متن سوال

 دلیل اهمیت اصول ناب (Lean) در مدیریت پروژه (Lean Project Management)و مدیریت ساخت (Lean Construction) چیست و چرا این اصول در دنیا در عرصه مدیریت ساخت و مدیریت پروژه تا این میزان پر اهمیت است؟

پاسخ سوال

اصول ناب، اصولی است که باعث شده شرکت تویوتا حتی به واسطه کمبود منابع مالی در مقایسه با غولهای زیادی چون جنرال موتورز و فورد، در سالهایی از آنها پیشی گرفته و بعدها این اصول را وارد عرصه مدیریتی نماید. این اصول به قدری کاربردی و پر اهمیت بودند که بعدها وارد عرصه مدیریت پروژه و  صنعت ساخت گردیدند و به حدی مورد توجه واقع شدند که برای آنها انجمن و موسسات زیادی در دنیا ایجاد گردید. یکی از این موسسات Lean Construction Institute در امریکاست که استانداردهای Lean و دستورالعمل های مختص صنعت ساخت را ارائه مینماید. این مبانی آنقدر از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار هستند که به عنوان یکی از دروس اصلی در بسیاری از دانشگاه های دنیا در رشته های مدیریت پروژه و مدیریت ساخت ارائه میشوند. باید اشاره نماییم که مبانی Lean بعدها به عنوان مبانی اصلی و پیشنیاز برای پیاده سازی BIM مطرح گردید و از این حیث جایگاه پر اهمیت تری پیدا نمود. موسسه ACEMI نیز دوره روش اجرا و مدیریت پروژه بر اساس اصول ناب را به عنوان یکی از مهمترین دوره ها در بخش مهارتهای سخت در نظر گرفته و در یک ساختار یکپارچه با مبانی برنامه ریزی پروژه، BIM  اجایل ارائه مینماید.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸