متن سوال

نرم افزار ها در مدیریت پروژه ها چه نقشی را ایفا میکنند؟

پاسخ سوال

- در فرایند کاری یکسری ورودی و خروجی وجود داشته که در این بین ابزارها کمک می‌کنند تا این ورودی‌ها به شکل بهینه‌تری به خروجی تبدیل شوند. اما آیا ابزارها می‌توانند در جایگاه ورودی یا تمام ابزارهای پیاده‌سازی قرار گیرند؟ جواب قطعا خیر است!
- دانش را می‌توان به عنوان ورودی مهمی تعریف کرد که فراتر از نرم‌افزار بوده و بدون آن حتی اگر از بهترین نرم‌افزارها نیز استفاده گردد، مدل بهینه‌ای ایجاد نخواهد شد. در نرم‌افزار یاد می‌گیریم که چگونه با ابزار کار کنیم اما نرم‌افزار لزوماً دانش یادگیری ورودی‌ها را به ما نمی‌دهد. به همین دلیل است که اکثر مبانی در مؤسسه تفکیک شده اند و ساختارهای علمی و اجرایی در کنار ساختارهای نرم‌افزاری به شکل یک‌پارچه در نقشه راه ارائه می‌شود. برای مثال، در آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه هم مبانی را داریم و هم ابزارهایی چون MSP و P6 و EPPM و Power BI و PertMaster و Navisworks و Synchro و Bexel Manager و ... که در دوره برنامه‌ریزی اساس موضوع آموزش داده شده و در نرم‌افزارها نحوه استفاده از ابزار برای پیاده‌سازی بهینه آموزش داده خواهد شد.
- بعد از یادگیری مبانی می‌توان از ابزارها به شکل درست‌تری استفاده کرد و به همین دلیل است که در مؤسسه پیش‌نیاز ابزارها، مبانی، مفاهیم و ساختارهای اجرایی هستند. 


- در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، در سطح مهارت‌های سخت (کارشناسی - اجرایی و ارشد - استراتژی) و در سطح مهارت‌های نرم دوره‌های جامعی دیده شده است. همچنین به جهت آشنایی با دوره‌ها و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانید به بخش تقویم آموزشی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸