معرفی دوره

در وبینار اول (مشاهده از اینجا)، به سراغ مبانی اولیه رفتیم و درباره اصول BIM (مدلسازی اطلاعات ساختمان) و تغییراتی که در مدیریت و کنترل پروژه با حضور BIM ایجاد میگردد به صورت مفصل صحبت نمودیم. درباره BIM در حالت 3D و 4D و 5D و 6D و 7D صحبت نمودیم و با مثالهای کاربردی و ویدیوهای متعدد این مبانی و نقاط ضعف و قوتشان را بررسی کردیم. سپس درباره یکپارچه سازی nD ها و اینکه BIM در چه جایگاههایی میتواند کمک کننده باشد به صورت موردی با بررسی Case های مختلف بحث نمودیم و هزینه ها و منفعتهای مالی ناشی از بکارگیری BIM را مورد ارزیابی قرار دادیم. درباره مزایا و معایب بیم (BIM) نیز به صورت مفصل صحبت کردیم و به لزوم داشتن استراتژی در سازمان برای بکارگیری BIM اشاره نمودیم. اما در بخش دوم به سراغ یک Case رفتیم. پروژه Marlins Ballpark که در فلوریدای آمریکا احداث شد و در آن پروژه 3D و 4D و 5D و 6D در قالب یک پلتفرم مبتنی بر وب یکپارچه سازی و اجرا گردید. نکات و درس آموخته های این پروژه قطعا میتواند بسیار ارزشمند باشد.
اما آیا این پایان کار است؟ این وبینار در واقعی شروعی برای معرفی BIM-Based Delivery System بود. وبیناری که قرار است به Strategic BIM پرداخته و استراتژی پیاده سازی BIM در طول چرخه حیات پروژه را بررسی نماید. استراتژی که توسط Standard of Practice انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) بیان شده و به صورت مفصل در راهنمای BIM این انجمن که به صورت جداگانه ارائه گردیده مورد بررسی قرار گرفته است. مبانی که در دومین کنفرانس بین المللی BIM نیز تا حدودی بدانها تنها در فازهای قبل از طراحی (Pre-design) و در طول طراحی (Design) اشاره شد و فازهای تدارکات، مناقصه، ساخت و پس از ساخت مورد بررسی قرار نگرفت. هر چند باید اشاره نماییم این وبینار نیز مقدمه ای برای دوره جامع پیاده سازی و مدیریت پروژه به کمک BIM میباشد که به صورت کامل وارد هر کدام از موضوعات بیان شده در این وبینار خواهیم شد و این وبینار نیز پیش زمینه ای برای دوره جامع میباشد.

برای تهیه ویدیوی کامل این وبینار، اینجا را کلیک نمایید. 

 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز قبل از طراحی (Pre-Design)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز طراحی (Design)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز تدارکات و مناقصه (Procurement/Bidding)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز ساخت (Construction)
- استراتژی پیاده سازی BIM در فاز پس از ساخت (Post-Construction)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت نام در دوره چگونه انجام می شود؟
- این دوره‌ به صورت آنلاین بوده و شما پس از ثبت‌نام در آن میتوانید در هر جلسه آنلاین شده و از آموزش‌ها برخوردار شوید. لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود نموده باشید. این‌کار تنها باید یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هر ثبت‌نام مجدد این اقدام صورت گیرد. 

2. چرا باید کارت شناسایی معتبر را آپلود و شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- دوره‌های تقویمی موسسه به صورت آنلاین بوده و برای این دوره‌ها عموما گواهینامه صادر می‌شود. از آنجا که برای صدور گواهینامه نیاز به تایید هویت واقعی است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است. 

3. در صورت عدم تایید کارت شناسایی میتوانم در دوره ثبت‌نام کنم؟
- برای ثبت نام در دوره حتما باید کارت شناسایی خود را آپلود نمایید و همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام میکنند. برای ثبت‌نام در دوره، تایید کارت شناسایی الزامی نیست (تنها بارگذاری آن کفایت می‌نماید)، ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.

4. در صورتی که پیامک تایید شماره موبایل را دریافت نکردم، از چه روشی میتوانم شماره موبایل خود را تایید نمایم؟
- شما میتوانید با ما از طریق شماره‌های تماس موسسه و یا چت آنلاین در ارتباط بوده تا طریقه فعال‌سازی شماره موبایل را از روشی دیگر طی نماییم. 

5. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
- اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
الف. برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
ب. محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­شود و بسیار ناب است؛
ج. کیفیت و نظم برگزاری کلاس­ها؛
د. در اختیار قراردادن ویدئوها و جزوات دوره‌­ها به صورت کامل؛
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

6. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید. این تخفیف به صورت جداگانه از تخفیف ثبت‌­نام زودهنگام (24 ساعته) ارائه شده و می­تواند با این تخفیف جمع شود.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از شارژ حساب کاربری خود بهره‌­مند می­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­شود، بهره‌­مند شوید.

ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
- اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی به جهت ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می­گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود. 

7. نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
- در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به وبینار از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 17 روز برگزاری وبینار با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- در ویدئوی آموزشی ورود به وبینار به صورت کامل همه نکات توضیح داده شده اند. توصیه میکنیم حتما این ویدئو را ببینید.

8. جزوات و ویدئوها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد؟
- این دوره به صورت کامل ضبط می گردد، پس اگر به هر دلیلی نمیتوانید یا نتوانستید در زمان برگزاری کلاس به صورت آنلاین حضور پیدا کنید، با خیال راحت ثبت نام کنید زیرا ویدئوهای ضبط شده این دوره در اختیار شما قرار می گیرد.
- برای این دوره علاوه بر ویدئوها، جزوات نیز در پنل کاربری در وبسایت موسسه بارگذاری می شوند و میتوانید دانلود کنید.
- در راهنمای دانلود فایلها و مشاهده ویدئوها، به طور کامل مراحل دانلود فایلها و ویدئوها را توضیح داده ایم.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
 • سید علیرضا فیاض

  درود و ارادت دکتر جان بسیار عالی و پر انرژی - خدا قوت اکر امکانش باشد شرایط پرسش و پاسخ در خصوص دو وبینار BIM بصورت مجزا داشته باشیم با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از لطف شما. برای پرسیدن سوالات خود میتوانید هم به صورت مستقیم از طریق شبکه های مجازی سوال خودتان را بپرسید، هم از طریق بخش ارتباط با استادی که در پنل کاربری و برای هر کاربر تعبیه شده است. اگر سوال دیگری نیز دارید میتوانید از طریق ایمیل info@dralavipour.com با ما در ارتباط باشید. 

  پاسخ
 • معین مهدی زاده

  خیلی ممنون از توضیحات مثل همیشه عالی دکتر عزیز

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از همراهیتان

  پاسخ
 • هومن زارعي

  من تمام دوره ها رو شرکت میکنم بعضا آشناییت هم دارم با برخی موضوعات ولی سطح بالا و به روز مطالب همیشه جذابیت داره و حرفه ایی بودن برگزاری وبینار ها واقعا راضی کننده ان. عالی بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ماست.

  پاسخ
 • محسن رجبی

  با آموزش هایی که دکتر میدن، از یه طرف اینقدر خوشحالم و لذت میبرم که دارم مطالب جدید یاد میگیرم و از طرف دیگه اینقدر حسرت و افسوس میخورم که چقدر تو صنعت ساخت عقبیم. در هر حال مرسی که هستید. واقعا از حضور تو دوره های شما لذت میبرم دکتر جان.

  پاسخ
 • پشتیبان

  آموزش پیش زمینه توسعه در تمامی کشورهای توسعه یافته بوده است. مطمئن هستیم که در این راه شما عزیزان به توسعه صنعت ساخت کمک خواهید کرد. 

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  مثل همیشه فوق العاده و کاربردی. من بدون هیچگونه آشنایی قبلی با BIM و فقط با شرکت در اولین وبینار BIM تونستم در هفتمین سمپوزیوم مدیران حرفه ایی , در غرفه شرکتی که ارایه دهنده بیم بود به صورت حرفه ایی حرف برای گفتن داشته باشم. با تشکر از آموزش فوق العاده و انتقال اطلاعات جناب دکتر علوی پور

  پاسخ
 • پشتیبان

  باعث خرسندی ماست و امیدواریم همیشه موفق باشید.

  پاسخ
 • مجید غفاری

  مثل همیشه عالی بود توصیه می کنم کسانی که می خوان با bim آشنا بشن حتما فایل رو بگیرن بازم ممنون دکتر جان

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم

  پاسخ
 • عرفان متظهری

  فوق العاده عالی مثل همیشه دکتر جان برای ما جوانان تازه کار و شهرستان که از این اموزش ها دور هستیم عالیه عالی خسته نباشین

  پاسخ
 • پشتیبان

  باعث افتخار ماست.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • سید علیرضا فیاض

  درود و ارادت دکتر جان بسیار عالی و پر انرژی - خدا قوت اکر امکانش باشد شرایط پرسش و پاسخ در خصوص دو وبینار BIM بصورت مجزا داشته باشیم با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از لطف شما. برای پرسیدن سوالات خود میتوانید هم به صورت مستقیم از طریق شبکه های مجازی سوال خودتان را بپرسید، هم از طریق بخش ارتباط با استادی که در پنل کاربری و برای هر کاربر تعبیه شده است. اگر سوال دیگری نیز دارید میتوانید از طریق ایمیل info@dralavipour.com با ما در ارتباط باشید. 

  پاسخ
 • معین مهدی زاده

  خیلی ممنون از توضیحات مثل همیشه عالی دکتر عزیز

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از همراهیتان

  پاسخ
 • هومن زارعي

  من تمام دوره ها رو شرکت میکنم بعضا آشناییت هم دارم با برخی موضوعات ولی سطح بالا و به روز مطالب همیشه جذابیت داره و حرفه ایی بودن برگزاری وبینار ها واقعا راضی کننده ان. عالی بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ماست.

  پاسخ
 • محسن رجبی

  با آموزش هایی که دکتر میدن، از یه طرف اینقدر خوشحالم و لذت میبرم که دارم مطالب جدید یاد میگیرم و از طرف دیگه اینقدر حسرت و افسوس میخورم که چقدر تو صنعت ساخت عقبیم. در هر حال مرسی که هستید. واقعا از حضور تو دوره های شما لذت میبرم دکتر جان.

  پاسخ
 • پشتیبان

  آموزش پیش زمینه توسعه در تمامی کشورهای توسعه یافته بوده است. مطمئن هستیم که در این راه شما عزیزان به توسعه صنعت ساخت کمک خواهید کرد. 

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  مثل همیشه فوق العاده و کاربردی. من بدون هیچگونه آشنایی قبلی با BIM و فقط با شرکت در اولین وبینار BIM تونستم در هفتمین سمپوزیوم مدیران حرفه ایی , در غرفه شرکتی که ارایه دهنده بیم بود به صورت حرفه ایی حرف برای گفتن داشته باشم. با تشکر از آموزش فوق العاده و انتقال اطلاعات جناب دکتر علوی پور

  پاسخ
 • پشتیبان

  باعث خرسندی ماست و امیدواریم همیشه موفق باشید.

  پاسخ
 • مجید غفاری

  مثل همیشه عالی بود توصیه می کنم کسانی که می خوان با bim آشنا بشن حتما فایل رو بگیرن بازم ممنون دکتر جان

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم

  پاسخ
 • عرفان متظهری

  فوق العاده عالی مثل همیشه دکتر جان برای ما جوانان تازه کار و شهرستان که از این اموزش ها دور هستیم عالیه عالی خسته نباشین

  پاسخ
 • پشتیبان

  باعث افتخار ماست.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • سید علیرضا فیاض

  درود و ارادت دکتر جان بسیار عالی و پر انرژی - خدا قوت اکر امکانش باشد شرایط پرسش و پاسخ در خصوص دو وبینار BIM بصورت مجزا داشته باشیم با تشکر

  پاسخ
 • پشتیبان

  با سپاس از لطف شما. برای پرسیدن سوالات خود میتوانید هم به صورت مستقیم از طریق شبکه های مجازی سوال خودتان را بپرسید، هم از طریق بخش ارتباط با استادی که در پنل کاربری و برای هر کاربر تعبیه شده است. اگر سوال دیگری نیز دارید میتوانید از طریق ایمیل info@dralavipour.com با ما در ارتباط باشید. 

  پاسخ
 • معین مهدی زاده

  خیلی ممنون از توضیحات مثل همیشه عالی دکتر عزیز

  پاسخ
 • پشتیبان

  سپاس از همراهیتان

  پاسخ
 • هومن زارعي

  من تمام دوره ها رو شرکت میکنم بعضا آشناییت هم دارم با برخی موضوعات ولی سطح بالا و به روز مطالب همیشه جذابیت داره و حرفه ایی بودن برگزاری وبینار ها واقعا راضی کننده ان. عالی بود

  پاسخ
 • پشتیبان

  همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ماست.

  پاسخ
 • محسن رجبی

  با آموزش هایی که دکتر میدن، از یه طرف اینقدر خوشحالم و لذت میبرم که دارم مطالب جدید یاد میگیرم و از طرف دیگه اینقدر حسرت و افسوس میخورم که چقدر تو صنعت ساخت عقبیم. در هر حال مرسی که هستید. واقعا از حضور تو دوره های شما لذت میبرم دکتر جان.

  پاسخ
 • پشتیبان

  آموزش پیش زمینه توسعه در تمامی کشورهای توسعه یافته بوده است. مطمئن هستیم که در این راه شما عزیزان به توسعه صنعت ساخت کمک خواهید کرد. 

  پاسخ
 • فرهاد فرهمندي

  مثل همیشه فوق العاده و کاربردی. من بدون هیچگونه آشنایی قبلی با BIM و فقط با شرکت در اولین وبینار BIM تونستم در هفتمین سمپوزیوم مدیران حرفه ایی , در غرفه شرکتی که ارایه دهنده بیم بود به صورت حرفه ایی حرف برای گفتن داشته باشم. با تشکر از آموزش فوق العاده و انتقال اطلاعات جناب دکتر علوی پور

  پاسخ
 • پشتیبان

  باعث خرسندی ماست و امیدواریم همیشه موفق باشید.

  پاسخ
 • مجید غفاری

  مثل همیشه عالی بود توصیه می کنم کسانی که می خوان با bim آشنا بشن حتما فایل رو بگیرن بازم ممنون دکتر جان

  پاسخ
 • پشتیبان

  از همراهی شما سپاسگزاریم

  پاسخ
 • عرفان متظهری

  فوق العاده عالی مثل همیشه دکتر جان برای ما جوانان تازه کار و شهرستان که از این اموزش ها دور هستیم عالیه عالی خسته نباشین

  پاسخ
 • پشتیبان

  باعث افتخار ماست.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸