معرفی دوره

شاید چند سالیست که در کشورمان درباره بیم (BIM) یا همان مدلسازی اطلاعات ساختمان و مزایای فراوان آن صحبت میگردد و نهادها، سازمانها و شرکتهای بسیاری متولی تدوین استانداردها و دستورالعملهای آن در کشور شده اند. موضوعی که بدون توجه به زیرساختها و الزامات فنی و مدیریتی پروژه ها امکانپذیر نبوده و این احتمال را تشدید مینماید تا BIM (مدلسازی اطلاعات ساختمان) دچار سرنوشتی همانند سایر مبانی و ابزارها در کشورمان شود. از اینرو بر آن شدیم تا از دید مدیریت پروژه و البته نگاهی زیرساختی آموزشهایی را ارائه نماییم. فراموش نکنیم که BIM در نگاه اول یک ابزار تلقی گردیده، در حالی که برای پیاده سازی آن نیاز به یک فرآیند کاملی داریم تا بتواند روش اجرای پروژه را منطبق بر ساختاری مبتنی بر بیم نماید (BIM-Based Delivery System). برای این امر و ارائه این استراتژی در طول چرخه حیات پروژه و از نگاه مدیریتی مبانی بسیار است، اما این وبینار آغازی برای این مسیر خواهد بود. موضوعی که در ابتدا به معرفی BIM پرداخته؛ کاربردهای گوناگون BIM را با بررسی نمونه های موردی واقعی شرح داده؛ نه تنها درباره مزایا، بلکه درباره معایب و مشکلات BIM صحبت نموده؛ ایده های بکارگیری BIM را در سازمانها بررسی کرده؛ نگاهی به هزینه و ذخیره مالی ناشی از استفاده از BIM نموده؛ و البته BIM را در نگاهی فراتر به صورت یک Enterprise Roadmap Strategy خواهد دید.
اما جایگاه BIM در مدیریت و کنترل پروژه چه میشود؟ این موضوع را در قسمت دوم بر روی نمونه واقعی Marlins Ballpark که اولین استادیومی بود که با استفاده از LEED در آمریکا اجرا گردید بررسی مینماییم. اما چگونه؟ درباره چالشها و راهکارهای این پروژه بحث خواهیم نمود؛ نحوه هماهنگی نیروها و تکنولوژی در حضور BIM را در این پروژه بررسی کرده و آنالیز ساخت پذیری که با استفاده از BIM صورت گرفته را مرور مینماییم. سپس به سراغ کاربرد 4D در این پروژه رفته و البته درباره پلتفرم مبتنی بر web که در این پروژه استفاده گردیده صحبت مینماییم. اینکه  6D Facilities Managementچگونه در این پروژه یکپارچه گردیده را مورد بررسی قرار داده و در نهایت نتایج و درس آموخته های این پروژه را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.
اما آیا این پایان کار است؟ این وبینار شروعی برای معرفی BIM-Based Delivery System میباشد. وبینار دومی که بعد از این وبینار برگزار میگردد به Strategic BIM پرداخته و BIM را یک استراتژی ساختاری در طول چرخه حیات پروژه خواهد دید. اما چگونه؟ وبینار دوم به سراغ این بخش جذاب خواهیم رفت تا شما را برای یک دوره جامع درباره مدیریت BIM آماده نماییم. 

میتوانید ویدیوی کامل این وبینار را به همراه تمامی پرسش و پاسخها از اینجا تهیه کنید!

 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. نقشه راهی به نام BIM
- معرفی BIM
- تغییرات مدیریت پروژه در حضور BIM در طراحی، برنامه ریزی، زمانبندی و مدیریت هزینه
- کاربردهای متعدد BIM با بررسی نمونه های موردی
- مزایا و معایب BIM
- هزینه و منفعت مالی در زمان استفاده از BIM

2. مدیریت و کنترل پروژه با استفاده از BIM (با مطالعه موردی پروژه Marlins Ballpark در آمریکا)
- معرفی پروژه Marlins Ballpark
- چالشها و راهکارهای حل پیچیدگی پروژه با استفاده از BIM
- ارتباط بین نیروهای انسانی و تکنولوژی در حضور BIM
- آنالیز ساخت پذیری با استفاده از BIM
- هماهنگی برنامه زمانبندی از طریق 4D
- مستندسازی As-Built با استفاده از پلتفرمی مبتنی بر Web
- یکپارچه سازی 6D Facilities Management
- نتایج و درس آموخته های استفاده از BIM در این پروژه

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

گواهینامه حضور CM

نظرات
 • عرفان متظهری

  فوق العاده عالی بود و بسیار عالی ممنون دکتر جان

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • Atoosa Aliheidarloo

  عالی بود استاد مثل همیشه. اگه نمونه موردی بیشتر تحلیل میشد عالی تر میشد. مرسی

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظر و همراهی شما سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • سیاوش عزیزپور

  با سلام و خسته نباشید جناب دکتر از اینکه دوره های کاربردی و مفید و بروز شده ای ارائه میدین واقعا ممنونم

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از همراهی شما

  پاسخ
 • پیمان غفاربچوئی

  همانند دوره های قبلی که با دکتر داشتم این دوره هم بسیار عالی برگزار شد. ورود جامعی به بحث بیم داشتند و تقریبا تمامی سوالاتی که در خصوص بیم ایجاد میشه رو به خوبی پوشش دادند. من یه مختصری تجربه ورود به بیم رو داشتم و میدونم که چقدر دیدگاههای غلطی بین کارفرمایان و حتی مشاوران کارفرماها وجود داره که جناب دکتر به خوبی واقعیتهای بیم رو شرح دادند. بی صبرانه منتظر استارت وبینار دوم بیم هستیم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم و امیدواریم در همه مراحل موفق باشید.

  پاسخ
 • سید علیرضا فیاض

  درود و ارادت بسیار عالی - جناب آقای دکتر خدا قوت سپاس فراوان بابت تشریح یکی ازمتدولوژی روز مدیریت پروژه وساخت بحث مشکلات و معضلات پیاده سازی BIM بسیار شاخص بود امیدوارم این وبینار ها ادامه داشته باشد

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث دلگرمی ما برای ادامه این مسیر است.

  پاسخ
 • مجید غفاری

  واقعا بی نظیر بود خیلی کیف کردم که مطالب بسیار عالی و مفید بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  خوشحالیم که مفید بوده و ممنون از همراهیتون

  پاسخ
 • اشکان شهرآیینی

  مثل وبینارهای قبلی جامع و با کیفیت ارائه شد. برای من خیلی مفید بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  خوشحالیم که راضی بودید و ممنون که با ما همراهید.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  فوق العاده عالی , فوق العاده عالی. فارغ از مبحث عالی با تسلط فوق العاده جناب دکتر علوی پور , به نظر بنده جناب دکتر علوی پور در بحث آموزش از راه دور در ایران انقلابی ایجاد کردند. دوره های وبیناری ایشون با وسواسی خاص تهیه می شوند و واقعا انرژی بسیار زیادی برای تدوین و ارایه مباحث صرف می کنن. مباحثی که در این دوره ها مطرح می شوند , در نوع خوشان بسیار ناب , جدید و به روز هستند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از لطف و همراهی شما سپاسگزاریم

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • عرفان متظهری

  فوق العاده عالی بود و بسیار عالی ممنون دکتر جان

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • Atoosa Aliheidarloo

  عالی بود استاد مثل همیشه. اگه نمونه موردی بیشتر تحلیل میشد عالی تر میشد. مرسی

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظر و همراهی شما سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • سیاوش عزیزپور

  با سلام و خسته نباشید جناب دکتر از اینکه دوره های کاربردی و مفید و بروز شده ای ارائه میدین واقعا ممنونم

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از همراهی شما

  پاسخ
 • پیمان غفاربچوئی

  همانند دوره های قبلی که با دکتر داشتم این دوره هم بسیار عالی برگزار شد. ورود جامعی به بحث بیم داشتند و تقریبا تمامی سوالاتی که در خصوص بیم ایجاد میشه رو به خوبی پوشش دادند. من یه مختصری تجربه ورود به بیم رو داشتم و میدونم که چقدر دیدگاههای غلطی بین کارفرمایان و حتی مشاوران کارفرماها وجود داره که جناب دکتر به خوبی واقعیتهای بیم رو شرح دادند. بی صبرانه منتظر استارت وبینار دوم بیم هستیم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم و امیدواریم در همه مراحل موفق باشید.

  پاسخ
 • سید علیرضا فیاض

  درود و ارادت بسیار عالی - جناب آقای دکتر خدا قوت سپاس فراوان بابت تشریح یکی ازمتدولوژی روز مدیریت پروژه وساخت بحث مشکلات و معضلات پیاده سازی BIM بسیار شاخص بود امیدوارم این وبینار ها ادامه داشته باشد

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث دلگرمی ما برای ادامه این مسیر است.

  پاسخ
 • مجید غفاری

  واقعا بی نظیر بود خیلی کیف کردم که مطالب بسیار عالی و مفید بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  خوشحالیم که مفید بوده و ممنون از همراهیتون

  پاسخ
 • اشکان شهرآیینی

  مثل وبینارهای قبلی جامع و با کیفیت ارائه شد. برای من خیلی مفید بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  خوشحالیم که راضی بودید و ممنون که با ما همراهید.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  فوق العاده عالی , فوق العاده عالی. فارغ از مبحث عالی با تسلط فوق العاده جناب دکتر علوی پور , به نظر بنده جناب دکتر علوی پور در بحث آموزش از راه دور در ایران انقلابی ایجاد کردند. دوره های وبیناری ایشون با وسواسی خاص تهیه می شوند و واقعا انرژی بسیار زیادی برای تدوین و ارایه مباحث صرف می کنن. مباحثی که در این دوره ها مطرح می شوند , در نوع خوشان بسیار ناب , جدید و به روز هستند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از لطف و همراهی شما سپاسگزاریم

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • عرفان متظهری

  فوق العاده عالی بود و بسیار عالی ممنون دکتر جان

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • Atoosa Aliheidarloo

  عالی بود استاد مثل همیشه. اگه نمونه موردی بیشتر تحلیل میشد عالی تر میشد. مرسی

  پاسخ
 • پشتیبان

  از نظر و همراهی شما سپاسگزاریم.

  پاسخ
 • سیاوش عزیزپور

  با سلام و خسته نباشید جناب دکتر از اینکه دوره های کاربردی و مفید و بروز شده ای ارائه میدین واقعا ممنونم

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از همراهی شما

  پاسخ
 • پیمان غفاربچوئی

  همانند دوره های قبلی که با دکتر داشتم این دوره هم بسیار عالی برگزار شد. ورود جامعی به بحث بیم داشتند و تقریبا تمامی سوالاتی که در خصوص بیم ایجاد میشه رو به خوبی پوشش دادند. من یه مختصری تجربه ورود به بیم رو داشتم و میدونم که چقدر دیدگاههای غلطی بین کارفرمایان و حتی مشاوران کارفرماها وجود داره که جناب دکتر به خوبی واقعیتهای بیم رو شرح دادند. بی صبرانه منتظر استارت وبینار دوم بیم هستیم.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم و امیدواریم در همه مراحل موفق باشید.

  پاسخ
 • سید علیرضا فیاض

  درود و ارادت بسیار عالی - جناب آقای دکتر خدا قوت سپاس فراوان بابت تشریح یکی ازمتدولوژی روز مدیریت پروژه وساخت بحث مشکلات و معضلات پیاده سازی BIM بسیار شاخص بود امیدوارم این وبینار ها ادامه داشته باشد

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث دلگرمی ما برای ادامه این مسیر است.

  پاسخ
 • مجید غفاری

  واقعا بی نظیر بود خیلی کیف کردم که مطالب بسیار عالی و مفید بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  خوشحالیم که مفید بوده و ممنون از همراهیتون

  پاسخ
 • اشکان شهرآیینی

  مثل وبینارهای قبلی جامع و با کیفیت ارائه شد. برای من خیلی مفید بود.

  پاسخ
 • پشتیبان

  خوشحالیم که راضی بودید و ممنون که با ما همراهید.

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  فوق العاده عالی , فوق العاده عالی. فارغ از مبحث عالی با تسلط فوق العاده جناب دکتر علوی پور , به نظر بنده جناب دکتر علوی پور در بحث آموزش از راه دور در ایران انقلابی ایجاد کردند. دوره های وبیناری ایشون با وسواسی خاص تهیه می شوند و واقعا انرژی بسیار زیادی برای تدوین و ارایه مباحث صرف می کنن. مباحثی که در این دوره ها مطرح می شوند , در نوع خوشان بسیار ناب , جدید و به روز هستند.

  پاسخ
 • پشتیبان

  از لطف و همراهی شما سپاسگزاریم

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸