوهان ارائه خواهد شد.
- این آموزش‌ها به چند شکل صورت می‌گیرد. یکی از این روش‌ها ارائه مقالات تخصصی است که اسناد و مدارک آن‌ها نیز به‌صورت ضمیمه ارائه خواهند شد.
- در کنار انتشار مقالات، ویدئوهایی (TV) هم خواهیم داشت که در مدت‌زمان‌های مشخصی به آموزش این اسناد و دستورالعمل‌ها خواهیم پرداخت.
- و البته ممکن است برخی از آموزش‌ها نیز به صورت ویدئویی در آموزش‌های ویدئویی قرار گیرد.
- در کنار تمامی این موارد، بعضی از مبانی هستند که نیاز است به‌صورت تخصصی در به‌روزرسانی‌هایی دوره‌ها در هر سال ارائه شود که همچنان اعضای کانون می‌توانند از این به‌روزرسانی دوره‌ها استفاده کنند، حتی اگر در دوره‌های گذشته شرکت کرده باشند و این آموزش‌ها و رویکردها تماماً باعث بروز نگه‌داشتن اعضای کانون خواهد شد.


- در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، در سطح مهارت‌های سخت (کارشناسی - اجرایی و ارشد - استراتژی) و در سطح مهارت‌های نرم دوره‌های جامعی دیده شده است. همچنین به جهت آشنایی با دوره‌ها و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانید به بخش تقویم آموزشی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸