متن سوال

به نظر میرسد صنعت ساخت در زمینه مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management) هنوز نیاز به کار دارد، بنده اشرافی ندارم که آیا در زمینه ارتباطات و مدیریت ذینفعان در CII و CMAA چه داکیومنت هایی وجود دارد؟
ولی اینها در PMBOK خوب جمع آوری و ارائه شده است. اما در زمینه دانش فنی و تخصصی مدیریت پروژه و ساخت واقعا آنچه از این ها (CII و CMAA) دیده ام، نسبه به PMI کاربردی تر، شفاف تر و حرفه ای تر بود.

پاسخ سوال

- بله کاملا درست است. PMI در کل در بخش مهارت های نرم بسیار خوب عمل کرده است.

- صنعت ساخت؛ به این دلیل که صنعت پیشرفته ای نیست و همچنان ساختار سنتی را به سبب نیروهای خود تجربه میکند، در این زمینه ضعف جدی دارد.

مشکل ارتباطات در صنعت ساخت و بخصوص به علت تضاد منافع زیاد بین پیمانکار و کارفرما و مشاور و ... قطعا جدی است.

- البته دلیل پیشرفت نکردن این موضوع در بسیاری از موارد به علت ساختارهای روش اجرای پروژه و تنوع تیم ها و Trade هایی هستند که خیلی از فرهنگ بالایی برخوردار نیستند و خیلی سخت میشود یکسری مفاهیم را پیاده سازی کرد.

- البته موسسه LCI که در زمینه اصول ناب فعالیت میکند، روی این موضوعات و بحث Collaboration کارهای زیادی انجام داده است که این موارد میتوانند به مرور به صنعت ساخت کمک نمایند.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸